Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημερα κορίτσια σήμερα ειμαι χαρούμενη είχα απελπιστει ειναι η 11 μέρα της εμβρυομεταφορας αύριο θα κάνω την χοριακη μου και κακωε καλώς εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε η δεύτερη γραμμή αχνη αλλα αυτο ειναι καλό πιστευω;

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ελιτακι..οχι δεν διαβασα..τι εγινε...

αλλα οτι κ να εκανες.....οχι αλλες ταρζανιες ετσι;

κατσε καλα κ στα αυγα σου....κ να μην στεναχωριεσαι ολα θα τα κανεις μετα που θα εισαι καλυτερα..!

Προσεχε ρε κοριτσακι ..εχεις κ 2!

Ολα καλα θα πανε...κατσε ξεκουρασου...πολυ!

ασε τα μελομακαρονα..θα στα κανουν αλλοι για εσενα...χαχα..:tongue:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεωργία με γεια τα έπιπλα θέλουμε φώτος...

ξέχασα να βάλω λάδι στα γιουβαρλάκια....:oops: νερόβραστα παραλίγο να τα φάμε... ευτυχώς ήταν κάτι που διορθωνόταν... έφαγα πολύ δούλεμα...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ramonitsa έσυ τι λες να κάναμε, εκτος ότι δε βάζω κ΄...ο κάτω ήθελα και αγαπούλες, και είχαμε μια μικρη αιμοραγία, ευτυχώς όμως δεν ήταν κάτι σοβαρό απλά η μητρα δεν αντεχει και πολλά πολλα. Ετσι μαζέψαμε τωρα τις ορμές για όταν γεννησουμε με το καλό γιατί δεν είμαστε για περιπέτειες. Ο γιατρός μας μαλωσες αν και είχε πει πως μπορουμε αλλά gently. Τελοσπάντων όλα καλά τα μωρα είναι μια χαρά στα κιλάκια τους αλλά πρεπει να πάρουν και α΄λλο για να μαστε΄΄ηρεμοι πως και να γεννηθούν νωριτερα θα πανε όλα καλά. Δεν ξέρω γιατί ο άντρας μου έχει φαγωθει πως θα φτασω τις 36 βδομάδες έγω πάλι γιατί νιώθω πως θαχουμε γεννητούρια με το νέο έτος?Πιέζει ο μικρός πολύ από κάτω. Σπρώχνει ο καημένος γιατί έχει στριμωχτει. Ασε που διάβασα πως τα μωρα όταν νιώσουν πως εχει περιοριστει ο χώρος εκρινουν ορμόνες που ενεργοποιουν τις ορμόνες τις μαμας για τοκετο, και κάθε φορά που ακουμπά το κεφάλι στον τραχηλο εκρινεται ωκυτοκυνη κάπως έτσι που δημιουργεί συσπάσεις στη μήτρα. Γιαυτό κι εγώ του λέω του δικού μου, δεν ετοιμάζεις τα καθισματάκια να ταχουμε έτοιμα?Καλά δεν κάνω βρε κορίτσια.Τωρα έχω βάρος συνολικό στη μήτρα 3κιλά σα ναχω τελειόμηνο μωρό.

Μummycool δεν πειράζει το βάζεις και μετα το λάδι. Αλλά άλλη φορά να βάζεις και στο μείγμα του κιμά θα σου γίνονται τρυφερα και να ξεχάσεις να βάλεις λάδι δε θα φανεί γιατί θα βγει από τα γιουβαρλάκια. Ετσι κι αλλιώς είναι πιο υγειινό να το βάζεις στο τέλος το λαδάκι πες τους. Χιχι. Σιγά και τι έγινε, δε φτανει που είμαστε σα γιουβαρλακια δηλαδή μας κοροιδευουν και για τα γιουβαρλάκια μας...


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Ελιτακι με τις αγαπουλες σου..χαχα

το καταλαβα ορι κατι τετοιο εγινε...κρατα γερα κοπελια για μετα την γεννα..ολες στην ιδια φαση ειμαστε...εγω δεν ξερω τι σημαινει αυτο....πια..!:confused:

Αντε ρε αυτο με τα μωρα κ την ουσια ..δεν το ηξερα....κοιτα να δεις τι κανει η φυση ε;

καλα κανεις εσυ κ λες να τα ετοιμασετε πιο νωρις...καλυτερα να τα εχεις ετοιμα τα πραγματακια....τα δυδυμακια παντα βγαινουν πιο νωρις απο την 38 ή 40η βδομαδα ε;

κατσε ηρεμη ....κ φρονιμη..χωρις αγαπουλες ε;χαχα

Mummycool εισαι τρομερη...!:lol::lol::lol::lol:

τα λαχταρουσε ο φουκαρας...κ παραλιγο να μην τα ευχαριστηθει....

Το εχω παθει αααααααααααπειρες φορες...χαχα

κ πολλες φορες δεν το εχω σωσει..κ λεω μα καλα...γιατι ειναι ετσι το φαγητο..μα τι εχω ξεχασει;...χαχα:confused:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsares,

ti kanete? elpizw na eiste oles kala kai ta mpempakia sas mazi kai na apolamvanete to xeimwniatiko sk.

diavaza prin apo ligo tis manoules ianouariou kai exoun kai autes thn prwth tous genna. ante plhsiazei kai i dikia mas seira.

akous elita? gia ayto prosexe kai oxi tarzanies gia na mas kaneis kalo podariko:) ah kai xronia polla gia aurio:)

mummycool afou ta eswses pali kala. elpizw na ta apolausate:)

emeis ftiaksame kinezika kai fagame kai tora arazw opws kathemera allwste kai ksekourazome apo thn poly ksekourasi;) lew kai egw apo deutera na ftiaksw liga melomakranona an kai sthn arxh elega na mhn kanw fetos. thelw na mirisi omws xristougenna to spiti.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μωρε μακάρι μου μυρίζουν γιορτες είναι τόσο χουζουρικα αναψαμε και τα καλορυφερ. Εριξε καμοια ώρα ένα βαθυ υπνο τώρα άλλο πράγμα. Σηκωθηκα και ήθελα γλυκο και λυγουρευομαι μελομακάρονα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν έχουμε μεγάλες διαφορές από τα κορίτσια Ιανουαρίου στις ημερομηνίες.Βασικά ο δικός μου στοχός είναι να βγαλουμε τη χρονιά τουλαχιστον δηλαδή να είμαστε 34 βδομαδες γιατί τώρα είναι νωρίς για τα μωράκια μου. Τι βιάζονται. Σημερα νιώθω πάλι την κοιλιά να μεγαλώνει πάντα με πιάνει στο κλεισιμο της εβδομάδας αυτός ό πόνος στο στέρνο. Πάντως κουνιούνται. Τελικά πήρα μισό utopar σήμερα όπως είπε και ο γιατρός δεν έχω νιώσει κάτι περίεργο. Γιατί ακόμα βγάζω λιγες βλεννιτσες


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ox koritsia egw simera olo vixw...apo x8es o antras mou me ponolemo...simera vixoume mazi!!! eprepe na kukloforw me maska sta leoforeia!!! itan mia k evixe xwris na kleinei to stoma tis me to xeri eleos!!! telos 8a parw maska!!!!

pige farmakeio o antras mou k tou ipane na min parw siropi gia vixa akoma k fitiko giati prokali sispaseis sto entero kati tetio :-(...pire vicks na mou kanei entrivi...


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα μωρουλια και στις μανουλες! Ελεγα δε θα κοιμηθω για μεσημερι και τελικα δεν αντεξα!!!

Ελενα, ευχομαι να μην εχεις τπτ αυριο! Παρε μασκουλα αν κυκλοφορεις με λεωφορεια!! Τα υπολοιπα θα γινουν μην στενοχωριεσαι το πολυ- πολυ να μεινετε λιγο ακομα σ΄αυτο το σπίτι!!

Ελιτακι χρονια πολλα για αυριο αυτη τη φορα!!!Χαχα

mumycool εγω μονιμα δεν ξερω αν εβαλα πιπερι στα μπιφτεκια κι ολο παω απο πανω μπας και δαικρινω τπτ ή μου φωναξουν εκεινα πως ειναι οκ!!! ωραια τα γιουβαρλακια αυγολεμονο!!Εισαι θηριο που δουλευεις ακομα!!

Το κοριτσακι μου εινα ησυχουλι εχει τα ποδια προς τα μεσα και τον κορμο προς τα εξω!!γυρναει γυρω γυρω μου ειπε ο γιατρος προχτες πως εχει περιθωριο ακομα γιατι ειναι και μικρουλα ευτυχως να μεγαλωσει κιολας λίγο!!

Εμενα κοριτσια θα μου στειλει η πεθερα μελομακαρονα και κουραμπιεδες και θα μαζεψει στο δικο της σπιτι τους καλεσμενους που ειχα καθε χρονο για τη γιορτη του αντρα μου! Δε μας πειραζει αλλωστε εμεις πολλες φορες ειμαστε εκδρομουλα τα Χριστουγεννα οποτε δε με πειραζει που δε θα χω κοσμο και γιορτες και πανηγυρια!!!

Θα βαλω fotos επιπλακια!!Ο κατασκευαστης αντι στη κουνια να μου βαλει κιτρινα αστερακια μου βαλε σομον ΓΚΡΡΡΡΡΡ!!!!! εγω ηθελα να την παρει πισω και να μου φερει αυτη που παρειγγελλα αλλα μου ειπε σε 3 βδομαδες (μεγα ψεμα, ισως) και ο αντρας μου δεν εχει προβλημα του αρεσει οποτε την κρατησα ετσι!! Ακου σομον αστερακια τεσπα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουκλίτσες καλησπέρα!!!! Διάβασα τα νέα σας αλλά δεν πρόλαβα να σαε γράψω... Έχω στο φούρνο κέικ καρότου και θα το βγάλω σε 10'!!!!!!!! Μυρίζει τέλειααα! Elena στεναχωρίθηκα πολύ... Ελπίζω να βρεί δουλειά πολύ γρήγορα... Εμείς εχθές το ρίξαμε έξω!!! Πήγαμε και φάγαμε κινέζικο και μετά πήγαμε για ποτάκι, τι ποτάκι δλδ, fruit punch χωρίς αλκοόλ!!!! Πλάκα είχε όμως! Περάσαμε ωραία!!!! Ramonitsa μπράβο για τα μελομακάρονα!!! Και του χρόνου!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Elena πολύ κρίμα για τον αντρούλη σου. Δεν τους είπε πως περιμένετε παιδάκι. Ασχημα αυτά τα πραγματα. Να προσέχεις με τις ιώσεις κοριτσάκι.

Paros στειλε λιγο κεηκ έχω τρελλες λιγούρες για γλυκο.Ζηλευω να μπορουσα κι εγώ να φτιάξω ένα τώρα. Σνιφ.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε κι εγω κάτι έχω πάθει με το κινέζικο. Κινέζικα ψωμάκια, γιαμ γιαμ.Πάπια πορτοκάλι. Θα παραγγείλουμε αυριο μιας και δε μπορώ να βγω έξω και είναι μακριά το κινέζικο που μας αρέσει είναι στη Ν.Ιωνια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε έλενα κρίμα ρε συ....ελπίζω να βρει γρήγορα κάτι άλλο. Καλά είναι σοβαροί; δεν ξέραν ότι περιμένετε μωρό;

θέλω κι εγώ κινέζικο....

επίσης θέλω να βγω έξω και παντού καπνίζουν....

επίσης θέλω κι εγώ να κάνω κέικ και τελείωσαν οι μπαταρίες της ζυγαριάς.....


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι στην άλλη άκρη!!! Μ'αρέσει και εμένα πολύ, είναι και ελαφρύ!!! Το κέικ έγινε τέλειο!!! Μακάρι να μπορούσα να σου στείλω elita..

438123m62ezlty4c.png

Άντε κάτι βρήκα... Διάλεξε!!!!!!!!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...