Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ramonitsa ,se fantazome me ton arkoudo 1,80 na tou vgazeis eisitirio !!!!!den yparxei!!!!!

ki ego leo na min ton pareis ton gari ..perimene ligo ...xaxxaxxaxaxxaxaxxaxxa!!!!parton afou sou aresei !!!!!siga tora !!!!ego den perno tetia akoma exo kanei mono ena rafaki me kati loutrina dika mou ..pou ta eplina kai katsiasane ...den exei simasia !!!!!kai sto ypolipo doomatio tha kratiso xoro gia ta paixnidia (kalathia ,kouvades gia ta paixnidia ..kai to komotirio tis barbiie?e?kserete poso xoro pianei ...)


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

θα δω τι θα κανω....Με πεισαστε μαλλον!!!!!!!!

Μαλλον δεν θα το παρω!!!

Τα κατσιασες;;;;;;;χαχαχαχαχαχα

Κομμωτηριο μπαρμπι;χαχαχαχα κοριτσια..κοριτσια...

εμεις θα εχουμε βββββββββββοοοοουυυυυυυυμμμμμμμμμμμμ..χαχαχα

Θα σου δωσω κ τσουρεκι συνταγη..οκ...

Λοιπον παω για πλιτσι πλιτσι..οπως λεω κ στον ραμονακο μου!!!!!!!

Φιλιααααααααααααααα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Σήμερα πήγαμε γιατρό, όλα καλά με την μπεμπούλα μας, έχει φτάσει περίπου 2500 γρ με +/-200 γρ..όλα οκ!Εχω ξανά ραντεβού στις 8 Ιανουαρίου οπότε και θα μου πεί για τις τελευταίες εξετάσεις και...το τελικό ραντεβού μάλλον!!

Αυτό που θέλω τώρα είναι να φτιάξω το δωματιάκι της, γιατί ο καιρός περνάει...αχ πώς περνάει!!

Φιλιά σε όλες, καλό βράδυ και καλούς ύπνους!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα... ο γαλατάς ξύπνησε στις 7 σήμερα :( και νυστάζει....

καλύτερα να πήγαινα δουλειά! εκεί τουλάχιστον μου φέρνουν κ τον καφέ στο γραφείο...ενώ εδώ κάνω τη νοσοκόμα στον άντρα μου (ένα συνάχι έχει μη φανταστείτε απλά είπε να μου τα βγάλει όλα τώρα)


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Mummycool, στην 2η καισαρική πας με ραντεβού. Στην 1η καισαρική, επειδή περίμενα μέχρι τις τελευταίες ημέρες του 9ου, μπήκα στο μαιευτήριο, μου έκαναν τεχνητούς πόνους και περίμενα κανονικά για συσπάσεις, αλλά ο μικρός δεν έκανε εμπέδωση- δεν έμπαινε στην λεκάνη δλδ- και για αυτό καταλήξαμε καισαρική..από τις 7 το πρωί έκανα καισαρική στις 2:30 το μεσημέρι να καταλάβεις, εξαντλήσαμε όλα τα περιθώρια.

Στην 2η γέννα μετά από καισαρική, υπάρχει περιθώριο γα φυσιολογικό τοκετό, εφόσον έχει περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα από την 1η, τουλάχιστον 2-3 χρόνια, ώστε να έχει κλείσει πολύ καλά η τομή. Αλλά και πολλοί γιατροί δεν το επιχειρούν καν..

Εσένα σου έχει πει ο γιατρός για καισαρική????


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!Καλα έχουμε χαζέψει με τα μωρά βλέπω....διαλέγεται ήδη τι παιχνίδια θα παίζουν;;

Χθές έκανα την βασιλόπιτα τσουρέκι που είχε χθες στον πρωινό καφέ και έγινε μια αποτυχία τζάμπα τα υλικά και ο κόπος μου..σαν ψωμί πατημένο είναι οχι σαν τσουρέκι!! Σημερα θα δοκιμάσω αλλη συνταγη για βασιλόπιτα ,αφου δεν έχω τι να κάνω τουλάχιστον να πετύχω κανενα γλυκό..

Ευτυχως από χθες ο καιρός είναι καλός και εμφανίζεται ήλιος εδω και δυο μέρες γιατι δεν γινόταν αλλο βροχή βροχή ...

Mummycool περαστικά στον αντρούλη σου...


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ramonitsa εισητηριο για τον αρκουδο???? Εισαι όλα τα λεφτα βρε φιλεναδα... Εγω να σου πω την αληθεια θα τον ειχα φορτωσει στην μπαγκαζιερα...:oops:. Οσο για το τσουρεκι σε ευχαριστω αλλα εχω βαλει πεισμα να κανω βασιλοπιτα... Πρωτη φορα θα κανουμε Πρωτοχρονια στο σπιτι μας και λεω να το παιξω παραδοσιακη!!

Mummycool να προσεχεις μην κολλησεις και εσυ!!

Και εγω ξυπνησα πρωι πρωι σημερα , μπηκα στο μσν, αλλα δεν βλεπω καμια!! Που πηγατε καλε ολες σας???


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε μην το σκέφτεσαι!:D

Θα δείς στις επισκέψεις από εδώ και τώρα θα είναι πιο ακριβής ο γιατρός, θα βλέπει αν κατεβαίνει το μωρό, τί θέση έχει..και ανάλογα θα σου λέει...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε μην το σκέφτεσαι!:D

Θα δείς στις επισκέψεις από εδώ και τώρα θα είναι πιο ακριβής ο γιατρός, θα βλέπει αν κατεβαίνει το μωρό, τί θέση έχει..και ανάλογα θα σου λέει...

όχι δεν το σκέφτομαι, για σένα ρωτάω...

όσο για τη γιατρό μου, ακριβής δε νομίζω να γίνει :)

11 ιανουαρίου έχουμε ραντεβού άντε να δούμε, θα πάω να κάνω κ μια εξέταση αίματος για την ωρίμανση του πλακούντα πρώτα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελιες!!!!!!!!! Καλα παλι σημερα παρακοιμηθηκα!! Βλεπω εσεις ειστε πρωινες!! Λεω στον αντρα μου τι ωρα ξυπναω και αρχιζει και μιλαει στη κοιλια "βλεπεις παιδι μου τι ωρα ξυπναει η μανα σου εεε!" και τετοια, δε ξερει οτι εχουμε βαρδιες με τη κορη προσεχουμε το σπιτι!! Τις τελευταιες μερες ειναι πολυ βραδυνος τυπος η κυρια!! Και αν πω οτι ξαπλωνω απ΄τη αριστερη πλευρα αρχιζει να διαμαρτυρεται!!!

Ramonitsa εισαι ολα τα λεφτα, μονο να αποφευγεις τα μακρινα ταξιδια με το λουτρινο γιατι θα σου στοιχησουν κατι παραπανω!!

Καλα κοριτσομανες χτες ειδα στη Μενεγακη κατι συνολακια της barbie στη μοδα για παιδια ωραιαααααααα!!!και τα κοριτσακια που τα φορουσαν κουκλιτσες ολο ναζι και τσαχπινιες!!

Ιωαννα μια χαρα η κορουλα με το καλο! Να σε ρωτησω οι καισαρικες οταν ειναι προγραμματισμενες γινονται οταν κλεινεις τη 38 εβδομαδα ή οταν τη διανυεις??? Εμενα μου ειπε αν δεν εχει γυρισει θα κανουμε καισαρικη στη 38 αλλα επειδη στενοχωρηθηκα εκεινη την ωρα δε ρωτησα κατι παραπανω!!!

Το προαισθημα μου και το σημειο που τρωω τις κλωτσιες μου λενε οτι η κυρια ειναι πολυ περηφανη να γυρισει το κεφαλακι προς τα κατω!!

Φιλακια Πολλα


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...