Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

όντως σε αντίθεση με το zara το zara home δεν είναι πολύ οικονομικό... τις ίδιες τιμές έχει και στο μαγαζί αλλά στο ίντερνετ έχει κάποιες προσφορές

τον υπνόσακο τον πήρα 35 ευρώ, μου άρεσε που ήταν μπεζουλίς και διακριτικός και σαν sleeping bag...

ΥΓ οι λαβετούλες είναι οι μικρές πετσετούλες


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

litsaki ,kai tora ti tha kaneis ?eixes paragilei polla?

pantos ayto pou kanoune xalaei tin fimi apo to brand mothercare genikotera !!!!!aparadektoi!!!!!

Ειχα παραγγείλει αρκετά πραγματάκια και για τη μπεμπα αλλά και για μενα. Για αυτό εκνευρίστηκα... αν αργήσουν να τα στείλουν τι να τα κάνω εγώ τα ρούχα εγκυμοσύνης???


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι τι έπαθες?

Φαντάζομαι τα είδες όλα, ε???? Και με το δίκιο σου....

Τώρα ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά! Όσο για τα Χριστούγεννα, μη στεναχωριέσαι, σκέψου του χρόνου που θα έχεις και τη μικρούλα σου μαζί....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφηστε κοριτσια δεν εχω ξαναφοβηθει ετσι ποτε με επιασε ενα φοβερο τρεμουλο και δεν σταματαγε απο τον φοβο μου και ενιωθα μεχρι και τα δοντια μου να χτυπανε μην πω και για τον αντραμου που εγινε κατασπρος σαν πανι και τα εχασε τελος παντων αφου ειναι καλα η μικρουλα δεν με νοιαζει θα κανω υπομονη 3 εβδομαδες να μπω στον ενατο και ελπιζω να μην εχω κανενα απροοπτο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε Κατερινάκι και η μικρή θα έρθει στην ώρα της! Απλά τώρα λίγη προσοχή και πολύ ξάαααπλλλλααααα!!!!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

po,po katerinaki ....ti itan ayto pou epathes ...tou agiou eleytheriou xtes e?se prostatepse!na prosexeis ....etsi ki alios se ligo tha trexoume ...

mia xara xristougenna tha peraseis kai ola tha pane kala ....!!!!!!thimase pou ego eixa ana 5' ponous ???...2 mines perasan apo tote!!!!!!ypomoni boubouka !!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Κατερινουλα σου ευχομαι τα καλυτερα!! Θα περασουν οι μερουλες κανε υπομονη, θα σου κανουμε παρεουλα και μεις!!

Λιτσακι τι μπερδεμα ειναι αυτό εχεις δικιο που εκνευριζεσαι!!Καλα τους τα πες!! ποτε σταματας τη δουλεια? Εμενα αρχισαν οι 56 μερες της αδειας τοκετου απ΄τη Δευτερα! περιμενω να υπογραψουν το χαρτι απ΄τη δουλεια να παω να παρω τα χρηματα απ΄το ΙΚΑ!!!

Εχτες ο γιατρακος δε μας εκανε υπερηχο γιατι ειχα κανει dopleer την περασμενη εβδομαδα!!

η μικρουλα εχει ισχυακη προβολη και αν δεν γυρισει μεχρι την 38 εβδομαδα θα παμε για καισαρικη μου ειπε!!

Την 36 εβδομαδα θα ξανακανω dopleer και NST υπερηχο! Δηλαδη στις 10 γεναρη περιπου!!

Τελικα θα γεννησουμε στο Αλεξανδρας μας ειπε εκεινος για καποια καλα δωματια και μια καινουρια πτρευγα που ανοιξε φετος και θα φροντισει λεει αν ειναι αδειανα να παμε εκει!!

Η αμοιβη του ειναι 1500 και για τη μαϊα 250 και για τον αναισθησιολογο 150Ε Το δωματιο σε δικλινο μας ειπε γυρω στα 80!!

Αυτα φιλακια ομορφη μερα να εχουμε!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Κατερίνα περαστικά και φρόντισε να μείνεις ξαπλωμένη, σκέψου ότι έμεινε λίγος καιρός ακόμα, η μπεμπούλα σου αξίζει τα πάντα!Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Αχ βρε κορίτσια ανυπομονώ να αρχίσω να στολίζω το δωμάτιο της μπέμπας, αλλά τα επιπλάκια θα έρθουν αρχές Γενάρη- το ελπίζω δηλαδή!:) Εεπιδή τα Χριστούγεννα θα έρθει ο αδερφός του άντρα μου, κρατάμε ακόμα το διπλό κρεββάτι μέσα στο δωμάτιο και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Περιμένω να μαζέψουμε το διπλό, να το στείλουμε Αθήνα, για να μου στείλουν μετά οι γονείς μου κάποια πραγματάκια που μου πήραν από ΙΚΕΑ- μια ντουλάπα και μια πολυθρόνα- για να ξεκινήσουμε σιγά-σιγά...

Σκέφτομαι από Γενάρη να ξαναστείλω τον μικρό στον παιδικό. Δεν παρουσίασε άλλο κρούσμα από τότε που σας είχα πει και σκέφτομαι πως και ο μικρός δεν θέλω να συνηθίσει σπίτι. Ήδη έχει πάθει μια εξάρτηση από μένα, και μετά με την μικρούλα δεν μπορώ ούτως ή άλλως να τα έχω και τα 2 σπίτι όλη μέρα..εσείς τί λέτε???

Και η συμβουλή της ημέρας:Αποφεύγετε να ξαπλώνετε ή να κοιμάστε για πολλή ώρα ανάσκελα, γιατί δεν γίνεται καλά η κυκλοφορία του αίματος προς το μπεμπε. Το καλύτερο είναι πλάγια αριστερά.

Και να μην ξεχάσω!Μην πληρώσετε τσάμπα βάψιμο νυχιών, δεν επιτρέπεται στον τοκετό!

Φιλάκια σε όλες!!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!

Κατερινουλα σου ευχομαι τα καλυτερα!! Θα περασουν οι μερουλες κανε υπομονη, θα σου κανουμε παρεουλα και μεις!!

Λιτσακι τι μπερδεμα ειναι αυτό εχεις δικιο που εκνευριζεσαι!!Καλα τους τα πες!! ποτε σταματας τη δουλεια? Εμενα αρχισαν οι 56 μερες της αδειας τοκετου απ΄τη Δευτερα! περιμενω να υπογραψουν το χαρτι απ΄τη δουλεια να παω να παρω τα χρηματα απ΄το ΙΚΑ!!!

Εχτες ο γιατρακος δε μας εκανε υπερηχο γιατι ειχα κανει dopleer την περασμενη εβδομαδα!!

η μικρουλα εχει ισχυακη προβολη και αν δεν γυρισει μεχρι την 38 εβδομαδα θα παμε για καισαρικη μου ειπε!!

Την 36 εβδομαδα θα ξανακανω dopleer και NST υπερηχο! Δηλαδη στις 10 γεναρη περιπου!!

Τελικα θα γεννησουμε στο Αλεξανδρας μας ειπε εκεινος για καποια καλα δωματια και μια καινουρια πτρευγα που ανοιξε φετος και θα φροντισει λεει αν ειναι αδειανα να παμε εκει!!

Η αμοιβη του ειναι 1500 και για τη μαϊα 250 και για τον αναισθησιολογο 150Ε Το δωματιο σε δικλινο μας ειπε γυρω στα 80!!

Αυτα φιλακια ομορφη μερα να εχουμε!!

Εμένα κανονικά η άδεια μου ξεκίνησε χθες αλλά θα δουλέψω μέχρι την άλλη Τετάρτη και μετά τέλος! Όσο για το νοσοκομείο, αμοιβες κλπ, μια χαρά μου ακούγονται....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω που μου δινετε θετικη ενεργεια:D Αυτο θα κανω απο δω και περα ξαπλα και παρεουλα εσας!!1

Επειδη οπως καταλαβαινετε δεν ειμαι σε θεση τωρα να βγω μαγαζια και εχω αγχωθει με το θεμα της βαλιτσουλας μου γιατι εχθες ουτε βρακι δεν εβρισκα να παρω μαζι μου πειτε κανενα καλο σαιτ για πυτζαμουλες, εσωρουχακια κλπ για το μαιευτηριο για να παραγγειλω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω που μου δινετε θετικη ενεργεια:D Αυτο θα κανω απο δω και περα ξαπλα και παρεουλα εσας!!1

Επειδη οπως καταλαβαινετε δεν ειμαι σε θεση τωρα να βγω μαγαζια και εχω αγχωθει με το θεμα της βαλιτσουλας μου γιατι εχθες ουτε βρακι δεν εβρισκα να παρω μαζι μου πειτε κανενα καλο σαιτ για πυτζαμουλες, εσωρουχακια κλπ για το μαιευτηριο για να παραγγειλω

Αγάπη μου μην αγχώνεσε καθόλου!!!

http://www.figleaves.com/uk/department.asp?dept=Womens_Maternity_and_Nursing&answerhandle=11879&searchhandle=A%3dwomenswear+Not+In+Olet%7eB%3dwomenswear+Not+In+Olet%7eD%3d12%7eE%3d0%5e0%5e2%5eLifeTime%7eK%3d4%7eL%3d1%7eM%3d332%7eN%3d2%7e&originalquery=&answerhandleback=11879

http://www.annsummers.com/webapp/wcs/stores/servlet/categorydisplay3_cp||et!letc~ev!10210||et!letc~ev!10220||_40151_10220_-1_10210_10001

http://www.lasenza.co.uk/nightwear/nightwear.htm


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα απο Mothercare Αγγλίας:

Μου έστειλαν mail για να μου ανακοινώσουν οτι λυπούνται πολύ για την καθυστέρηση και οτι απο αύριο θα ακυρωθεί η παραγγελία και θα επιστραφούν τα χρήματα... για να δούμε!!! Τι να πεις?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα μανουλες καιμπεμπακια!!!!

Ειχε προβλημα η Χολ στην περιοχη και δεν ειχαμε ουτε τηλέφωνο ουτε ιντερνετ!!!

Ιωαννα μεγαλωσε η ζουζουνα σου μια χαρα! Τι σας ειπε μετα ο μικρος για την αδελφουλα του; τι ομορφη σκηνή!!!

Αχ βρε Κατερινακι τι ειναι αυτο που περασατε; Αφου ειστε και οι δυο σας καλα, προσπαθησε να ηρεμησεις και ακινητη. Ο μικρος θα μεινει στους παππουδες του λιγες μερες ή θα ερθει καποιος σπιτι να σε βοηθήσει; Σημασια εχει πως η μικρουλα σας ειναι καλα και θα μεινει στην θεση της για δυο μηνες ακομα.. κανε υπομονη ..

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...