Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ελιτακι σημασια εχει που ειναι γερα τα μωρακια σου... λογικο ειναι να στενοχωριεσαι που γυρισες με αδεια χερια απο την κλινικη αλλα σκεψου πως τα μωρακια σου ειναι καλα και οταν ερθει η ωρα τους θα ερθουν και αυτα στο σπιτι σας και θα κανετε τρελες αγκαλιτσες...

Σου ευχομαι απο εδω και περα να ειστε μονο με χαμογελα και χαρες μεσα στο σπιτι σου!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελιτάκι πολλές ευχές για τα μωράκια σου. Το ξέρω πως είναι δύσκολο γιατί και η αδελφή μου είχε γεννήσει πρόωρα και μάλιστα τη μικρή της την είχαν στείλει σε θερμοκοιτίδα στη Θεσσαλονίκη ενώ η αδελφή μου ήταν στη Βέροια και έκανε 10 μέρες να την δει. Υπομονή και όλα θα σου φαίνονται σαν άσχημο όνειρο μόλις πάρεις τα μικρούλια στο σπίτι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μικρη αποδειχτηκε θηριο. Μεσα σε μια μερα την πηγαν στο 2ο θαλαμο. Ο μονος λογος που είναι μεσα είναι το βάρος τους 1550 η μικρη και 1940 ο μικρος. Όπως όλα τα μωρακια στην αρχη εχασαν ν και τα δυο. Ξεκινησε τις εδωσαν νερακι, μετα γαλα και τωρα από 5μλ τρωει 15, και ο μικρος τρωει 35. Εκαναν λιγο ικτερο γιατι ειχαν άλλη ομαδα αιματος ρεζους βασικα από μένα και αυτό τα κανει να κανουν πιο ευκολα ικτερο. Αλλα δεν είναι τιποτα. Τους κανουν σολαριουμ!!!!! Ο μικρος χτες σταματησε το σολαριουμ και σταθεροποιηθηκε. Επισης εχασαν από 100 γρ αλλα από χτες αρχισαν να παιρνουν, θα σας πω και τι τα βοηθησε. Κοριτσια συμβουλη μου μην ακουσετε κανεναν για το θηλασμο. Οαο πιο συντομα τοσο καλυτερα. Τος τηθος θα βγαλει αρκει να το ξυπνησετε. Αν εχετε τα μωρακια σας παρτε τα αγκαλια να νιωσουν τη ρογα να τη μυρισουν και ας μην τρωνε και μην αφησετε να περασουν πανω από τρεις μερες, ζητηστε θηλαστρο και τραβηξτε εστω και λιγο. Εγω δεν ακουσα καμοια που μου ελεγαν να περιμενω την τριτη μερα. Πηρα το θηλαστρο που αγορασα και αρχισα να ρουφαω. Δεν ειχα τα μωρα μου όμως ακομα πιο δυσκολα. Στην αρχη δειλα δειλα εβγαλαν. Το ένα μου όμως ειχε κατι σαν πληγουλα και εβγαζε μια σταγονα αιματακι και δεν επρεπε να το δωσω. Αρχισα να τους το πηγαινω. Κάθε φορα λιγο εβγαζα και από τα 10μλ εφτασα τωρα τα 100.

Εβγαζα και από τα δυο κι ας ειχε αιματακι και τους εδεινα το καθαρο.

Τωρα είναι και τα δυο οκ.Κια κραταω προγραμμα, κάθε τρεις ωρες περιπου εκτος το βραδυ που κοιμαμαι λιγο παραπανω για να συνελθω και να μην εξαντληθω.

Τα μωρακια μου είναι αστερια κοριτσια. Ο μικρος είναι ησυχος πολύ, τρωει και κοιμαται, αρχισε να παιρνει γραμμαρια, και τον παιρνω αγκαλιτσα στα επισκεπτηρια. Οπυ ναναι θα του δωσουν το μπιμπερο για να τρωει από το στοματακι. Μας ειπαν πως το κανουν σταδιακα για να μην του πεσουν μαζωμενα ώστε να παιρνει αντι να χάνει.

Η μικρη κάνει σολαριουμ ακομα στη λάμπα για τον ικτερο αλλα έχει λιγο. Μπορουμε να τη χαιδευουμε λιγοα πο το πορτακι. Όμως είναι τελειως διαφορετικη. Θυμαστε που σα ελεγα πως τη νιωθω συνέχεια?Ε είναι υπερκινητικη, ακουσα μια μια να λεει <<Αυτή η μικρη κολο δε βαζει κατω, κοιτα πως σπρωχνε με τα χερια και τα ποδια, κοιτα δυναμη, η γυμναστρια η χορευτρια θα γινει >>Και της ειπαμε πως εγω ειμαι γυμναστρια. Κοριτσια όλα τα μωρα κοιμουνται και τρωνε και αυτή κουνιεται και όταν κοιμαται. Τελειως διαφορετικοι χαρακτηρες

Καλως εχοντων τα μωρακια θαρθουν με δωσεις σπιτι. Ξερετε και αυτοι εκει οσο πιο πολύ τα κρατανε τοσο περισσοτερα λεφτα παιρνουν!!Τελοσπαντων για καλο τους είναι εκαι τα παρακολουθουν 24ωρες το 24ωρο, παιδιατροι, μαιες κλπ.

Ισως το γιο τον παρουμε την άλλη βδομαδα, η κορη λογω κιλων θα κατσει λιγο παραπανω.

Η καρδια μου και το μυαλο μου είναι εκει κοριτσια συνεχεια, υπαρχουν στιγμες που κλαιω, μου λειπουν!1

Ο μικρουλης μαλλον θαναι ξανθος με γαλαζια ματακια όπως του μπαμπα αλλα με καποια στοιχεια και από μενα. Η μικρη ακομα δεν εχουμε καταλαβει. Δεν εχουμε δει πολύ τα ματακια της. Είναι μυωδης παντως και εχει μακρια ακρα μαλλον θα γινει ψηλη.Και για τα δυο νιωθω το ιδιο και ποναω που δεν ταχω . Εχει επισκεπτηηριο δυο φορες, πρωι και απογευμα. Ειπαμε να πηγαινω στο ένα το πρωι και ο αντρας μου και στα δυο μεχρι να αναρρωσω ναμην ποναω ναχω δυναμεις για όταν ερθουν. Τους πηγαινει και το γαλα κάθε φορα. Τωρα όμως αυτές τις μερες που θανςι αργια σκεφτομαι να πηγαινω και τις δυο, να τους ευχηθω για τη νεα χρονια. Ετσι δεν είναι.

Τα υπολοιπα θα τα πουμε μετα κοριτσια για να παω να βγαλω γαλατακι

Σας φιλω ολες

Και ότι απορια εχετε θα τα πουμε


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε Ελιτακι...δεν μπορω να μαζεψω τα δακρυα..απο συγκινηση κ αγωνια...απο ολα αυτα που περιγραφεις...

Ειναι δυσκολο να εισαι σπιτι χωρις τα μωρακια σου...ΑΠΟΛΥΤΑ το καταλαβαινουμε....αλλα κανε την καρδια σου πετρα...υπομονή..κ σκεψου οτι τα μωρακια σου ειναι εκει για καλο....να μεγαλωσουν λιγακι ακομα ε;κ οτι σε πολυυυυυυυυ λιγο καιρο θα τα εχεις διπλα σου!;)

Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου!!!!!!:D

Κουκλος ο γιος δηλαδη Ελιτακι μου ε;

κ η μικρη ομως ε;;;;;;;;;; τρελοζουζουνιτσα!!;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ελιτακι συγκινηθηκα παλι να σου ζησουν τα χριστουγεννιατικα μωρακια και μην σταναχωριεσαι θα περασουν οι μερες θα ερθουν σπιτακι σας και μετα θα τρεχεις και δεν θα προλαβαινεις, ειδικα με την μπουμπου που τσαουσα την κοβω απο τωρα:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα μανούλες!!!! Και εγώ ξύπνησα νωρίς γιατί ήθελα να ακούσω τα κάλαντα!!!!!! Πέρσι παραμονή Χριστουγέννων δούλευα και την παραμονή πρωτοχρωνιάς που ήμουν σπίτι και ήθελα να ακούσω τα κάλαντα βγήκα στο μπαλκόνι να καθαρίσω τα τζάμια και η μικρή γύρισε το κλειδί και με έκλεισε έξω με τις πιτζάμες για 2μιση ώρες... Δεν είχα ούτε κινητό ούτε τπτ... Ευτηχώς μετά απο τόσες ώρες πέρασε μια κοπελα, της φώναξα και πήρε την μαμά μου τηλ και ήρθε ο θειος μου και μου άνοιξε... Η Ματθίλδη όλη την ώρα με κοίταγε απο το τζαμι και εγώ είχα παγώσει!!!! Αυτά για να δείτε τι σας περιμένει!!!!!!!!!! Χρόνια πολλά και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!!!![/color]

λιγο καθυστερημενα το διαβαζω αλλα δεν αντεξα να μην σχολιασω...χα χα ολα τα λεφτα η μικρη :)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα προλαβα να μπω.. Μαγειρεψα, επλυνα πιατα, εκανα βασιλόπιττα, χορτοπιττα, εβαλα πλυντηρια, εκανα το μπάνιο, σιδέρωσα τα 4 πλυντήρια, τα τακτοποιησα και τώρα ειμαι κυριολεκτικά κομμάτια!!!!!

Το πρωι δε ειχαμε εξωτερικές δουλειες, μαγαζιά, ικα, εφορία, τράπεζα, οαεδ!!! Πονάει ολο μου το σώμα!!!

Είχαμε και ενα θέμα με την καρδια της γιαγιας μου τωρα το απογευμα, ετρεχε η μάνα μου. Αλλα ολα καλα τελικά!! Αυριο θα φυγουμε ξανα για Αθήνα, θέλω να την δω!!Εξάλλου σε δυο χρονια θα ειμαστα παραμεθώριο, πόσες ευκαιρίες θα εχω ακόμα να γιορτάσω τις γιορτές με τους δικους μου;

Μπράβο βρε Ραμονίτσα. Πάντως για εμένα βάλε σιγα σιγά το πλυσιμο και το σιδέρωμα μπροστά!! Δεν φαντάζεσαι ποσο χαίρομαι που δεν εχω να τα κάνω τώρα που εχω βαρύνει ετσι!!

Κατερινάκι με γεια το μαλλί!!!!

Ινκα ομορφο το δωμάτιο!! Καλως να δεχτει την νεα του ιδιοκτητρια!!! Καλα ποσα σελντεδάκια εχεις παρει; Αν θυμάμαι καλά 75 δεν ειχες την προηγουμενη φορά, μεσα στις φυσιολογικές τιμές δεν ήταν;

Πάρος αφου σας τα αλλάξαν πάλι καλα!!

Γεωργία θελω να παρει οσες περισσότερες μερες γινεται, αλλα οπως είπαμε αυτά αποφασίζουν.. οχι εμεις!!! Τουλαχιστον τωρα εχω τελειωσει με τα παντα και απο εδω και περα ξεκουραση!!!

ελιτάκι μου, σε διάβαζα και έκλαιγα.. Κοριτσάκι μου αυτο που μετράει ειναι πως ειναι καλά και υγιή τα μωρά σου.. φαντάζομαι πόσο δυσκολο σου ειναι να εισαι σπίτι χωρίς αυτά.. σκέψου ομως πως ειναι θέμα χρόνου.. μια ολοκληρη ζωη θα τα εχεις μαζι σου.. να τα φροντιζεις.. να τα παίζεις..να σου γελάνε..να σε παιρνουν αγκαλίτσα και να σε κάνουν να νιώθεις το πιο ευτυχισμένο πλάσμα σε ολο τον κόσμο!!! Αυτα τα χεράκια που τώρα ειναι αδυναμα συντομα θα σε σφίγγουν τοσο δυνατά που δεν θα το πιστευεις!! Κάνε υπομονή και προσπαθησε να ξεκουράσεις το σωμα σου ωστε να εισαι ετοιμη μολις ερθουν!! Ειδικά η μικρή θα σε τρέχει!!! Αποφάσισαν να έρθουν την ημέρα που γεννήθηκε ο Χριστούλης, αυτο και μόνο τα προστατεύει και εγω το θεωρώ καλό σημάδι για ολόκληρη την ζωή τους!! Να σκέφτεσαι πως ειναι σε ιδιωτικό μαιευτήρίο πράγμα που σημαινει πως θα τα κρατήσουν οσο παραπάνω μπορουν για οικονομικούς λόγους, όχι πως το χρειάζονται!! Εγω γεννήθηκα 1,5 κιλό και αν με δεις.. τωρα με την μικρή εφτασα τα 73!!!!!!! :):) Τα αγγελουδια σου γεννήθηκαν την πιο ευλογημένη μέρα που μπορουσαν και ειναι καλά!!! Αυτο εκει να κρατιέσαι μεχρι να τα πάρεις σπιτι!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

εστειλα μήνυμα στην ΕΛΙΤΑ και μου απάντησε

Σας μεταφέρω το μήνυμά της ατόφιο!!!!!

ΜΠΗΚΑ ΧΘΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ. ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΠΩΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ. ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΣΤΟΛΗ. ΜΕΤΑ ΕΦΥΓΕ. ΜΟΥ ΒΑΛΑΝ ΟΡΟ ΜΕ ΓΙΟΥΤΟΠΑΡ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ. ΚΙ ΕΝΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΙ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΟΛΗ. ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΒΡΕΘΗΚΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ. ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΙ 1900 ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ 1550 . ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 10 ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΠΛΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ. Η ΜΙΚΡΗ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ. ΚΑΙ ΤΑ 2 ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΜΕ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΔΩ....

Να μας ζήσουν τα πρώτα μωράκια του καφέ μας!!! Αχ συγκινήθηκα η αναίσθητη!!!!

Ελιτα να σας ζησουν τα μωρακια !!!! πολη συγκινήθηκα!!!!


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ax καρδουλα δικιο εχεις.. αλλα επρεπε να γινουν.. τουλάχιστον τωρα τελειωσα και δεν θα κάνω τιποτα αλλο!!!

Ξέρω πως δεν πρέπει να μετακινηθώ τοσο συντομα, αλλα μετα την περιπέτεια της γιαγιάς μου σημερα, θελω να την δω!!! Και αυτης θα της κάνει καλό να με δει!! Αν το ηξερα δεν θα ειχα επιστρέψει σπίτι χθες!!

Κατευθείαν στο δωμάτιο μας θα παω, θα τα φτιάξει ολα η μαμά μου!! Θέλω να πιστευω πως με τα γιουτοπαρ και με το να μεινω ακινητη δεν θα καταλήξω στο μητέρα!!!

Εξάλλου αν μεναμε σπιτακι μας θα επρεπε να ετοιμασω διαφορα πραγματάκια, οποτε Αθηνα θα ξεκουραστώ!!

Λοιπον σας καληνυχτίζω γιατι δεν αντεχω αλλο απο την κουραση!!! Καλή χρονιά να εχουμε ολες με τα αγγελουδια μας ασφαλή στις κοιλιτσες μας!! Και το 2010 να μας φέρει υγιή και δυνατά τα μωράκια μας και οτι άλλο η καθεμιά μας επιθυμεί και ονειρεύεται!!!

Θα τα πουμε απο την νέα χρονιά!!! Να προσέχετε και να περάσετε υπεροχα!!!!

Ελιτάκι να δώσεις και απο ενα χαδάκι στα αγγελουδια σου απο εμενα!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

βρε Μαρια κατσε να ξεκουραστεις βρε κοπελα μου και ασε τις πιτες για του χρονου!!

εμενα η βασιλοπιτα εγινε πολυ καλη!!! Μοσχοβολησε ολο το σπιτι!! ευτυχως προνοησα και ειχα βαλει λιγη ζυμη σε ενα μικρο φορμακι και δοκιμασα λιγακι, διαφορετικα νομιζω θα την εκοβα απο αποψε!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε Μαρακι πλακα κανεις οτι μετα απο αυτα που σου ειπε ο γιατρος καθισες και εκανες τοσες δουλειες θα σε μαλωσω εγω απο την μερα που ειχα το επεισοδιο και πηγα στο Ιασω δεν εχω κανει τιποτα μεχρι και τα πιατα τα κανει ο αντρας μου και φαγητο απεξω και εχουν περασει 15 μερες φαντασου πρωτα απο ολα να σκεφτεσαι την μπουμπου και ας μεινουν ολες οι δουλειες πισω να προσεχεις πολυ μεχρι να μπεις στον 9ο κοριτσακι μου


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω Μαρία μου, να προσεχεις κι εγω μπακλαβαδες εφτιαχνα και μετα τα εκανα τσουρεκια.Βεβαια ο γιατρος ειπε πως ηταν γραφτο να γεννηθουν Χριστουγεννα. Περσι Χριστουγεννα ειχαμε αραββωνιαστει με τον αντρα μου αλλα και γενικα μαλον ειναι και θεμα κατασκευης γιατι και η μανα μου ιταν με γεννησε και μενα και την αδερφη μου δεν ειχε παρει εβδομαδα απο το μηνα της, βγαιναμε νωριτερα καιοι δυο.

Κardoula εγω τις συσπασεις δεν τις ενιωθα επωδυνα αλλα στο μαιευτηριο πριν γεννησω ειχα κανει 4 δυνατες μαζι με πονο που ηταν σαν πονος περιοδου άλλωτε δεξια άλλωτε αριστερα.Κραταγε μερικα δευτερολεπτα και έφευγε.

Α κοριτσια ειτε καισαρική είτε φτ εχουμε μετα λοχεια αρκετά. Εγω ειμαι με σερβιετες. Παρτε μαζι σας κανα πακετο σερβιετες μακριες γιατι αλλιως θα πρεπει να φορατε του μαιευτηριου πουναι σα μπεμπιλινα και μετα απο δυο μερες που θα μειωθει το αιμα θα σας ενοχλουν.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...