Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις !

Καθε μερα αλλαζω και σερβιετακι και εσωρουχο , τα ουτροτζεσταν τα παιρνω ακομα 1 την ημερα αλλα οχι κολπικα , οσο για το μονο εξω απ το σπιτι ειναι σχετικο θελω να τα παρακολουθω και μου χει μεινει και λιγο σαν φοβια απο τοτε που ειχα δει αιμα ...

Παντως τις περισοτερες φορες διαφανα ειναι εκτος οταν περπαταω πολυ, τοτε τα βλεπω κιτρινιζουν λιγο !

Το ειχα πει παλιοτερα στον γιατρο και το θεωρησε φυσιολογικο...

Θα το ξαναπω οταν παω παλι ...

αν ηταν ομως μυκητας δεν θα ειχε ασχημη οσμη ή φαγουρα ή τσουξιμο ? δεν ξερω.. δεν εχω τιποτα απ αυτα...

στη αρχη ειχες αιμα η τωρα;; ποσοτητα η λιγο;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

στη αρχη ειχες αιμα η τωρα;; ποσοτητα η λιγο;

απ την 9η εβδομαδα ειχα καθε 4-5 μερες λιγο αιμα στο σκουπισμα, μετα καφε, 1 μερα καθαρη και μετα ξανα τα ιδια ωσπου στις 13 εβδομαδες ειχα αιμοραγια κανονικα σαν περιοδο ... μετα την περιδεση δοξα τον Θεο δεν ξανα ειδα αιμα αλλα μου χει μεινει η φρικη :shock: και θελω να ελεγχω τα υγρα :|


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

απ την 9η εβδομαδα ειχα καθε 4-5 μερες λιγο αιμα στο σκουπισμα, μετα καφε, 1 μερα καθαρη και μετα ξανα τα ιδια ωσπου στις 13 εβδομαδες ειχα αιμοραγια κανονικα σαν περιοδο ... μετα την περιδεση δοξα τον Θεο δεν ξανα ειδα αιμα αλλα μου χει μεινει η φρικη :shock: και θελω να ελεγχω τα υγρα :|

Καταλαβα. Εγω ειχα καφε για κανα 2 βδομαδες κ μαι φορα εντονο καφε σαν αιμα αλλα μια κ τελος. Αρχισα τ ουτροτζεσταν κ μ περασε αλλα κουράζομουν κ λογο δουκειας.

Αλλα μην αγχωνεσαι μπορει να περασε. Για τ πρωτες βδομαδες εχω ακουσει κ εγώ για αιμα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια κ απο μένα! Τι κάνετε;άντε αύριο τελευταία μέρα δουλειά κ μετά ξεκινάει το τετραήμερο!γιουπιιιιιιιιιι😃😃😃 επιτέλους να χαλαρώσω λίγο γιατί αυτή η βδομάδα πέρασε πολύ στην..τσίτα..το κακό είναι ότι αισθάνομαι ότι επηρεάστηκε κ το νινί κ μου ..κρατάει μούτρα..έχω να το ακούσω απο την Κυριακή κ έχω αρχίσει να ανησυχώ.Σημερα μπήκα 18η εβδομαδα και πίστευα ότι όσο περνάνε οι μέρες θα το καταλάβαινα όλο κ πιο εντονα..αλλά σαν να συμβαίνει το αντίθετο,ουφ...όλοι μου λένε ότι αγχώνομαι τζάμπα κ ότι είναι φυσιολογικό πριν την 20η βδομάδα να μην κάνει πολύ αισθητή την παρουσία του..εσείς τι λέτε;..


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια κ απο μένα! Τι κάνετε;άντε αύριο τελευταία μέρα δουλειά κ μετά ξεκινάει το τετραήμερο!γιουπιιιιιιιιιι😃😃😃 επιτέλους να χαλαρώσω λίγο γιατί αυτή η βδομάδα πέρασε πολύ στην..τσίτα..το κακό είναι ότι αισθάνομαι ότι επηρεάστηκε κ το νινί κ μου ..κρατάει μούτρα..έχω να το ακούσω απο την Κυριακή κ έχω αρχίσει να ανησυχώ.Σημερα μπήκα 18η εβδομαδα και πίστευα ότι όσο περνάνε οι μέρες θα το καταλάβαινα όλο κ πιο εντονα..αλλά σαν να συμβαίνει το αντίθετο,ουφ...όλοι μου λένε ότι αγχώνομαι τζάμπα κ ότι είναι φυσιολογικό πριν την 20η βδομάδα να μην κάνει πολύ αισθητή την παρουσία του..εσείς τι λέτε;..

Ναι βρε μην αγχωνεσαι. Μπορει απλα να ετυχε. Μπορει να θελεις να χαλαρωσεις. Κ εγω οσο ειμαι στη τσιτα κ κινηση δε τ ακουω μολις χαλαρωσω όμως η ξαπλωσω χωρις να κανω κυριως τ βραδυ εμφανίζεται. Αλλα μερες δε ακουγεται


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Τι μου κάνετε? Φαίηηη έχω ξυπνήσει από τις 7 παρακαλώ! Εξελίσομαι σε πολύ πρωινό τύπο και ανησυχώ... Προετοιμάζομαι για την άνοιξη μάλλον...

Κατά τα άλλα τίποτα νέο. Το μωρό κάνει πάρτυ καθημερινά κάποια στιγμή της ημέρας. Το μόνο θέμα είναι που εδώ και δυο μέρες επανεμφανίστηκαν οι στοματικές διαταραχές... Κατα τα άλλα μια χαρά.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι μου κάνετε? Φαίηηη έχω ξυπνήσει από τις 7 παρακαλώ! Εξελίσομαι σε πολύ πρωινό τύπο και ανησυχώ... Προετοιμάζομαι για την άνοιξη μάλλον...

Κατά τα άλλα τίποτα νέο. Το μωρό κάνει πάρτυ καθημερινά κάποια στιγμή της ημέρας. Το μόνο θέμα είναι που εδώ και δυο μέρες επανεμφανίστηκαν οι στοματικές διαταραχές... Κατα τα άλλα μια χαρά.

σε κακοχαρακτήρισα άδικα κοριτσάκι...:(:(:(

Κι εγώ περνάω κάπου κάπου κτ αυπνίες αλλά όχι σοβαρές..:tongue:

Κι εμένα δίνει καθημερινά το παρόν ο μπέμπης αλλά με ήπιες κινήσεις ακόμη..και πάντα σε συγκεκριμένο σημείο, στην ευθεία του αφαλού αλλά αρκετά πιο κάτω. :D:D:D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια κ απο μένα! Τι κάνετε;άντε αύριο τελευταία μέρα δουλειά κ μετά ξεκινάει το τετραήμερο!γιουπιιιιιιιιιι😃😃😃 επιτέλους να χαλαρώσω λίγο γιατί αυτή η βδομάδα πέρασε πολύ στην..τσίτα..το κακό είναι ότι αισθάνομαι ότι επηρεάστηκε κ το νινί κ μου ..κρατάει μούτρα..έχω να το ακούσω απο την Κυριακή κ έχω αρχίσει να ανησυχώ.Σημερα μπήκα 18η εβδομαδα και πίστευα ότι όσο περνάνε οι μέρες θα το καταλάβαινα όλο κ πιο εντονα..αλλά σαν να συμβαίνει το αντίθετο,ουφ...όλοι μου λένε ότι αγχώνομαι τζάμπα κ ότι είναι φυσιολογικό πριν την 20η βδομάδα να μην κάνει πολύ αισθητή την παρουσία του..εσείς τι λέτε;..

να μην στεναχωριέσαι καθόλου Mandalein...εγώ διανύω την 20η και ούτε μία εβδομάδα έχει που έκανε ο κύριος την εμφάνιση του κι αυτή δειλά δειλά και όχι συχνά. Στα μανταρίνια μάλλον ξυνίστηκε και αντέδρασε έντονα κι από τότε η καημένη όλο μανταρίνια άγουρα τρώω αλλά μάλλον τα συνήθισε...:tongue::tongue::tongue:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

[quote name=fey81;2387172

Eυχαριστώ DimRous που με καθησύχασες στο θέμα ανύπαρκτες ρόγες...Το χα ένα άγχος αλλά το θέμα μου είναι να θηλάσω 6μηνο' date=' μετά βλέπουμε![/quote] καλε θηλασε οσο θελεις, εγω το 3χρονο στο ειπα πως αφου μπορει ενα παιδι 3 χρονων να θηλασει απο μια σχεδον ανύπαρκτη θηλή μπορει και ενα βρεφακι.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε κακοχαρακτήρισα άδικα κοριτσάκι...:(:(:(

Κι εγώ περνάω κάπου κάπου κτ αυπνίες αλλά όχι σοβαρές..:tongue:

Κι εμένα δίνει καθημερινά το παρόν ο μπέμπης αλλά με ήπιες κινήσεις ακόμη..και πάντα σε συγκεκριμένο σημείο, στην ευθεία του αφαλού αλλά αρκετά πιο κάτω. :D:D:D

Δεν έχω ακριβώς αυπνίες... Απλά δεν μπορώ να κοιμηθώ πάνω απί 4-5 ώρες το βράδυ. Ξυπνάω και μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ... Κοιμάμαι βέβαια και 2-3 ώρες το μεσημέρι γιατί δεν την παλεύω. Εγώ το νιώθω πολλές φορές και έντονα. Καμιά φορά τρομάζω κιόλας!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια κ απο μένα! Τι κάνετε;άντε αύριο τελευταία μέρα δουλειά κ μετά ξεκινάει το τετραήμερο!γιουπιιιιιιιιιι😃😃😃 επιτέλους να χαλαρώσω λίγο γιατί αυτή η βδομάδα πέρασε πολύ στην..τσίτα..το κακό είναι ότι αισθάνομαι ότι επηρεάστηκε κ το νινί κ μου ..κρατάει μούτρα..έχω να το ακούσω απο την Κυριακή κ έχω αρχίσει να ανησυχώ.Σημερα μπήκα 18η εβδομαδα και πίστευα ότι όσο περνάνε οι μέρες θα το καταλάβαινα όλο κ πιο εντονα..αλλά σαν να συμβαίνει το αντίθετο,ουφ...όλοι μου λένε ότι αγχώνομαι τζάμπα κ ότι είναι φυσιολογικό πριν την 20η βδομάδα να μην κάνει πολύ αισθητή την παρουσία του..εσείς τι λέτε;..

Να μην ανησυχείς καθόλου. Λογικό είναι μέσα στη διάρκεια της μέρας με τη δουλειά κτλ να μην το καταλαβαίνεις. Να φανταστείς εγώ που το νιώθω τακτικά δεν το έχω νιώσει ποτέ όταν είμαι όρθια. Πρέπει να είμαι χαλαρή εντελώς.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιμηθηκατε,κορίτσια?Εγώ πολυ θα θελα αλλά ο μικρός μου αργεί πολύ!!!

Απο υγρά και εγώ έχω παρα πολλά,αλλά ο γιατρός μου είπε οτι είναι Νορμάλ....το κακό που έχω αυτές τις μέρες είναι οτι έχω καούρες συνέχεια....οτι φάω,οτι ωρα!!!!καίγομαι και δεν μπορω να κοιμηθώ ουτε μεσημέρι ουτε βράδυ σαν άνθρωπος!!!!τι θα γίνει μέχρι τέλους???


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Εγω ειχα καφε για κανα 2 βδομαδες κ μαι φορα εντονο καφε σαν αιμα αλλα μια κ τελος. Αρχισα τ ουτροτζεσταν κ μ περασε αλλα κουράζομουν κ λογο δουκειας.

Αλλα μην αγχωνεσαι μπορει να περασε. Για τ πρωτες βδομαδες εχω ακουσει κ εγώ για αιμα

Ευχομαι να περασε, η αληθεια ειναι οτι πολλες κοπελες στην αρχη εχουν αιμα κ ολα εξελισσονται ομαλα ! Δεν παυει ομως να ειναι ψυχοφθορο καθε φορα που το βλεπεις !

Μαριαελενη θα εχει μπολικο μαλλι το μικρο σου γι αυτο εχεις καουρες! Η κουμπαρα μου το βγαλε ετοιμο με καρφακια το μωρο! Πολυ γελιο !!

Εγω παλι κοριτσια μου την αρπαξα και εχω πεθανει στον βηχα κ οχι τιποτα φοβαμαι για την περιδεση !:?

Ενιγουεη αυτααα τα ωραιοτατα νεα μας ! Ρουνα κ εγω ξυπναω μεστην νυχτα κατι που δεν γινοταν πριν ! Ετσι θα ναι ρε κορες μεχρι την γεννα? εκνευριστικοοο !!!!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλιτσες παρασκευιατικες!!!!

τι κανετε;

ετοιμες ολες για ενα υπεροχο τετραημερακι;;;για οσες δουλευουν πρεπει να ειναι σαν οαση οι επομενες μερες μιας και ειναι η ευκαιρια μας...να δουμε τα παιδακια μας και να ξεκουραστουμε βρε....

ρε κοριτσια και εγω ξυπναω σατνταρακι 2 φορες το βραδυ...και δεν με πιανει υπνος αμεσως...περναει ενα 20λεπτο ας πουμε...απο τη μια χαλαει ο υπνος μου αλλα απο την αλλη το καλο ειναι οτι σηκωνομαι και σκεπαζω το μικρο μου ταρζανακι που ειναι μονιμως ξεσκεπαστο ....

η μπεμπα κανει παρτυ αυτες τις ωρες...σα να χαιρεται που ξυπναω και δεν ειναι μονο αυτη ξυπνια....

καπου διαβασα οτι οταν η κοιλια της μαμας γινεται βαρετη και αυτο συμβαινει οταν η μαμα ειναι ξαπλωμενη...τοτε το μωρο κανει τις τρελες του για να την αφυπνισει λιγο....πολυ μου αρεσε....;)


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...