Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη είναι τρίτης ημέρας η πέμπτης? Εμείς έχουμε ένα πέμπτης,για κάποιο λόγο ο γιατρός μου είπε πως πρώτα περιμένουμε να γίνουν βλαστοκυστες και μετά τα βάζουμε κατάψυξη και πάμε για εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία και σε σένα,με το καλό🥰

      Όλα 3ης είναι. Τα κρυοσυντηρουμε 3ης ημέρας γιατί είχα μείνει έγκυος με 3ης οπότε θα ακολουθήσει το ίδιο ο γιατρός. 
      ευχαριστώ πολύ 🥰

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Βρε κορίτσια..τί ήταν όλα αυτά??? Εύχομαι να είναι όλα περαστικά και νη μην σύμβει τίποτα ανησυχητικό πλέον σε καμμία μέχρι να γεννήσουμε ή κάθε μία στην ώρα της!Φτου, φτου, φτου σκόρδα!!

Και για τις υλικές ζημιές μην στεναχωριέσαι Ramonitsa, όλα διορθώνονται!Καταλαβαίνω πώς είναι στενάχωρο, αλλά είναι πράγματα και ξαναγοράζονται έστω και με κάποια καθυστέρηση..

Κοριτσάκια, κάθομαι και σκαλίζω το www.toys.de αν και δεν ξέρω γερμανικά, έχει καταπληκτικά πράγμτα δεν το συζητώ! Κοιτάξτε παράδειγμα κουρτίνες

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.fu.ca06.10/

και σε πολύ καλές τιμές!

Τώρα που κάνετε την διακόσμηση των δωματίων για τα μπουμπουκάκια, σκεφτείτε πως χρήσιμα είναι και τα εξής στο δωμάτιο:

Καλάθι άπλυτων ρούχων

Φως νύχτας με απαλό φωτισμό

Κρεμάστρα για ρουχάκια

Ρολόι τοίχου κατά προτίμηση αθόρυβο (χεχε!)

Η μπέμπα μου έχει γίνει πολύ ζωηρή, μου δίνει απίστευτες κλωτσιές, ο άντρας μου έχει τρομάξει!Χεχεχε...την βλέπω να γίνεται πολύ δυναμική!

Καλό βράδυ να έχουμε και με το καλό να έρθει η καινούργια ημέρα!

Καληνύχτααααααααααααα....


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πριν λιγο γυρισα κι εγω γιατι πηγαμε και βολτουλα στα μαγαζιά και για φαγάκι. Τα μωράκια μας είναι μια χαρά. Σημερα όλο κουνοιυνται. Δεν πειρα εγω κιλάκια απο την προηγουμενη φορά, .Ο τραχηλος ήταν κλειστοτατος, αφαινεται κραταει γερα ακομα. Με τη δικιά μου προσοχή και ευλαβεια μάλλον θα φτασουμε στις 20 Γενάρη εκτος απροοπτου και θα τα περάσουμε τα δυο κιλάκια. Θα πάμε για ντοπλερ την αλλη Πεμπτη παραμονη Χριστουγέννων, αλλο ένα του Αη Γιαννιου και άλλο ένα πριν να γεννησω. Ετσι μας είπε.

Κοριτσάκια παραλίγο κι εγω να πάθω τρομάρα σημερα. Μια παραπάτησα σενα σκαλι στα prenatal, και γυρισε το ποδι αλλα το σωσα και η δευτερη ηθελα να περασουμε απο την ερμου απεναντι το δρομο στην πλατεια συνταγματος αλλα οχι απο το φανάρι και επειδη είχα κουραστει ναμαι όρθια είδα πως ήταν σταματημένοι στο φανάρι του λέω του άντρα μου έλα να περάσουμε γιατι μετα θα περιμένουμε. Υπολογιζα πως προλαβαιναμε γιατι τα αυτοκινητα ήταν σταματημένα και εμεις μακρια. Φτανουμε στα μισα του δρομου και τα βλεπω να ξεκινάνε από μακριά (εκει που εινναι το ταχυδρομειο), ερχισα να επυταχινω και ο αντρας μου αλλα δε μπορουσα να τρεξω με την κοιλιά, βλεπω λοιπον ένα αμάξι να πλησιάζει και μου φάνηκε πως δεν έκοβε, αλλα επιτάχυνε, μάλιστα κορναρε σα να απαιτούσε να τρεξω κιολας, καλα΄δε με έβλεπε?Φτάσαμε στο πεζοδρόμιο αλλα πηρα τετοια τρομάρα που ένιωσα την ανάσα μου να κόβετε, δε μπορουσα να αναπνέυσω και αρχισα να κλαιω, <<δε δε σταμάταγε, δε μας εβλεπε?ηταν και γυναικα, η μαλ.......η., αφου την ειδα δε σταματαγε!!!>> και εκλαιγα με λιγμους δε μπορουσα να αναπνευσω. Κορίτσια ο αντρας μου γέλαγε γιατί μου πε πως από την εγκυμοσύνη φοβα΄μαι πιο πολύ για τα μικρά μου και πως ο φοβος μου διπλασιάζεται. Εχτες με άφησε ενα τεταρτακι στα χόντος στην ομονοια για να πάει να πάρει κάτι απο το γραφειο και μου πε να κατηφορισω την αγ, κωσταντινου να τον συναντησω πιο κάτω και εγώ είδα μπατσους να μπαγλαρωνουν κάτι φουκαράδες μαυρους και χεστηκα πάνω μου, μετά έβλεπα κατι ρουμάνους να με κοιτάνε και λεω αν μου επιτεθουν τώρα πως θα τρεξω με την κοιλιά θα με ξεκοιλια΄σουν, και επειδη μπερδευτηκα και δεν τον εβρισκα τον άντρα μου για λίγο, αρχισα να κλαιω γιατι είχα τρομοκρατηθει. Δεν ξέρω τι έχω πάθει. Ξερω και καράτε αλλά τωρα νιωθω τοσο ευάλωτη και φοβητσιάρα, ασε που έχω πάθει κλεισουριαση και όταν βλεπω τοσο κοσμο αποσυντονίζομαι και νιώθω εκνευρισμό. Αυτά σας ζάλισα θα τα πουμε αυριο ευχομαι σε όλες να είστε καλά


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Πως τα πάτε σήμερα με τα μπεμπάκια σας; Ηρεμήσατε καθόλου από τα προχθεσινά γεγονότα;

Γιώτα δεν σε ξανάπιασε ε;

Ελεονόρα δεν σε ρώτησα σου έδωσε κάτι για το πόδι;

Κατερινάκι πολύ καλά τα νεα, νομίζω πως σε δυο εβδομάδες μπαίνεις στον ένατο ε; ή θυμάμαι λάθος;

Εγω είμαι κυριολεκτικά άυπνη σήμερα. Η μικρή προσπαθούσε ολο το βράδυ να γυρίσει κατι που μου προκαλεί πονο σε όλη την κοιλιά και στο έντερο, έντονες συσπάσεις, τον μόνιμο πια πονο στο γόνατο, είχα φαγούρα, τη μόνιμη πια ρινίτιδα που με εμποδίζει να ανασάνω καλά, βήχα, απίστευτη συχνουρία και συγχρόνως δίψα!!! Αλλοίμονο κι αν κατάλαβα γιατι όλα αυτά!! Αποτέλεσμα να νυστάζω τωρα και να μην μπορω να κοιμηθώ.

Σήμερα υποτίθεται πως εχω ξανα ραντεβου με τον γυναικολόγο του ικα ώστε να μου γράψει τα υπολοιπα χάπια που δεν «επιτρεπόταν» να μου γράψει την Δευτέρα γιατι ξεπερνούσαν λεει τα τρία!!!!! Νεα ταλαιπωρία και έξοδα (βετζινη+παρκινγκ) να πάω Χαλκίδα, αλλα μετα από τέτοια δύσκολη νύχτα δεν ξέρω αν αντέχω να οδηγήσω.

Βρε Ραμονίτσα παλι καλα που δεν ηταν κάτι πιο σοβαρο!! Κάποιον δικό σου εκει κοντά δεν έχεις για να έρχεται όταν λειπει ο άνδρας σου;

Οσο για το γιατρό κορίτσια στην κατασταση μου μα το Θεο δεν μπορώ να τρεχω για καταγγελίες, ειδικά τώρα που ειμαι σε αναμονή του επιδόματος λοχείας και τοκετού. Απλα εχω βαρεθεί, να μην είχα ραντεβου σε τρεις μέρες ή να μην του είχα εξηγήσει την κατάσταση ή εστω να μην ειχε τον μηνιαίο μισθό του ταμείου μου παει σιχτίρι. Τόσα χρόνια πληρώνω εισφορές και τωρα που το χρειάζομαι.. τι να πω; Και μετα σου λένε λειτουργοί!!! Μη χέσω δηλαδη, αυτός ο Κωσταλάς είναι ντροπή για το επάγγελμά του!!!

Σίλβη τα γιουτοπαρ υπαρχει περίπτωση να σου φέρουν ταχυκαρδία και υποθερμία την πρωτη φορα που θα τα πάρεις. Μην ανησυχήσεις, απλα να το ελέγχεις και αν δεις πως συνεχίζεται να μιλήσεις στον γιατρο σου.

Ινκα μου δεν ξέρω από τι ηταν το τρέμουλο, ο γυναικολόγος μου μου είπε πως μαλλον κανένα κρυωματάκι θα είναι, γιατι εκανα και δέκατα. Δεν παίρνω πλεον γιουτοπαρ γιατι θεωρεί πως μέχρι 10 συσπάσεις που κανω περίπου την ημέρα είναι φυσιολογικές για το μήνα μου. Προετοιμάζεται η μήτρα και δεν θέλει να επέμβουμε στην φυσική προετοιμασία του σώματος μου χωρίς λογο. Με την προϋπόθεση φυσικά πως το παρακολουθούμε και προσέχω ετσι;

Γιώτα και η δικιά μου στην εβδομάδα σου ακριβώς τα ιδια γραμμάρια ηταν!!! Μια χαρα δυνατά είναι τα ζουζούνια μας γιʼαυτό δεν τα αγγίζουν τιποτα.

Βρε Ελιτάκι και εσυ; Πω πω.. κορίτσια να παμε να αναψουμε κανένα κεράκι τι γινεται εδώ; Η μια μετα την άλλη; Να προσεχετε ολες!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα!!!

Έχω πάθει πλάκα με όλα όσα σας έχουν συμβεί... δεν ξέρω τι να πω....

Σήμερα ελπίζω να πάνε όλα καλύτερα!!!!

Φιλιά πολλά σε όλες!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Σε όσες είδατε τα μωράκια σας συγχαρητήρια!!!! Δεν είναι τέλειο που μεγαλώνουν??? Εγώ έκλεισα στις 29/12 να δω τον μπέμπη και μετά ο γιατρός θα με βλέπει κάθε βδομάδα στο Ιασώ, μέχρι να γεννήσω!!! Μέχρι 20/01 μου έχει πεί οπότε μου μένει ένας μήνας!!!! Αντε γιατί δεν μπορώ άλλο, κουράστικα... Σκέφτομαι να ξεκινήσω και περπάτημα κορίτσια,Να κατέβει το μωρό, αν και νομίζω έχει κατέβει λίγο η κοιλιά!!

1164131pcbmu8end3.gif


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia,

ontos htan gantemomera. emena mou espase to laptop mou gi auto kai tora tha mpenw opote mporw apo to pc tou antra mou. ti htan auto to pragma. prepei na kanoume kanena agiasmo nomizw.

giota ta eipame xthes opote den epanalamvanome. katerina ti na pw prepei na epathes fovero sok. ypomonh kopela mou.

eleonora elpizw na sou perasi grigora to podi.

koritsia se dio meres mpenw sto 9o mou fenete san oneiro. lew apo deutera na to riksw ligo sto shopping na teleiwsw me ta pragmata tou mpemph kai na parw kai kana rouxo gia tis giortes. Kamia idea? eseis ti tha foresete? kserete kana magazi me kala rouxa gia tis giortes?

Filakia gia thn ora. Tha prospathisw na ksanampw sintoma.

Kalh mera na exoume kai oxi alles ekpliksis.

P.S. ksexasa triti paw kai egw gia doppler. ante na doume to mpemph:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !Σήμερα νομίζω είναι καλύτερη μέρα από χθες!

Αν και τόσα χάπια που παιρνω μου σπάνε τα νεύρα....

Θα πάμε το απογεύμα να αγοράσουμε καροτσάκι με καθισμα αυτοκινήτου και καλάθι αυτα που είναι 3 σε 1 ,αλλα δεν έχω ιδέα ποιο να πάρω ,Εσείς τι πήρατε και πόσο κόστισε ;; Πείτε να έχω μια ιδέα μην πάω έτσι και την πατήσω!


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


pantos an endiaferei kapoia na paraggeilei online auto einai to site pou ta peira http://samueljohnston.co.uk/acatalog/Special_Offers__.html mou ta esteilan mesa se mia vdomada kai epidi eixame provlima kai me to elliniko courier pou mas efere th misi parageleia oi anthropoi htan poly eksipiretiki kai thn epomenh mas irthan kai ta ypoloipa.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια για προίκα μωρου τι θα κάνετε;

Εμεις σκεφτήκαμε να μην παρουμε τωρα προίκα, μιας και το βασικό κομμάτι ειναι το πάπλωμα οπου το χρησιμοποιούν οταν ειναι ενος χρονού. Δεν εχουμε τον χώρο να το αποθηκευσουμε ενα χρόνο. Ετσι πήρα μια απλή λευκή κουνουπιέρα με πορτοκαλι ρέλι μπροστα απο το λητώ (17 Ευρω αντι τα 50-60ευρω των κουνουπιερων σετ). Εκει που κολλησα ομως ειναι στην πάντα της κουνιας και της αλλαξιέρας!!

Εσεις θα βάλετε απο τωρα ή οταν γινει 3 μηνων;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν εχουμε χώρο να μπει κάπου αλλου. Στην αρχή σχεδιάζα να παω την συρταριέρα μας στο δωμάτιο της και να φέρω την κούνια της στο δικό μας ωστε να την εχουμε μαζι μας το πρωτο τριμηνο, αλλα δυστηχως η κουνια της δεν χωράει στο δωμάτιο μας με τίποτα. Η άλλη σκέψη ειναι να πάρω και το παρκοκρέββατο τώρα και να την βάλω να κοιμηθεί εκει στην αρχή στο σαλόνι που θα μπορώ να κοιμάμαι και εγω μαζι της στον καναπέ. Φυσικά αυτο σημαινει πως για ενα διάστημα θα βγάλω το τραπέζακι αλλα δεν πειράζει θα τρώμε στο τραπέζι του σαλονιού ειναι μεγάλο.

Τι λες;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά είχα βάλει ένα σκαμπό στο δωματιο μας και έβαζα εκει πάνω το πορτ μπεμπε! Έτσι την είχα δίπλα μου και μπορούσα να την θηλάσω όταν ξύπναγε το βράδυ! Μόλις άρχισε να μην χωράει στο πορτ μπεμπε την πήγα στο δωμάτιο της! ;)

Γιατί δεν κάνεις κάτι παρόμοιο?


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...