Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

koritsia ekana simera to doppler,ola kala!!! i beba ine 1467gr!! mono pou mou grafei oti ine 30weeks k 2days....pou an to metrisw simainei pws emeina egkuos tin prwti mera tis periodou!!! kaal den tin paleuoun ekei sta uperixa..ti na pw...ase pou to varos tis bebas antistixei se 31 vdomada k oxi 30 pou mou grafei!!! tespa egw 8a metraw 31!!!

to allo pou leei na ksanar8w na kanw k allo doppler!!! stin 34 vdomada etsi na doume an pane ola kala...nai kala pou 8a ksanadwsw alla 100euro!!! kanonika mia fora ginete ektos k an uparxei provlima, emena ola kala leei k to kefalaki katw to exei i beba pire apo twra tin 8esi!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στους δικους μου υπερηχους γράφουν εβδομάδες βάση της τελευταίας περιόδου κι εβδομάδες βάση της ανάπτυξης του παιδιού. Τώρα στο μπέμπη συμπίπτουν. Στη μικρή υπήρχαν κάποιες μέρες διαφορά. Πάντως στη μικρή είχα κάνει τεσσερεις φορές doppler γιατί οι μηριαίες αντιστάσεις ήταν λίγο πάνω από το όριο.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

paros poly oreo to domatiaki sas. me to kalo na dexteis kai to mpempaki sou. tha einai sto idio dwmatio me th mikri e?

natasa na sou pane ola kala me to mpempe sou. fantazome sto prwto sou paidi tha eisouna pio agxomeni.

elena den exeis kai adiko me to doppler eleos dld mas ksezoumisan 9 mhnes. oso gia ton yperixo apo oti mou eipe o giatros mou oso megaloni to mwro einai pio egkiros alla sthn evdomada pou eisai esy polles fores kanei lathoi stis hmerominies an kai sinithos to dixnei pio megalo oxi pio mikro. ti na sou pw. esy krata thn hmeromhnia sou kai vlepeis:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεεεεεραααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!:D

Ινκακι κ μαμυκουλ με γεια τα ψωνια σας!!!!!!!!! :D ευχαριστω για τους κουραμοιεδες..τι λετε να μοιρασω;;;;;;;;;;;χαχα

τωρα θελω να επιχηρησω να φτιαξω κ τσουρεκια..χαχα με εχει κανει νοικοκυρα ο μπεμπης μου!

Θελω να τα μαθαινω να του φτιαχνω του πασα μου..δεν θελω να τα τρωει απο εξω..οσο μπορω τουλαχιστον....χαχα..

Ινκα επαθες μια φρικη με τον φωτισμο ε;..χαχα

Νατασα με το καλο να ερθει το μωρακι του αδερφουλη σου!:D

Σημερα πηγα κ πηρα 2 πινακακια για να βαλω στον τοιχο πανω απο την αλλαξιερα ....το ενα ειναι κ φωτιζομενο.κ ειναι πολυ γλυκο..

ενα ρολοι τοιχου παιδικο...κ ενα πορτατιφακι για το κομοδινακι .....

Κ αυριο το προγραμμα εχει τζαμπο ...δωρακια για τα αδερφακια μου.. .κ για τον γιο του αντρα μου..κ θελω να παρω σε μεγαλο μεγεθος τον Γκαρί

για το δωματιακι μας...ααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Ρε κοριτσακια πολλα λεφτα φευγουν....!

Χαλαλι τους!!!!!!!!!!!Για τα παιδια...Χαλαλι!!!!!!!!!

Ελενα μπραβο για το νοπλερ..αλλα αν σου ειπαν να το ξανακανεις...εγω λεω να πας..συζητησε το κ με τον γιατρο σου τι θα σου πει


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ μπερδεύτηκα αρκετά και ασχολήθηκα με τις εβδομάδες τελικά είπα να αφήσω τη φύση στην ησυχία της....και σκέψου ότι ξέρω και πότε έμεινα έγκυος στο περίπου...

εγώ έχω καταλάβεί ότι το βάρος το υπολογίζουν από τις διαστάσεις βάσει πινάκων και για αυτό δεν μπορούν να το πετύχουν ακριβώς, πχ στην ελίτα λέγαν 1700 και για τα 2 και βγήκε το ένα 1500 και το άλλο 1900 (το μέσο όρο τον πετύχαν)

πάνω κάτω εκεί στην ΠΗΤ που σου έδωσε ο γιατρός σου θα γεννήσεις αν δεν είναι βιαστική η μπέμπα σου!

όποτε και να έμεινες έγκυος κουφό είναι πάντως, μια βδομάδα πριν την περίοδο πρέπει τότε να είχες διπλή ωορρηξία, στο τελείωμα της περιόδου μου φαίνεται πιο πιθανό αν έχεις μικρό κύκλο (όπως εγώ με ημερομηνία περιόδου 22/4 έμεινα 29/4 ή 1/5 που μόλις μου είχε τελειώσει)

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααααχχχχχχχχχχχχχχχχ μωλις με πηρε μια φιλη μου τωρα κ μου ειπε οτι ειναι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολυ χαρηκα!!!!!!!!!!!!!

μαμυκουλ ....ναι ..καλε τον γκαρί τον φιλο του Γουίνι..αυτον τον γαιδαρο με την γελοια φάτσα..χαχα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ μπερδεύτηκα αρκετά και ασχολήθηκα με τις εβδομάδες τελικά είπα να αφήσω τη φύση στην ησυχία της....και σκέψου ότι ξέρω και πότε έμεινα έγκυος στο περίπου...

εγώ έχω καταλάβεί ότι το βάρος το υπολογίζουν από τις διαστάσεις βάσει πινάκων και για αυτό δεν μπορούν να το πετύχουν ακριβώς, πχ στην ελίτα λέγαν 1700 και για τα 2 και βγήκε το ένα 1500 και το άλλο 1900 (το μέσο όρο τον πετύχαν)

πάνω κάτω εκεί στην ΠΗΤ που σου έδωσε ο γιατρός σου θα γεννήσεις αν δεν είναι βιαστική η μπέμπα σου!

ali8eia???!!! fantasou !!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

αααααχχχχχχχχχχχχχχχχ μωλις με πηρε μια φιλη μου τωρα κ μου ειπε οτι ειναι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολυ χαρηκα!!!!!!!!!!!!!

μαμυκουλ ....ναι ..καλε τον γκαρί τον φιλο του Γουίνι..αυτον τον γαιδαρο με την γελοια φάτσα..χαχα

αααα άσχετη η μέλλουσα μάνα...βλέπω και καρτούν να φανταστείς!!!

ραμονίτσα εγώ δε θα παιρνα ακόμη λούτρινα και μάλιστα μεγάλα για το δωμάτιο, άσε να μεγαλώσει λίγο...τα λούτρινα ευθύνονται για πολλές αλλεργίες


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

mummycool λες ε;

φανταζομαι λογω σκονης

γιατι αυτα μαζευουν αρκετη...απλα ελεγα οτι καθημερινα θα το τιναζα..

Τωρα με εβαλες σε σκεψεις.....κ ειναι πολυ ωραιος ο ατιμος!

Μπορει κ να μην τον παρω τελικα...

εχεις δικιο!

Κ η μαμα μου, μου ειχε πει κατι τετοιο....


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...