Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalimeraaaaaaaaaaaa koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!

kali xroniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!:):):)

ti omorfes pou einai i giortes e?kai i alagi tis xronias mas fernei pio konta sta bebe mas!!!!!!

kardoula elpizo na mi kourastikes poly!pos pige to trapezi?

elita ?ta eides ta didimakia sou?pos einai?

na exoume oles ena yperoxo 2010 !!!!!!kali xroniaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

822813lv5q20c7m2.gif

Κοριτσακια μου καλη χρονια να εχουμε με υγεια πανω απο ολα για τα μπεμπακια μας , εμας και τις οικογενειες μας!!!

Το 2010 ηρθε για να γεμισει τις αγκαλιτσες και τα σπιτια μας και να μας φερει την ευτυχια:D:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

1884569v3u4js8dol.gif

ΥΓΕΙΑ....ΧΑΡΑ....ΕΥΤΥΧΙΑ......ΑΓΑΠΗ.....ΕΡΩΤΑ....Κ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΜΠΕΜΠΕΚΙΛΑ......ευχομαι να εχουμε το 2010!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Με το καλο τα μωρακια μας!:D

Κ στο Ελιτακι...να τα χαιρεται.....τα Χριστουγεννιατικα πλασματακια!:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο νεος χρονος να ναι γεματος υγεια για ολες μας!! Να μας φερει με το καλο ο θεουλης τα μωρακια μας και να χει τα χει καλα!!! Και να χει καλα και τα διδυμακια της Ελιτας που γεννηθηκανε μαζι με το Χριστούλη!

XmasIlias1.jpg


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλη χρονια σε ολες!!!

Να ειμαστε γερες και να κανουμε γερα και χαμογελαστα μωρακια!!!

Ευχομαι ο νεος χρονος να εχει μονο χαμογελα και αρωμα μωρουδιλας!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑ!!!!!

Γεμάτη υγεία, αγάπη, ευτυχία, τυχη και τα μωράκια μας!!!!!!

Να έχουμε ολες μια εύκολη γέννα και να ειναι γερά τα αγγελουδια μας!!!

Ελιτάκι να χαίρεσαι τα μωρά σου και με το καλό να τα υποδεχτειτε σπιτάκι σας!!!!

Εμεις επιστρέψαμε σπιτι μας επιτέλους!! Δικιο εχετε που μου φωνάζετε!! Απο εδω και περα ακινησία, η κοιλιά μου ήδη εχει χαμηλώσει πολυ, εχω μικρα πονάκια και υγρα αλλα ελπίζω η μικρή μου να περιμένει αλλες 17 μέρες να μπω τουλάχιστον στον μήνα μου!!! Εσείς πως τα πάτε; τα ζουζουνια σας ηταν ξυπνια στην αλλαγή του χρόνου;

Η δικιά μου κοπανούσε!! Και μάλιστα κέρδισε και το φλουρί στο πατρικό μου!!!

Ενω στο δικό μας σπιτι το φλουρί ηταν στο κομμάτι που κοψαμε για την οικογένεια του ανδρα μου!!!!! Μακάρι να ηταν και εκει στην μικρή μου, πολυ θα μου άρεσε!!!

Σπάσαμε και το ροδι στην πορτα για καλή τυχη, οπως και περισυ!!! Και ο ανδρας μου αμέσως δήλωσε πως του χρόνου θα το σπάσει η μικρή μας!!!!!!

Λιτσάκι ειναι πολυ καλά η μικρή σου!!! Οσο για τα κιλά δεν το σχολιάζω καν, μιας και συμπάσχω!!!

Στο μεταξύ θα σας εξομολογηθώ πως μπαίνοντας να διαβάσω τα νεα σας αναρρωτιόμουν αν θα υπηρχε και αλλη γέννα!!! :)


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια κοριτσια σε ολες, να μαστε καλά ολες μας και τα μωρακια μας.Συντομα να τα εχουμε ολες μας αγκαλια.Να χετε μια καλη υπολοιπη εγκυμοσυνη και μια ακομα καλυτερη γεννα.Ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου σε ολες τις μανουλες ευχομαι υγεια και χαρα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ θα σας εξομολογηθώ πως μπαίνοντας να διαβάσω τα νεα σας αναρρωτιόμουν αν θα υπηρχε και αλλη γέννα!!! :)

Και εγω καθε φορα που ειναι να μπω το ιδιο αναρωτιεμαι.... Λεω, λες να γεννησε καμια αλλη? Αλλα μεχρι στιγμης τιποτα νεο!!!!!!!! Καλυτερα... μερες γιορτων που να τρεχουμε με τοση κινηση στους δρομους... χιχι...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλες με ρωτατε για το μητερα κοριτσια, έχω αρκετα παραπονα που αφορουν ομως τη μοναδα εντατικης των νεογνων. Ναι καταλαβαινω πως οι μερες τωρα ειναι δυσκολες με τις βαρδιες και οι μαιες κανουν οτι μπορουν πως λειπουν ατομα απο τις βαρδιες λογο πρωτοχρονιας, αλλα οπως εγω σεβομαι τους κανονες και καθε φορα ντυνομαι με μασκες και στολες για τα μικροβια και δε με αφηνουν να βγαλω μια φωτογραφια το παιδί μου να το βλεπω τουλαχιστον και να παιρνω κουραγιο, ετσι απαιτω κι αυτοι να κάνουν καλα τη δουλεια τους, ειδικα οταν ξερω πως θα αφησω 20 χιλιαρικα μποναμα φευγοντας, και να σεβονται και τις καημενες τις μανουλες που αντι να κάτσουν σα λεχωνες σπιτι τους, εγχειρησμενες, πηγαινοερχονται για να χαρουν μιση ωρα οπτικη επαφη μονο με το παιδάκι τους πισω απο το τζαμι.

Αυτα τα λεω γιατι γιναν διαφορα απο χτες και τους εχουμε στην πριζα.

Το πιο σημαντικο, εχω παρει τοσο ζεστα το θηλασμο που ξυπναω και τη νυχτα να βγαλω καθε τρεις ωρες, ο αντρας μου καμοια φορα παει και τρεις φορες για να το πάει. Εφτασα να βγαζω 1 λιτρο τη μερα. Σημειωνω τα πάντα, ωρα, μερα και ποσα δεινω σε κάθε παιδι.Πάμε σημερα το πρωι και βλεπω και τα δυο μωρα με ξενο γάλα. Πάμε το λεμε, αρχισαν να τα μπαλωνουν, μα δε θα εφτασε, λεω τι λετε ξερω ακριβως ποσο θελει και πάντα δεινω και παραπάνω. Γινεται ενα θεμα, οντως ειχαν γαλα μου και άλλο. Το απογευμα ξαναπάμε πάνω στο αγορακι ειχαν δικο μου, στο κορίτσι όχι. Πιανουμε την παιδιατρο, και τι λεει το βουρλο. Που ξερετε πως δεν ειναι το δικο σας. Τις λεμε μας δουλευετε το ξενο ειναι μπεζ και το δικο μου ασπρο και διαυγες, για μαλακες μας περνατε. Ανοιγουν το ψυγειο και ειχε δυο μπουκαλια με δικο μου. Αρχισαν να τα μασανε.

Τι να σας πω, δε μπορω να κατσω να γραψω πολλες λεπτομερειες, κραταω ημερολογιο, τσεκαρω,αυτη εκει η παιδιατρος της βαρδιας δεν ηξερε την τυφλα της.

Επειτα το αποκορυφωμα, εκλαιγα συνεχεια, βλεπω τη μικρη και σπαραζει η καρδια μου. Σα να μου λεει παρε με απο δω. Ειχε ικτερο και την ειχαν στη λαμπα, αν ειναι απο 7 και κατω τη βγαζουν. Η μικρη ηταν 4 μερες συνεχεια κατω απο μια λάμπα με μια μασκα στα μάτια, σημερα κουνιοταν τεντωνοταν, τραβαγε τη μάσκα με τα χερια και μας κοιταζε,τη βρικαμε ναχει πεσει στα πλα΄για της θερμοκοιτιδας και κανεις δεν την ειχε δει να της σφινονωταν κανα χεράκι, τι να κάνουμε λεει κουνιεται συναεχεια η μικρή. Ανοιξα και τη χαιδεψα στην κοιλιτσα γιατι εκλαιγε και διαμαρτυροταν, εβγαλε τη μασκα και μονο τοτε ηρεμησε. Και οταν τη χαιδευα την πηρε ο υπνος.Απο χτες δεν της ειχαν κανει εξεταση για τον ικτερο ενω επρεπε και συνεχιζαν να την ψηνουν. Αυριολεει θα τη βγαλει γιατι επεσε στο 7, γαι να δουμε.

Επειτα ο μικρος, ενω ειναι στην απλη παρακολουθηση που τα περισσοτερα μωρα τους δεινουν μπιμπερακι και μετα φευγουν εμας καθε μερα μας λενε πως θα του δωσουν και ακομα ειναι με τον καθετηρα. Και απο άλλους γονεις που συζηταμε καταλαβαμε το εξης, σου λεει αφου εχει και άλλο παιδακι αυτοι θα ερχονται ουτως ή άλλως, ας δωσουμε πρωτα στα μονα να φευγουν σιγα σιγα να μην εχουμε τους γονεις εδω, αφου των διδυμων θαρχονται για το δευτερο,συν το οτι κοιταν τι ταμειο εχουμε, σου λεει έλα μωρε αυτοι πουχουν ικα δε θα πουν τιποτα γιατι θα τα πάρουν όλα τα λεφτα και ολες αυτες οι κομπίνες. Οταν ρωταμε φυσικα λενε, ε να πάρει πρωτα να φτασει τα 1900 και θα του δωσουμε για να μην κουραζεται. Μετα ομως μαθαμε απο άλλο γονιο με διδυμα που ήταν 1900 , ε να φτασει τα 2000-2100, και πληροφοριακα άλλα τα ταιζαν απο 1800 και την δευτερα με τριτη φευγουν.

Σας ζαλισα κοριτσια μου και συγνωμη αλλα ειλικρινα ηθελα να τα πω, νιωθω πολύ χαλια, συνεχεια κλαιω.Και να σας πω κάτι, δε λεω εχουν παιδιατρους, μαιες, τα προσεχουν αλλα σαν την αγκαλια της μανας τιποτα. Οταν ειδα που περναν αιματακι απο τη μικρη και σπαραζε στο κλαμα της ειχε ανεβει η πιεση δεν αντεχα μουρχοταν να τη βουτηξω να φυγουμε. Α εχω μια φωτο που προλαβαν να τραβηξουν πριν τα πλυνουν αλλα τη μικρη την αδικει πολυ γιατι φταρνιζοταν εκεινη τη στιγμη ειναι πολυ πιο ομορφη.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...