Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Μάλλον θα κάνω άλλη μια..θα το συζητήσω αύριο με τον γιατρό..

      πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!♥️♥️

      Τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη είναι τρίτης ημέρας η πέμπτης? Εμείς έχουμε ένα πέμπτης,για κάποιο λόγο ο γιατρός μου είπε πως πρώτα περιμένουμε να γίνουν βλαστοκυστες και μετά τα βάζουμε κατάψυξη και πάμε για εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία και σε σένα,με το καλό🥰

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

po!po!kefia simera!!!!

elita ,super to videaki !!!!!etsi einai kai i gastromenes exoun psixi !!!!!xaxaxaxaxxaxaxxxa!!!!!

koritsia thimaste tin syntagi mas eixe dosei i mariamg?gia tin kseskepasti tiropita ? simera tin ekana!!!!!kai tora tin dokimazo ....einai poly nostimi kai afrati !!

siderosa merika rouxalakia tis foufoulas mou !!!!!!exo siginithei poly !!!me pire o adras mou tilefono tin stigmi pou imoun siginimeni kai anisixise oti kati exo!!!!!xaxaxaxxxaxxaxxaxaxa!!!!!!den iksere pos na antidrasei .....telika eno pigene na gelasei siginithike ki ekeinos ....monadikes stigmes koritsia !!!!!!

avrio tha erthoun ta epiplakia !!!!!!..allo klama ...

georgia,na sas zisei i boubou!!!!!tin eides?

katerina ,ta yutopar mou ta ekopse o giatros ...apo tin pempti eperna miso kathe 8 kai eixa 2,3 syspaseis gia deytero;epta ..kamia den kretise olokliro lepto ...den fovame pia pou ta ekopsa isa,isaleo gia na mou ta kovei prin tis giortes ..den tha riskarei!!!(tis diakopes tou!!!)..ase pou diavasa sto internet oti an ta perneis mexri na geniseis exei pithanotites to moro na genithei kai na exei taxikardia kai ypoglikemia kai frikara!!!!!

katerinaki na se rotito to thilastro to apostironoume ?an nai ston apostiroti tis avent?

kale giota,ti kourtines itan aytes?poso diladi eixe to metro?

ego den tha kano trapezi ta xristougenna ..fovame kai tin kourasi alla kai to agxos na einai ola teleia ...den eimai se tetio mood ...

malon tha kano ena trapezi gia goneis kai sigeneis gia to moro !!!!!osoi mas pirane dora kai tetia ...alla se adiafori mera !!!!kai tha kano kai mia xazosigentrosi me filous pou tha kano 2 pragmatakia alla tha peksei kai pizza kai epitrapezia ...tetia fasi !!

exei kamia syntagi soufle tyrion pou na einai wow???


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια καλησπέρα...

Εγώ συνεχίζω ακόμη τα yutopar και πέρνω και ένα ολόκληρο κάθε 8 ώρες!!! Έχω ακόμη συσπάσεις, όχι πολλές βέβαια, αλλά φοβάμαι να τα κόψω...

Το δωμάτιο του μπέμπη είναι σχεδόν έτοιμο, αλλά λείπει η συρταριέρα - αλλαξιέρα που θα μου τη φέρουν τέλος Δεκέμβρη. Έχω πλύνει όλα τα ρουχαλάκια, μέχρι και τις σαλιάρες, τα έχω βάλει μέσα στην κούνια και τα έχω σκεπάσει με μια πετσέτα για να μην σκονίζονται...

Πήρα και αποστειρωτή - θερμαντήρα - 7 μπιμπερό - τσάντα ισοθερμική - βούρτσα - λαβίδα της avent, όλα μαζί 149 ευρώ από Mothercare..

Άλλες 6 ημέρες δουλειά.....


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο να υποδεχτεις τα επιπλακια της φουφουλας...!χαχα

τα σιδερωνες κ κατι σε επιανε ε; αχχχχχχχχχχ τι ευτυχια!

κ εμενα θα μου ερθουν την Τεταρτη με πηραν τηλεφωνο τωρα το απογευμα...ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ...

κ ο ταπετσερης θα μου βαλει την ταπετσαρια την Τεταρτη...τρομερη συγκυνιση ετσι;:P

Μονο χαλακι θελω τωρα να παω να παρω ..κ κανενα ωραιο φωτιστικο δαπεδου παιδικο....

αλλα αυτα που ειναι γρηγορα θα τα αφησω για μετα τις γιορτες...τα αναγακια τουλαχιστον μου ηρθαν!

Μην αγχωθουμε να τα εχουμε κ οολα ετοιμα απο τωρα....τα υπολοιπα μετα τις γιορτες!

Ινκα ξερω ενα ωραιο σουφλε με λαζανια τυρια κ μπεικον ή ζαμπον οτι σου αρεσει!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Huidaki κ εγω ακομα τα prepar δεν τα εχω κοψει...στις 24 εχω ραντεβου με το γιατρο...κ βλεπουμε...

τα ετοιμασες του μπεμπη ε; τελεια! θελουμε κ τετοια ; πιρουνες πως λεγονται για να πιανουμε τα μπιμπερο κ απο ολα....ουυυυυυυυφφφφφφφ πολλα ειναι!

Περιμενω να με παρουν κ τηλ. να παω στα lapin να παρω το relax poy παρηγγειλα.!ουφφφφφφφφ...πολλες δουλειες..αλλα ευχαριστες!

Ινκακι..δεν θυμαμαι το catering που φωναξα...το πηρα πριν 2 χρονια οταν ειχα κανει το κρεββατι στι σπιτι...

Εννοειται..οτι αν θα κανω το ρεβεγιον σπιτι μου δεν ετοιμαζω τιποτα...μονο κουραμπιδες θα κανω...

ολα τα αλλα catering!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες!

Σήμερα έκανα το ντοπλερ, όλα καλά, η μπέμπα έφτασε τα 1900 γρ, είχε συνεχώς τα χεράκια της μπροστά στο πρόσωπο της, σαν να μας έκανε "τααααααααααα!!" χεχεχεχε...μέσα στην αίθουσα πήραμε και τον μικρό και δεν έβγαλε άχνα! Ο γιατρός είχε μείνει, στην αρχή μας λέει δεν μπαίνουν μωρά μέσα, γιατί κάνουν φασαρία, λέμε οκ , μετά μας λέει ας μπει και αν φωνάζει βγαίνει τότε. Δεν έβγαλε μιλιά!Λες και κατάλαβε βρε κορίτσια!!

Βλέπω που λέτε για σαραντίσματα και τέτοια. Να σας πω την αλήθεια δεν τα πιστεύω καθόλου αυτά και μάλιστα δεν υφίσταται κάτι τέτοιο από την εκκλησία. Και εγώ πήγα και πήρα σαράντα στον Νικόλα, οκ ,αλλά είχαμε βγει πολύ πριν να σαραντίσω. Και αυτό περί "μισής ευχής" σας ακούγεται λογικό??Σέβομαι απόλυτα αυτούς που θέλουν να τα ακολουθήσουν, απλά η γνώμη μου είναι. Επίσης, δεν ξέρω αν γνωρίζετε, η εκκλησία έχει σαν "τελέτη" ας πούμε για τα νεογέννητα, την ονοματοδοσία, στις 7 ημέρες αφού γεννηθεί. έρχεται ο παπάς σπίτι και του λέτε το όνομα που θα δώσετε στο μωρό και κάνει μια τελετή. Αυτό θα κάνω στην μικρούλα μου, στον Νικόλα δεν το ήξερα.

Πριν και μετά τον υπέρηχο, επιδωθήκαμε σε ατελείωτο shopping, με τελευταίο σταθμό το Τζαμπο, όπου με έπιασαν κάτι απίστευτες κράμπες στις πατούσες..δεν είχα που να σταθώ!!Παρόλα αυτά, ψώνιζα ακάθεκτη!!! Πήρα δώρα σε βαφτιστήρια και ανήψια και φυσικά του Νικόλα και της μπεμπούλας..χαμός πάλι έγινε. Ο Νικόλας ότι έβλεπε, φώναζε "αυτό!!!" μιλάμε για τρελά γέλια..

Φιλάκια σε όλες, καλό βράδυ και...πολλά χαδάκια στις στρογγυλές κοιλίτσες!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

ramonitsa ,thelo syntagi me lazania nai!!!!!

Αυτή που κάνω εγώ, κλασσική μεν, πετυχημένη δε, μακαρόνια με 1/4 γκουντα, 1/4 ενταμ, 1/4 ρεγκατο, ένα πακέτο μπεικον περασμένο στο τηγάνι, τα ανακατεύεις όλα, τα στρώνεις στο ταψάκι και βάζεις από πάνω τυράκια που λιώνουν (γκουντα και ενταμ) και κρέμα γάλακτος στο τέλος!

Αλλά περίμενε και την συνταγή της Ramonitsa!!!:wink:


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!! Εχετε γραψει παλι πολυ πραγμα!!! Εμεις εχθες ειχαμε το μεσημερακι κατι φιλους για φαγητο, που εχουν ενα αγορακι και εφυγαν το βραδυ.. Ενας χαμος εγινε!!! Μετα ειδαμε με τον αγαπημενο μου ταινιουλα!!! Το UP! Ειναι animation και ηταν πολυ καλο!!!

Σημερα πηγα μια βολτα στο Λητω να δω τι μου λειπει αλλα τα εχω ολα, πηρα μονο οικολογικα σαμπουαν,αφρολουτρο&κρεμα για τον ποπο!! Α πηρα και πιπιλες! Τις πιπιλες μπορειτε να τις αποστειρωσετε και σε βραστο νερο, αν θηλαζετε και δεν χρησιμοποιειτε τον αποστειρωτη! Επισεις δεν εχει νοημα να αποστειρωσετε απο τωρα τα μπιμπιρο, απλα πλυντετα να ειναι ετοιμα! Η αποστειρωση διαρκει λιγες ωρες και παρατεινεται αν τα βαλετε στο ψυγειο! επλυνα και εγω τα ρουχαλακια και μενει μονο το σιδερο!!! Αντε κοντεβουμε κοριτσια!!!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με το να σαραντησουμε τα μωρα δεν το 'χω, καταρχην αν μεινω 40 μερες στο σπιτι θα φρικαρω!!!! Στην μικρη μου στις 11 μερες βγηκαμε βολτουλα!! Βεβαια την μιση ευχη την πηραμε και μετα την ολοκληρη, αλλα οχι οτι κατσαμε σπιτι! Μονο στην Ελλαδα γινεται αυτο στον υπολοιπο κοσμο δλδ τι ειναι;;


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πήρα τις πάνες που μου κανε η πεθερά μου, κάθησε κι έκανε χρωματιστή μπορντούρα γύρω γύρω!!! φοβερές! γύρω στα 10 κομμάτια (θα τα βάλω και για σεντονάκια στην καλαθούνα) και ένα σετ σεντονάκια για το κρεβατάκι... θα βγάλω φώτος να σας δείξω!!

πήγαμε και για ψώνια αλλά δεν είχα όρεξη τελικά και δε βρήκα και τίποτα τρομερό και γύρισα με άδεια χέρια.. :( δε βολεύομαι στο εμπορικό για ψώνια, είμαι παιδί του κέντρου!

θέλω σουτιέν θηλασμού, καλτσάκια και μακώ σκουφάκια για μετά το μπάνιο, καμιά νυχτικιά ακόμη

Ερώτηση: βραστήρα για νερό να πάρουμε ή δε χρειάζεται; Βολευόμαστε με μπρίκι; Ο θερμαντήρας είναι απαραίτητος ή όχι;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δε νομίζω να κάτσω 40 μέρες σπίτι...

λογικό αυτό που λέει η νατάσσα αλλά επίσης έχει το νόημα να αποκλείσεις τους μακρινούς που θέλουν να ρθουν σπίτι να σε δουν και να σε κουράσουν....

γιατί το άλλο που άκουσα;; ότι δεν κάνει να ρθει γυναίκα με περίοδο;; η δεν κάνει να ρθει κανείς νύχτα;; αυτός ο λαός μας δε λέει μόνο σοφά πράγματα δυστυχώς...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν το πιστευω...τωρα εγραψα την συνταγη..πηγα να τη στειλω.....ηρθε κοσμος το αφησα ανοιχτο...πηγα μετα να τι στειλω κ εξαφανιζολ...

τωρα παλι απο την αρχηηηηηηηηηηηηη;;;;;;;

αααααααααααααααα

γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Την γραφω παλι μισο........


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Inkaki ξαναγραφω την συνταγη..λοιπον..

Με ταλιατελες ειναι..οχι με λαζανια....χαχα μπερδεψα τα ζυμαρικα...

1 πακετο ταλαιατελες Barrila ή οτι αλλες θελεις...( τις στρυγγυλες, που ειναι σαν μπαλιτσα)

1 κρεμα γαλακτος μεσαια

1 γαλα 1.5 λιτρο

10 φετες ζαμπον , 4 με 5 φετες μπεικον

1 κομματακι βουτηρο

1/4 τυρι ρεγγατο (τρυμμενο)

1/4 τυρι κεφαλοτυρι , της αρεσκειας αου....εγω παιρνω το Κρητης ή γραβιερα Αμφιλοχιας (τρυμμενο)

1 ποτηρι νερο ..οχι γεματο..

πολυ λιγο αλατι...

λιγο πιπερι..

Εκτελεση

Μεσα στο πυρεξ ριχνω το γαλα, σπαω μια μια τις μπαλες ταλιατελες με το χερι κ τις ριχνω στο πυρεξ..(αφηνω παντα 2 για να μην γινει πολυ σφιχτο),

κοβω σε κυβακια το ζαμπον κ το μπεικον τα ριχνω μεσα,

ριχνω κ τα τρυμμενα τυρια, κ το κομματακι βουτηρο,

επισης ριχνω το νερο, πολυ λιγο αλατι (γιατι εχουν τα τυρια), λιγο πιπερι,

χτυπαω την κρεμα σε ενα μιξερακι, την ριχνω απο πανω, κ την στρωνω με μια κουταλα ξυλινη..για να παει σε ολο το πυρεξ...

Το βαζω στο φουρνο κ το ψηνω στους 180 βαθμους για μιση ωριτσα περιπου..... μεχρι να δεις οτι γινεται απο πανω η κρεμα....οπως η μπσαμελ στο παστιτσιο....

Καλη επιτυχια αν το φτιαξεις...ειναι πολυ γηργορο κ νοστιμο!

Επεξεργάστηκαν by ramonitsa

 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο....Ιωαννα....σουπερ ηταν η μπεμπουλα σου!!!!!!!!!!!! :D

καλα κ ο μικρος ομως ..κυριος ε;:D

σουπερ κ τα ψωνια..πολυ μου αρεσεουν...κ ειδικα για τα μωρακια μας τρελλαινομαι!

Mumycool αυτο με τον θερμαντηρα νομιζω οτι θα χρειαστει ε;

οσο αυτο για το 40η μερο..τι να πω..εχω διχαστει η αληθεια ειναι!:confused:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...