Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια..παμε γιατροοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιουπι...γιουπι..γιουπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα θα παω με την μανουλα μου..θελει να τον δει....ο αρρεν θα ερθει την επομενη φορα....

τωρα καθε 10 μερες 2 βδομαδες νομιζω θα πηγαινουμε ε;

Παω να καλεσω τον σοφερ μου..χαχχαχαχαχα

Φιλαααααααααακιααααααααααααααααα :D:D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα κι εγω απο γιατρο κοριτσια. Μια χαρα ολα. Ευτυχως ο τραχηλος, 2,3 οπως και πριν δυο βδομαδες. Τα μωρακια ομως ειναι μικρα ακομα. 1700 με 1780.:(

Μας ειπε ο Τζωρτζης πως ετσι γινεται με τα διδυμα, αργουν και δεν παιρνουν ευκολα. Αν ωστοσο ηταν πολυ μεγαλα θα θελαν να βγουν ενω τωρα θα κερδισουν τις βδομαδες που χρειάζεται για να εχουν αναπτυχθει όλα τα άλλα, πνευμονια και οργανάκια. Εξαλλου τα κιλά ειναι το λιπος και το μποι. Αυτα δεν εχουν τοσο χωρο να παρουν αποτομα μποι. Πιστευω μετα τις γιαρτες στις 7/10 που θα ξαναπάω θαναι πια 2 κιλά.Μωρε οταν γεννηθουν θαναι λιγο μικρουλακια αλλα μετα εχω ακουσει μεγαλωνουν οπως ολα τα παιδάκια. Αρα θα θελουν τα μικρα μπιτζαμακια πουχω πάρει. Δεν πιστευω πως θα φτασουν στα 3 κιλά κατα προσεγγιση. Αν και ο γιατρος είπε πως αυτα ειναι κατα προσεγγιση. Μιας κοπελας της λεγαν πως ηταν 3 και και οταν γεννηθηκαν ήταν 2000 και 2200, διδυμα και αυτα.

Α η μπεμπα ειχε το δαχτυλο στο στομα!!!!Σαν και μενα που το πιπιλαγα μεχρι την Πεμπτη δημοτικου!!!!!!!!!!Θα κανω αλλη μια κορτιζονη μου ειπε, για να μαστε καλυμενοι.Ευχομαι να πανε ολα καλά σε όλες μας. Φιλάκια παω να ξαπλωσω γιατι νιωθω πως δε χορτασα υπνο. Καλα δυο μερες τωρα θα εκανα τα μελομακαρονα και δεν εχω κουραγιο. Με κουρασε ο μπακλαβας φαινεται. Προτειμω να κοιμηθω πάντως.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακιαααα...μωλις γυρισαμε κ εμεις απο τον γιατρο...Τελικα θα με δει σε 3 βδοαμδες...κ εγω νιμιζα σε 2....:-(

τεσπα...

Ο ζυμαρουλης μου ειναι πολυ καλα......ειμστε 2.310..ειμαστε μεγααααααλα μωρακια......τα οργανακια μας ολα καλα...σουπερ.....κ το πουλακι μας;;;;;;αααα ειμαστε περηφανοι για αυτο..χαχα...ποοοολυ καλοοοο..χαχαχαχα..ε..ρε κοριτσακια.....ερχοοοοοομαααααααστεεεεε!!!!!!!χαχχα

Ηταν ανασκελα το καμαρακι μου.,....κ ειχε συνεχεια το ενα του χερακι πανω στο προσωπο του...στο ματι του το δεξι...σαν να μην ηθελε να το φωτογραφησουμε..χαχα...δεν το εβγαζε με τιποτα....

Ειδαμε κ τον λωρο, ολα καλα...αλλα εχει τυλιχτει στο λαιμουδακι του γαμωτο..εκει ανυσηχησα..αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι πολυ συχνα γινεται αυτο....κ συνηθως ξετυλιγονται...κ οτι δεν ειναι κατι ανυσυχητικο.....!

ελπιζω να μου ξετυλιχτει...

Αυτα.....παντως ολα καλα...

Ελιτακι..απο οτι εχω ακουσει ετσι ειναι με τα δυδυμακια....δεν παιρνουν τοσο βαρος οσο..το ενα...γιατι ειναι δυο...λογικο αυτο.....Ολα καλα κ εσυ κοριτσακι μου..Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Αντε να περασει ο καιρος για να τα ξαναδουμε!!!!!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

ramonitsa me ton kalo na deis ton zimarouli sou !!!!!!perimenoume nea !!!!!!!!!!

kala i mama sou tha trelathei !!!!!ego stin b epipedou tin eixa parei kai apo tote me exei priksei ....na ertho ki ego!!!!

Ναι ινκακι...καπως ετσι κ η μαμα μου...η μαμα μου στην αρχη εκεινη ερχοτανε....αλλα μετα ηθελε κ ο αρρεν..χαχα

εχει να το δει η μαμα μου απο την αυχενικη...οποτε καταλαβαινεις..ειχε λυσαξει να ερθει...

κ εγω ηθελα πολυ να την παρω...!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααααα δεν σας ειπα κιλακια δικα μου..ααααααααααχαχαχαχαχχα

να γελασετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+ 16!!!!!!!!!!!!!!!!!εγω το ειπα θα την χτυπησω την 20αρααααααααα....

ρε κοριτσια παιρνω σχεδον 3 τον μηνα...ποοοοοοοοολλα ειναι!!!!!!!!1

αλλος 1.5 μηνα.....παρτα Ραμονιτσα!!!!!!!!!!!χαχα

Μωρε το ζυμαρακι μου να ειναι καλα...κ εγω θα ξαναγινω παλι αδυνατη!;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

σούπερ τα μπεμπέ ραμονίτσα και ελίτα!!! εγώ δεν πιστεύω σε εκτιμήσεις βάρους εμβρύων, είναι συνήθως μεγάλες οι αποκλίσεις και πάντα αγχωτικές, είτε το βγάζουν ελιποβαρές και ανησυχούμε μήπως δεν τρέφεται σωστά είτε το βγάζουν τεράστιο και ανησυχούμε πώς θα βγει...ποιος ο λόγος;;

κι εμένα με έπιασε το σύνδρομο της φωλιάς αλλά στη δουλειά....συμμάζευα ντουλάπια, συρτάρια τα πάντα, τους τα άφησα όλα τσίλικα!!! αγχώθηκαν όλοι μην πάθω τίποτα κι άρχισαν να με βοηθάνε...τους έχωσα κανονικότατα όλους...

γύρισα σπίτι έπεσα για ύπνο και τώρα σηκώθηκα να ετοιμαστώ για το βράδυ..... καλά να περάσετε ό,τι και να κάνετε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!

κι εμένα αργεί η επίσκεψη στη γιατρό, 11/01 έχω ραντεβού

α ετοίμασα και τη συνεισφορά μου στο χριστουγεννιάτικο τραπέζι!!!!!!! Προφιτερόλ!!!!!!!!!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ραμονιτσα και ελιτα τι ομορφο απογευμα παραμονης!! Εσεις και τα μπεμπακια σας!!! Ωραια τα νεα σας, αντε και στα δικα μας τωρα!!!

Εγω ξεκουραζομαι λιγακι απο τις δουλειες της ημερας... δεν εκανα πολλα πραγματα αλλα κουραζομαι πολυ ευκολα τωρα τελευταια!! Το απογευμα πηγα και μου εκαναν τα νυχακια και τα φρυδια μου και νοιωθω πολυ ομορφα!!

Παω σιγα - σιγα να ετοιμαστω για το βραδυ........εχω γινει αργοκινητο καραβι!!!

Καλα Χριστουγεννα σε ολες !!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera maoules !!!!!!

etimazo to trapezi na ipodexto kati filous!!!!! ekana kai to soufle tis ramonitsas!!!tha sas po avrio !!!!

ramonitsa sigxaritiria gia ton zimarouli me to megalo to tsoutsouni!!!!

mammycool,xrisoxera!!!!profiterol e?einai diskolo?kale ti pathame oles ?ego pantos den imouna etsi toso tis kouzinas eftiaxna ta vasika ...oxi yperparagoges eseis?

ramonitsa ,+16 e?den peirazei katholou !!!!egyos eisai ...+18 tha geniseis ..ti mas exei minei?....meta tha thilasoume (500 thermides tha keme mono apo ton thilasmo)fetes tha ginoume pali !!!!!!!...mporei na imaste apo aytes tis tixeres pou afinoun ta 12-13 sto maieytirio....e????

koritsares xroooooooooooooooonia pollaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου ..καλα να περασετε οοοοοοοτι κ αν κανετε...εγω παλι θα μεινω σπιτι...εχουν κανονισει να πανε στον Ρεμο..αλλα εγω με τοοοοοοοσο πολυ δυνατη μουσικη δεν μπορω ...ποναει η κοιλιτσα μου..ασε που θα εκνευρισω πολυ τον γιοκα μου!!!!!!!!!Θα ταραχτει κ δεν θελω...

Μου ειπε ο γιατρος οτι η τοσο πολυ δυνατη μουσικη ενοχλει πολυ τα μωρα....οχι οτι τους προκαλει καποια ανωμαλια...αλλα ταραζονται..κ εγω θελω να ειναι ηρεμος το αγορακι μου!!!!!!!!!!!!

Ινκακι ....καλα να φατε κ να πιειτε..κ να μου πεις αυριο για το σουφλε ε;

κ εγω αυτο φτιαχνω τωρα..γιατι θα παμε συην αδερφη του αντρα μου αυριο...κ το εχω πει στην μικρη της οτι θα της φτιαξω να της παω που της αρεσει...Μικρη; 17 χρονων ειναι..κοπελαρα ...!

Κοριτσακια εσεις που θα βγειτε ...να περασετε σουπερ!!!!!!!!!!!!!

κ διασκεδαστε κ λιγο κ για μενα.που θα παω στο κρεβατι μου..ναι;

Φιλιαααααααααααααααααα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

ναι Ινκακι...εκει θα παω 18 με 20...

μακαρι να ειμαστε απο αυτες τις τυχερες οντως!!!!!!!..χαχα

Α..πηγα κ πηρα βαλιτσουλα σημερα απο τα Βenneton , που σου ελεγα Ινκα...μια ροζ με ροδουλες...τελικα δεν ειναι ακριβες..αυτην την πηρα 100 ευρο...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera egkyoules,

Xronia Polla se esas, ta mpempakia sas kai tis oikogeneies sas kai se oses giortazoun dipla xronia polla.

Ramonitsa kai elita sigxarhthria gia ta mwrakia sas. Ramonitsa mhn anisixis ola kala tha pane.

Egw apo xthes exw kati mikroponakia kai kathe fora pou kouniete o mikros nomizw oti tha kanw ekriksi. Ofeilo na omoligisw oti arxisa na agxonome ligo kai na me provlimatizoun ta panta gyro apo to toketo.

A xthes ektos apo ola ta yperoxa rouxalakia pou mas ekanan gia to mikro mas xarisan kai kapoia vivlia metaksi twn opiwn ena pou legete koimhsou pedi mou ekdosis pataki to opoio arxisa na to diavazw kai fente poly kalo vivlio. Afora ton ypno tou mwrou mas kai olous aytous tous mythous pou mas leei o kathenas gia to pws prepei na koimate.

Auta apo mena egkioules. XRONIA POLLA kai pali.

Filakia

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...