Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, JellyKelly είπε:

      Καλημέρα ZetaK, και μένα μου το πρότεινε η δική μου γυναικολόγος, έπειτα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες. Μου είπε πως είναι μια μη επεμβατικη εξέταση και δείχνει τι μικρόβια υπάρχουν στο ενδομητριο καθώς κάποια αναλόγως και το ποσοστό τους μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα στη μη εμφύτευση εμβρύων. 

      Καλησπέρα κορίτσια. Θέλω να ρωτήσω αν στα ιδιωτικά κέντρα μπορείς να πας κ μεσημεριανές ώρες ή απογευματινές για εξετάσεις και υπερήχους. Έκανα 2 αποτυχημένες προσπαθείες σε δημόσιο νοσοκομείο, αν κ είμαι ευχαριστημένη από τη γιατρό κ τον εμβρυολογο, η εργασία μου δεν μου επιτρέπει να πηγαίνω μόνο πρωινά που θέλει το τμήμα Εξωσωματικής. Και αναρωτιόμουν μήπως στα ιδιωτικά δεν υπάρχει περιορισμός ώρας. 

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Just now, ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalimera manoules !!!!!

ksipnisa noris simera...perimeno ta epiplakia kai exo agonia ....

ioanna !ramonitsa !eyxaristo gia tis syntages sas !!!tha tis kano tin ali evdomada me tin ali paragelia sto super market !!!!!!

ki ego 40 meres mesa....den nomizo ...misi eyxoula kai meta olokliri eimai ok...alla ayta me tin nyxta kai tin periodo...ti m2#$%^&* einai aytes...e oxi !!!!

exete agorasei xrisafika gia to moro sas ?stavroudakia kai tetia ?

pios tha mou apantisei an apostironoume to thilastro?

tha parete valitsoula kai gia to moro?pou tha mpoune ta rouxalakia tis stin dikia mou pou exei kanei tosa taksidia kai exei tosa mikrovia..ti apostironoume ta rouxa ...???

den thimame pio koritsaki me eixe rotisei gia ta ygrakia pou telika den itane tsisakia ...itan ta fisiologika ygra alla logo ksaplas eikini periodo otan sikonomoun katiforizan apotima ...den eixan kamia periergi mirodia kai eixa kanei tis kolpikes eksetaseis mia evdomada prin ...opote mou eipe na plenome kai 3 fores tin imera kai einai fisiologiko ta perisotera ygra ..ego fovithika gia amniako(pou exo kai mikri koilia)...alla afou dixnei fisiologiko ston yperixo ayto exei simasia !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια!!!

Τι κανετε? Εγω μολις ταισα τον αντρα της ζωης μου το γαλα του και τον εντυσα και αναμενουμε τον παππου να ερθει να τον παρει.

ινκα το θηλαστρο το αποστειρωνουμε πριν απο καθε χρηση ετσι ξερω βεβαια δεν εχω θηλασει για να σου πω σιγουρα αλλα εχω ακουσει οτι μπαινει και αυτο στον αποστειρωτη.

Σημερα κλεινω την 32 η εβδομαδα και δεν το πιστευωπως περασε ο καιρος σε λιγο θα κραταμε στα χερια μας τα μωρακια μας:D:D:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημερούδια!!!!!

Χάθηκα 3 μερούλες. Γιόρταζε ο αντρούλης μου το Σαββατο και είχαμε κόσμο όπως και την Κυριακή που κάναμε τραπέζι στο σοι. Κορίτσια ξεπατώθηκα αλλά χαλάλι του!!! Χθες δεν πήγα δουλειά γιατί σερνόμουν (λογικό μετά απο αυτά που πέρασα το ΣΚ).

Χρόνια Πολλά στην Elita και στους αντρούληδες μας που γιόρταζαν....

Κάποια κοπέλα (νομίζω η mummycool) είπε για κεικ λεμονιού... θέλω συνταγούλα!!!!!

Αυτά προς τον παρόν, να είμαστε καλά και να έχουμε μια όμορφη μέρα!!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!

Ιnka σωστά το είπε η Κατερίνα, πριν χρησιμοποιήσεις το θήλαστρο το αποστειρώνεις κανονικά στον αποστειρωτη! Litsaki εγώ κάνω αυτή την συνταγή για κέικ λεμόνι που είναι του Παρλιάρου και είναι super! http://www.sintagespareas.gr/sintages/ygro-keik-lemoniou.html


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χρόνια πολλά σε όσες κα ιόσους γιορτάζουν σήμερα!!!

Λίτσα να χαίρεσε τον αντρούλι σου και με το καλό το σποράκι σας!!!

mummycool oysho ψωνίζεις online;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααααααααααααα...βρέχει από το πρωί εδώ, ήθελα να πάρω τον μικρό να πάμε βόλτα, αλλά με την βροχή δεν λέει..

Να ρωτήσω κάτι. Όσες κάνατε το ντοπλερ, σε ποιά εκατοστιαία θέση λέει πως είναι τα μπεμπε σας?Εμένα λέει 33η ενώ στον Νικόλα έλεγε 52η. Η θέση αυτή σχετίζεται με το πόσο έχει "κατέβει" το μωρό, από ότι ξέρω...σ΄εμένα δεν παίζει και φοβερό ρόλο βέβαια, αφού πάω για καισαρική, αλλά έτσι από περιέργεια..για διαφωτίστε με!!

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζετε..αλήθεια υπάρχει καμμία??

Για την βαλίτσα του μαιευτηρίου, σχετικά με τα ρούχα τα δικά μας και του μωρού, καλή λύση είναι να βάλετε του μωρού σε μια ξεχωρίστη θήκη, μέχρι και σε μια μαξιλαροθήκη μπορώ να φανταστώ...

Φιλάκια και καλή μας ημέρα!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!

Ιnka σωστά το είπε η Κατερίνα, πριν χρησιμοποιήσεις το θήλαστρο το αποστειρώνεις κανονικά στον αποστειρωτη! Litsaki εγώ κάνω αυτή την συνταγή για κέικ λεμόνι που είναι του Παρλιάρου και είναι super! http://www.sintagespareas.gr/sintages/ygro-keik-lemoniou.html

Ευχαριστώ για την συνταγή! Θα τη δοκιμάσω, φαίνεται πολύ εύκολη...:)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Καλα σας διαβαζω μπραβο κοριτσια !!

ινκα ευχαριστω για τις πληροφορίες !!!

Χτες πηγα στον ενδοκρινολογο!! Θα μετραω το ζαχαρο μεχρι την Πεμπτη ,θα κανω μια διατροφή και αμα ειναι πανω απο 140, ινσουλινη δυστυχως, τι να γινει, ας ειναι καλα το παιδακι μου και δε με νοιαζει!!!

Το απογευμα παω γιατρουλι!!!! να δω και τη μικρουλα !!

Τη μικρουλα της ξαδελφης δεν την ειδα !!

Ωραια τα φαγητα σας τ΄ακουω μπραβο νοικοκυρουλες!!

Κοριτισα να ρωτησω χρειαζεται να φοραει σκουφακια το μωρο στο μαιευτηριο!! Εγω 1 πηρα για εξω που ειναι σαν πλεκτουλι!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααααα...βρέχει από το πρωί εδώ, ήθελα να πάρω τον μικρό να πάμε βόλτα, αλλά με την βροχή δεν λέει..

Να ρωτήσω κάτι. Όσες κάνατε το ντοπλερ, σε ποιά εκατοστιαία θέση λέει πως είναι τα μπεμπε σας?Εμένα λέει 33η ενώ στον Νικόλα έλεγε 52η. Η θέση αυτή σχετίζεται με το πόσο έχει "κατέβει" το μωρό, από ότι ξέρω...σ΄εμένα δεν παίζει και φοβερό ρόλο βέβαια, αφού πάω για καισαρική, αλλά έτσι από περιέργεια..για διαφωτίστε με!!

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζετε..αλήθεια υπάρχει καμμία??

Για την βαλίτσα του μαιευτηρίου, σχετικά με τα ρούχα τα δικά μας και του μωρού, καλή λύση είναι να βάλετε του μωρού σε μια ξεχωρίστη θήκη, μέχρι και σε μια μαξιλαροθήκη μπορώ να φανταστώ...

Φιλάκια και καλή μας ημέρα!

Εμενα λεει 29,9 και ημουνα στην 31+3ημερ.


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


georgia Και εγώ πήρα ένα πλεκτουλι για την έξοδο, μου αρέσουν πολύ τα σκουφακια στα νεογέννητα, τώρα για μέσα στο μαιευτήριο νομίζω πως θα είναι υπερβολή μιας και έχει πάρα πολύ ζέστη..

Litsaki όντως είναι πανεύκολη και πεντανόστιμη!!!

Inka εγώ της μικρής μου τα είχα βάλει σε ένα βαμβακερό πουγκάκι που είχα πάρει με ένα φορμακι!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

ioanna νομιζω πως η εκατοστιαια θεση ειναι το ποσο ανεπτυγμενο ειναι το εμβρυο δηλ οπως ειναι οι καμπυλες ανμαπτυξης των βρεφων και λεμε πχ οτι ειναι στο 75% για παραδειγμα εμενα στον γιο μου ηταν στο doppler στην 42η εκατοστιαια θεση και τωρα 31+1 στην μπουμπου στην 30η

Αξεχασα χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εχω βαρεθει πια με αυτο τοζαχαρο... τρυπημα 4 φορες την ημερα και συγκεκριμενη διατροφη :-(. Βεβαια εχω καταφερει και το εχω ρυθμισει και μαλλον θα γλυτωσω τις ινσουλινες!!. Μονο το πρωινο που ειμαι νηστικια ειναι ακομα υψηλο...

ινκα εγω για το μωρο πηρα τσαντουλα δικια του... την επλυνα με αρκαδι και εκει θα βαλω τα ρουχαλακια της. σιγα μην τα βαλω μαζι με τα δικα μου στην βαλιτσα που εχει κανει τοσα χιλιομετρα!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...