Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Α γυρισε ο αντρας μου που πηγε να τα δει και το απογευμα. Πηραν κιαλλο βάρος και η μικρη δεν εχει ικτερο αλλα θα της αφησουν λιγο ακομα τη λαμπα προληπτικα. Επισης του ειπαν πως θα δοκιμασουν το μπιμπερο στο μικρο και πως η μικρη συνεχως θελει κι άλλο. Τις το αυξησαν κιαλλο απο το πρωι και πως ολο κουνιεται και τη βρισκουν σε άλλη θεση. Ν λεμε και την αληθεια ομως κι εμενα αν με ειχαν 3 μερες κατω απομια λαμπα με καλυμενα μάτια και ερχοντουσαν καθε λιγο με αρπαζαν για να με καθαρισουν κατω απο τη βρυση και γενικα ολα αυτα που τα κανουν οι μαιες τυπικα, θα θελα να βγω και θα αντιδρουσα. Και τουλαχιστον η μικρη εκφραζει τη δυσσαρεσκεια της με την κινηση, κλαιει μονο οταν ειναι να φάει. Αντε να βγει γρηγορα απο εκει.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια χαρηκα πολυ που βρηκα την ευκαιρια να σας διαβασω μετα απο τοοοσο καιρο. Χαιρομαι για τα ψωνια και τις χαρες που εχετε και ευχομαι σε ολες σας με εναν πονο και το 2010 να ειναι γεματο Υγεια και παιδικά χαμογελα. Ξερω οτι "πεταγομαι σαν την τσουτσου" μεσα στο φορουμ αλλα μην με παρεξηγειτε..ολη μερα με τον μικρο, το νοικοκυριο...και τωρα την κοιλια τουρλα δυσκολευομαι να κατσω στο γραφειο για πολύ ωρα...σας σκεφτομαι πραγματι χαιρομαι με την καθε μια σας και σας ευχομαι οτι καλυτερο.

Υγεια και υπομονη σε ολες :)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!Ελιτα μόλις διάβασα το μύνημα σου και κλαίω και από συγκίνηση και από χαρα που είναι καλά τα μωρακια σου...

Απο οτι κατάλαβα σε μια εβδομάδα θα έχεις τον μπεμπη αγκαλια στο σπίτι και μετα από λιγο θα έρθει και η μπουμπουκα σου,μην στεναχωριέσαι γιατι εκει που είναι τα προσέχουν πάρα πολυ καλα εχουν τοσους γιατρους ολη την ωρα.

Μπραβο σου που παρα την ταλαιπωρια που πέρασες και το αγχος έβγαλες και γάλα με το θήλαστρο για τα μωρά ,ειλικρινα θαυμάζω την υπομονή σου!

Μου δίνεις δύναμη και μολις γεννησω θα προσπαήσω κι εγώ να θηλάσω...

Περιμένουμε νεα από τα μωράκια οταν πας να τα δεις!

Ινκα τέλειο το δωματιάκι ,φαντάζομαι και εσυ πας ολη την ώρα και βλέπεις τα ρούχα και τα πράγματα της ;; εγω αυτο κανω κορίτσια ολη μέρα..

Μαρια κάτσε κατω και μην κανεις βλακειες .......ξεκουράσου!

Ευχομαι σε όλες να μπει καλα το νέο ετος με γερά μωράκια για όλες στην αγκαλια μας και να περάσετε όλες καλά σημερα!

Προσοχη με το φαγητο το βράδυ είπαμε θα φάμε μονο ΟΛΟ το τραπέζι!!!!!!χιχιχιχι


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά σε όλες!!!! Άντε τελευταία μέρα του 2009 και το 2010 έρχεται για να μας φέρει τα μπουμπουκάκια μας!!!!

Ελιτάκι προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι που τα μωράκια δεν είναι μαζί σας... Είναι θέμα ημερών, ξεκουράσου όσο μπορείς γιατί μετά θα ρίξεις πολύ τρέξιμο με 2 ζουζουνάκια στο σπίτι!!!!!!

Τινάκι δεν πειράζει που δεν μπαίνεις συνέχει στο καφέ, σημασία έχει οτι μπαίνεις και μας γράφεις τα νέα σου!

Κορίτσια έστειλα τον συζυγο στο super για τα υλικά της Βασιλόπιτας, ελπίζω να έχει επιτυχια!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια μου!Ελιτακι μπραβο κοριτσακι δε ξερεις ποση δυναμη μας δινεις!!! Ευχομαι να περασουν οι μερουλες χωρις να το καταλαβεις και να γεμισει το σπιτακι σου απ΄τα παιδακια σου !!!

Σημερα ξυπνησα κοριτσια πρωι - πρωι πηγα και πηρα το επιδομα απ΄ το ΙΚΑ ξεμπερδεψα ευκολα!

Το βραδυ παλι δεν κοιμηθηκα καλα και με ενευρισε και ο συζηξ που δεν εκλεινε τη τηλεοραση ενω τον ειχε παρει ο υπνος και ροχαλιζε γκρρρρρρρρρρ εχω πολλα νευρα μαλλον!!!

Ωραια μερα σημερα φιλακια πολλα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε elita μου κλαίω από την συγκίνηση!!!!!!!!!!!!!!!

Πώς να μην νιώθεις εσύ έτσι???? Δικαιολογημένη.. και μάλιστα είσαι πολύ δυνατή!! Μπράβο σου.... αλλά δες τα θετικά.. είναι καλά και τα δύο μωράκια σου και σύντομα θα τα έχεις στην αγκαλιά σου και θα τα έχεις ξεχάσει όλα!!!

Να σου ζήσουν και κάνε υπομονή γιατί είναι για το καλό τους!!!!

Άντε μας έκανες ποδαρικό στο Cafe μας!!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια να μας ευχηθώ..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ίνκα το δωμάτιο είναι τρέλα!!!! με το καλό

Γεωργία μου να ρωτήσω κάτι αφού γεννήσουμε για το επίδομα από τον ΟΑΕΔ θα χρειαστεί να ανοίξουμε λογ/σμό στην Εθνική Τράπεζα??????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές !!!

Ελίτα χαίρομαι που είστε όλοι καλά!!!Να σου ζήσουν!!!

ινκα τέλειο δωμάτιο...!!!

a felia ,eixa kanei paragelia (victoria "s secret)200 euro kai sto telonio frakare kai mou zitisan alla 100 grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!se 20 meres irthan peripou ...esy tha kaneis paragelia 80 euro ?pes mou ti na kano stin epomeni paragelia etsi oste na mi pliroso telonio...

ελπίζω να κατατοπιστείς... http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=242885

Πάντος ένας φίλος μου είχε πάρει laptop 450 ευρώ απο USA και πλήρωσε δεν τίποτα...θα τον ρωτήσω τι ακριβώς έκανε....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Θα τελειοποιήσω και την βασιλοπιτα σήμερα....έφτιαξα 2 κέικ και ξέχασα να βάλω φλουρί (....και τα μυαλά στα κάγκελά)

Θα τα φτιάξω σαν τούρτα για να φαγωθεί,γιατί με τα κέικ δεν τα πάμε καλά!!!

Πάω να ψάξω για white chocolate ice topping .....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια... πολυ ομορφη μερα σημερα!!

το 2009 μας φευγει με ηλιο και το 2010 θα ερθει με τα μωρα μας... απο το πρωι καθε φορα που ακουω καλαντα κλαιω γιατι σκεφτομαι πως του χρονου θα ακουμε τα καλαντα αγκαλια με τα βλασταρια μας..... τοσα χρονια ξεσαλωναμε τετοιες μερες, ποτα, ξενυχτια, χοροι... αλλα τις φετινες γιορτες δεν τις αλλαζω με τιποτα... παρολο που η μπεμπουλα μου δεν εχει ερθει ακομα και μονο που την νοιωθω να χοροπηδαει στην κοιλια μου, δεν θελω τιποτα αλλο και ας τις περναω μεσα στο σπιτι... φανταζομαι πως θα ειναι του χρονου τετοια εποχη!! το σπιτι θα μυριζει μωρουδιλα θα εχουμε χαμογελακια και χαρουλες .... λιωνω κοριτσια!!!

αντε καλη Πρωτοχρονια να εχουμε και με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!!!!!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελιτάκι μπράβο που βρήκες την δύναμη και το προσπαθείς με το θήλαστρο και τους στέλνεις γάλα.

Είσαι φοβερή. Έκλαιγα και εγώ από την συγκίνηση που σε διάβαζα...

Πολύ καλή μου φίλη γέννησε πρόωρα τα διδυμάκια της πριν 2 χρόνια. Εκείνα έκατσαν πολύ στο Μητέρα, ειδικά ο γιός της που ήταν και διασωληνωμένος. Μετά συνήλθαν και ήταν σούπερ και τα δύο.. Όλη η στενοχώρια που περνάς τώρα θα γίνει ανείπωτη ευτυχία όταν θα τα πάρεις κοντά σου. Εδώ εμένα μου δίνει κουράγιο η δύναμή σου.

Με το καλό να τα δεχτείτε στο σπίτι σας!


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Inka το δωμάτιο είναι μία γλύκα. Και όλα τόσο ωραία τακτοποιημένα

Βρε Μαρία, εσύ είσαι χειρότερη από μένα... Πόσες δουλειές πια! Ήμαρτον, ξεκουράσου λίγο

Είμαι πάλι γραφείο σήμερα.. Λείπουν όλοι και είναι μόνο μία συνάδελφος με τα 2 της βλαστάρια, ένα εκ των οποίων βήχει τρελά... Η μαμά του μου είπε ότι είναι απλό κρύωμα αλλά εγώ .. μακριά... Ευτυχώς τα γραφεία μας δεν είναι κοντά, αλλά τα άτιμα τρέχουν σε όλο το κτίριο..

Πρώτη φορά δουλεύω παραμονή Πρωτοχρονιάς.. Και κάτι μου λέει ότι θα κάτσω μέχρι τις 5

Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη δουλεία περνάμε πολύ ωράια ...ήρθε η φιλαρμονική του δήμου και μας είπε τα κάλαντα!!!Τέλεια!!!

Αχ τώρα κατάλαβα γιορτές....γιατί με τον μικρό,σπίτι διαλυμένο και δέντρο να του κλαίς τα βάσανα όχι γιορτές περνάμε αλλά τρέλα!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera koritsia,

Oles mesa sth sigkinisi alla kai thn egrigorsi eimaste. Ante kalh xronia na exoume kai tou xronou agkalia me ta mwrakia mas.

Inka poly oreo to domatiaki sas me to kalo na to egkeniasete:)

Egw simera tha exw kosmo kai trexw apo to proi gia na mhn pw apo xthes kai den ftanw. Apo tis 8 tora kathisa na piw ena kafe kai na sas diavasw.

Eixame ontos kalo podariko sto post mas. Ante poia tha mas genisi prwtoxronia? xaxaxaxa

Filakia polla kai kalh sas mera:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...