Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Η μεγάλη μέρα σήμερα!!!Στις 11,30 έχουμε ραντεβού και δεν σας κρύβω οι η αγωνία μου είναι πολύ μεγάλη όσο κι αν προσπαθώ να είμαι ήρεμη.Μπορώ να πώ οτι πιο πολύ άγχος έχω τώρα παρά τότε στο γιό μου γιατί πολύ απλά δεν ήξερα τότε πόσο πολύ σημαντική εξέταση είναι β΄επιπέδου και είχα πάει εντελώς χαλαρά σαν να έκανα έναν απλό υπέρηχο!!!Αντε σε λίγες ώρες θα δώ την μουμπούκα μου και εύχομαι όλα να είναι καλά.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βρε κορίτσια, καλημέρα. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα-δυο μηνύματα για πρωτόγαλα, αλλά δεν τα βρίσκω. Πως είναι; Σήμερα, πονούσε το στήθος πολύ, και του έκανα μασάζ. Παρατήρησα σαν πετσούλες πάνω στη θηλή. Πήγα να τις καθαρίσω απαλά, και τσουπ... μια σταγόνα με ένα διάφανο κολώδες υγρό βγήκε. Δοκίμασα και στο αλλο στήθος, πάλι τα ίδια.

Να υποθέσω ότι είναι φυσιολογικό τόσο νωρίς;

Καλημέρα κοριτσάκι!

Δεν ξέρω τι να σου απαντήσω γιατί εμένα δεν έβγαλέ ποτέ σταγόνες γάλα πριν την γέννα.Μόλις όμως γέννησα ξεκίνησα να θηλάζω κανονικά,Απο ότι έχω ακούσει όμως απο το 4ο μήνα και μετά είναι απόλυτα φυσιολογικό!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, καλημέρα. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα-δυο μηνύματα για πρωτόγαλα, αλλά δεν τα βρίσκω. Πως είναι; Σήμερα, πονούσε το στήθος πολύ, και του έκανα μασάζ. Παρατήρησα σαν πετσούλες πάνω στη θηλή. Πήγα να τις καθαρίσω απαλά, και τσουπ... μια σταγόνα με ένα διάφανο κολώδες υγρό βγήκε. Δοκίμασα και στο αλλο στήθος, πάλι τα ίδια.

Να υποθέσω ότι είναι φυσιολογικό τόσο νωρίς;

Βεβαιως και ειναι φυσιολογικο. Εχει ξεκινησει και παράγετε και τελος περιπου του 6ου θα υπαρχει σε ποσοτητα καταλληλη να θρεψη ενα νεογεννητο. (Μη φοβηθεί καμια οτι θα ξινησει μεχρι να γεννηθει το μωρο) και εγω βρίσκω ξεραμενες σταγόνες.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!! Σημερα εχει αφισοκόλληση, βγηκαν οι αφισες για την εκδηλωση του θηλασμου και σημερα θα οργωσω τη πολη. Η εκδηλωση μου παει σουπερ στη διοργάνωση και εχω ετοιμασει πολυ πολυ ωραια πραγματα για τα παιδακια που θα ερθουν (να μπορεσουν οι μαμαδες να πουν μια κουβεντα).

Ελενακι το σωμα της γυναικας ειναι φτιαγμενο για να κυοφορει και να γεννα. Ξερει να κανει πολυ πολυ καλα τη δουλεια του και εχει τρελους μηχανισμους. Αν δε χορηγηθούν τεχνικοι πονοι το σωμα μαζι με τις ορμονες που προκαλουν τις συσπάσεις εκκρίνει και οπιουχες και ολα αυτα σε αναλογιες συμφωνα με το feet back που παιρνει απο το κορμί σου, αλλα και το μωρο. Για αυτο ακομα και η ιδια γυναικα δεν εχει ιδιους χρονους στο τοκετο. Οσο για την επισκληριδιο θα συμφωνήσω με τη πεθερα σου, γιατι εκτος των άλλων πολλες φορες μπλοκαρει τη γεννα. Καποια στιγμη θα σας βαλω τις πιθανες παρενεργειες της επισκληριδιου για να είμαστε ενημερωμενες οταν παιρνουμε τις αποφασεις μας.

Εγω παλι επειδη βιωσα τους πονους της καισαρικης και μετα την εμπειρια μου ως θεατης δυο φυσικών τοκετων, θελω σαν τρελη να το ζησω ολο αυτο.

Τι ωραία πραγματα ετοιμάζεις βρε!!!!Μπράβο και κρίμα που σε έχουμε μακριά μας γιατί όλες θα χρειαζόμασταν την βοηθειά σου.Θα μπορείς να μας ενημερώνεις και για τις εκδηλώσεις που γίνονται στην Αθήνα?


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!! Σημερα εχει αφισοκόλληση, βγηκαν οι αφισες για την εκδηλωση του θηλασμου και σημερα θα οργωσω τη πολη. Η εκδηλωση μου παει σουπερ στη διοργάνωση και εχω ετοιμασει πολυ πολυ ωραια πραγματα για τα παιδακια που θα ερθουν (να μπορεσουν οι μαμαδες να πουν μια κουβεντα).

Ελενακι το σωμα της γυναικας ειναι φτιαγμενο για να κυοφορει και να γεννα. Ξερει να κανει πολυ πολυ καλα τη δουλεια του και εχει τρελους μηχανισμους. Αν δε χορηγηθούν τεχνικοι πονοι το σωμα μαζι με τις ορμονες που προκαλουν τις συσπάσεις εκκρίνει και οπιουχες και ολα αυτα σε αναλογιες συμφωνα με το feet back που παιρνει απο το κορμί σου, αλλα και το μωρο. Για αυτο ακομα και η ιδια γυναικα δεν εχει ιδιους χρονους στο τοκετο. Οσο για την επισκληριδιο θα συμφωνήσω με τη πεθερα σου, γιατι εκτος των άλλων πολλες φορες μπλοκαρει τη γεννα. Καποια στιγμη θα σας βαλω τις πιθανες παρενεργειες της επισκληριδιου για να είμαστε ενημερωμενες οταν παιρνουμε τις αποφασεις μας.

Εγω παλι επειδη βιωσα τους πονους της καισαρικης και μετα την εμπειρια μου ως θεατης δυο φυσικών τοκετων, θελω σαν τρελη να το ζησω ολο αυτο.

dimrous καλημερα ποτε θα γινει η εκδηλωση σου θα μου αρεσε πολυ να παρακολουθουσα μια τετοια εκδηλωση μονο που εδω που βρισκομαι μονο τετοια δεν γινονται..καλη επιτυχια να εχεις λοιπον!!!!:) οσο για την γεννα το γνωριζω απλα με αγχωνη ολη η ιδεα δεν ξερω γιατι μπορω να πω ομως οτι με την βοηθεια σας εχθες ειμαι πιο χαλαρη οσο για τον τοκετο χωρις επισκληριδιο δεν ξερω ημουν παρον στην γεννα της φιλης μου χωρις επισκληριδιο και φρικαρισα λιγο να σου πω την αληθεια ισως γαυτο μου εχει μεινει φοβια!!!δυστηχως στον πονο δεν ειμαι καθολου ανεκτικη...γυρω στα 18 μου υπεφερα πολυ με τους πονους περιοδου οπου καθε μηνα σχεδον για ενα 6μηνο πηγαινα νοσοκομειο λιποθημουσα απο τους πονους και μου εκαναν παυσιπονη ενεση και ολο αυτο γιατι ειχα οποσθια καμψη μητρας που δημιουργουσε τους πονους ευτηχως μετα με τα χρονια μου εδωσε ο γυναικολογος μου ενα καλο παυσιπονο και ετσι δεν ξανα χρειαστηκε να παω νοσοκομειο!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Η μεγάλη μέρα σήμερα!!!Στις 11,30 έχουμε ραντεβού και δεν σας κρύβω οι η αγωνία μου είναι πολύ μεγάλη όσο κι αν προσπαθώ να είμαι ήρεμη.Μπορώ να πώ οτι πιο πολύ άγχος έχω τώρα παρά τότε στο γιό μου γιατί πολύ απλά δεν ήξερα τότε πόσο πολύ σημαντική εξέταση είναι β΄επιπέδου και είχα πάει εντελώς χαλαρά σαν να έκανα έναν απλό υπέρηχο!!!Αντε σε λίγες ώρες θα δώ την μουμπούκα μου και εύχομαι όλα να είναι καλά.

jimdin καλημεραααα τι καλα επιτελους εφτασε η μεγαλη μερα για εσενα ευχομαι να πανε ολα καλα και να απολαυσης την κοριτσαρα σου!!!!θα περειμενουμε νεα με ανυπομονησια!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, καλημέρα. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα-δυο μηνύματα για πρωτόγαλα, αλλά δεν τα βρίσκω. Πως είναι; Σήμερα, πονούσε το στήθος πολύ, και του έκανα μασάζ. Παρατήρησα σαν πετσούλες πάνω στη θηλή. Πήγα να τις καθαρίσω απαλά, και τσουπ... μια σταγόνα με ένα διάφανο κολώδες υγρό βγήκε. Δοκίμασα και στο αλλο στήθος, πάλι τα ίδια.

Να υποθέσω ότι είναι φυσιολογικό τόσο νωρίς;

καλημερα daip η φιλεναδα μου εβγαζε πρωτογαλα απο 5,5 μηνων μαλιστα εβγαζε ποσοτητα και εβαζε επιθεματα στο σουτιεν της για να μην λερωνετε απο οσο θημαμε που το ειχα δει ηταν σαν κιτρινολευκο υγρο πιεζε το στηθος της και εβγαζε μου φαινοταν απιστευτο τοτε..


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Η μεγάλη μέρα σήμερα!!!Στις 11,30 έχουμε ραντεβού και δεν σας κρύβω οι η αγωνία μου είναι πολύ μεγάλη όσο κι αν προσπαθώ να είμαι ήρεμη.Μπορώ να πώ οτι πιο πολύ άγχος έχω τώρα παρά τότε στο γιό μου γιατί πολύ απλά δεν ήξερα τότε πόσο πολύ σημαντική εξέταση είναι β΄επιπέδου και είχα πάει εντελώς χαλαρά σαν να έκανα έναν απλό υπέρηχο!!!Αντε σε λίγες ώρες θα δώ την μουμπούκα μου και εύχομαι όλα να είναι καλά.

Καλημέρα!!! Να είσαι ήρεμη και όλα καλά θα πάνε! Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια!!! Περιμένουμε τα νέα σου μόλις τελειώσεις. Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία πραγματα ετοιμάζεις βρε!!!!Μπράβο και κρίμα που σε έχουμε μακριά μας γιατί όλες θα χρειαζόμασταν την βοηθειά σου.Θα μπορείς να μας ενημερώνεις και για τις εκδηλώσεις που γίνονται στην Αθήνα?

2 Νοεμβριου στο Ζάππειο στις 11:00 ωρα προσέλευσης.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, καλημέρα. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα-δυο μηνύματα για πρωτόγαλα, αλλά δεν τα βρίσκω. Πως είναι; Σήμερα, πονούσε το στήθος πολύ, και του έκανα μασάζ. Παρατήρησα σαν πετσούλες πάνω στη θηλή. Πήγα να τις καθαρίσω απαλά, και τσουπ... μια σταγόνα με ένα διάφανο κολώδες υγρό βγήκε. Δοκίμασα και στο αλλο στήθος, πάλι τα ίδια.

Να υποθέσω ότι είναι φυσιολογικό τόσο νωρίς;

Καλημέρα! Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακόμα αλλά θεωρώ πως είναι φυσιολογικό να τρέξει πρωτόγαλα. Εμένα οι θηλές μου έχουν γίνει τρομακτικά τεράστιες... Ο άντρας μου έχει πάθει σοκ από το μέγεθός τους...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το εμβρυο εχει ρίξει τρελη ξηρασια και δε γινεται τιποτα

Κατάλαβα... Εμείς το πρώτο τρίμηνο δεν κάναμε τίποτα. Μετά κάναμε μια και μοναδική φορά αλλά φοβόμουν πάρα πολύ... Συνέχεια ο νους μου ήταν στο μη γίνει κάτι κακό και σχεδόν δεν το απόλαυσα...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακόμα αλλά θεωρώ πως είναι φυσιολογικό να τρέξει πρωτόγαλα. Εμένα οι θηλές μου έχουν γίνει τρομακτικά τεράστιες... Ο άντρας μου έχει πάθει σοκ από το μέγεθός τους...

Χαχαχαχα!!!Μια απο τα ίδια και εδώ και επειδή τα σουτιέν εγκυμοσύνης και θηλασμού είναι λεπτά υφάσματα χωρίς επένδυση είναι και εντελώς προκλητικές!!Πάντως ο άντρας μου είναι ενθουσιασμένος με το μέγεθος του στήθους μου και δεν είχα και μικρό πριν 85c φόραγα αλλά τώρα Παμελα είμαι η άτιμη...στητή και καμαρώτή όμως χαχαχαχαχα!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...