Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Listaki Eγω πήρα απο το Λητώ αυτά http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1100202&itmid=5391 τα οποία είναι και βιολογικά, και για κρέμα για τον ποπο η καλύτερη πιστευω οτι ειναι η sudocrem, την έχει και το jumpo http://www.amazon.co.uk/dp/B001E4GPVE/ref=asc_df_B001E4GPVE518081/?tag=dooyoocouk-21&creative=7966&creativeASIN=B001E4GPVE&linkCode=asn

Inka όταν έκανες ανταυγιες σου έκαναν και ρεφλε? Η μόνο άνταυγιες?

Ευχαριστώ! Την sudocream την ξέρω...

Για τα υπόλοιπα είμαι μεταξύ frezyderm, penaten και propoline....

Αν και το ψάχνω ακόμα....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμείς πηραμε της frezyderm αλλα εχω ακουσει καλά πραγματα και για την wedela!!

να σας πω, χρειαζομαστε αφρολουτρο, σαμπουαν, κρεμμα συγκάματος.

αυτα ετσι; και στην συνέχεια αντιηλικό ή αν λαδάκι αν τους κανουμε μασαζ.

σωστα;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικη η κρεμμα για συγκαμα και η κρεμμα σωματος;

Νομίζω πως ναι. Η κρέμα συγκάματος είναι πιο "βαριά" ενώ η κρέμα σώματος είναι πιο ελαφριάς σύνθεσης.


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Εγω πήρα αφρόλουτρο-σαμπουάν chicco αλλα κρέμα συγκάματος και γαλάκτωμα ενυδάτωσης είπα να το ψάξω λίγο,εχω ακούσει κι εγώ για αυτην την κρέμα οτι είναι καλη..αν ξερετε καμια καλύτερη πείτε.

Κορίτσια ρόμπα τελικά θα χρειαστούμε να πάρω ; γιατι οι πιο πολλοί μου λένε όχι.


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα παω να παρω και την κρεμμα τοτε γιατι δεν την πηρα.. να παρω κρέμμα ή λαδακι καλυτερα;

Σιλβη εννοεις για το μαιευτήριο; Εγω εβαλα μια ζακετουλα στην τσάντα, για τις στιγμές που θα πηγαινω βολτα στον διαδρομο ή κατω στην καφετέρεια. Μην ξεχνας πως οσο πιο γρηγορα περπατησουμε τοσο το καλυτερο!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία πήρα κι εγώ ζακετα στην βαλιτσα αρα ρόμπα δεν χρειάζετε;

Κορίτσια δεν ξέρω από χθες έχω πάθει κατι και συνέχεια σκέφτομαι πως θα γεννήσω και φοβάμαι πάρα πολύ γιατί εγώ δεν αντέχω νομίζω τον πόνο και τρέμω γενικά .......εσεις δεν φοβάστε καθόλου;

Ακουσα οτι από την 'ωρα που σπάνε τα νερά περνάνε πολλές ωρες μεχρι να γεννήσεις που κοιλοπονάς φρικτά!

Πως θα το κάνω εγώ αυτό;Και μέλισσα να με τσιμπήσει κλαίω!


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Εε δεν νομιζω τι να τα κανεις και τα δυο; Κοιτα οταν αρχισεις να πονας δυνατα θα σου κανουν επισκληριδιο οποτε δεν θα καταλαβεις πολλα μετα απο αυτο.. αυτο να σκεφτεσαι..

και εγω βλεπω συνεχεια πως γενναω.. το αγχος μου το ξερεται.. οταν σπασουν τα νερα θα ειναι ο ανδρας μου μαζι μου ή θα ειμαι τελειως μονη μου; θα μπορεσει να φυγει απο την μονάδα; θα πεσει σε υπηρεσία; ποση ωρα θα κανουμε να φτασουμε στο μαιευτηριο;εε τετοια πραγματακια..

Μετα απλα την μικρη σκεφτομαι να γεννηθει καλα και υγιης και να ειμαι εγω σε θεση να την ηρεμησω και να μην φοβάται!!! για τον ανδρα μου δεν ανησυχω πια!! Η μαια μου με διαβεβαιωσε πως στην περιπτωση που δεν αντεξει θα τον βγαλει η ιδια εξω!!! οποτε απο εκεινη την πλευρα ειμαι οκ!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα είμαι κομμάτια.Η μικρή δεν έχει γυρίσει και με ταλαιπωρει ,κλωστά στο κάτω μέρος της κοιλιάς..σχεδόν όλη η μέρα περνά με πόνους,φυσιολογικό μου είπε ο doc ...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες τι κανετε? εμεις καλα πηγαμε για τις εξετασουλες!! Και κοριτσια συνχηστηκα παλι εκει που περιμενα ταξι περναει ενας γερος με μια "κυρια" μπροστα μου, περναει κ΄ενα ταξι δε με παιρνει ουτε αυτους!! Και φευγει η τυπισσα παει πριν απο μενα και σταματαει το επομενο ταξι, καλα δεν υπηρχαν τα νευρα μου!! Καλα και τι μου ειπε περιμεναμε πριν απο σας και γυρναω και της κανω καλα "δε ντρεπεσαι καθολου κ΄εισαι και γυναικα", αει στο καλο παλιο αναναγωγοι!!!

Χαιρομαι που ειναι οκ το ελιτακι και η ramonitsa!!!! Φιλακια κοριτσακια μας λειψατε

Λιτσακι μην ανχψνεσαι με τη βαλιτσουλα 5 πραγματακια ειναι!!

Εγω κοριτισια πηρα ρομπα για το μαιευτηριο τωρα αν θα τη βαλω ειναι αλλο!!

Για το μωρακι πηρα σαμπουανακι φισσαν που κανει και για το σωματακι του, πηρα ενα μικρουλι για να δω μηπως και το πειραξει και χρειαστει να το αλλαξω!!

Για το ποπουδακι κρεμουλα δεν πηρα αλλα μια φιλη που γεννησε προσφατα της ειπαν στο Αλεξανδρας να βαζει το λαδακι της jonson το κιτρινο!! Η sudocreamm δεν ειναι βαρια κοριτσια και για αργοτερα!! Δε ξερω νομιζω τη βαζεις αμα υπαρχει ερεθισμος οχι για προληψη του συγκαματος!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια δεν σπάνε σε όλες τα νερά...στις περισσότερες ο τοκετός αρχίζει με πόνους, τα νερά μπορεί να στα σπάσουν οι μαίες.... μη σας πω εγώ τι φοβάμαι...τον ορό, τη βελόνα της επισκληριδίου και την κοπτοραπτική μετά :(

κι εγώ fissan αφρόλουτρο πήρα και PENATEN κρέμα για τα συγκάματα και λαδάκι....κρέμα σώματος δεν πήρα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...