Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Μπράβο DimRous,μια χαρά,μακάρι να είναι έτσι ελεγχόμενο μέχρι το τέλος το ζάχαρο σου!!!

Stroumf και γω το ίδιο όταν ξυπνάω το πρωί πως και πως περιμένω να περάσει το μισάωρο απο το χάπι του θυροειδη,πεινάω σαν λύκος!!!!!!

Αν είναι κ ο σιδηρος πρωι αστα χαχα. Αρνι θα τρωμε μετα. Εγω τ θυροειδη τ πρωτους μηνες π ανακατευομουν τ επινα στο υπνο μ πριν ξυπνησω. Μαλλον θα τ καθιερωσω πάλι


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αν είναι κ ο σιδηρος πρωι αστα χαχα. Αρνι θα τρωμε μετα. Εγω τ θυροειδη τ πρωτους μηνες π ανακατευομουν τ επινα στο υπνο μ πριν ξυπνησω. Μαλλον θα τ καθιερωσω πάλι

αυτό το έκανα και γω αλλά τώρα μάλλον θα το κάνω με το σίδηρο αυτό,μιας και πάντα για πρωινό τρώω γαλακτοκομικά και με το σίδηρο δεν κάνει!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

dimrous μπραβο σου βρε...πολυ ωραια νεα...και πολυ καλο θα σου κανει το περπατημα...χωρις υπερβολες ετσι;

ξεχασα να σας πω οτι μου ειπε οτι αν στις επομενες εξετασεις πεσει πολυ ο αιματοκριτης...(σε αυτες που εκανα τωρα, επεσε 2 μοναδες μεσα σε 1μιση μηνα)θα μου βαλει αλλη μια φορα σιδηρο...δηλαδη 3 φορες την μερα.....

φαιη μου σε ευχαριστω!!!!!βουρ για β επιπεδου ολες τωρα ε;


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

εγω πινω γαλα το πρωι...κατα τις 8...γυρω στις 9 τρωω κατι ,μετα 10 παιρνω τις βιταμινες με το φυλλικο,11:30 το σιδηρο συνηθως μαζι με εναν χυμο...15:00 το ασβεστιο και αργα το βαρδυ παλι το σιδηρο...καπως ετσι το ρυθμιζω...δηλαδη ο πρωινος σιδηρος δεν ειναι και τοσο πρωινος...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια sos θελω να σας εξομολογηθω κατι....φοβαμαι παρα πολυ την στιγμη τις γεννας το σκεφτομαι και κοντευω να παθω κριση πανικου γενικοτερα οσο αναφορα τον πονο δεν ειμαι καθολου ανθεκτικη και γενικοτερα ειμαι και πολυ φυγοπονη...δεν εχω παθει ποτε τιποτα το πιο σοβαρο που εχω κανει ειναι ενα σφραγισματακι και αυτο πριν πολλα πολλα χρονια(ευτηχως εχω πολυ γερα δοντια και δεν εχω προβληματα)θα γελατε τωρα αλλα τι να κανω σας μιλαω ειλικρινα νομιζω οτι οταν μου πουν οτι γενναω δεν ξερω πως θα αντιδρασω εχω τρομερη φοβια εντομεταξη εχω και την πεθερα μου να με φρικαρη και να μου λεει να μην κανω επισκληριδιο γιατι φοβατε λεει οτι δεν ειναι καθολου ακινδυνη και με φρικαρη ακομη περισσοτερο εσεις τι γνωμη εχετε????


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελενακι...καταρχην ηρεμησε....

τι να σου πω τωρα....

οκ...η γεννα δεν μπορει να συγκριθει με ενα σφραγισμα η αληθεια...μπορει ομως να συγκριθει με πολυ εντονους πονους περιοδου...

η επισκληριδιος βοηθαει παρα πολυ στην μειωση αυτων των πονων στο μισο και παραπανω...γιατι πρεπει να καταλαβαινεις ποτε εχεις συσπαση για να σπρωχνεις...να μην ειναι μηχανικος ο τροπος που τα κανεις αυτα...

αλλα κοριτσακι μου...ειλικρινα ολα ειναι ελεγχομενα...ακομη και οι πονοι...εξαλλου σκεψου οτι μετα απο λιγο θα κρατας στην αγκαλια σου για μια ζωη αυτο που 9 μηνες μεγαλωνε μεσα σου...

στο λεω εγω που αν θελει ο θεουλης θα το περασω για τριτη φορα αυτο...και ανυπομονω τρελα...μονο και μονο για τη στιγμη της γεννας...

η λεξη πονος αν και την εζησα 2 φορες σε αυτη την μορφη...δεν μου εχει μεινει...ουτε λιγο...με ειχανε μαγεψει ολα τα υπολοιπα και κυριως το αποτελεσμα....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

ελενακι...καταρχην ηρεμησε....

τι να σου πω τωρα....

οκ...η γεννα δεν μπορει να συγκριθει με ενα σφραγισμα η αληθεια...μπορει ομως να συγκριθει με πολυ εντονους πονους περιοδου...

η επισκληριδιος βοηθαει παρα πολυ στην μειωση αυτων των πονων στο μισο και παραπανω...γιατι πρεπει να καταλαβαινεις ποτε εχεις συσπαση για να σπρωχνεις...να μην ειναι μηχανικος ο τροπος που τα κανεις αυτα...

αλλα κοριτσακι μου...ειλικρινα ολα ειναι ελεγχομενα...ακομη και οι πονοι...εξαλλου σκεψου οτι μετα απο λιγο θα κρατας στην αγκαλια σου για μια ζωη αυτο που 9 μηνες μεγαλωνε μεσα σου...

στο λεω εγω που αν θελει ο θεουλης θα το περασω για τριτη φορα αυτο...και ανυπομονω τρελα...μονο και μονο για τη στιγμη της γεννας...

η λεξη πονος αν και την εζησα 2 φορες σε αυτη την μορφη...δεν μου εχει μεινει...ουτε λιγο...με ειχανε μαγεψει ολα τα υπολοιπα και κυριως το αποτελεσμα....

fysalida προσπαθω να το δω απο τη θετικη πλευρα οτι στο τελος θα κρατησω το μωρακι μου στην αγκαλια μου αλλα με κυριευη το αισθημα του φοβου δεν ξερω γιατι αλλα προσφατα εμαθα και μια γνωστη που γεννησε την εποιασε κριση πανικου και την εβαλαν καισαρικη με ολικη ναρκωση..εσυ και στις δυο σου γεννες γεννησες φυσιολογικα με επισκληριδιο????


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ελενακι μου, εκανα 2 φυσιολογικους τοκετους με επισκληριδιο..

στην πρωτη γεννα λιγο μετα την επισκληριδιο ανεβασα πιεση ...η οποια αντιμετωπιστηκε αμεσα και ολα καλα..δεν ξερω με σιγουρια να σου πω αν η πιεση ανεβηκε λογω επισκληριδιου λογω επιπλοκης..ή λογω του αγχους της γεννας..

στη δευτερη παντως γεννα κυλησαν ολα ομαλα..το μονο που ο τοκετος κρατησε διπλασιες ωρες απο την πρωτη.

μην αγχωνεσαι για τιποτα....να σκεφτεσαι θετικα...και το μονο που δεν θα σου μεινει στο τελος...θα ειναι ο πονος...

σε καταλαβαινω απολυτα παντως...απολυτα....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

ναι ελενακι μου, εκανα 2 φυσιολογικους τοκετους με επισκληριδιο..

στην πρωτη γεννα λιγο μετα την επισκληριδιο ανεβασα πιεση ...η οποια αντιμετωπιστηκε αμεσα και ολα καλα..δεν ξερω με σιγουρια να σου πω αν η πιεση ανεβηκε λογω επισκληριδιου λογω επιπλοκης..ή λογω του αγχους της γεννας..

στη δευτερη παντως γεννα κυλησαν ολα ομαλα..το μονο που ο τοκετος κρατησε διπλασιες ωρες απο την πρωτη.

μην αγχωνεσαι για τιποτα....να σκεφτεσαι θετικα...και το μονο που δεν θα σου μεινει στο τελος...θα ειναι ο πονος...

σε καταλαβαινω απολυτα παντως...απολυτα....

αχ ρε κοριτσακι ευχομαι και το τριτο σου μωρακι να ερθει με ενα πονο!!!εχω και εγω πόλυ αγχος γαυτο φρικαρω αλλα και φοβαμαι παραληλα ευχομαι να πανε ολα καλα και να τα ξεχασω ολα οταν δω το μωρακι μου!!!!:)


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρούνα καλημέρα...μόλις είδα από τι ώρα γράφεις και ξέρεις τι είπα;;; ''τι έπαθε αυτή πρωί πρωί''...:D:D:D. Kι εγώ είχα πριν κτ μερες περίεργες αυπνίες και ξυπνούσα στις 6!!!αλλά φύγανε ευτυχώς!!!καλή δύναμη...

Είδες Φαίη??? Έκανα την έκπληξη σήμερα. Ακόμα άυπνη είμαι. Έχω στο σπίτι την ξαδέλφη μου και με έχει κουράσει είναι η αλήθεια... Όλη μέρα μιλάει... Δεν μπορώ άλλο!!! Μάλλον για αυτό ξύπνησα αξημέρωτα...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είδες Φαίη??? Έκανα την έκπληξη σήμερα. Ακόμα άυπνη είμαι. Έχω στο σπίτι την ξαδέλφη μου και με έχει κουράσει είναι η αλήθεια... Όλη μέρα μιλάει... Δεν μπορώ άλλο!!! Μάλλον για αυτό ξύπνησα αξημέρωτα...

δλδ τι; σου μιλούσε και από τα αξημέρωτα;;;;:D:D:D

όταν νιώθεις ότι σε κουράζει να της λές ότι νιώθεις κουρασμένη και να κλείνεσαι στο δωμάτιο σου να ησυχάζεις...έγκυος είσαι δεν πρέπει να καταπιέζεσαι...:twisted::twisted::twisted:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια sos θελω να σας εξομολογηθω κατι....φοβαμαι παρα πολυ την στιγμη τις γεννας το σκεφτομαι και κοντευω να παθω κριση πανικου γενικοτερα οσο αναφορα τον πονο δεν ειμαι καθολου ανθεκτικη και γενικοτερα ειμαι και πολυ φυγοπονη...δεν εχω παθει ποτε τιποτα το πιο σοβαρο που εχω κανει ειναι ενα σφραγισματακι και αυτο πριν πολλα πολλα χρονια(ευτηχως εχω πολυ γερα δοντια και δεν εχω προβληματα)θα γελατε τωρα αλλα τι να κανω σας μιλαω ειλικρινα νομιζω οτι οταν μου πουν οτι γενναω δεν ξερω πως θα αντιδρασω εχω τρομερη φοβια εντομεταξη εχω και την πεθερα μου να με φρικαρη και να μου λεει να μην κανω επισκληριδιο γιατι φοβατε λεει οτι δεν ειναι καθολου ακινδυνη και με φρικαρη ακομη περισσοτερο εσεις τι γνωμη εχετε????

Ελενάκι καταρχάς μην αγχώνεσαι γιατί δεν είναι καλό για το μωράκι σου. Εγώ είμαι πρωτάρα και φυσικά υπάρχει ο φόβος για το άγνωστο κομμάτι της γέννας αλλά νομίζω πως όλες με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε. Ούτε εγώ έχω περάσει κάποιο τρελό πόνο στη ζωή μου μέχρι τώρα (ούτε σφράγισμα δεν έχω:P) αλλά είμαι αισιόδοξη. Η γνώμη μου είναι να μην ακούς κανένα και να ρωτήσεις σχετικά τον γιατρό σου. Το οτι θα πονέσουμε λιγάκι είναι σίγουρο με όποιο τρόπο και να γεννήσουμε αλλά νομίζω οτι όταν πάρουμε αγκαλιά το παιδάκι μας θα τα ξεχάσουμε όλα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω πινω γαλα το πρωι...κατα τις 8...γυρω στις 9 τρωω κατι ,μετα 10 παιρνω τις βιταμινες με το φυλλικο,11:30 το σιδηρο συνηθως μαζι με εναν χυμο...15:00 το ασβεστιο και αργα το βαρδυ παλι το σιδηρο...καπως ετσι το ρυθμιζω...δηλαδη ο πρωινος σιδηρος δεν ειναι και τοσο πρωινος...

fysalida, εμένα το φυλλικό μου είπε να το παίρνω νηστική σχεδόν(δλδ μακριά από γεύμα) μαζί με το σίδηρο και χυμό και μακριά από το μαγνήσιο. Προς το παρόν πιάνει γιατί έχω αιματοκρίτη σχεδόν 40 με 1 σίδηρο μόνο την ημέρα


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

δλδ τι; σου μιλούσε και από τα αξημέρωτα;;;;:D:D:D

όταν νιώθεις ότι σε κουράζει να της λές ότι νιώθεις κουρασμένη και να κλείνεσαι στο δωμάτιο σου να ησυχάζεις...έγκυος είσαι δεν πρέπει να καταπιέζεσαι...:twisted::twisted::twisted:

Αχ... Δυστυχώς υπάρχουν μερικοί άνθρωποι που οτι και να τους πεις δεν καταλαβαίνουν... Όμως όχι δεν μου μιλούσε απο τα άγρια χαράματα γιατί κοιμόταν. Την ακούω όμως 3μέρες συνεχόμενα και στον ύπνο μου έβλεπα αυτήν να μου λέει και να μου λέει ώσπου ξύπνησα!!! Εφιάλτης μου έγινε!!!:shock:


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

fysalida, εμένα το φυλλικό μου είπε να το παίρνω νηστική σχεδόν(δλδ μακριά από γεύμα) μαζί με το σίδηρο και χυμό και μακριά από το μαγνήσιο. Προς το παρόν πιάνει γιατί έχω αιματοκρίτη σχεδόν 40 με 1 σίδηρο μόνο την ημέρα

Εγώ πάλι πίνω το φυλλικό το πρωί, το μεσημέρι ασβέστιο και το βράδυ το σίδηρο. Όμως δεν το ρώτησα. Από μόνη μου το κάνω... Πάντως και ο δικός μου αιματοκρίτης δεν έχει πέσει καθόλου (37.2) και πίνω και εγώ ένα την ημέρα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...