Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

καλημέρα σας καλημέρα σας μέλλουσες μανουλίτσες!!!Τι κάνετε??

Fysalida πολύ ωραία τα νέα σας!!!!μοντέλο η μικρή σου ζουζούνα!!

DimRous μην σκας για τις κετόνες,και μένα ενώ κάθε μέρα μου έβγαιναν αρνητικο,3 μέρες συνεχόμενες μου βγήκαν θετικό και έντονο μάλιστα!!και μετά πάλι αρνητικό,τυχαίνει!!

Εγώ κορίτσια δεν έχω αντισώματα για ερυθρά,το γιατί δεν το ξέρω μιας και το εμβόλιο το έχω κάνει,και μου είχε πει να προσέχω πολύ!δόξα το θεό μέχρι τώρα οκ!

κορίτσια ξέρει καμία αν κάνει να παίρνω το σίδηρο(χάπι)μαζί με μαγνήσιο και βιταμίνες?εσείς πότε και πως τα παίρνετε αυτά??εγώ εκτός απο αυτά παίρνω και το χάπι του θυροειδή αλλά αυτό το ξέρω έτσι και αλλιώς ότι πρέπει να έχεις άδειο στομάχι και τουλάχιστον μετά απο μισή ώρα να φας ή να πιείς οτιδήποτε.


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια πολυ καλα τ νεα σας μπραβο!!

τοξοπλασμα κ κυτταρομεγαλοοιο κανω καθε μηνα. Αττη τ φορα παρατήρησα κ εγω οτι δε μ έγραψε θυροειδη

Καλημέρα!!! Εγώ εξέταδη θυροειδή έκανα μόνο στον προγεννητικό. Δεν έχω ξανακάνει. Αλλά μπορεί να παίζει ρόλο πως δεν έχω πρόβλημα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Με πήρε ο ύπνος στις 3 και ξυπνησα στις 7!!! Ζεσταινόμουν, έβλεπα και ένα όνειρο. Μπορεί να παίζει και ρόλο που φιλοξενούμε την ξαδέλφη μου αυτές τις μέρες... Πάντως είμαι πτώμα... Νυστάζωωωω....


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιρνω χαπι για τ θυροειδη. Και ηδη ανεβηκε τ προηγούμενο μήνα κ αλλαξαμε χαπι. Νομιζω ο θυροειδης μεταβαλλεται πολυ ευκολα στη εγκυμοσυνη εχεις δε έχεις προβλημα.

Κ εγω κοριτσια δε κοιμαμαι καλά. Τωρα 2 βραδια ξυπναω τουλαχιστον 3 φορες για τουαλετα. Πφφφ στους τελευταιους μηνες τ θα γινει δλδ;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε με κ εμενα στη λιστα με τις αυπνοιες !! Κοιμηθηκα 11 ξυπνησα στις τρεις ιδρωμενη χαλια!! Που να αρχισουν τα μικρακια τις καλες βολτες στην κοιλια !!

Θυροειδη δεν μου γραφει , απαγορευεται μονο ενδοκρινολογος μπορει,ρωτησα κ τον παθολογο μου κ μου ειπε το ιδιο!

Γενικα για καμπυλη , ζαχαρο κ θυροειδη εχει αφησει τον ενδοκρινολογο να ασχοληθει !

Μαρια2610! Εγω παιρνω το χαπι του θυροειδη .... Μιση ωρα μετα του σιδηρου κ μετα απο καμια ωρα πινω καφε ή γαλα ! Εμαθα ομως οτι για γαλακτοκομικα ή ασβεστιο πρεπει να χει τουλαχιστον δυο τρεις ωρες διαφορα απ του σιδηρου για να απορροφηθει απ τον οργανισμο !

Ετοιμο κ το ραντεβου της β επιπεδου..., 20 Νοεμβριου !! 21w+5d ! Στην β επιπεδου κανουν κ αιματος ξερετε !??

Ποια αλλη ειπαμε παει προγενεσις ?? να πιουμε ενα καφε βρε αδερφε ! :P


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σας καλημέρα σας μέλλουσες μανουλίτσες!!!Τι κάνετε??

Fysalida πολύ ωραία τα νέα σας!!!!μοντέλο η μικρή σου ζουζούνα!!

DimRous μην σκας για τις κετόνες,και μένα ενώ κάθε μέρα μου έβγαιναν αρνητικο,3 μέρες συνεχόμενες μου βγήκαν θετικό και έντονο μάλιστα!!και μετά πάλι αρνητικό,τυχαίνει!!

Εγώ κορίτσια δεν έχω αντισώματα για ερυθρά,το γιατί δεν το ξέρω μιας και το εμβόλιο το έχω κάνει,και μου είχε πει να προσέχω πολύ!δόξα το θεό μέχρι τώρα οκ!

κορίτσια ξέρει καμία αν κάνει να παίρνω το σίδηρο(χάπι)μαζί με μαγνήσιο και βιταμίνες?εσείς πότε και πως τα παίρνετε αυτά??εγώ εκτός απο αυτά παίρνω και το χάπι του θυροειδή αλλά αυτό το ξέρω έτσι και αλλιώς ότι πρέπει να έχεις άδειο στομάχι και τουλάχιστον μετά απο μισή ώρα να φας ή να πιείς οτιδήποτε.

καλημέρα Maraki!!! είσαι σίγουρη για τα αντισώματα ερυθράς; εφόσων όντως έχει γίνει το εμβόλιο είναι περίεργο αυτό που λες.Μήπως ήταν άλλο εμβόλιο; Tώρα σχετικά με τις βιταμίνες το μαγνήσιο το παίρνεις μόνο του κι αφού έχεις φάει(αλλά μακριά από γαλακτοκομικό γεύμα).

Τον σίδηρο σχετικά νηστική αλλά μαζί με βιταμίνη c για να γίνει σωστή η απορρόφηση.Εγώ τον παίρνω μαζί με το filicine και ένα χυμό πορτοκάλι, και μετά από μία ώρα παίρνω το γεύμα μου. Μεταξύ τους μαγνήσιο/σίδηρο/ασβέστιο πρέπει να απέχουν min 2 ώρες


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Με πήρε ο ύπνος στις 3 και ξυπνησα στις 7!!! Ζεσταινόμουν, έβλεπα και ένα όνειρο. Μπορεί να παίζει και ρόλο που φιλοξενούμε την ξαδέλφη μου αυτές τις μέρες... Πάντως είμαι πτώμα... Νυστάζωωωω....

Ρούνα καλημέρα...μόλις είδα από τι ώρα γράφεις και ξέρεις τι είπα;;; ''τι έπαθε αυτή πρωί πρωί''...:D:D:D. Kι εγώ είχα πριν κτ μερες περίεργες αυπνίες και ξυπνούσα στις 6!!!αλλά φύγανε ευτυχώς!!!καλή δύναμη...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι απο τον ενδοκρινολογο και ειμαι πολυ χαρουμενη. Βαση εξετασεων διαβητη δεν εχω κανει ακομα, κραταω μονο τις δυο μετρησεις την ημερα (νηστειας και μεταγευματικο πρωινο) κραταω τη διατροφη και αν δεν αλλαξει κατι θα επαναλάβω τη καμπυλη. Ο γιατρος θεωρει πως αν βαλω το καθημερινο περπατημα στο προγραμμα πολυ πιθανων να το γλυτώσω. Οποτε το ονειρο του vbac δεν σβηνει ακομα. Ξεκιναω περπατημα σας το ειπα;


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ!!!!

ολες μας τωρα να εχουμε μια αψογη β επιπεδου!!!!!

neo geo αλλαξα γιατρο επειδη καποια πραγματα μου την ειχαν σπασει στον δικο μου και κυριως επειδη μου ζητησε ενα απιστευτο ποσο ,ελαφρως αυξημενο κιολας...για τον τοκετο..προσπαθωντας να με πεισει οτι ολα ειναι πιο οικονομικα τωρα...σε σχεση με 4 χρονια πριν που ειχα γεννησει την κορη μου...δηλαδη μιλαμε για απιστευτη ψευτια...

εε το σκεφτηκαμε με τον αντρα μου και ενω ειχαμε αλλον γιατρο γνωστο σε ιδιωτικο ομως παλι μαιευτηριο,αποφασισαμε να ξοδεψουμε το ποσο που θα σκαγαμε στα ιδιωτικα μαιευτηρια και στους γιατρους πολυτελειας...σε πραγματα που χρειαζεται η μεγαλη μας οικογενεια...πια...

γειά σου fysalida με την κοράκλα σου την όμορφη!!!μοντέλο να γίνει αφού είναι ψιλόλιγνη να βγάλει κν ευρώ...:D:D:D:D:D

Εγώ έχω β επιπέδου στις 13/11!!!ποιός περιμένει,ε;;;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι απο τον ενδοκρινολογο και ειμαι πολυ χαρουμενη. Βαση εξετασεων διαβητη δεν εχω κανει ακομα, κραταω μονο τις δυο μετρησεις την ημερα (νηστειας και μεταγευματικο πρωινο) κραταω τη διατροφη και αν δεν αλλαξει κατι θα επαναλάβω τη καμπυλη. Ο γιατρος θεωρει πως αν βαλω το καθημερινο περπατημα στο προγραμμα πολυ πιθανων να το γλυτώσω. Οποτε το ονειρο του vbac δεν σβηνει ακομα. Ξεκιναω περπατημα σας το ειπα;

μπράβο Dimrous :D:D:D:D:D:D:D αυτά είναι νέα....Νίκησες τον διαβήτη ρε θηρίο;;;; Το περπάτημα βοηθάει πάρα πολύ...ξανάρχισα κι εγώ που το είχα σταματήσει όταν έμεινα έγκυος λόγω ιστορικού.Από βδομάδα ξεκινάω και pilates!!!


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βαλτε με κ εμενα στη λιστα με τις αυπνοιες !! Κοιμηθηκα 11 ξυπνησα στις τρεις ιδρωμενη χαλια!! Που να αρχισουν τα μικρακια τις καλες βολτες στην κοιλια !!

Θυροειδη δεν μου γραφει , απαγορευεται μονο ενδοκρινολογος μπορει,ρωτησα κ τον παθολογο μου κ μου ειπε το ιδιο!

Γενικα για καμπυλη , ζαχαρο κ θυροειδη εχει αφησει τον ενδοκρινολογο να ασχοληθει !

Μαρια2610! Εγω παιρνω το χαπι του θυροειδη .... Μιση ωρα μετα του σιδηρου κ μετα απο καμια ωρα πινω καφε ή γαλα ! Εμαθα ομως οτι για γαλακτοκομικα ή ασβεστιο πρεπει να χει τουλαχιστον δυο τρεις ωρες διαφορα απ του σιδηρου για να απορροφηθει απ τον οργανισμο !

Ετοιμο κ το ραντεβου της β επιπεδου..., 20 Νοεμβριου !! 21w+5d ! Στην β επιπεδου κανουν κ αιματος ξερετε !??

Ποια αλλη ειπαμε παει προγενεσις ?? να πιουμε ενα καφε βρε αδερφε ! :P

Πω δλδ ξυπνας παιρνεις τ χαπι τ σιδηρου μετα απο μιση ωρα τ χαπι τ θυροειδη κ μετα απο αλλη μιση ωρα τρως; εγω δε αντεχω ηδη που περιμένω για τ θυροειδη χαχα γρ αν δε φαω στη ωρα μ κανει ββολτες τ στομαχι.

εμενα στη β επιπεδου μ πε οτι δεν εχει εξεταση αιματος


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Maraki!!! είσαι σίγουρη για τα αντισώματα ερυθράς; εφόσων όντως έχει γίνει το εμβόλιο είναι περίεργο αυτό που λες.Μήπως ήταν άλλο εμβόλιο; Tώρα σχετικά με τις βιταμίνες το μαγνήσιο το παίρνεις μόνο του κι αφού έχεις φάει(αλλά μακριά από γαλακτοκομικό γεύμα).

Τον σίδηρο σχετικά νηστική αλλά μαζί με βιταμίνη c για να γίνει σωστή η απορρόφηση.Εγώ τον παίρνω μαζί με το filicine και ένα χυμό πορτοκάλι, και μετά από μία ώρα παίρνω το γεύμα μου. Μεταξύ τους μαγνήσιο/σίδηρο/ασβέστιο πρέπει να απέχουν min 2 ώρες

Fey καλημέρα και σε σένα!!ναι είναι σίγουρο για τα αντισώματα της ερυθράς,μου έκανε 2 φορές της εξετάσεις η γυναικολόγος και όντως δεν έχω.το εμβόλιο είναι σίγουρο ότι το έχω κάνει μιας και έχω το βιβλιάριο μου με όλα τα μεβόλια απο μωρό.υπάρχει κάποιες φορές που συμβαίνει αυτό,να θέλει δηλαδή κάποιο εμβόλιο επανάληψη...πω πω πολύ ζόρι με όλα αυτά που έχω να παίρνω το πρωί....πρέπει να φτιάξω πρόγραμμα!!!!:rolleyes::rolleyes:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι απο τον ενδοκρινολογο και ειμαι πολυ χαρουμενη. Βαση εξετασεων διαβητη δεν εχω κανει ακομα, κραταω μονο τις δυο μετρησεις την ημερα (νηστειας και μεταγευματικο πρωινο) κραταω τη διατροφη και αν δεν αλλαξει κατι θα επαναλάβω τη καμπυλη. Ο γιατρος θεωρει πως αν βαλω το καθημερινο περπατημα στο προγραμμα πολυ πιθανων να το γλυτώσω. Οποτε το ονειρο του vbac δεν σβηνει ακομα. Ξεκιναω περπατημα σας το ειπα;

Mpravo μπραβο ετσι να περνουμε ολες κουράγιο! ! Ολα να πανε καλα εύχομαι


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Fey καλημέρα και σε σένα!!ναι είναι σίγουρο για τα αντισώματα της ερυθράς,μου έκανε 2 φορές της εξετάσεις η γυναικολόγος και όντως δεν έχω.το εμβόλιο είναι σίγουρο ότι το έχω κάνει μιας και έχω το βιβλιάριο μου με όλα τα μεβόλια απο μωρό.υπάρχει κάποιες φορές που συμβαίνει αυτό,να θέλει δηλαδή κάποιο εμβόλιο επανάληψη...πω πω πολύ ζόρι με όλα αυτά που έχω να παίρνω το πρωί....πρέπει να φτιάξω πρόγραμμα!!!!:rolleyes::rolleyes:

άσε, κι εγώ αναρωτιέμαι τι θα γίνει όταν μου προσθέσει και ασβέστιο, και το μαγνήσιο γίνει 3 φορές τη μέρα!!!:confused::confused::confused:

Επίσης μου είπε ότι ο καφές πρέπει αν απέχει από όλες αυτές τις βιταμίνες γτ είναι ανασταλτικός παράγοντας στην απορρόφηση...Tώρα για την ερυθρά μην αγχώνεσαι γτ δεν κολλά έτσι απλά, αλλά να αποφεύγεις τα μικρά παιδάκια...:(


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο DimRous,μια χαρά,μακάρι να είναι έτσι ελεγχόμενο μέχρι το τέλος το ζάχαρο σου!!!

Stroumf και γω το ίδιο όταν ξυπνάω το πρωί πως και πως περιμένω να περάσει το μισάωρο απο το χάπι του θυροειδη,πεινάω σαν λύκος!!!!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...