Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσακια και χρονια πολλα σε ολες μας!!!

Σημερα εχει πρωινο ξυπνημα γιατι τα παιδακια στην γειτονια ειναι πολυ δραστηρια και εχουν αρχισει και χτυπανε τα κουδουνια απο νωρις... Βεβαια σε μενα και την μπεμπουλα μου τα πρωτα καλαντα μας τα ειπε ο πατερουλης μας που εφτα η ωρα το πρωι ειχε κεφακια και πηρε το τριγωνο και αρχισε και τραγουδουσε!!! Σκεφτομαι σε λιγα χρονια που θα πηγαινουν και τα δικα μας παιδακια να λενε τα καλαντα.... Τελεια θα ειναι!!!

Αντε καλη μερα να εχουμε ...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalhmera kai apo mena:)

kale emas den irthan akoma gia kalanta. einai aristokrates oi dikoi mas fenete xaxaxa.

ti kanete koritsares elpizw na eiste oles kala. xthes me epiase mia mourla kai katharisa olo to spiti me trelh mania. apo tis 11 to proi mexri tis 6 to apogeuma kathariza kai meta aksiothikame kai emeis na stolisoume to dentro mas (den to afiname gia meta ta xristougenna xaxa). tora mirise kai to diko mou spiti xristougenna. Ante kai tou xronou me ta mpempakia mas na xazeuoun ta fotakia:)

Filakia polla kai kalh sas mera:)

Link to comment
Share on other sites

144297ldn5b97zu5.gif

Kαλημέρα μανούλες!!!! Και εγώ ξύπνησα νωρίς γιατί ήθελα να ακούσω τα κάλαντα!!!!!! Πέρσι παραμονή Χριστουγέννων δούλευα και την παραμονή πρωτοχρωνιάς που ήμουν σπίτι και ήθελα να ακούσω τα κάλαντα βγήκα στο μπαλκόνι να καθαρίσω τα τζάμια και η μικρή γύρισε το κλειδί και με έκλεισε έξω με τις πιτζάμες για 2μιση ώρες... Δεν είχα ούτε κινητό ούτε τπτ... Ευτηχώς μετά απο τόσες ώρες πέρασε μια κοπελα, της φώναξα και πήρε την μαμά μου τηλ και ήρθε ο θειος μου και μου άνοιξε... Η Ματθίλδη όλη την ώρα με κοίταγε απο το τζαμι και εγώ είχα παγώσει!!!! Αυτά για να δείτε τι σας περιμένει!!!!!!!!!! Χρόνια πολλά και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!

Έχω πολύ δουλειά γι' αυτό δεν μπορώ να μπαίνω να σας διαβάζω!!

Μετράω ημέρες για να σταματήσω.... 8ημέρες μου έμειναν!!!

Για να ασχοληθώ αποκλειστικά με το μωράκι μου!!!

Φιλάκια


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλή ξεκούραση κοριτσάκι!!!!

κι εμένα αύριο μάλλον είναι η τελευταία μέρα....

σήμερα τους την έσκασα...πήρα φακέλους ΕΣΠΑ για έλεγχο και κάθησα σε γραφείο χωρίς τηλέφωνο και πέρασα τέλεια!!!!!!

mummycool αντε σταματάς την δουλειά, μπράβο !!!

Κοίτα να ξεκουράζεσαι πια .....

Κι εγώ όταν θα σταματήσω θα είμαι στην 35η εβδομάδα.. δεν πάει άλλο.. βαρέθηκα στην δουλειά ...

8 εργάσιμες μου μένουν μέχρι τις 10/1. Αχ!!! ανυπομονώ!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα βρε κοριτσια, αντε σταματηστε τη δουλεια και τις δουλειες να ξεκουραστειτε και λιγο.

Εμας παλι πρωι πρωι χτυπάγαν τα κουδουνια και ειλικρινα αγανακτησα γιατι μερικα χτυπαγαν με επιμονη 3 με 4 φορες συνεχομενα. Το χειροτερο ηταν οτι μετα απο πολυ καιρο σημερα ηταν η μοναδικη μερα που καταφερα να κοιμηθω συνεχόμενα και σηκωθηκα μονο 2 φορες για πιπι μου απο εκει που σηκωνομουν 10. Και πάνω που ήμουν στον 7ο υπνο με ταραξαν με τα κουδουνια. Σηκωθηκα και αρχισα να ψαχνω να βρω πια ασφαλεια απενεργοποιει το κουδουνι.....ΓΚΓΚΓΡΡΡΡΡΡ!Αλλα δεν τη βρηκα και δε μπορω πεταγομαι ειδικα με της κατω πορτας. Τοσοι ενοικοι υπαρχουν αλλα ξερετε αυτα τα χτυπάνε όλα. Νυσταζω, μια φορα καταφερα κι εγω να κοιμηθω βαθια αστο καλό.

Αντε και του χρονου. Την πρωτοχρονια κάτι θα σκεφτω για το κουδουνι!!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες και μπεμπάκια!!! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε.. και συντομα να αγκαλιασουμε και εμεις τα μωράκια μας οπως η Παναγιά τον Χριστό!! Να περασετε ολες υπεροχα!!

Ο γυναικολογος μου εδωσε μπισκοπαν, ενα την ημερα γιατι η ζωηρη κοράκλα μου μαλλον μου εκανε καποιο μυικό τραυματισμό σε ενα σημειο της μήτρας με την κινητικότητα της. Γι'αυτο ποναγα τοσο προχθες το βράδυ. Μου ειπε να παρω απο ενα χαπι την ημερα για τρεις μερες για να σιγουρευτουμε πως ειναι μυικο το προβλημα. Αν δεν περασει να παω να με δει!!!

Λιτσακι ελπιζω να τον εχωσες τον ανδρα σου!! τι σου ειπε ο γιατρος; πως ειναι η μικρή σου;

Ραμονίτσα το ειδα!! Υπέροχο ειναι!! Καλοριζικο!! Ολα καλα με την αλλαξιέρα; Στην έφεραν τελικά;

Ελιτάκι την εχω δει και εγω αυτη την ταινια και μαλιστα δυο φορες!! Μια απο τις καλύτερες ταινίες που εχω δει ποτέ!! Αλλα νομιζω πως επαιζε η Κάμερον Ντιαζ οχι η Μισελ Φαιφερ!!

Κοριτσακια να μενετε μακρια απο τους αρρωστους, εστω κι αν σας ειναι δυσκολο, ειμαστε σε περιεργο μηνα!!! και εγω χθες υπηρξα ανενδοτη με την κολητή μου και ξαδέλφη του ανδρα μου και νονα της μικρής μου (εχει πολλους τιτλους) γιατι θελει να ερθει να μας δει δυο μερες την στιγμή που μεχρι χθες ειχε πυρετο!! Κακια ξεκακια δεν διακινδυνευω!!

Βούδα δεν μπορεις να ξεκουραστεις λιγάκι;

Γεωργία και εγω εχω οζο στο θυρροειδή, εχω κανει δυο φορες αιματολογικές και μου ειπε να μην παρω χαπι. Ξέρω ομως πως οταν παιρνεις πρεπει να παρεις και στον θηλασμο. επισης πρεπει να γινουν εξετασεις και στο παιδι αμεσως μολις γεννηθει!! Εσενα τι σου ειπε ο ενδοκρινολόγος σου;

Κατερινάκι να την ευχαριστηθεις την βολτα σου αλλα με προσοχή ετσι;

Γιώτα τρομερός ο ανδρας σου!! χαχα!!

Βρε Πάρος τι επαθες και εσυ; καλα η μικρη δεν φοβιθηκε μονη της;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες και μπεμπάκια!!! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε.. και συντομα να αγκαλιασουμε και εμεις τα μωράκια μας οπως η Παναγιά τον Χριστό!! Να περασετε ολες υπεροχα!!

Ο γυναικολογος μου εδωσε μπισκοπαν, ενα την ημερα γιατι η ζωηρη κοράκλα μου μαλλον μου εκανε καποιο μυικό τραυματισμό σε ενα σημειο της μήτρας με την κινητικότητα της. Γι'αυτο ποναγα τοσο προχθες το βράδυ. Μου ειπε να παρω απο ενα χαπι την ημερα για τρεις μερες για να σιγουρευτουμε πως ειναι μυικο το προβλημα. Αν δεν περασει να παω να με δει!!!

Λιτσακι ελπιζω να τον εχωσες τον ανδρα σου!! τι σου ειπε ο γιατρος; πως ειναι η μικρή σου;

Ραμονίτσα το ειδα!! Υπέροχο ειναι!! Καλοριζικο!! Ολα καλα με την αλλαξιέρα; Στην έφεραν τελικά;

Ελιτάκι την εχω δει και εγω αυτη την ταινια και μαλιστα δυο φορες!! Μια απο τις καλύτερες ταινίες που εχω δει ποτέ!! Αλλα νομιζω πως επαιζε η Κάμερον Ντιαζ οχι η Μισελ Φαιφερ!!

Κοριτσακια να μενετε μακρια απο τους αρρωστους, εστω κι αν σας ειναι δυσκολο, ειμαστε σε περιεργο μηνα!!! και εγω χθες υπηρξα ανενδοτη με την κολητή μου και ξαδέλφη του ανδρα μου και νονα της μικρής μου (εχει πολλους τιτλους) γιατι θελει να ερθει να μας δει δυο μερες την στιγμή που μεχρι χθες ειχε πυρετο!! Κακια ξεκακια δεν διακινδυνευω!!

Βούδα δεν μπορεις να ξεκουραστεις λιγάκι;

Γεωργία και εγω εχω οζο στο θυρροειδή, εχω κανει δυο φορες αιματολογικές και μου ειπε να μην παρω χαπι. Ξέρω ομως πως οταν παιρνεις πρεπει να παρεις και στον θηλασμο. επισης πρεπει να γινουν εξετασεις και στο παιδι αμεσως μολις γεννηθει!! Εσενα τι σου ειπε ο ενδοκρινολόγος σου;

Κατερινάκι να την ευχαριστηθεις την βολτα σου αλλα με προσοχή ετσι;

Γιώτα τρομερός ο ανδρας σου!! χαχα!!

Βρε Πάρος τι επαθες και εσυ; καλα η μικρη δεν φοβιθηκε μονη της;

Ναι εχεις δικιο η καμερον ντιαζ επαιζε μπερδεψα τις ξανθιες, χιχι.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!! Χρονια πολλα Καλα Χριστουγεννα να εχουμε και να κρατησουμε αγκαλια τα μωρουλια μας γερα:D:D Μπηκα να πω ενα γεια και παω να ετοιμαστω γιατι θα παμε βολτιτσα και το βραδακι θα φαμε στην μαμα μου φιλακια πολλα!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιωργια τωρα που θυμηθηκα, κι εγω παιρνω χαπάκι για θυροειδη γιατι οι τιμες ειχαν επηρεαστει με την εγκυμοσυνη ενω για 2 χρονια ηταν μια χαρα, αλλα εχω αυτο το χασιμοτο δηλαδη αυτα τα αντισωματα που τον αποπρογραμματιζουν και πρεπει μου πε ο ενδοκρινολογος στο μητερα να τα παιρνω μια ζωη.Μουχει δωσει μικρη δωση, στην αρχη 62,5 και μετα 75 Τ4 γιατι δεν ειχε φτιαξει ακόμα.

Εσυ ειχες και πριν προβλημα ή τωρα εμφανιστηκε?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;;;

Εγώ ολο τρέξιμο..ξυπνημα κάλαντα,εκκλησία τον μικρό να κοινωνήσει ..τώρα δουλειά στις 11 έχουμε γιορτή για τα παιδιά των εργαζομένων στην νομαρχεια και θα πάω να τον πάρω τον μικρό σε λίγο....ψώνια δουλειές κλπ κλπ....

Ελπίζω να περάσετε καλά σήμερα!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ειλικρινα απορώ, παρελαση κάνουν σημερα απο δω τα καλαντα. Δε μουχει ξανατυχει ουτε στο χωριο μου τοσα πολλα παιδια. Απο τις 8 χτυπάνε συνεχεια. Δηλαδη θαθελα κανα 50ρικο για να δινω. Φυσικα ετσι οπως ειμαι δεν υπαρχει περιπτωση να ανοιξω, ξεμαλλιασμενη, αγουροξυπνημενη, με το φανελακι. Ασε που εχω τσατιστει που με ξυπνησανε.ΓΚΓΚΓΡΡΡΡΡΡ!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!!

Ελιτα εισαι φοβερη ετσι μη τον αφηνεις σε ησυχια τον αντρα μη ξεχνανε κιολας τι τους ειμαστε!!!! Εγω παω πακετο με τη Ραμονιτσα σ΄αυτο το θεμα (τι ειναι το sex) οεο!!!!!

Με το θυροειδη το μ@###%$α εχω το tsh μεσα στις φυσιολογικες τιμες και το ft4 και ft3 λιγο πιο κατω απο το φυσιολογικο και μου δωσε το Τ4 των 50. Τωρα μου σκασε κ΄αυτο πρωτα δεν ειχα, μου ειπε κατα τις 10 Γεναρη μηπως ξανακανω εξετασεις, και βλεπουμε!!!

Κοπελες αντε να σταματηστε τη δουλιτσα επιτελους να ξεκουραστητε να στε ετοιμες για την πιο γλυκια κουραση!!!!

Και δω βαρανε τα κουδουνια απ΄το πρωι για ταλαντα αλλα δεν εχω αλλα ψιλα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!!!!!!

elita ,katerina exo pethanei ston gelio!!!!!ti travane oi adres sas xaxaaxxaxaxaxaxaxaxa!!!!apo tin mia na tous ton arpazete kai apo tin ali na tous koukoulonete me ta paplomata!!!!!!!den yparxei !!!!

fantazome ki ego tha roxalizo e?afou koimame me anixto stoma ...i miti mou einai voulomeni!!!!!

kaardoula ,ayto pou se epiase xtes legete sindromo tis folias...nomizo!...kai tou xronou na stolisete me ton agoraro sas!!!!!

emeis simera ksipnisame kai legame ta kalanta ...gia na doume an ta thimomaste ...xaxxaxaxxxax!a!!!!na ta mathoume stin foufoula mas ...ti tha genithei kai den tha kserei ta kalanta ?exoume ginei karagizides apo tora ki emeis!!!!!

tha pame ki emeis volta se ligo ...gia dorakia !!!!ti kala!!!!!

sas filo !!!!na exoume oles mia super mera!!!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...