Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

αχ αληθειααααα τελειαααα πολυ χαιρομαι!!!!! :P:p:p να σου πω θα μιλησουν μονο για τον θηλασμο?????
θα σου δωσουν ενημερωτικα φυλλάδια, θα συζητησετε και θα γνωριστείτε. Τωρα δε ξερω αν αυτη η ομαδα κανονιζει συναντησεις. Εμεις αν μαζευτουν εγκυουλες κανουμε ξεχωριστές συναντησεις.
Εννοείται και μη σου πω αν γινόταν καθημερινώς θα πέταγα τη σκούφια μου.

Δεν σταματήσαμε ποτέ, αφου πότε δεν είχα την παραμικρή ενόχληση.

Δεν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες, ή το ότι μου 'φυγε το άγχος "εγώ πότε θα γίνω μάνα" αλλά έχω γίνει τρελή λυσάρα και μπορώ να πω ότι τον κυνηγάω μερικές μέρες.

:oops::oops::oops:

Τ'αντίθετο ακριβώς. Ότι να'ναι είμαι μου φαίνεται.

τα ίδια ήμουν, στις αρχές του 4ου, πήρα το πρώτο σουτιέν εγκυμοσύνης γιατι νόμιζα ότι θα σκάσω με το ήδη υπάρχον. Η πωλήτρια με συμβούλεψε να πάρω 1 νούμερο και δύο κουπ παραπάνω απο αυτό που μου έκανε εκείνη τη στιγμή για να μου βγάλει όλη την εγκυμοσύνη. Κοινώς ένα νούμερο, και να χωράει η μία παλάμη μέσα στην κουπ είναι η λογική. Ετσι απο 14C (νομίζω είναι το 85C) πήρα το 16DD.

Την άκουσα... ευτυχώς. Σε λιγότερο απο δύο μήνες κοντεύω να το γέμισω.:rolleyes: Αν συνεχίσω με τον ίδιο ρυθμό δεν ξέρω και εγω ποσα νουμερα παραπάνω θα φτάσω.

Είναι διάφανο, αλλα έκανα και εγω μια αναζήτηση και είδα ότι στις αρχές το πρωτόγαλα είναι διάφανο. Κάποιες μάλιστα το έχουν απο 17η εβδομαδα. Αρα ναι,ειμαι στα νορμαλ τελικα. Επιθέματα δεν έχω πάρει, αλλα για την ώρα θα βολευτώ με κάτι δισκους ντεμακιγιάζ. Εξάλλου η ποσότητα είναι απειροελάχιστη. Νόμιζα να φανταστείς ότι ήταν νεκρα κύτταρα και μου έκανε εντύπωση, γιατι νωρίτερα δεν τα είχα παρατηρήσει ούτε σε μαύρο σουτιέν.

Καλημέρα κοριτσάκια!!!Τι κάνετε???

JimDim με το καλό να δεις το μπεμπάκι σου και να είναι όλα καλά...άντε κάνεις το ποδαρικό στην ομάδας μας με την Β επιπέδου και μία μία θα ακολουθούμε μετά!!

εμένα κορίτσια πριν κάνα μήνα είχαν ξεραθεί εντελώς οι ρώγες μου και ξεφλουδίζανε,πήρα λανιλόνι κρέμα(έτσι νομίζω λέγεται)και ήρθαν στα ίσα τους,αλλά δυστυχώς στο μέγεθος δεν βλέπω μεγάλη διαφορά...μικρό ήταν μικρό είναι ακόμα....σνιφ σνιφ

εισαι πολυ προχω κοπελια με τη λανολινη, απλα θελει με συνεση κυρίως κοντα στη γεννα γιατι μπορει να τις κανει πολυ ευαισθητες. καλυτερα να μη παρεις επιθεματα γιατι δεν αφηνουν να αναπνεει η περιοχη, αν θες να μην αγορασεις υφασματινα πλενομενα, μπορεις αν εχεις καμια παλια φανελα δικη σου ή του αντρα σου να κοψεις κυκλους (με τη βοηθεια ενος φλιτζανιου) και να ραψεις 4-5 μαζι.
μια χαρα αν δεν εχεις μεγαλη ποσοτητα και δεν λερωνεσε δεν χρειαζεσε επιθεματα!παντως δεν ξερω αν υσχυει σε ολες αλλα η φιλεναδα μου εκανε παρα παρα παρα πολυ γαλα ακομη και τωρα που το κοριτσακι της ειναι 19μηνων το θηλαζη!!!!
και να μη της τρεχανε τα πρωτογαλατα παλι θα ειχε γαλα.
καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!!! :):):)

Εγώ κορίτσια δεν έχω μεγάλες θηλές, παρόλο που το εξωτερικό κομμάτι σκούρινε και μεγάλωσε οι θηλές είναι λίγο καλύτερα από πριν(το πριν=καθόλου).Ξέρει καμία εάν αυτό θα επηρεάσει το θηλασμό;

Το σουτιέν ωστόσο μεγάλωσε, ήμουν 75c τώρα θέλω 75-80d.

:

η δικη μου ειναι ανύπαρκτη και επιπεδη (δεν προεξεχει) και θηλασε παιδι μεχρι 3 ετων. Η μικρη θηλη ειναι πιο βολικη στην αρχη, μετα το 6μηνο μπορει να εχει τα θεματα της.
Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!

Μπραβο στη κουκλα σου!!!! Αντε και στα δικα μας.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοιλακια!!!!

βροχερα και αερατα κοιλακια!!!!ετσι για να δωσουμε και ενα σημαδι του καιρου....

ολα καλα;;;

jimdin απο χθες ειδα τα υπεροχα νεα σου!!!πολυ το χαρηκα...μπραβο μωρε...εκανες το καλυτερο ποδαρικο...και για εμας τις υπολοιπες...ολα περιφημα θα ναι...αισιοδοξια και θετικοτητα στο μαξιμουμ!!!!αντε μια μια να τις ξεπεταμε τις β επιπεδου!!!!

σημερα βαριεμαι αφορητα...αλλα θα κανω υπομονη...λες και εχω αλλη επιλογη ...γιατι σε 1μιση μερα ακολουθει τετραημερακι για εμενα...με αδειουλα...αχ παναγια μου, να με δει λιγο το σπιτι μου και εκεινα τα πανεμορφακια τα παιδακια μου και ΤΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φουσκες! Συννεφιασμενος κ χουχουλιαρικος καιρος... Κριμα που δεν μπορουμε να μαστε ξαπλα οοοοολη μερα !

JimDin συγχαρητηριιιααααα :D :D κορη μοντελο παιδι μου θα κανεις !!!

Μας εκανες καλο ποδαρικο ! ;)

Κοριτσια κ εγω απο θηλες χαλια! Βεβαια αφου λεει η dimrous οτι θηλασε 3 χρονια αρα μαλλον δεν θα υπαρχει προβλημα γιατι κ εμενα σχεδον ανυπαρκτες ειναι!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοιλιτσες ομορφες!!!πως ειστε???εγω δεν περασα καλο βραδυ με εποιασε ξαφνικα σαν νευροπονος στην αριστερη πλευρα μου στην κοιλιτσα και με πονουσε απο επανω μεχρι κατω αφου τρομαξα δεν μπορουσα να γυρισω πλευρο!!!ευτηχως τωρα ειμαι οκ!!!εχει αρχιση και κανει κρυουλακη.... χειμωνιαζει κοριτσακια αλλα εμεις εχουμε την πιο ζεστη παρεα για να περασουμε τον χειμωνα μας τα μωρακια μας!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!

Ωωωωωω!!!!:D

Αυτό λέγαμε σήμερα, πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός! 460 γραμμάρια! Κοτζάμ κοράκλα δηλαδη!

Εμείς έχουμε 4 μέρες ακόμα να περιμένουμε μέχρι την αυχενική. Κατά εναν περίεργο λόγο δε μας έχει φάει η αγωνία για το φύλο του μωρού. Σε αντίθεση με όλους τους άλλους γύρω μας. :D:D:D

Σήμερα έκλεισα και για τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και φροντίδας νεογέννητου. Θα τα παρακολουθήσουμε με τον αντρα μου για 6 εβδομάδες μετά τις χριστουγεννιάτικες διακοπες. Είναι επι πληρωμή, αλλα είναι μικρό το ποσό. 100 δολλαρια σύνολο. Not bad....


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια.... :oops:

Εχετε υγρα?... Εννοω πολλα... ? ας πουμε εγω θελω 7-10 σερβιετακια τη μερα....

Κ εκτος αυτου αλλες φορες ειναι κιτρινα κ παχυρευστα σαν φλεμματα :oops: κ αλλες φορες πεντακαθαρα κ διαφανα σαν κολλα uhu ...


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα neogeo εγω εχω υγρα οχι παρα πολλα ομως και ειναι διαφανες!!!ο γυναικολογος μου μου εχει πει να μην χρησιμοποιω σερβιετακια γιατι δημιουργουνται μυκητες καλυτερα να αλλαζεις εσωρουχα πιο συχνα!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!

Τι τελεια νεα. Μπραβο. Εγω εχω β-επιπεδου 5/11 πως θα περασουν οι μερες?

Και σημερα εδω στην Πατρα ξεκινησε η μερα με βροχη και εγω επρεπε να σηκωθω να παω για δουλεια :(. Και τωρα εχει λιακαδα. Αχ θελω να παω για καφε καπου με θεα θαλασσα......

Αντε το τετραημερο ελπιζω να ξεκουραστω λιγο και να βρω ευκαιρια να ξεβρομισω λιγο το σπιτι ;).


C03Cp3.pngeYkOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλυτερα να μη παρεις επιθεματα γιατι δεν αφηνουν να αναπνεει η περιοχη, αν θες να μην αγορασεις υφασματινα πλενομενα, μπορεις αν εχεις καμια παλια φανελα δικη σου ή του αντρα σου να κοψεις κυκλους (με τη βοηθεια ενος φλιτζανιου) και να ραψεις 4-5 μαζι.

Ευχαριστώ! Ενδιαφέρουσα συμβουλή! Θα την εφαρμόσω!:D έχω κατι βαμβακερά παλιά που μπορούν να κάνουν αυτή τη δουλειά!


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

αν και θεωρω οτι τα υφασματινα που προτεινει η dimrous ισως να ειναι καλυτερη ιδεα...εμενα μια μαια μου ειχε προτεινει παλια αντι επιθεματων να χρησιμοποιω σερβιετες κομμενες στρογγυλα οπως τα επιθεματα...πολυ πιο οικονομικες απο τα επιθεματα και κανουν δουλεια...το ειδα στην πραξη....και δεν ειχα κανενα προβλημα...

neo geo υγρα και εγω arketa,αλλα οχι τοσα ωστε να με ανησυχει...ρωτα το αυτο...γιατι 7 -10 σερβιετακια τη μερα μου φαινεται υπερβολικο...

θα θελα και εγω να κανω μαθηματα ανωδυνου...γιατι εχω την αισθηση και την ελπιδα...οτι λογω τριτου τοκετου, θα γεννησω πιο γρηγορα...καθως το σωμα ξερει...θα ρωτησω...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Tι γίνεται φουσκίτσες; :D:D:D

Eίδατε άσχημο καιρό και είπατε να χουχουλιάσετε;;;Aπουσίες σήμερα λοιπόν...

Ρούνα ακόμη να ξυπνήσεις;;; :tongue::tongue::tongue:

Eυχαριστώ DimRous που με καθησύχασες στο θέμα ανύπαρκτες ρόγες...Το χα ένα άγχος αλλά το θέμα μου είναι να θηλάσω 6μηνο, μετά βλέπουμε!!!

Neo geo αυτό με τα υγρά το είχα στο πρώτο τρίμηνο και φορούσα σερβιετάκια κι εγώ.Τώρα έχω ελάχιστα διάφανα αλλά σερβιετάκι δεν χρειάζομαι. Εγώ θα σου λεγα να φοράς μόνο εκτός σπιτιού κι όταν είσαι σπίτι απλά να αλλάζεις συχνά εσώρουχο και κάνε μία ερώτηση στο γιατρό σου, ίσως είναι κανένας μύκητας !!!

Πάντως κορίτσια, ωραίος και ο χειμώνας,ε; Kρύωσε η ατμόσφαιρα και πολύ μου αρέσει (αρκεί να μην ανάψουμε καλοριφέρ σύντομα :evil::evil::evil:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! ! Εδω ακιμη ζεστη εχει . Θέλουμε κ εμεις λιγο κρυο καλε!!.

εγω ειχα υγρα στην αρχη κ μαζι με τ ουτροτζεσταν ενα παραπάνω γτ τ επαιρνα κολπικα. Τωρα εχω πολυ λιγα.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις !

Καθε μερα αλλαζω και σερβιετακι και εσωρουχο , τα ουτροτζεσταν τα παιρνω ακομα 1 την ημερα αλλα οχι κολπικα , οσο για το μονο εξω απ το σπιτι ειναι σχετικο θελω να τα παρακολουθω και μου χει μεινει και λιγο σαν φοβια απο τοτε που ειχα δει αιμα ...

Παντως τις περισοτερες φορες διαφανα ειναι εκτος οταν περπαταω πολυ, τοτε τα βλεπω κιτρινιζουν λιγο !

Το ειχα πει παλιοτερα στον γιατρο και το θεωρησε φυσιολογικο...

Θα το ξαναπω οταν παω παλι ...

αν ηταν ομως μυκητας δεν θα ειχε ασχημη οσμη ή φαγουρα ή τσουξιμο ? δεν ξερω.. δεν εχω τιποτα απ αυτα...


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...