Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μόλις το διάβασα και με έπιασαν τα κλάματα!!!! Τι υπέροχα νεα ειναι αυτα;

Ελιτάκι μου να σας ζησουν τα αγγελουδια σας και με το καλο να τα αγκαλιάσεις!!

Να ειναι παντα υγιή, δυνατά και καλότυχα!!!! Κατασυγκινήθηκα!!!

και μην ανησυχείς για την κοράκλα σου.. και εγω 1,5 κιλό γεννήθηκα και αναπτύχθηκα πολυ καλα!!! το ιδιο θα κανει και η κορη σου.. απλα στην αρχή θα ειναι πιο φαταούλας απο τον γιοκα σου!!!

Πολυ χάρηκα που ειχες τοσο καλή γέννα.. αντε με το καλο και οι υπόλοιπες!!!

mammycool, Kardoula να της δώσετε τις ευχές μας και απο ενα μεγάλο φιλάκι στο καθένα τους!!!

:):):):):):):):):):):):):):)


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια θα μου φυγει ολη μασκαρα απο το κλαμα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Α...να χαθει το κοριτσακι μας!!!!!!!!!!! ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!

Να της ζησουν τα αγγελουδια της...!!!!!!!!!!!!!!!Το πιο ωραιο δωρο εκανε στον αντρα της..στην γιορτη του τελικα...

Ποποοοοοοο..ειχα μια αγωνια εχτες......κ ξυπνησα πριν απο λιγο..ετοιμαστηκα..κ σφεντονα ανοιξα το πσ....!

Να ζησουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

mummycοol δωστης απο εμας πολλα πολλα φιλια.....κ τις ευχες μας!!!!!!!!!!!!!!!!

ποποοοο..δεν το πιστευω ...ρε κοριτσια δεν γνωριζομαστε...αλλα τετοια συγκινηση δεν το περιμενα!!!!!!!!!

Οποια θα γενναει δηλαδη θα κλαιμε; :D:D:D:D

Απο χαρα κ ευτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D

Αχ παω να διαβασω κ τα υπολοιπα...γιατι μονο το μνμ διαβασα!κ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου...δεν αρχιζουμε να ετοιμαζουμε βαλιτσες λεω εγω ε;

Ακομα δεν εχω πλυνει τα ρουχαλακια του κουβερτες...σεντονια..παντα..κ τετοια.....αχουυυ πολυ αγχωθηκα τωρα...:tongue:

Τωρα μωλις φυγει ο Δεκεμβρης .....απο τις 2 του μηνος..ξεκιναω πλυσιμο..

Απο την ταπετσαρια ρε γαμωτο που εβαλά στο δωματιο μυριζει πολυ η κολλα..ακομα...κ φοβαμαι μηπως κ δεν φυγει...:confused:

Καλα ε; δεν μπορω να το πιστεψω ακομα.....τα πρωτα μωρακια μας!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ κοριτσακια μου.....με το καλο κ εμεις!:D

Ινκακι...αγριεψα λιγακι ..αλλα τι να κανω; ξενο παιδακι ηταν....απλα μετα προσεχα παρα πολυ την μικρη...κ ο αντρας μου εμενα...χαχα

Jend......σφαλιαρα δεν λες τιποτα...τρομαξα βασικα λιγακι....αλλα ολα καλα....ο ζυμαρουλης μου...εχουμε παλι λοξυγγα τωρα..χαχα

Κοριτσια μου να φαμε κ σημερα ποοοοολυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mummycool υπομονη...πλησιαζεις πολυ εσυ...κ ειναι λογικο να εχεις βαρυνει τοσο πολυ...εδω εχω βαρυνει εγω;)!

Φιλια Πολλα σε ολες! ;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ραμονιτσα να δεις τι εχεις να τραβηξεις οταν περιμενεις το δευτερο. Δεν θα ξερεις από που θα σου ερθει. Κι οχι επιτηδες, εμεις εχουμε μαθει ότι ποναει η κοιλιτσα της μαμας γιατι εχει μωρακι και απλά τη χαϊδευουμε, αλλα πάνω στο παιχνιδι.........


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ...καταλαβα....χαχα....

Ε..εκει θα προσεχεις ποοοοοοολυ μετα.....

Μα αυτο το ατοιμο..το εκανε επιτηδες.......εκει που λεη η μαμα της...κοιτα εχει μωρακι στην κοιλιτσα..την κοιταει καλα καλα..γουρλωνει το ματι...κ γκτααααααααααννννννννν.....

Τελος παντων....μκρο ειναι κ αυτο..αλλα λιγο κακομαθημενο....ελπιζω το μωρακι μου να μην γινει ετσι....αν κ εγω γενικα ειμαι αυστηρη....αλλα ειναι να το εχει το παιδι κ μεσα του.....


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως εχωσα την πεθερουλα μου και επλυνε ολα τα ρουχαλακια που εχουμε για την μικρη και τα σεντονακια-κουβερτακια τα σιδερωσε κιολας και τα εχω ετοιμα εγω απλα σημερα εβαλα στο πλυντηριο τα δικα μου πυτζαμουλες και εσωρουχακια και λεω σιγα σιγα απο την αλλη εβδομαδα να φτιαξω την βαλιτσουλα να ειμαι ετοιμη, μονο το λικνο δεν εχουμε συναρμολογησει ακομα γιατι φοβαμαι οτι θα το δει ο μικρος μου και θα θελει να σκαρφαλωσει να μπει μεσα κλπ και λεω να το αφησω τελευταια στιγμη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια..δεν θελω να γινω κακια.....ολα τα παιδακια τα αγαπω πολυ....γιατι ειναι μικρες ψυχουλες...

αλλα νομιζω οτι υπαρχουν μερικα..που εχουν κακα ενστικτα...το συγκεκριμενο κοριτσακι ...ειναι 2.5 χρονων..κ λιγο παραπανω ισως...δεν το θελει κανενας....πηγαινει με την μαμα του στο παρκο για να παιξει..κ δαγκωνει τα παιδακια στα μαγουλα ..τα χτυπαει....κ οι αλλες μαμαδες παραπονιουνται συνεχεια..κ με το δικιο τους ετσι;

αλλα κ αυτη η μαμα της ..τι να κανει πια; εχει αγανακτησει λιγακι....

σε οποιο σπιτι κ να παει τα διαλαει ολα...στης αδερφης του αντρα μου που ημασταν εχτες.....λαμπογυαλο τα εκανε...κ οχι μονο τωρα...συνεχεια..βλεπεις μενουν πανω κατω..γιατι ειναι η νονα της κορης, της αδερφης του αντρα μου ¨¨¨καλα το ειπα;¨¨¨¨χαχα..οποτε καταλαβαινετε τι γινεται!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες κατερινακι....εγω παλι θα βαλω την μανουλα μου να τα κανει...δεν θελω κανεναν αλλον ρε κοριτσια τι εχω παθει;

μονο την μαμα μου!!!!!!!

Ε..ενταξει...εγω εκανα την αρχη με την αγορα της βαλιτσας για το μαιευτηριο...χαχα

Απλα δεν θυμαμαι καθολου τι χρειαζοματσε μαζι μας..περα απο ρουχα

μωρων κ δικα μας....απο χαρτια...απο οτι εχει να κανει με θηλασμο....κτλ..αν κ εχουν τα παντα κατω τα μαιευτηρια για να αγορασεις ...σε περιπτωση που κατι χρειαστουμε


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω πως τον χαρακτηρα τον διαμορφωνουν οι γονεις και ο δικος μου ειναι διαολακι και πολυ ζωηρος αλλα ποτε δεν σηκωνει χερι να χτυπησει κανεναν και οταν βλεπει κανενα παιδακι στο παρκο να κλαιει παει και το χαιδευει ,μια φορα οταν ηταν περιπου 4 μηνων ειχαμε παει σουπερ μαρκετ και τον ειχα στο καροτσακι του και ξαφνικα πεταγεται ενα παιδακι γυρω στα 2-2,5 απο το πουθενα και πιανει το δικο μου απο το λαιμο και του μπηγει τα νυχια στο προσωπο επαθα σοκ και εγω και ο μικρουλης μου ερχεται και η μαμα του και τι μου λεει : Χιλια συγγνωμη δεν ξερω τι να κανω οταν βλεπει μωρα ετσι κανει και εχει φαει πολυ ξυλο αλλα δεν καταλαβαινει εκεινη την ωρα ημουνα εξαλλη αλλα μετα σκεφτηκα οτι το παιδακι αν οι γονεις του του επιβαλλονται με το ξυλο ετσι μαθαινει να κανει και αυτο στα μικροτερα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κουκλος ο αντρακος σου Κατερινακι!!!!!!!!!!:D

Αν κ λοξη η φωτο..χαχα

Να τον χαιρεσαι....!!!!!!!:D:D:D

κ την κορακλα σε λιγο καιρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γιατι ειναι μικρες ψυχουλες...που εχουν κακα ενστικτα...

αλλα κ αυτη η μαμα της ..τι να κανει πια; εχει αγανακτησει λιγακι....

Μεγαλη κουβεντα ότι εχουν κακια τα παιδακια. Δεν ξερω ποιος φταιει.

Γενικα ειναι κουραστικο να μεγαλωνεις ένα παιδι ΣΩΣΤΑ, ειδικα αν δεν έχεις και πολύ βοηθεια. Και θα μου πεις, τι ειναι το σωστο για τον καθενα? Κι εμας γενικα απαιτητικη αλλα τουλαχιστον ο μπαμπας της καταφερνει να τη βαλει στη θεση της. Εμενα με ακουει αναλογα με τις μερες της. Παντως τωρα που αρχιζω να βαραινω και δεν εχω πολλες δυναμεις, την αφηνω να ξεσαλώσει. Ξερω οτι δεν ειναι σωστο, αλλα δεν αντεχω να φωναζω.

Πχ προχτες πηγαμε σε μαγαζι με παιδικα με τη νυφη μου που ειναι κι αυτη εγκυος. Η μικρη ανεβηκε σε ολα τα καροτσια, ολα τα ρηλαξ, επαιξε με ολα τα παιχνιδια... Εγω από πισω να μαζευω, ευτυχως δεν κανουμε ζημιες. Δεν καθοταν με τιποτα ησυχη. Αν ηταν ο μπαμπας μαζι δεν θα την αφηνε να τα κανει αυτα. Στο τελος δεν ηθελε να μπει στο αυτοκινητο για να φυγουμε, την εβαλα με το ζορι, και όταν γυρισαμε με πιανουν κατι κλάματα.... Τρόμαξε ο αντρας μου όταν γυρισε και με ειδε....

Παντως κι εμεις δεν σηκώνουμε χερι...Ευτυχως...Πήγε να το κανει σε μικρότερη ηλικια, της εξηγησαμε ότι δεν ειναι σωστο, ουτε αλλους να χτυπάμε ουτε πραγματα να πετάμε και το έχει καταλαβει...

Επεξεργάστηκαν by natasaZ

nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω πως τον χαρακτηρα τον διαμορφωνουν οι γονεις και ο δικος μου ειναι διαολακι και πολυ ζωηρος αλλα ποτε δεν σηκωνει χερι να χτυπησει κανεναν και οταν βλεπει κανενα παιδακι στο παρκο να κλαιει παει και το χαιδευει ,μια φορα οταν ηταν περιπου 4 μηνων ειχαμε παει σουπερ μαρκετ και τον ειχα στο καροτσακι του και ξαφνικα πεταγεται ενα παιδακι γυρω στα 2-2,5 απο το πουθενα και πιανει το δικο μου απο το λαιμο και του μπηγει τα νυχια στο προσωπο επαθα σοκ και εγω και ο μικρουλης μου ερχεται και η μαμα του και τι μου λεει : Χιλια συγγνωμη δεν ξερω τι να κανω οταν βλεπει μωρα ετσι κανει και εχει φαει πολυ ξυλο αλλα δεν καταλαβαινει εκεινη την ωρα ημουνα εξαλλη αλλα μετα σκεφτηκα οτι το παιδακι αν οι γονεις του του επιβαλλονται με το ξυλο ετσι μαθαινει να κανει και αυτο στα μικροτερα

Παναγια μου!!!!!!!!!!!

Καλα εννοειται οτι κ οι γονεις παιζουν το μεγαλυτερο ρολο στην ανατροφη των παιδιων..κ εγω τοπιστευω αυτο.....αλλα ειναι ομως να το εχει κ μεσα του το καθε παιδι..

Βλεπεις οικογενεις με ταξη,με αρχες, με καλη ανατροφη να δινουν στα παιδια...κ μεγαλωνοντας αυτα...λες μα καλα πως εχουν γινει ετσι πια;ειναι οντως απο αυτην την οικογενεια;

Οπως κ αδερφια ...μεγαλωνουν μαζι σε μια σωστη οικογενεια..κ βγαινουν τελειως διαφορετικοι χαρακτηρες..Πραγματικα αυτο δεν μπορω να το εξηγησω...

Πιστευω ειναι κ το DNA μας...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη κουβεντα ότι εχουν κακια τα παιδακια. Δεν ξερω ποιος φταιει.

Γενικα ειναι κουραστικο να μεγαλωνεις ένα παιδι ΣΩΣΤΑ, ειδικα αν δεν έχεις και πολύ βοηθεια. Και θα μου πεις, τι ειναι το σωστο για τον καθενα? Κι εμας γενικα απαιτητικη αλλα τουλαχιστον ο μπαμπας της καταφερνει να τη βαλει στη θεση της. Εμενα με ακουει αναλογα με τις μερες της. Παντως τωρα που αρχιζω να βαραινω και δεν εχω πολλες δυναμεις, την αφηνω να ξεσαλώσει. Ξερω οτι δεν ειναι σωστο, αλλα δεν αντεχω να φωναζω.

Πχ προχτες πηγαμε σε μαγαζι με παιδικα με τη νυφη μου που ειναι κι αυτη εγκυος. Η μικρη ανεβηκε σε ολα τα καροτσια, ολα τα ρηλαξ, επαιξε με ολα τα παιχνιδια... Εγω από πισω να μαζευω, ευτυχως δεν κανουμε ζημιες. Δεν καθοταν με τιποτα ησυχη. Αν ηταν ο μπαμπας μαζι δεν θα την αφηνε να τα κανει αυτα. Στο τελος δεν ηθελε να μπει στο αυτοκινητο για να φυγουμε, την εβαλα με το ζορι, και όταν γυρισαμε με πιανουν κατι κλάματα.... Τρόμαξε ο αντρας μου όταν γυρισε και με ειδε....

Παντως κι εμεις δεν σηκώνουμε χερι...Ευτυχως...Πήγε να το κανει σε μικρότερη ηλικια, της εξηγησαμε ότι δεν ειναι σωστο, ουτε αλλους να χτυπάμε ουτε πραγματα να πετάμε και το έχει καταλαβει...

Νατασα μου ..να σου οω την αληθεια..ουτε η κοπελα εχει βοηεθια απο κανεναν...ο αντρας της δουλευει πααρα πολυ κ συνεχεια..η μαμα της ειναι Ουκρανια..γιατι απο εκει ειναι η κοπελα...κ η πεθερα της ειναι πολυ γρια...δεν μπορει να βοηθησει....

αλλα δεν νομιζω οτι φταιει κ αυτο...

κ η μαμα μου απο κανεναν δεν ειχε ...σε μενα....ουτε εχει στα μιρκρα μου τα αδερφακια...αλλα σε καμια περιπτωση δεν ημουνκ δεν ειναι ουτε αυτα ετσι....

Αλλο να εισαι ζωηρος..ολα τα παιδακια ειναι..τα περισσοτερα δηλαδη..κ ετσι πρεπει..οχι να ειναι σε μια καρεκλα...κ εκει να τα βρισκεις παλι....

κ αλλο να βγαζεις επιθετικοτητα....κ πολλες φορες κακια...

εχω δει παιδακι στο παρκο...επειδη η κουνια που ηθελε ηταν πιασμενη απο αλλο παιδακι...να σφιγγει τα δοντια..να κανει γροθια το χερι του κ να μισοκλεινει τα ματια του..πως κοιταμε εναν με μισος..καπως ετσι...

να σας πω μερχρι κ εγω που το ειδα τρομαξα...

Δεν πιστευω αυτη η μανα να μην του λεει πιο ειναι το σωστο...!!Αλλα υπαρχουν κ αναισθητες τελειως!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ομορφες μανουλες...κλεινω....

παμε στην μαμακα μου να φαμε!!!!!!!!:D

Φιλακια πολλα.....κ οτι κ αν κανετε να περασετε ομορφα....!

Θα τα πουμε το βραδακυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...