Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

τέλειο το δωματιάκι ελίτα!!

κι ο μπακλαβάς!!!! θέλω μπακλαβά.............

σουπερ ο μπέμπης καρδούλα!! κρίμα για τα αιμοπετάλια αλλά μην αγχώνεσαι...κάτι θα σου δώσουν να μην πονάς τόσο πολύ.......

ίνκα φώτος δε βλέπω που τις έβαλες;;;

ξεκουράσου λίγο...θα υποχωρήσουν οι συσπάσεις..

είχα τρελά νεύρα σήμερα....γκρίνια απίστευτη...... έχει 2 μέρες που εχω συνέχεια καούρες και ναυτία...μου τα κρατούσε για το τέλος ο σκατούλης.... και δεν τρώω και πάρα πολύ....και έχω άλλες 2 μέρες στη δουλειά και μετά άδεια και μετά βλέπουμε

μάλωσα με τη γειτόνισσα για το πάρκινγκ και εκτονώθηκα κάπως.... (μεγάλη ιστορία, παρκάρει παράνομα στο πεζοδρόμιο και επειδή δεν μπορεί να βρει αυτόν που την κλείνει χτυπάει σε μας για να βγει - εμείς κλείνουμε τον άλλο γεείτονα που παρκάρει επίσης παράνομα και δε γίνεται να κατεβαίνουμε συνέχεια και για τους δυο....στην τελική αν θέλει να μπαινοβγαίνει συνέχεια ας κλείνει αυτή τον άλλο γείτονα κι ας το βάζουμε εμείς επάνω)

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάρες!

Καρδούλα μου όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς για τίποτα.

Ελίτα πάρα πολύ ωραίο το δωματιάκι...Θα βάλω και εγώ φωτογραφίες!

Πήγα σήμερα στο γιατρό μου. Τα νέα: Γεννάμε τέλη Γενάρη, ο μπέμπης είναι πανέτοιμος στη σωστή θέση...Χτες στο doppler ο Τζώρτζης τον έβγαλε 2300 ενώ ο γιατρός μου σήμερα 2480...Τι να πω..;)

Υ.Γ: Έχω χάσει 5 κιλά, δηλαδή έχω πάρει 13 σύνολο...Σήμερα δεν άντεξα και έφαγα ένα μελομακάρονο............


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ινκακι δεν πρεπει να μπηκαν οι φωτος λεει bebe αλλα δεν εχει φωτος, ευχαριστω κοριτσια, δεν εχω κάνει τιποτα τρομερο, είναι τοσο μικρουλι, δεν τραβηξα την κουνια γιατι εχω τις παντες μεσα και ενα παπλωμα και μετα τις γιορτες θα μας φερουν τη δευτερη, καπου σε μια γωνια φαινεται η μια καλαθουνα η γωνια της με το ναυλον, χαχα, κι αυτες προσωρινα γιατι θα τις παμε στη δικιά μας κρεββατοκάμαρα, οι ασπρες συρταριερες ήταν για τα ρουχακια τους και άλλα γιατι οι ντουλαπες μας είναι πολύ μικρες, η ντουλαπιτσα η όρθια έχει ραφάκια και εχχω μεσα οτι χρειαζομαι, μπιμπερο, κρεμες , κατι φαρμακάκια, μωρομάντηλα, επειτα στην αλλαξιερα διπλά εχω τα βασικα και στο πρωτο συρταρι όλο μικρα πετσετάκια, και ότι χρειαζομαι για το άλλαγμα, εξαλλου θαχουμε και άλλη αλαξιερα πουναι μαζί με μπανακι στην κουζίνα.εκει θα κανουν μπανακι και μετα θα αλλάζουμε.Αυτα σε μια προσπάθεια να τα χωρεσουμε όλα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

huida κι εσυ πας στο τζωρτζη?Πιο πολύ πιστευω στις προβλεψεις του. Ειναι ο μόνος που από τον 4 ο μηνα είχε πει με σιγουρια 89 τις εκατο πως το δευτερο είναι κοριτσι, Μετα ο γιατρος μου μεχρι να κάνω β επιπέδου έλεγε αγορι και τελικά ηταν κορίτσι 100 τις 100. Μην πιστευετε πολύ τα κιλακια, ειναι στατιστικά βαση μετρησης, μετραει το μηριαιο, το κεφαλάκι κλπ, μπορει λιγο να του ξεφυγει η κλιμακα, λιγο πάνω λίγο κατω. Τωρα στη βδομαδα που εισαι τοσο ειναι τα μωράκια. Κι εγω τωρα την Πεμπτη πιστευω πως μπορει ναναι κοντα στα 2000 ίσως και πιο κάτω , τοσο αντιστοιχει στη βδομάδα τους.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ βρε kardoula λες να βρεθουμε στο επομενο υπερηχο?Στο τζωρτζη θα πας πάλι?Κι εμενα για 7/1 μουχει πει ο γιατρος πάλι, μια μεθαυριο, μια τοτε και άλλη μια με το καλό πριν γεννησω.

Λες να πάμε τελικα και οι δυο για 20/1?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

egw den paw sto tzorti. tora nomizw oti telos me tous megalous iperixous an kai den pernw kai orko. 7/1 exw rantevou me to giatro mou ektos aprooptou opws eipe kai autos kai meta tha ton blepw kathe vdomada mexri na genisw. plaka tha exei na genisoume mazi xaxa. an akousis kamia na fonazi kai na vrizei kai na ourliazei egw tha eimai:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...Mummycool αν και καθυστερημένα, χρόνια πολλά!!

Στην αρχή, δεν χρειάζεστε αφρόλουτρο και σαμπουαν, μετά τυς πρώτους 2 μήνες συνήθως βάζετε. Πάρτε μικρες συσκευασίες, γιατί όντως μπορεί κάτι να πειράζει τα μωράκια!Π.χ. εμένα τον πειράζει το Fissan, βγάζει κοκκινίλες. Στον Νικόλα είχα πάρει τα Frezyderm, προσέξτε ότι και να πάρετε καλό είναι να μην περιέχουν paraben, είναι κάποιες ουσίες καρκινογόνες.

Όσο για ενυδατική, εγώ έχω πάρει την Crystalien της Frezyderm, κορίτσια μυρίζει τέλεια, είναι πολύ καλή ενυδατική και κρατάει και αρκετά! Η Sudocrem είναι για αντιμετώπιση του συγκάματος και όχι πρόληψη, η καλύτερη πρόληψη είναι πλύσιμο με τρεχούμενο νερό μέτα από κάθε άλλαγμα και ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΕΓΝΩΜΑ της περιοχής...προσέξτε επίσης με τα μωρομάντηλα, μπορεί κάποια μάρκα να προκαλεί ερεθισμούς όπως και οι πάνες!

Πλέον δεν χρησιμοποιείται το ταλκ για το πωπουδάκι, δεν κάνει το μωρό να εισπνέει την σκόνη, προτιμήστε κάποιο άλλο προϊόν σε κρέμα.

Σήμερα πήγαμε τον μικρούλη βόλτα στο Ηράκλειο, έβγαλε φωτό με τον Αγιο Βασίλη και έπαιζε με άλλα παιδάκια, ήταν πολύ καλά, αλλά γυρίσαμε πτώματα. Τώρα τον βάζει ο άντρας μου για ύπνο..ελπίζω να τα καταφέρει!

Φιλάκια σε όλες, καλό βράδυ!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε;;;;

τα διαβασα τα νεα σας...αλλα δεν θυμαμαι να απαντησω σε ολες!!!!!!!!!μην με παρεξηγησετε ε;;;;; :confused:

ελιτακι...σουπερ οοοοοολα αυτα που εφτιαξες....χαρα στο κουρσγιο σου με δυο μωρακια στην κοιλιτσα!!!!!

Ινκακι....ξεκουρασου οσο μπορεις..ε;;; ποια μιλαει τωρα..ο σουοπερ Βεγγος..χαχα!!να παρεις τον γιατρο αν συνεχισεις να πονας..!!!!!!!

Αχ Mummycool τι ειναι η κοπτοραποτικηηηηηηη;;;;;;;;;;; μην τα λετε αυτα..μην τα λετε...χαχαχααχ ΤΡΟΜΑΖΩ!!!!!!

Σιλβη..μια απο τα ιδια για τον πονο που λες!!!!!!.αλλα ο αντρας μου , μου λεει...οτι ειμαι δυνατη...κ αντεχω...εγω γιατι βλεπω το αντιθετο οεο;;;

ΚΑρδουλα...κοριτσακι....θα περασει κ αυτο...κ αν χρειαζεται κ χωρις αναισθησια..σφιγγεις τα δοντια το κανεις..κ μετα να εισαι καλα εσυ κοριτσακι κ να απολαυσεις το μπεμπακι σου!!!!!!

Αχ κοριτσακια σε λιγο καιρο..θα λεμε για τον τοκετο μας!!!!!!

Τζορτζια μου....απο γαιδουρια αλλο τιποτα.....μην αρχισω τωρα να λεω τα σημερινα μου..γιατι θα σας ζαλισω κ δεν θελω!!!!!!!!!Για απιιιιιιιιστευτα νευρα!!!!!Γαιδουρια ελεινα...κ τρισαθλια!!!!!

Huidaki καλα εκανες κ εφαγες το μελομακαρονο..αμ πως..χαχα

τεελια με τα κιλακια... μπραβο σου κοριτσακι..:D

Οσο κοριτσια πηγατε στο γιατρο σας....σουπερ τα μωρακια ε;;;;αντε με το καλο να ξαναπατε!!!!!!εμεις εχουμε την Πεμπτηηηηηηηηηη..κ να δω ποτε θα μας πει να παμε για ντοπλερ...αχ αχ αχ..αυριο παω για το μηνιαιο τρυπημα..ιιχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Αααααααααααααα..πηγα κ εκλεισα χαλακι στον μπεμπη μου σημερα....κ ειναι γλυκα....

Σορρυ αν ξεχασα καποια μανουλα...αλλα ειστε κ ποοοολλες!!!!!!!!!!!!χαχα

Φιλακια κ καλο βραδακυ σες οοοοολες!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Χτες βαλαμε συνεγαρμο σπίτι και ο τυπος ηταν εδω από τις 10 το πρωι μεχρι τις 10 το βραδυ. Τα παιξα, χαλια να εχεις καποιον ξενο ολη μερα μεσα στα πόδια σου. Και κατα τις 8 χτες ηρθε και το κρεβατι της μικρης, οπότε επρεπε να μεταφερουμε και τα επιπλακια στου μπεμπη. Αντε να οργανωθούμε σιγα σιγά.

Σημερα το πρωι πήγα και για την καμπυλη. Επισης, δεν ξερω αν θα παρετε βλαστοκυτταρα, αλλά αν ναι χρειαζονται εξετάσεις αίματος για αυστραλιανό αντιγονο, ηπατιτιδα C, HIV1 και HIV2. Για να μην τρεχετε τελευταία στιγμή... Και η μικροβιολογος μου είπε ότι χρειαζονται και για να μπουμε στο χειρουργείο.

Οσον αφορα τις κρεμες, εγω γενικα δεν βαζω καθημερινα στη μικρη. Αν δεν ειναι απαλο το δερμα του μωρού, τότε ποιανού είναι. Και η Ιωαννα εχει δικιο για τις κρεμες συγκαματος. Και οχι πολλα μωρομαντηλα. Τρεχουμενο νερακι, το καλυτερο....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια αυτο ειναι το χαλι που παρηγγειλα τελικα...

το 1301 στην αριστερη σελιδα....

αν το εχουν αυτο ειπαν..αλλιως αν εχει τεελιωσει το 1302, που ειναι αριστερα πανω...

κ τα δυο τα ειδα live κ ειναι σουπερ..

http://www.biokarpet.gr/products.html

τελικα θα βαλω εντονο χαλι..κ διακριτικες κουρτινες μονοχρωμες...για να μην πεσει too much... ταπετσαρια με φιγουρες χαλι με φιγυρες κ κουρτινα με φιγουρες..θελει κ το διακριτικο του ενα πραγμα..χαχα

Επεξεργάστηκαν by ramonitsa

 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

elita το δωματιο ειναι παρα πολυ ομορφο ... σου ευχομαι να ειναι γερα τα μωρακια σου να το χαρουν!!

ramonitsa και το χαλακι σου πολυ ομορφο... με γεια και σε σενα!! Εγω λεω να μην παρω χαλι φετος, αφου το μωρο θα μπει στο δωματιο του απο ανοιξη .... Παντως αυτα τα σχεδια της disney ειναι εξαιρετικα!!!!

Καρδουλα τα ειπαμε και στο μσν... μην μασας με τα αιμοπεταλια... θα πανε ολα καλα και μετα απο λιγο καιρο ουτε που θα θυμασαι τιποτα... σημασια εχει πως ο γιοκας σου ειναι μια χαρα, γερος και δυνατος....

Εμεις το απογευμα ξεκινησαμε να κατεβουμε κεντρο... ειχε τοση κινηση που καναμε αργυρουπολη - δαφνη 40 λεπτα... και φυσικα γυρισαμε πισω γιατι για κεντρο θα θελαμε 40 μερες!!! και νευριασα φυσικα απιστευτα αλλα με πηγε ο αντρουλης μου μα βολτιτσα μεχρι γλυφαδα και καπως χαλαρωσα... αν ειναι δυνατον... που παει ολος αυτος ο κοσμος??? ελεος... αφου αγχωθηκα και ελεγα πως αν με ειχαν πιασει οι πονοι και επρεπε να παω ιασω, σιγουρα θα γεννουσα στο αυτοκινητο!! Αυτα να τα ακουει η Μαρια που αγχωνεται ποση ωρα θα κανει απο Ευβοια!! εμεις μαλλον περισσοτερη ωρα θελουμε...............


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Ινκα ουτε εγω μπορώ να δω το δωμάτιο!! Μην αγχώνεσαι τοσο με τις συσπάσεις βρε.. εκτος του ότι μεγαλώνει ακομα το μωρό, προετοιμάζεται και η μήτρα για την γέννα!! Εγω φτάνω χωρίς γιουτοπαρ μιας και δεν παιρνω πλεον τις 7-9 την ημερα!! Μεχρι εκει είναι φυσιολογικές για τον μήνα μου απʼ οσο μου λεει ο γιατρός μου!!!

Ελίτα είναι υπέροχο! Ειδικά οι συρταριέρες έδειξαν υπέροχες!! Το πορτοκαλί «κουτάκι» (δεν ξερω πώς να το πω) που εχεις διπλα από την σιφινιέρα!!! Το πηραμε και εμεις!!

Καρδουλα πολύ καλά τα νεα σου!!!! Τέλειος ο γιοκας σου!! Και καλορίζικα τα πράγματα, τελειώσατε τώρα με τις αγορές;

huida και ο δικός σου σουπερ είναι!!! Ο Τζώρτζης εχει πολύ καλή φήμη ως προεγεννετιστής!! + 13 από την αρχη ε; μια χαρα είσαι, τα κατάφερες και πέτυχε η διαιτα!! Κοριτσια εγω έφτασα στα +15 από την αρχή και +25 από τα κανονικά μου!!! Δυσκολεύομαι τρελλά στις σκάλες και στις ανηφόρες!!!

Ραμονίτσα εσυ τι έγινες; Βρηκες ακρη με την αλλαξιέρα και το ράφι; Μπήκα στο λινκ αλλα μου εβγαλε την κεντρική σελιδα και δεν καταλαβα πιο χαλάκι πήρες. Καλορίζικο!!!

Κοριτσια εγω ακομα δεν εχω κλεισει ραντεβού για ντομπλερ!!! Λογικά μετα τις 4 Ιανουαρίου που εχω ραντεβού με τον γιατρό μου!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μανούλες!!!

Χαίρομαι πολύ με τα νέα σας!!!

Μπράβο στις μαμάδες που είδαν τα μωράκια τους, μπράβο σου Ελίτα που έφτιαξες ένα σούπερ δωμάτιο και με γεια το νέο χαλάκι στη Ramonitsa.

Kardoula μην αγχωνεσαι για τα αιμοπετάλια και την αναισθησία (που ίσως δεν μπορέσεις να κάνεις) και εσύ Inka ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά (σήμερα θα είσαι ήδη καλύτερα).

Νινια (γειτονάκι) να έχουμε μια όμορφη μέρα!!

Σήμερα έχω κι εγώ ραντεβού στο γιατρό για να δω τη μπεμπούλα μου και ανυπομονώ να δω πόσο έχει μεγαλώσει.... και να μου πει ο γιατρός οτι όλα πάνε καλά γιατί τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να αγχώνομαι λίγο....

Θέλω να τον ρωτήσω κι ένα σωρό πράγματα....

Επίσης κανόνισα και ραντεβού για την άλλη βδομάδα με τη μαία, θα έρθει σπίτι μου!

Και το καλύτερο για το τέλος: Σήμερα είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ μέρα στη δουλειά!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...