Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, JellyKelly είπε:

      Καλημέρα ZetaK, και μένα μου το πρότεινε η δική μου γυναικολόγος, έπειτα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες. Μου είπε πως είναι μια μη επεμβατικη εξέταση και δείχνει τι μικρόβια υπάρχουν στο ενδομητριο καθώς κάποια αναλόγως και το ποσοστό τους μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα στη μη εμφύτευση εμβρύων. 

      Καλησπέρα κορίτσια. Θέλω να ρωτήσω αν στα ιδιωτικά κέντρα μπορείς να πας κ μεσημεριανές ώρες ή απογευματινές για εξετάσεις και υπερήχους. Έκανα 2 αποτυχημένες προσπαθείες σε δημόσιο νοσοκομείο, αν κ είμαι ευχαριστημένη από τη γιατρό κ τον εμβρυολογο, η εργασία μου δεν μου επιτρέπει να πηγαίνω μόνο πρωινά που θέλει το τμήμα Εξωσωματικής. Και αναρωτιόμουν μήπως στα ιδιωτικά δεν υπάρχει περιορισμός ώρας. 

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Just now, ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα μανουλες .... :D

Αχ διαβαζω για ντοπλερ που εχετε κανει....κ εγω ακομα δεν το εχω κανει..την αλη βδομαδα εχω ραντεβου με τον γιατρο..κ θα μου πει ποτε να παω να το κανω...

απο εδω κ περα οι εποισκεψεις στον γιατρο θα ειναι καθε βδομαδα κοριτσακια; ξερετε;

ΝΑ ρωτησω κ κατι αλλο; ο κοιλιτσα σας εχει κατεβει καθολου;

εγω νομιζω οτι η δικια μου εχει κατεβει λιγο....

απο τωρα αρχιζει ;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βαλιτσουλα ε;

Εγω λεω να παω να παρω κανουργια...μια μικρουλα..απο τα benneton εχουν κατι γλυκουλες με ωραια χρωματακια οχι πολυ ακριβες...κ εχουν θηκες αρκετες..για του ζυμαρουλη τα ρουχαλακια!

Τι παιρνουν αραγε μαζι ..περα απο πυτζαμες κ παντοφλες κ καλλυντικα..κ οδοντοβουρτσα ....κ οδοντοκρεμα..κ χτενα...κ αφρολουτρα..κ σαμπουαν...κ πιστολακι...κ βουρτσα ισωματος....κ αφρο...κ λακ...κρεμα για το σωμα...κ .....χαχααχαχαχχαχα....:tongue:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Βαλιτσουλα ε;

Εγω λεω να παω να παρω κανουργια...μια μικρουλα..απο τα benneton εχουν κατι γλυκουλες με ωραια χρωματακια οχι πολυ ακριβες...κ εχουν θηκες αρκετες..για του ζυμαρουλη τα ρουχαλακια!

Τι παιρνουν αραγε μαζι ..περα απο πυτζαμες κ παντοφλες κ καλλυντικα..κ οδοντοβουρτσα ....κ οδοντοκρεμα..κ χτενα...κ αφρολουτρα..κ σαμπουαν...κ πιστολακι...κ βουρτσα ισωματος....κ αφρο...κ λακ...κρεμα για το σωμα...κ .....χαχααχαχαχχαχα....:tongue:

Ξεχασες, ασετον, βαση και 2 μανο , στερεωτικο για απο α πανω!! χχχααα και το αγαπημενο μας στριγκακι!!! χααααα!! ΧΧΧιιιιιι ΧΟΟΟΟΟ!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

αχ ναι ρε συ Τζορτζια...πως τα ξεχασα αυτα;;;;;;;;;;;;;;; παπαππα..απαραδεκτη ειμαι...χαχαχαχα

τσιμπιδακι για τα φρυδια...ψαλιδακι για παρανυχιδες....silk & pill ...χαχαχχαχχα

ε...αντε κ κανενα φορμακι για το μωρο ε;χαχχχαχα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

ακουστε μελωδιες για τα μωρακια μας...σουπερ ειναι!!!!!! :P

Ινκααααααααααααα....ακου κ αυτα!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις πάμε το Σαββατο για doppler. Αντε να τελειωνουμε γιατι βαρεθηκα, θελω να γεννησω.....

Ραμονιτσα κι εγω αισθανομαι χαμηλα το μωρο, κατω από τον αφαλό. Η νύφη που που σήμερα μπαίναι στο μήνα της εχει την κοιλια στο στήθος, δεν λεει να κατεβει, ειναι θέμα σώματος και οργανισμού μαλλον.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

στριγκακι???

χαχαχα.......................

εχετε δει τις σερβιετες που πρεπει να φοραμε? μου θυμησαν αυτες που αγοραζαμε για την γιαγια μου!! :-(

Εγώ δεν τις έχω δει.... είναι πολύ μεγάλες????

:confused::confused::confused:


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


litsaki θα είσαι ασορτί με το μπεμπέ....pamperaki και οι 2 θα φοράτε :)

στείλε μήνυμα στη mothercare ε;;;

ΠΙΚΡΑ!!!!!!!!!!!!!

Έστειλα e-mail στη mothercare. Την απάντησή του περιμένω για να δω τι θα γίνει...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, χθες μίλησα (για πρώτη φορά) με τη μαία.

Θα κανονίσουμε μία συνάντηση (θα έρθει στο σπίτι μου) την 34η βδομάδα για να κάνουμε μάθημα ανώδυνου, να μιλήσουμε για τον θηλασμό και για την προετοιμασία/φροντίδα του μωρού.

Την ρώτησα διάφορα για το μαιευτήριο και μου είπε τα εξής για το Αρεταιειο:

Πλέον τα μωρά είναι συνέχεια μαζί με τις μαμάδες και τα ρουχαλάκια τα δίνουμε εμείς γιατί θεωρούν οτι είναι καλύτερο το κάθε μωράκι να έχει τα δικά του ρουχαλάκια. Πάνες, κρεμες και γάλα (αν χρειαστεί) τα προμηθευει το μαιευτήριο.

Επίσης μου είπε οτι για το μωρό θα χρειαστούμε:

Εσωρουχάκια, φορμακια, πάνες αγκαλιάς, σαλιάρες (ή πανάκια) και πετσέτες για το μπάνιο του....

Τέλος έμαθα και τιμές για τα δωμάτια απο το Λογιστήριο. Αυτά......


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, χθες μίλησα (για πρώτη φορά) με τη μαία.

Θα κανονίσουμε μία συνάντηση (θα έρθει στο σπίτι μου) την 34η βδομάδα για να κάνουμε μάθημα ανώδυνου, να μιλήσουμε για τον θηλασμό και για την προετοιμασία/φροντίδα του μωρού.

Την ρώτησα διάφορα για το μαιευτήριο και μου είπε τα εξής για το Αρεταιειο:

Πλέον τα μωρά είναι συνέχεια μαζί με τις μαμάδες και τα ρουχαλάκια τα δίνουμε εμείς γιατί θεωρούν οτι είναι καλύτερο το κάθε μωράκι να έχει τα δικά του ρουχαλάκια. Πάνες, κρεμες και γάλα (αν χρειαστεί) τα προμηθευει το μαιευτήριο.

Επίσης μου είπε οτι για το μωρό θα χρειαστούμε:

Εσωρουχάκια, φορμακια, πάνες αγκαλιάς, σαλιάρες (ή πανάκια) και πετσέτες για το μπάνιο του....

Τέλος έμαθα και τιμές για τα δωμάτια απο το Λογιστήριο. Αυτά......

gia pes litsaki gia times??? egw 8a gennisw sto kratiko nikaias...


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

gia pes litsaki gia times??? egw 8a gennisw sto kratiko nikaias...

Καταρχήν, να σου πω να μην στεναχωριέσαι για την απόλυση του άντρα σου. Είμαι σίγουρη οτι θα βρεθεί κάτι καλύτερο πολύ σύντομα.

Όσο για τις τιμές μου είπαν:

4κλινο: 74 €/ημέρα

3κλινο: 88 €/ημέρα

2κλινο: 106 €/ημέρα

1κλινο: 128 €/ημέρα


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

thanks litsaki!!! oli mera trexei se sinenteukseis...

mia xara oi times toso peripou 8a einai k sto nikaias pisteuw, den 8a exei megali diafora..

apo 1/01 mpainoume sto neo mas spiti!!! stin kalli8ea to nikiasame telika, polu konta stin plateia davaki(kentrika):lol:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...