Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

paros kai egw pleon +19 asta na pane.

inka euxaristoume poly. nai mpika sto mhna mou an kai to tickeraki mou thn triti me vazei.

genika den kserw oi palies na mas poun alla niotho ena varos genika katw xamila kai nomizw oti tha niksi o kolpos kai tha xithoun ola eksw. einai fisiologiko auto? pwpw koritsia varina poly kai kourazome pleon me to paramikro. den antexw na kanw tpt. telika melomakarona kai kourampiedes ta ekane to zaxaroplastio dipla mas pou pote den agorazw kai an ginotan na kanei kapios allos ta teleutaia psonia gia to mpempaki mou pragmatika tha araza sto kanape mou kai den tha kouniomouna.

aurio tha paw gia aimatologikes na doume ti ginete me auta ta rimadiasmena ta aimopetalia kai th triti paw gia doppler. gia na doume:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ki ego exo arxisei kai kourazome ...eftiaka tous kourabiedes (me ton adra mou)..kai mou fanike trelo project ..eknevrizome kai efkola apo tin kourasi ...nomizo ki ego se 3 evdomades pou tha bo ston mina mou tha exo klatarei ..oute kafe den tha ftiaxno ..

kardoula ,kali epitixia me tis eksetaseis sou !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

hello

μόλις γύρισα από το μέγαρο!! είδαμε μαύρο θέατρο, παιδικές ιστορίες αλλά ήταν αρκετά καλό!

ρε κορίτσια τι εννοείτε αρχίζω περπάτημα;; εγώ περπατάω σχεδόν καθημερινά.... υπάρχει συγκεκριμένη βδομάδα που ξεκινάμε το περπάτημα;;; η εννοείτε περπατάμε κανα 2ωρο τη μέρα;;;

ίνκα τέλειοι οι κουραμπιέδες!!! και του χρόνου!!!!

καρδούλα καλά αποτελέσματα!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

hello

μόλις γύρισα από το μέγαρο!! είδαμε μαύρο θέατρο, παιδικές ιστορίες αλλά ήταν αρκετά καλό!

ρε κορίτσια τι εννοείτε αρχίζω περπάτημα;; εγώ περπατάω σχεδόν καθημερινά.... υπάρχει συγκεκριμένη βδομάδα που ξεκινάμε το περπάτημα;;; η εννοείτε περπατάμε κανα 2ωρο τη μέρα;;;

ίνκα τέλειοι οι κουραμπιέδες!!! και του χρόνου!!!!

καρδούλα καλά αποτελέσματα!!!

Περατημα για να παρει θεση το μωρο ή να εμπεδωθει για να γεννηθει στο λεει ο γιατρος αν πρεπει να το κανεις!!!! Κυριως στον 9ο μηνα γινετε!!

Καρδιοτακογραφημα ειναι το NST εγω το κανονισα για της 10 Γεναρη στην 36+2 μου το ειπε ο γιατρός


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mummycool και εγω ραδιοτοκογραφο εκανα ηδη για να δει αν εχω συσπασεις.. ειναι αυτο που μου εκαναν και στο ιασω (που ειχε χαλασει το μηχανημα και μου ελεγαν πως το μωρο δεν κουνιεται!!!).

Μαυρο θεατρο ειδαμε και εμεις στην πραγα αλλα οχι παιδικη παρασταση - κανονικο εργο... ηταν παγματικα πολυ ωραιο... Φανταζεσαι πως θα περνουμε τα παιδακια μας και θα πηγαινουμε σε θεατρα και σε παιδικες παραστασεις??? Με εχει πιασει τρελη ανυπομονησια... Αντε εσεις που κοντευετε μας εχετε ανοιξει την ορεξη σε εμας που αργουμε λιγακι!!!

Καρδουλα καλη επιτυχια... θα δεις θα ειναι ολα σουπερ και τσαμπα το αγχος σου!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέεεεεερα μανούλες&καλή χριστουγεννιάτικη εβδομάδα!!!!!!

Καλά εχθές στην γιορτή η μικρή μας ήταν απόλαυση!!!!! Σε 2 χρονάκια και εσείς έτσι θα είστε!!!!!

Inka στην μικρή είχα πάρει 26 κιλά!!!!!!!!!!! Και εγώ κουράζομαι πάρα πολύ, ειδικά το σ/κ που έκανα γενική όλο το σπίτι και βάψαμε και το παιδικό και τρέχαμε απο δω και απο κει τα είδα όλα...

georgia Το περπάτημα το ξεκινάς όταν μπείς στον 9ο, είναι νωρίς για σένα.. Εμένα πάντως μόλις είχα μπει στον 9ο μου είχε πει να κάνω 1 χιλιόμετρο κάθε μέρα.. Και δεν είχα χάσει ούτε μια μέρα!!! Ασε που νιώθεις καλύτερα γιατί ξεπιάνεσαι κιολας!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Mummycool!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρονια πολλα και ευτυχισμενα......... Συντομα με ενα γερο μωρακι, χαμογελαστη και υπερηφανη μανουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα (που θα πανε...) και οταν με το καλο γεννησεις να λες ...ναι λοιπον ειμαι και εγω απο αυτες που απολαυσαν την εγκυμοσυνη τους (χιχιχι, ξερεις εσυ!!!)


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες και μπεμπάκια!!!

Εβδομάδα Χριστουγέννων!!!!

Καρδουλα μπήκες στον ενατο ε; αντε με το καλο; Οι υπόλοιπες που γεννατε Ιανουάριο ποτε μπαινετε;

Εμείς ειχαμε ενα ησυχο σχετικά ΣΚ!! Πήγαμε και για καφεδάκι χθες στην Χαλκιδα, οπου υπηρχε δημοτική Χριστουγεννιάτικη γιορτή!! Τραγουδούσε ο Μαρτάκης!! Προσωπικα δεν τον αναγνώρισα αλλα με τοσες τσιριδες κοριτσόπουλων, το καταλαβα καποια στιγμή!!!

Ξέρετε τι εχω πεθυμήσει; παρολλο που δεν ειμαι φανατική του καφε, θελω πολυ να πιω ενα διπλο εσπρέσσο και να παιξω μποουλινγκ!!!

Γεωργια μην αγχωνεσαι και εμενα το ίδιο μου λενε συνεχεια για το περπάτημα. Εγω δεν περπατάω πολυ, αλλα θα ηθελα να δω κατα πόσο θα περπατουσαν και οι υπολοιποι πολυ αν ειχαν το θεμα που εχω εγω με το γονατο και δεν μπορουσαν να παρουν θεραπεια λογω του παιδιου!!! Προς το παρον απλα τους αγνοω..

Κοριτσια πραγματικα εχω βαρεθει το στυλάκι "κανε αυτο", "μην κανεις εκεινο", "σιγα, εγω στην εγκυμοσυνη μου.." Δηλαδη βλέπω ατομα και ανθρωπους που στην εγκυμοσυνη τους ή σε καποια γριπη ή σε καποιο αλλο προβλημα που περασαν να παραπονιοντουσαν συνεχεια.. Και τωρα που αυτοι ειναι καλα και εγω σε αυτη την κατασταση ξαφνικα τα βρισκουν ολα ευκολα και δεν περνάω τιποτα!!! Δεν ειναι σπαστικο;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mammycool γιορτάζεις; Χρόνια Πολλα!!! Να ειναι παντα υγιή, χαμογελαστά και γεμάτα με ολα οσα θέλεις!!!!!!

Με το καλό να υποδεχτεις τον γιοκα σου!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera manouleeeeeeeeeeeeees!!!!!!

xristougenniatiki evdomada!!!!nai!!!!!!

mammycool,xronia polla!!!!na ta ekatostiseis !!!!!na se xerete i oikogenia sou kai me to kalo o mikros bobiras!!!!!!!

paros,fantazome tin siginisi sou stin giorti !!!!!ego pou to exo kai eykolo (to dakri )sta alla paidakia ..fantasou sto diko mou!!!!!kala i boubou sou einai einai poly kouklitsa eida tis photos apo to kalokairi ..fatsoulini!!!!!!na tin xerese kai na tin kamaroneis !!!!!!

26 kila e?posa afises sto maieytirio?kai ta ypolipa pos ta exases?giati stis photos se vlepo poly leptoula!!!!

makari na mpo sto mina mou kai na mou pei na perpatao ....tha to kseskiso to perpatima...kai leei na xionizei tote..xaxxaxaxxaxxaxxaxa!!!!!!

giota, ki ego etsi sinexeia onirevome ..ti kala pou tha pigeno me tin foufoula se theatrikes parastaseis ..kai opou exo paei kai mou aresei!!!....ypomoni giota..oles ligo poly meta tis giortes mia valitsa sto xeri tha exoume!!!!!xaxxaxaxxaxaxxaxaxaxa!!!!!!

polla filiaaaaaaaaaaa manoules!!!!

aaaaaaaaaaaaa evala photos sto facebook!!!!

na exoume oles mia omorfi evdomada!!!!!:):):)


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!!!!

Mummycool Χρόνια Πολλά!!!

Φιλενάδες πήγα χθες για ψώνια! Κατέβηκα με τον αντρούλη μου κεντρο! Ψιλοφρίκαρα φυσικά γιατί γινόταν ΧΑΜΟΣ!!! ....αλλά δεν πειράζει!!!

Πήγα PRENATAL και πήρα ένα τζηνάκι (γιατί πλέον δεν έχω παντελόνια στα οποία να χωράω...), ένα σετάκι για τις γιορτές, 2 μπλουζάκια, 1 πυζάμα, 1 σουτιέν θηλασμού, 2 φορμάκια για την μπέμπα και ένα παιχνιδάκι για το καρότσι της....

Το απόγευμα στολίσαμε κιόλας (κάλλιο αργά παρά ποτέ)...:wink:

Σήμερα νιώθω πολύ καλύτερα με τις αγορές που εκανα γιατί είχα αρχίσει να αγχώνομαι....

Anyway, αυτά προς το παρόν....

Να είμαστε όλες καλά, καλή ξεκούραση στις κουρασμένες, καλό κουράγιο σε όσες δουλεύουμε ακόμα, και γενικά να περάσουμε όλες υπέροχα σήμερα....!!!

(Έχω μια φοβερά καλή διάθεση σήμερα, παρόλο που έχω δύσκολη μέρα στο γραφείο :-P:lol::-P:lol::-P:lol::-P)

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaa evala photos sto facebook!!!!

Τελειες φωτο.... Ινκα και αντρουλης σε δραση!!! Και τα γλυκακια μια χαρα... (αποστολες Αργυρουπολη κανετε??? χιχι)

Οσο για την βαλιτσα την ετοιμασα γιατι ποτε δεν ξερεις!!! ;)


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

litsaki bravo !!!!me geia ta psonia!!!!!!...oti kai leme ftiaxnoun tin diathesi e?na exeis mia omorfi mera simera kai min afiseis na stin xalasei kanenas !!!!!!

giota ,eides o adroulis?panta me voithaei me tous koubiedes ...giati ekinos tous apolamvanei(kai thelei na einai sigouros) ego eimai tou melomakaronou !!!!!!!..ksexasa na sou po i sintagi sou eftase mexri tin patra!!!!kai delivery kanoume kai ston xoro mas dexomaste...me exemithia!!!!!xaxxaxxaxxaxaxxa!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...