Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Inka τα γλυκά σου φαίνονται απίθανα!!!!

Οι κουραμπιέδες είναι με τη συνταγή του Παρλιάρου (με σοκολάτα και πορτοκάλι που έδειξε προχθές?)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ!!!!

πω πω έγινα 32 παναγιά μου!!!!!!!

ναι ναι έκανα παρλιάρο αλλά την απλή τη συνταγή, αλισίβα δεν έβαλα!!!!!

σήμερα γινεται ένας πανικός στη δουλειά (τελευταία μέρα παραλαβής προγραμμάτων ΕΣΠΑ) αλλά η διάθεση είναι σούπερ!!!! άλλες 3 μερούλες και μετά Χριστούγεννα.

Η καλή μου η μαμά ψώνισε 3 φορεματάκια που μου ρχονται κουτί!!!! πολύ χάρηκα, λίγο λυπόμουν να αγοράσω ρούχα για ένα μήνα μόνο!!!! Επίσης βρήκα και ένα παλιό μπουφανάκι μαύρο λούτρινο που κουμπώνει άνετα, το χα δώσει στη μαμά μου επειδή το βαρέθηκα οπότε δε θα κρυώσω στις γιορτές!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κι από μένα mammycool. Τι έχουν καλέ τα 32? Εγω τη μικρή την έκανα 32 παρά 19 μέρες. Στο μπέμπη θα είμαι 34 παρά 8 μέρες.

Η αλήθεια ειναι ότι θα μου άρεσε να ειχα μικρότερη διαφορά με τα παιδιά μου, αλλά όχι να είχα στερηθεί και κάτι από ότι έχω ζησει. Κι αφού δεν γινεται να τα έχουμε όλα, ειμαι ευχαριστημένη έτσι όπως έχουν τώρα τα πράγματα.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!! Μummycool τι έχουν τα 32????? μια χαρά είναι

εγώ τον Ιούνιο γίνομαι 33 και ακόμα δεν το πιστεύω!!!!

Κοριτσάκια με την δουλειά δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω.

Έκανα το doppler το Σάββατο και όλα μια χαρά απλά το κοριτσάκι μου δεν θα είναι από τα μεγάλα μωρά αλλά εφόσον αναπτύσεται σωστά μου είπαν πως δεν πειράζει...

Είναι 1600 γρ και θα ξαναπάω στον γιατρό κατά τις 8/1 και βλέπουμε....


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΓΙΟΚΑΣ!!!

μια χαρά ηλικία έχεις,εγώ θα κλείσω τα 30 τον Ιούνιο και ο άντρας μου ήδη με λέει γριά (αυτός είναι 44 :tongue:)


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ doppler δεν ξέρω πότε θα κάνω...εντομεταξύ μου είπε ο γιατρός να κάνω κάτι εξετάσεις απο την προηγούμενη εδβομάδα ,αλλά θα τα κάνω όλα μαζι με τις αιματολογικές,βαριέμαι....

Εντομεταξύ με πονάει η μέση απίστευτα,που ούτε ξαπλωμένη δεν μπορώ να καθίσω..


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και στο ΙΚΑ και πληρώθηκα τις 56 ημέρες πριν τον τοκετό!!!

Μετράω ημέρες.... κανονικά από σήμερα είμαι αδειούχα αλλά θα δουλέψω μέχρι τις 10/1 και θα κολήσω και τις 12 ημέρες αδείας του 2009 και θα είναι σαν να δουλεύω μέχρι τις 22/1..

Εσείς κοριτσάκια που δουλεύετε πότε σταματάτε???????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΓΙΟΚΑΣ!!!

μια χαρά ηλικία έχεις,εγώ θα κλείσω τα 30 τον Ιούνιο και ο άντρας μου ήδη με λέει γριά (αυτός είναι 44 :tongue:)

Φέλια μου είσαο πιπινάκι μπροστά του!!!!!!!!!!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα πήγα και στο ΙΚΑ και πληρώθηκα τις 56 ημέρες πριν τον τοκετό!!!

Μετράω ημέρες.... κανονικά από σήμερα είμαι αδειούχα αλλά θα δουλέψω μέχρι τις 10/1 και θα κολήσω και τις 12 ημέρες αδείας του 2009 και θα είναι σαν να δουλεύω μέχρι τις 22/1..

Εσείς κοριτσάκια που δουλεύετε πότε σταματάτε???????

Εγώ είμαι με stage (σιχτιρ) και δεν σταματαώ μέχρι μέχρι να γεννήσω..την Πέμπτη δουλειά,Παρασκευή καισαρική,έτσι το έχω προγραμματίσει,ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Μετά λέω να πάρω 2 μήνες άδεια (την οποία δεν πληρώνομαι γμτ) γενικά χ%*σε μέσα κατάσταση!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

mummycoolχρονια πολλα να τα εκατοστησεις , με το καλο ο μπεμπαρος!!!!!!!!!!!

Εγω το χω ριξει στον υπνο αφου δεν εχει βολτιτσες και ψωνια τι να κανω και εγω κοιμαμαι:P

Ανυπομονω να περασουν οι μερες και την Πεμπτη εχω το ελευθερο να παω για ψωνακια στα μαγαζια!!!

Εμεις το σκ περασαμε πολυ καλα αν και στο σπιτι το Σαββατο το βραδυ ηρθαν ο νονος του μικρου μας με την κοπελα του παραγγειλαμε κινεζικο και καθησαν μεχρι αργα και εχθες παλι ηρθαν κατι φιλοι μου και γελασαμε πολυ οποτε μου εφτιαξε και λιγο η διαθεση


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτός έτσι με βλέπει ώρες ώρες..όλο συμβουλές..και γω απαντάω "Ναι μπαμπά" :tongue::lol:

ΧΑΧΑΧΑ!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

Εγώ τον Γενάρη γίνομαι 31 και ο άντρας μου τον Απρίλιο θα γίνει 47!!!

...οπότε καταλαβαίνεις!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...