Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ego ekana antavgies prin 2 evdomades ..den antexa...alla komtia egina apo tin kourasi!!!!

ramonitsa ,emena ponaei to deksi plevro ...ekei paei kai xonete i foufoula ...apo tora me kanei oti thelei !!!!!!

iremise to stomaxaki mou !!!!

ki emeis malon stin aderfi tou antra mou tha pame avrio !!kai methavrio stin pethera mou ....tou xronou tha kanoume spiti mas kai tha kalesoume kosmo !!!!na exo mathei na ftiaxno kala kai merika fagita ..giati tora exo anasfalia ...:):):)

smouch!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ινκα γιατι ξαναεκανες καμπυλη?

παντως και εγω το κομμωτηριο το βαριεμαι απιστευτα και ειδικα τωρα που εχω μεγαλο προβλημα να καθομαι με τις ωρες σε μια καρεκλα γιατι ποναει απιστευτα η πλατη μου


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Inkaki γλυκο που ειναι το ροζουλι δωματιακιιιιιιιιιιιιιιιιιι.....γλυκα ειναι...να το χαρει η φουφουλιτσα σου κ η μαμακα της!:P:p:p

καλε εσεις εχεετε πλυνει κ τα ρουχαλακια;

εγω ακομα οχι..ουγκκκκκκκκκκ....

θελω να ξεμυρισει πρωτα το δωματιο καλα....κ κατα τις 10 Ιανουαριο θα τα πλυνω ολα...κ θα καθαρισω κ τα επιπλακια του...

Μωλις το τελιωσω κ εγω το δωματιακι θα σας βαλω φωτο...:P

Καλε Κατερινακι ..σε καταλαβαινω πολυ...χαχα..πλευροοοοοοοοοο να αλλαξω;;;;;;; πολυ βασσανιστικο εναι....κ πονανε κ τα ποδια μου αναμεσα στη κλειδωση πολυ!

Α...να σας πω κ το αλλο...πλεον δεν μπορω να λουστω στο σπιτι..το εχω καταργησει προς το παρον ..με κουραζει απιστευτα πολυ το λουσιμο...λαχανιαζω..κ δεν μπορω το νερο που πεφετει στην μουρη μου...κ δυνοπαθω με το πιστολακι....οποτε παω κομμωτηριακι μονο για λουσιμο..κ ενα γρηγορο φορμαρισμα....

Οποτε μαλλι στην πενα η ραμονιτσα..ισιωμενο....ισιωμενο...αλλα η μαυρη ριζα,μαυρη ριζα κ το ξανθο μαλλι απο κατω... ξανθο μαλλι....

τσιγγανακι....χαχα

Τρρρρρρρρρρρρομαααααααααααααρααααααααα μου!!!!!χαχα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

inka πολυ ομορφο το δωματιο της φουφουλας σου!! Να ερθει με το καλο και να το χαρειτε όλοι μαζι... και η φουφουλα, και εσυ με το νεο μαλλι, και ο αντρουλης σου με τις νεες πυτζαμουλες!! Μια ετυχισμενη οικογενεια... τι ομορφα.... οσο για το κομμωτηριο και εγω το βαριεμαι απιστευτα!!! Ενα ραντεβου για τα νυχια μου θελω να κλεισω και το σκεφτομαι πως και πως!!

Μαρακι πολυ χαρηκα με τα νεα της κορης σου... Μας κανουν πεισματα απο τωρα... φαντασου να γεννηθουν και με το καλο τι εχουν να μας κανουν!! χιχι... τι μας περιμενει....


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Inka τέλειο το δωμάτιο!!!!!!!!!!!!!! Πάρα πολύ γλυκό!!!!!!! Άντε με το καλό να έρθει η μικρούλα σου!!!!!

Εμεις σήμερα πήγαμε Jumbo να αλλάξουμε το δώρο του νονού, γιατί δεν ξέρω πως του ήρθε αλλά της έφερε 2 παιχνίδια που ήταν για μωρά και όχι τπτ άλλο έσκασε και 90 ευρώ, και εχθές το βράδυ αφού τα ανοίξαμε για να μην τον στεναχωρίσουμε, τα ξαναβάλαμε στα κουτια και τα κλείσαμε... Οπότε πήρα και 2 ζευγάρια σεντονάκια και πανάκια για τις γουλίτσες και τώρα νομίζω οτι είμαστε complet!!!! Ότι άλλο χρειαστώ θα το πάρω με αλλάγες απο δώρα! Πάντως στο δευτερο παιδάκι καμία σχέση με το πρώτο Μόνο ρουχαλάκια πήρα και μερικές πιπίλες που είναι η αδυναμία μου, α και 6 μπιμπερό!!!

Ινκα και εγώ με τα συμπληρώματα τον τελευταίο μήνα τα έχω κάνει... Όποτε θυμηθώ τα παίρνω!!! :)


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Γυρισα σπιτι χτες το βραδυ αλλα ήμουν εξουθενωμενη. Μπηκα ειδα τις ευχες σας, σας ευχαριστω πολύ ολες ειλικρινα, συγκινηθηκα τοσο πολυ. Τοχα πραγματικα αναγκη. Νιωθω τοσο άδεια, γιατι ήρθα χωρις τα μωρα μου σπιτι. Θα σας τα πω ολα απο την αρχή. Θα σας στειλω πρωτα την αγαπη μου και μετα θα κατσω να σας γραψω τα νεα απο τα μωρακια μου κι εμενα, αλλα επειδη ειναι πολλα θα κανω λιγη ωρα να τα γραψω. Τελικα σας εκανα ποδαρικο, τη μερα που γεννηθηκε ο Χριστουλης. Σαν ψεμματα μου φαινεται.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Elitaki μη στενοχωριεσαι κανε υπομονη γρηγορα θα περασουν οι μερες και θα τα χεις κοντα σου!!! Περιμενουμε να τα πεις!!!

Ινκα πολυ ωραιο το δωματιακι σας σε λιγο θα ρθει η μπεμπουλα να το χαρει με το καλο!!!!

Μαρακι 19 μερουλες και μετα απο μερα σε μερα θα ρθει η κορουλα σας αν αν καταλαβα καλα με το καλο κοριτσακι μου!!!!

Ραμονιτσα πονοι απο δω πονοι απο κει τι γινεται!! Ποναω στο κογγυγα τι ειναι αυτο νοιωθω οτι ανοιγω ασε οι πονοι στα πλευρα και στο.... ξερεις!!! δε το λεω πιπερι μ΄ακουει κ΄η κορη!!!

Φιλια - Φιλια Πολλα!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Όπως σας ήπα μπηκα για μια παρακολουθηση στο Μητερα, ο γιατρος με ειχε κοιταξει και δε φαινοταν κατι ανησυχητικο με ειχαν στο μηχανημα να παρακολουθουν τις συσπάσεις, δυο ωραε μετα λεγαν να με πανε στο δωματιο γιατι δεν ειχα συσπασεις αφου μου εδειναν yotopar.Ομως ο τραχηλος μου φαινοταν να χει διασταλει και άλλο, και ξαναφωναξαν το γιατρο μου ναρθει να με δει. Με κοιταει και αυτος και μεσα σε κλασματα τους ακουω να λενε πως θα με ετοιμασουν για επισκληρηδιο, αρχισα να τρεμω και να κλαιω από το φοβο μου. Ο γιατρος ειπε πως ακομα και αν με αφησουν υπαρχει ενδεχομενο να σπασουν τα νερα και θαναι χειροτερα, γιαυτο και θα τα παρουν. Φευγοντας εντομεταξυ από το σπιτι μας ειχε πει να κανουμε και την τριτη κορτιζόνη για τα πνευμονάκια προληπτικα. Τελικα 10 παρα τεταρτο με ειχαν ετοιμασει (το βραδυ). 10 και 1 γεννηθηκε ο μικρουλης μου εκλαιγα από φοβο, συγκινηση, από όλα. Μου τον εφεραν να τον φιλησω.Δε μπορεσα να τον πιασω ήμουν δεμενη με ορο από τη μια και με παλμογραφο από την άλλη. Η κορουλα βγηκε 10 και 2. Τα κοιταζα, η μικρη νιαουρισε δυο τρεις φορες σα γατάκι και ο γιατρος εκανε καλαμπουρι πως λεει ναιιι, ναιιι .και πως πρεπει να μαθει να λεει και όχι σα γυναικα!!!!

Δεν πονεσα, αλλα ενιωσα πολύ εντονα την πιεση όταν τα τραβηξαν και δυσσανασχετισσα. Επισης δεν αφηναν το συζυγο ειδικα σε προωρο τοκετο να είναι παρον τελικα, πολιτικη του μαιευτηριου.

Μετα περασαν ωρες, βγηκα εξω 11 και με ειδαν οι αναμενοντες. Κατά τις 12 με ειχαν παει στο δωματιο, χωρις τα μωρα. Μου. Δε θα τα εβλεπα.

Το πρωι κοριτσια με πηρε ο γιατρος και με ρωτησε αν γουργουρισε το στομαχι και το εντερο. Αυτό σημαινε πως θα εβγαζα τον ορο. Και καθετηρα. Μας ειχαν πει πως 11.30 είναι το επισκεπτηριο στην εντατικη νεογνων και βλεπουμε τα μωρα μας. Ετσι λοιπον μολις μου βγαλαν τα διαφορα δεν εκατσα λεπτο, άλλες παιρναν 24 ωρες από εγχειρηση για να σηκωθουν και εγω για να τα δω σηκωθηκα στις 12 ωρες.

Μας ειπαν πως η κορουλα είναι στο θαλαμο 3 και ο γιος στο 1 για απλη παρακολουθηση.

Υπαρχουν 3 θαλαμοι. Όταν το παιδι παει στον 1ο το παιρνεις μετα όταν παρει μπιμπερο. Τελικα δεν ειχε μπιμπερο ο μικρος λαθος σας ειπα στο μηνυμα. Εχει καθετηρακι στη μυτουλα. Λοιπον θα σας στειλω σε δυο μερη την εξεληξη για να μην κουραζεστε. Η συνεχεια αφορα τα μωρακια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...