Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!!! :):):)

Εγώ κορίτσια δεν έχω μεγάλες θηλές, παρόλο που το εξωτερικό κομμάτι σκούρινε και μεγάλωσε οι θηλές είναι λίγο καλύτερα από πριν(το πριν=καθόλου).Ξέρει καμία εάν αυτό θα επηρεάσει το θηλασμό;

Το σουτιέν ωστόσο μεγάλωσε, ήμουν 75c τώρα θέλω 75-80d.

Το σεξ τώρα...πικρή ιστορία και για μας αλλά το παλεύουμε.μέχρι την αυχενική είχαμε απαγορευτικό γτ είχα προβληματάκια μετά όμως μας το επέτρεψε.Παρ' όλα αυτά θέλει πολλά προκαταρκτικά γτ είμαι στεγνή(ίσως λόγο άγχους).Το καλό είναι ότι ο άντρας μου που στην αρχή δίσταζε τώρα δε φοβαται και με ενθαρρύνει.Ελπίζω να καλυτερεύσει με το καιρό. :?:???::?


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σς κοριτσια. Καληεπιτυχια στη β επιπεδου περιμενουμε να μας πεις τ εμπειρια σου!!

Κ εγω κάτι στις θηλές σαν να εψει ξεραθεί υγρο που εχει βγει. Αλλα νομιζω τ ειχα απο πριν ειχα βεβαια κ αυξημενη προλακτινη.

Εμας τ επαφες μας τ ειχε απαγορευσει στην αρχη γτ ειχα καφε υγρα επαιρνα κ ουτροτζεσταν. Μετα π μας αφησε δικομασαμε μια φορά ετσουξε λιγο αλλα ηταν οκ. Με φοβο ημασταν κ εμεις βεβαια αλλα λυπαμε τ δικο μ η αληθεια ειναι. Αν κ ωρες ωρες με πιανει κ μενα η διάθεση.

Σημερα πηρα τ εξετασεις μου. Ο αιματοκριτης επεσε στα 33 απο 34 που ήταν τ αλλη φορα. Τ παρασκευη θα παω να δω τ θα μ πει. Και τ ζαχαρο ειναι 79 (καθε φορα πέφτει κ λιγο χαχα).

οι υπολοιπες καλες ηταν αν κ αυτη τ φορα μ εγραψε πολύ λιγες.

γειά σου στρουμφίτα!! :D:D:D Καλό είναι το ζάχαρο να πέφτει...το ζάχαρο και η πίεση στην εγκυμοσύνη είναι πιο χαμηλά από τα φυσιολογικά όρια.Εγώ που είχα 95 ζάχαρο νηστείας τελευταία το βρήκε τσιμπημένο...Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις μια σούπερ καμπύλη αργότερα. Κι εμένα επειδή οι εξετάσεις βγήκαν καλές μου 'δωσε μόνο ζάχαρο και γλυκοζιομένη να κάνω.Ξεκίνησες σίδηρο; Aν ναι, ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού για να μην τον παίρνεις τσάμπα.Πρέπει να είσαι νηστική, να καταναλώνεις ταυτόχρονα βιταμίνη c(εγώ στίβω 2 πορτοκάλια) και μέτα μία ώρα φαγητό. Επίσης δε θέλει γαλακτοκομικά και καφε κοντά στο σίδηρο.Εγω τα τηρώ ευλαβικά και είναι ακόμη πολύ καλός.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

γειά σου στρουμφίτα!! :D:D:D Καλό είναι το ζάχαρο να πέφτει...το ζάχαρο και η πίεση στην εγκυμοσύνη είναι πιο χαμηλά από τα φυσιολογικά όρια.Εγώ που είχα 95 ζάχαρο νηστείας τελευταία το βρήκε τσιμπημένο...Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις μια σούπερ καμπύλη αργότερα. Κι εμένα επειδή οι εξετάσεις βγήκαν καλές μου 'δωσε μόνο ζάχαρο και γλυκοζιομένη να κάνω.Ξεκίνησες σίδηρο; Aν ναι, ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού για να μην τον παίρνεις τσάμπα.Πρέπει να είσαι νηστική, να καταναλώνεις ταυτόχρονα βιταμίνη c(εγώ στίβω 2 πορτοκάλια) και μέτα μία ώρα φαγητό. Επίσης δε θέλει γαλακτοκομικά και καφε κοντά στο σίδηρο.Εγω τα τηρώ ευλαβικά και είναι ακόμη πολύ καλός.

Ναι καλο ειναι ευτυχως γτ τ χω παρει απο φοβο. Σιδηρο ακομα με τ 34 π ειχα τ προηγούμενο μηνα μ χε πει οτι ειναι πολυ καλος για εγκυμοσυνη. Λογικα τωρα θα μ δωσει. Αν κ ω μικροβιολογος ειπε οτι δε χριεαζεται ακομα. Τ καμπυλη ποτε τ κανουμε;;

για τ ωρα παιρνω 6 μαγνησια 1 τ θυροειδη και 1 φυλλικο οξυ τ απογευμα με ενα φρουτο. Τωρα πόσους μηνες αυτο με τ φρουτο τ εχω τηρησει φουλ. Τα φρούτα μονο καλο μπορουν να κάνουν.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλο ειναι ευτυχως γτ τ χω παρει απο φοβο. Σιδηρο ακομα με τ 34 π ειχα τ προηγούμενο μηνα μ χε πει οτι ειναι πολυ καλος για εγκυμοσυνη. Λογικα τωρα θα μ δωσει. Αν κ ω μικροβιολογος ειπε οτι δε χριεαζεται ακομα. Τ καμπυλη ποτε τ κανουμε;;

για τ ωρα παιρνω 6 μαγνησια 1 τ θυροειδη και 1 φυλλικο οξυ τ απογευμα με ενα φρουτο. Τωρα πόσους μηνες αυτο με τ φρουτο τ εχω τηρησει φουλ. Τα φρούτα μονο καλο μπορουν να κάνουν.

την καμπύλη την κάνουμε μετά την 26η εβδομάδα.Εγώ επειδή έχω ιστορικό τη ρώτησα μήπως πρέπει να την κανω από τώρα αλλά μου εξήγησε ότι τώρα δεν μπορεί να μας δείξει τη διαβητική δράση της εγκυμοσύνης οπότε θα πάρουμε λάθος ενδείξεις. γι αυτό θα μετρήσω τη γλυκοζιομένη αιμοσφαιρίνη προς το παρόν.6 μαγνήσια από τώρα;;; σου είπε γτ;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!

μπράβο JimDin!!!συγχαρητήριαααα κι εύχομαι ολόψυχα ένα ζωηρό κορίτσαρο να χεις το μάρτη αγκαλίτσα! :D:D:D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

την καμπύλη την κάνουμε μετά την 26η εβδομάδα.Εγώ επειδή έχω ιστορικό τη ρώτησα μήπως πρέπει να την κανω από τώρα αλλά μου εξήγησε ότι τώρα δεν μπορεί να μας δείξει τη διαβητική δράση της εγκυμοσύνης οπότε θα πάρουμε λάθος ενδείξεις. γι αυτό θα μετρήσω τη γλυκοζιομένη αιμοσφαιρίνη προς το παρόν.6 μαγνήσια από τώρα;;; σου είπε γτ;

Χαχα λες να χρειαστει αργότερα να παρω και αλλα;;; ναι επειδη κανω συσπασεις κ τ 3 π επαιρνα δε μ καλυβαν πληρως. Επίσης λογω ανατομιας σώματος ειμαι πολυ αδυνατη κ η μητρα ζοριζεται απο τωρα με τ μωρο.

Αρα εχω ακομα μεχρι τ καμπυλη ωραια.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!

Πω πω ολοκληρο παιδι μπραβο!! Εμενα 170 ηταν τελευταία φορά. Μπραβο πολυ καλα τ αποτελεσματα σου! Πως ηταν η εξεταση; πες κ για μας π δε ξερουμε. Σ εκαναν κ κολπικο υπερυχο;;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!

καλησπερα jimdim υπεροχα τα νεα σου μπραβοοοοο :):):):):):) με το καλο ο κοριτσαρος σου να ειναι γερη δυνατη και καλοτυχη στην ζωη της!!!ανυπομονω και εγω!!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!

Μπράβο JimDim!!!πολύ ωραία τα νέα σου!!!!ολόκληρος κορίτσαρος η μικρή!!!:D:D:D


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!

Τι τέλεια νέα ειναι αυτά?? !! JimDin να τον χαιρεστε τον κοριτσαρό σας !!!!:P:p:p:p Αντε και στα δικα μας οι υπολοιπες που ακολουθουν !!!


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εχουμε ένα κορίτσαρο άλλο πράγμα!!!

Είμαστε 460 ολόκληρα γραμμάρια και πολύ ψηλή!!!Τα είδαμε όλο οκ και όπως θα έπρεπε να είναι!!!Ηταν πολύ καλό κορίτσι και δεν καθυστερήσαμε στην εξέταση αλλά την εκνευρίσαμε κάποια στιγμή και άρχισε να κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!Ο τραχηλόςμου είναι 5,5 δηλαδή πολύ κλειστός και αυτό είναι τέλειο!Στο τέλος μας είπε η γιατρός πως τα αποτελεσματά μου είναι πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που στατιστικά είναι χαμηλό λόγω ηλικίας ανεβαίνει στο 1/11000.Μας είπε πως είναι υποχρεωμένη για την ηλικία και μόνο να μας γράψει πως προτίνεται Ατεστ ή υπέρηχο καρδιάς αλλά με τέτοια αποτελέσματα στην θέση μας δεν θα έκανε τίποτα!!!Ηρέμισα και μου έφυγε ένα μεγάλο βαρός.Και ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος!

Ουάου!!! Μπράβο jimdin! Τέλεια νέα! Άνοιξες με το δεξί τις β επιπέδου! Εύχομαι και όλες οι υπόλοιπες να έχουμε μόνο καλά νέα! Ποιά είναι η επόμενη???


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα λες να χρειαστει αργότερα να παρω και αλλα;;; ναι επειδη κανω συσπασεις κ τ 3 π επαιρνα δε μ καλυβαν πληρως. Επίσης λογω ανατομιας σώματος ειμαι πολυ αδυνατη κ η μητρα ζοριζεται απο τωρα με τ μωρο.

Αρα εχω ακομα μεχρι τ καμπυλη ωραια.

Εμένα μου είχε πει πως θα την κάνω 28η εβδομάδα αλλά τελικά λόγω ιστορικού στην οικογένεια θα κάνω τη δύωρη καμπύλη μετά τη β επιπέδου δηλαδή στην 22η εβδομάδα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

..σχετικα με το θέμα των θηλών που ειχατε πριν, εμενα εχουν σκουρήνει και μεγαλωσει πολύ απο τον 2ο κιολας μήνα. Δειγματα απο γαλατακι να πω την αληθεια δεν εχω παρατηρησει να υπαρχουν ακομα. Αλλα εχω ακουσει απο γνωστες μου οτι ειναι πολύ πιθανο να εμφανιστουν κατι σαν υπολειμματα γαλακτος στον 4ο-5ο μηνα.

Πριν καμια εβδομαδα ομως επαθα κατι αλλο..για κανα 2ημερο ετσουζε φοβερα η αριστερη μου θηλή και έμοιαζε και τρομερα αφυδατωμένη ! Πονουσα αρκετα απο το τσουξημο και πηρα τηλ το γιατρο γιατι ανησυχησα..μου ειπε οτι συμβαινει σε πολλες περιπτωσεις ο ένας μαστός να αναπτύσσεται λίγο ταχυτερα απο τον άλλο σε γαλακτοφορους αδένες, και μια επιπτωση αυτης της αποτομης αναπτυξης ειναι και η αφυδατωση της θηλης..ακου εκει..μου ειπε να βάζω λίγο βαζελινη μετα το μπανιο ώσπου να ενυδατωθει και οντως η ενοχληση υποχωρησε μετα απο δύο μερες.

Οσο για ερωτικές επαφες...last year!!! Δεν θέλω ουτε εγω , ούτε και εκεινος όμως..Οκ εννοειται πως υπαρχουν τρελες ορέξεις και οι ορμονες κανουν παρτυ, αλλα σκεφτομαστε πως ισως κανουμε κακο στο μπεμπε με καμια..ατσουμπαλη κινηση !...οποτε κανουμε υπομονη μεχρι να μπει η..ανοιξη !!:tongue::tongue::tongue:


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μένα!!!καταρχάς μπράβο jimdin τέλεια τα νέα σου!!!!με το καλό!!!!

Εγώ έχω την αλλη εβδομαδα β επιπεδου(22 εβδ και λίγο) και καμπύλη στις 23 εβδομαδες.

Για το σεξ,κορίτσια,και εγώ στην αρχή δεν μπορουσα( είχα και μια μικρή περιπέτεια με αιμςτακι) αλλά μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο και λίγο πιο μετα η λίμπιντο έχει πάρει τα πανω της,χωρίς αυτό να σημαίνει οτι κάνουμε συνεχώς...;)όσο για το στήθος και μένα ''τούμπανο'',νομιζω θα εκραγεί....και φυσικά,ναι!,είναι η χαρά του συζύγου μου....μονο που τώρα δεν μπορεί να το ευχαριστηθει όπως θα ήθελε....:Dσουτιεν έχω πάρει το pretty bra και με έχει βο έχει πολύ,μονο που χρειάζομαι αλλαγή μεγέθους πια...


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...