Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ραμονιτσα εφαγε σφαλιαρα ο ζυμαρουλης καλα εγω θα χα ξεφυγει για λιγο αλλα τι να κανεις παιδακια ειναι!! Εμενα η ανιψια μου το δηλωνε πως αν κανει η μαμα της αδελφακι θα το πνιγε, αλλα τελικα τωρα που ειναι μονη και χει γινει 7 κανει παραπονα οτι θελει αδελφακι και δε της κανουν!!!!

Αστο ανοιχτο το δωματιο μπας και ξεμυρισει!!!!!!! Εμενα τα επιπλακια ξεμυρισανε ευτυχωωωωωωωςςςςς!!!!!

Κατερινα τι παιδαρος ο γιος σου να τον χαιρεσαι!!!!

Εχω και γω τα πραγματα της βαλιτσας απο δω και απο κει πρεπει να τα βαλω μεσα επιτελους!!

Τη μπεμπου τη νοιωθω ποτε ψηλα και ποτε χαμηλα!! μαλλον δεν εχει παρει θεση ακομα!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω βοηθεια εχω, ευτυχως. Απλά νομιζω ότι οσο περισσοτερες ώρες περνας με το παιδι οι δυο σας, δεν μπορεις να του λες συνεχως οχι και μη, σε κουραζει, οπότε αυτό το εκμεταλευεται και κάνει τα δικά του. Επειδη δουλευω part time, τρεις μερες τη βδομαδα, νοιωθω ότι τις μερες που γυρναω από τη δουλεια ειμαι πιο ξεκουραστη και περναω πιο δημιουργικα με το παιδι.

Οσον αφορα την κακια που βγαζουν τα μικρα, κι εμενα μου ειναι δυσκολο να καταλαβω από που μπορει να προερχεται, ειδικα σε μια φυσιολογικη οικογενεια. Εμεις αποφευγουμε να χτυπαμε και τα πραγματα (ξερεις πχ όταν πεσει πανω στο τραπεζι καποιοι το κανουν ντα επειδη μας πόνεσε), γιατι κι αυτό υποσυνειδητα περναει μεσα τους ότι το ντα δεν ειναι και τόσο κακό....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Χρόνια πολλά σε όλες μας και καλή πρωτοχρονιά να έχουμε!!!

Ελίτα, να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου, καλή ανατροφή σου εύχομαι- έτσι λένε εδώ στην Κρήτη- και με το καλό να τα πάρετε σπίτι σας!!Πάντα χαρές και πάντα υγεία!!

Αχ κορίτσια, την Δευτέρα πάω και εγώ γιατρό, θα ξέρω πιο σίγουρα πότε θα γεννήσω..λέτε να είμαι η επόμενη??Γύρω στις 25 Ιανουαρίου μου έχει πει ο γιατρός αλλά εξαρτάται και από το βάρος της μπέμπας...καλή γέννα σε όλες μας!!!!!

Φιλάκια, να περνάτε καλά!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Ελιτα να σου ζησουν τα αγγελουδια σου... Να τα χαιρεσαι και να ειστε, εσυ και ο αντρας σου, γεροι και δυνατοι να τα μεγαλωσετε και να τα δειτε οπως επιθυμειτε!!!

Μην ανησυχεις για την κορουλα σου, μια χαρα θα ειναι θα το δεις... Ωραιο δωρο κανατε στον μπαμπα σας!! Αντε και του χρονου θα εχετε γιορτη και γενεθλια μαζι!!! Ποιος την χαρη σας!!!

Μας εκανες ποδαρικο και μας συγκινησες πολυ!!! Κριμα το μακιγιαζ!! Εχω σαπισει στο κλαμα απο την ωρα που το διαβασα... Αραγε ποια εχει σειρα???


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Εγω εριξα μια ωριτσα υπνο και τωρα ειμαι super! Ελπιζω το βραδυ να μπορω να κοιμηθω!!!Σημερα ειμαστε καλεσμενοι στα 34 περιπου χρονια γαμου των νονων του αντρα μου αλλα δεν θα παω, βαριεμαι θα παει μονος του!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου!!!!!!!

εχω σκασει στι φαγητο σημερα..κ τωρα τρωω δρακουλινια...

τα ειδα στο περιπτερο κ τα αρπαξα...χαχα

μαμυκουλ καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!!!:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα το διάβασα και συγκινήθηκα!!!!!!!Τα πρώτα μωράκια από την παρέα μας! Και είναι και διδυμάκια τέλεια!!Εχω τρελλαθεί ,πλησιάζουμε πολύ ! Θα κάνω αυριο την βαλίτσα γιατι όλα τα έχω στις ντουλάπες για να είμαι έτοιμη!!!

Εχω συγκινηθεί πάρα πολύ , θα τα πούμε το πρωί καλό βράδυ σε όλες!


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κορίτσια!!!!

mummycool αυτό με τα ρούχα κάθε μέρα το περναω...

Αντε να ερθει η σειρά μας γιατί δεν μπορώ άλλο, κουράστικα... Εμείς σήμερα θα πάμε για φαγητό σε μια φίλη, που έχει ένα αγοράκι συνομήλικο με την δικιά μου οπότε θα παιξουν κιολας!

Πότε θα κάνει κρύο βρε κορίτσια, βαρέθηκα με αυτή τη ζέστη...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλές και μπεμπάκια!!!!!!!! Σημερα έχει ομορφη μέρα και εδω!!!

Περιμένω και δυο φίλες μου για καφεδάκι που μου εχουν λείψει πολυ και ειμαι σε πολυ καλη διάθεση!!!

Η κόρη μου εχει κατέβει κι αλλο ενισχυοντας την αίσθηση που εχω πως δεν θα φτάσω μεχρι 20 Φεβρουαρίου!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα

Σημερα ειναι η πρωτη φορα μετα απο καιρο που κοιμηθηκα στους δικους μου γιατι ελειψε ο μπαμπας μας για λιγο .....περιεργο μου φανηκε αλλα ...ρε κοριτσια εφαγα πολυυυυυυ!!

Και θα με δει κ ο γιατρος αυτες τις μερες και δεν ξερω πως να το σωσωωωωω

και εχουμε ακομα και την Πρωτοχρονια !!! Ελεος ..λυπηθειτε με !!!! χιχι

Παρος και εμενα με εχει τρελανει αυτη η ζεστη...αφου τα βραδυα ξυπναω ιδρωμενη !!Ανυποφορο !!

Μαρακι μην αγχωνεσαι ....ποτε ειναι να πας στο γιατρο να σε δει ?? Δεν θυμαμαι τι μου ειχες πει...(ατιμο αλτσχαιμερ))

Ραμονιτσα ...Δρακουλινιααααααααα πειραζει αν τα φαω για πρωινο ???? χαχαχ

Εχουμε κανενα νεακι απο την Ελιτα ????

Καλη μερουλα κοριτσακια και πολλα φιλακια στις κοιλιτσες σας !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...