Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Φυσαλιδα! Πολυ ευχαριστα νεα ! Ψιλολιγνη η κυρια ε ? εμας αν κ δεν μας μετρησε υψος ειναι 240 γρ θα μοιασει στη μαμα της παχουλοκομψη ! Χαχαχ !!

Μου εγραψε κ μενα εξετασεις τοξοπλασμα με τα χιλια ζορια αλλα σκασιλα μου!

Neo Geo άκου επειδή το ρώτησα. Αν δεν έχεις αντισώματα για τοξόπλασμα και κυταρρομεγαλοιό πρέπει κάθε 1,5 μήνα να το επαναλαμβάνεις. Μήπως έχεις αντισώματα και για αυτό δεν ήθελε να στο γράψει?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Neo Geo άκου επειδή το ρώτησα. Αν δεν έχεις αντισώματα για τοξόπλασμα και κυταρρομεγαλοιό πρέπει κάθε 1,5 μήνα να το επαναλαμβάνεις. Μήπως έχεις αντισώματα και για αυτό δεν ήθελε να στο γράψει?

Για κυταρρομαγαλοιο εχω αντισωματα για τοξοπλασμα δεν εχω!

Πρωτη κ τελευταια φορα στον προγεννητικο τα εκανα τον αυγουστο απο τοτε δεν τις ξαναγραψε παρα μονο χθες που το ζητησα εγω


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ!!!!

ολες μας τωρα να εχουμε μια αψογη β επιπεδου!!!!!

neo geo αλλαξα γιατρο επειδη καποια πραγματα μου την ειχαν σπασει στον δικο μου και κυριως επειδη μου ζητησε ενα απιστευτο ποσο ,ελαφρως αυξημενο κιολας...για τον τοκετο..προσπαθωντας να με πεισει οτι ολα ειναι πιο οικονομικα τωρα...σε σχεση με 4 χρονια πριν που ειχα γεννησει την κορη μου...δηλαδη μιλαμε για απιστευτη ψευτια...

εε το σκεφτηκαμε με τον αντρα μου και ενω ειχαμε αλλον γιατρο γνωστο σε ιδιωτικο ομως παλι μαιευτηριο,αποφασισαμε να ξοδεψουμε το ποσο που θα σκαγαμε στα ιδιωτικα μαιευτηρια και στους γιατρους πολυτελειας...σε πραγματα που χρειαζεται η μεγαλη μας οικογενεια...πια...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

ελενακι μενεις μονιμα στην κεφαλλονια;

ειναι οντως πολυ ωραιο νησι...εχω κανει διακοπες μια φορα εκει...

μας μαγεψε η σαμη και ο μυρτος αν και δεν τον πετυχαμε στα καλυτερα του...η θαλασσα ηταν γεματη λαδια...δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο...αλλα τα χρωματα των νερων και γενικα η μορφολογια του τοπιου ηταν σοκαριστικα ομορφη!

καλημερα fysalida πολυ ωραια τα νεα σου!!!!!!κοριτσαρος με ολη την σημασια σου ευχομαι να εχεις ενα γερο και δυνατο μωρο!!!!

ναι μενω μονιμα μεγαλωσα στην κεφαλλονια εφυγα σαν φοιτητρια οπου εμεινα στην αθηνα για 8 χρονια γιατι εργαζομουν και τα τελευταια 2 χρονια μενω παλι μονιμα στην κεφαλλονια!!!κριμα που δεν πετηχες τον μυρτο σε καλη μερα ειναι καταπληκτικη παραλια αν και λιγο επικυνδινη οταν εχει καιρο αλλα υπαρχουν και αλλες καταπληκτικες παραλιες με κοκκινη αμμο με λευκη αμμο με βοτσαλο με οτι θελεις ειναι πανεμορφη η κεφαλλονια αν δεν ειχαμε και τους σεισμους θα ηταν υπεροχα αλλα εχουμε μαθει να ζουμε με αυτους....!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα κοιλιτσες ομορφες!!!!!!!να εχετε μια υπεροχη ημερα!!!!

ρουνα neogeo ουτε και εγω εχω αντισωματα για τοξοπλασμα και κανω καθε 1,5 μηνα εξετασεις ο γιατρος μου ειπε να προσεχω πολυ καλα τα λαχανικα μου να μη τρωω εξω και γενικα να αποφευγω τις γατες ευτηχως δεν εχω καθολου επαφη με γατες!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Τι κανετε κορες;;; Σας εχω πει οτι δε μου χαλαει τιποτα τη διαθεση;;; πρωι πρωι οι εξετασεις της "γριας", πρωτα πιεση, μετα ζαχαρο και τωρα και κετονες. Το τελευταιο δυο μερες τωρα βγαινει θετικοτατο. Αλλα δε πανε να πνιγουν, τη διαθεση δε μου τη χαλαει τιποτα λεμε. Καλα jimdim σωθηκα με το ελληνικο καφε πρωι πρωι νηστικη, ζω μεγαλες στιγμες.

Για το θεμα νοσοκομειο δε ξερω τι θα κανω, ειναι πολλες οι παραμετρους που πρεπει να δω. Εχω κανει καισαρικη (ετσι να μας βρισκεται, χωρις λογο) τωρα λοιπον παω για φυσιολογικο. Στα δημοσια εχει πεσει γραμμη και δεν αναλαμβανουν, ο γιατρος που εχω διαλεξει αναλαμβανει και εχει τρομερη εμπειρια στο θεμα ΑΛΛΑ λογο του διαβητη τα ιδιωτικα θελουν τα μωρα να τα κρατουν προληπτικα 24 ωρες στη ΜΕΝΝ (ειναι μια σχετικα ασφαλης λυση που τους βολευει, οχι ομως η σωστοτερη) αλλα μετα απο αυτο που περασα στη κορη μου (τη κραταγανε 3 μερες χωρις να μας λενε γιατι) για να μη μου το βαλουν λοιπών θα πρεπει με δικηγόρο και ΟΛΑ τα απαραιτητα εγγραφα (πρωτόκολλα , αξιοπιστες μελετες). Να κανω συναντηση με διευθυντη παιδιατρικης και διοικηση. Αλλα δε θελω να μπω σε αυτη τη διαδικασια "επιθεσης". Στη β επιπεδου θα πρεπει να δω τι ισχυει στο μητερα (λογο της πιστοποιησης που εχει) και σιγα σιγα να το ψαχνω. Αν βρεθω στο διλλημα μωρο στη ΜΕΝΝ ή προσπαθεια για φυσιολογικο, σαφως θα προτιμήσω να μη μπει προληπτικά το μωρο στη ΜΕΝΝ.

Καλημέρα!

Είδες κάνει θαύματα παιδί μου αυτός ο καφές!!!!

Λίγο περίπλοκο να μπείς σε αυτή την διαδικασία.Και εγώ μαζί σου μεταξύ καισάρικής και ΜΕΝΝ θα προτιμούσα την καισαρική.

Οι κέτονες τι είναι???


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!!!!!!!!

neo geo και αννα τι ευχαριστα τα νεα σας!!!!μπραβο κοριτσια μου!!!!!

τα δικα μου!!!

ολα μια χαρα....κοριτσαρος με υπογραφη...μιας και μας αφησε ολοκαθαρα να διακρινουμε το φυλο της....σχεδον 19 εκατοστα πατοκορφα...και γυρω στα 200 γραμμαρια...ψιλολιγνη η κυρια....

συμβαδιζει σε μετρησεις ακριβως με την εβδομαδα της....

ενταξει....να πω οτι δεν ειμαι μια κατουρημενη και απολυτα ευτυχισμενη μαμα;

παντα να ακουμε καλα νεα μωρε....και να γεννησουμε ολες οπως το περιμενουμε...

μου εγραψε εκτος απο γενικες εξετασεις και εξετασεις για τοξοπλασμα και κυταρρομεγαλοιο και μου ειπε να κλεισω απο τωρα ραντεβου για β επιπεδου στις 15 νοεμβρη.

ο γιατρος ,σημειωνω ειναι η δευετρη φορα που το βλεπω,μου εκανε για αλλη μια φορα πολυ καλη εντυπωση...αν και κινηθηκαμε πιο γρηγορα αυτη τη φορα....γιατι ειχε πολυ κοσμο...

neo geo περαστικα μωρε...και προσεχε ε;

dimrous και εμενα μου φαινεται μεγαλο μπλεξιμο αυτο που λες...αλλα εσυ ξερεις καλυτερα...να κανεις οτι θεωρεις σωστο...και ετσι θα ναι!

Αχου μωρέ το μωράκι σας μεγάλωσε μωρέ!!!Με το καλό ο κορίτσαρος και εύχομαι πάντα τέτοια να ακούμε!Καλά ο μπαμπάς σας θα είναι ευτυχισμένος άνθρωπος με τόσες κούκλες γύρω του!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ jimdin μην μου λες τετοιαααααα εγω βλεπω το αγορακι τις φιλης μου που ειναι σκετος μαμακιας ολο μαμα και μαμα βεβαια τον πατερα του τον εχει σαν προτυπο...δεν ξερω τι να πω οτι και να ειναι παντα στην μανουλα θα γυριζουν...με το καλο να βγει η κορακλα σου ειναι το ιδανικο για εμενα ενα αγορι στην αρχη και μετα ενα κοριτσακι...γιατι βλεπεις και εγω εχω ενα μεγαλυτερο αδελφο που το αγαπω πολυ και μεχρι και τωρα μου κανει ολα τα χατηρια!!!:D

Κοίτα στα δύσκολα την μαμά φωνάζουμε αλλά στην περιπτωσή μας ο μπαμπάς μας είναι η λατρεία μας!!!!Αχ μακάρι να είναι σαν και σας και τα δικά μου τα παιδάκια και εγώ είμαι απο μία πολύ δεμένη οικογένεια και πραγματικά είναι ό,τι καλύτερο!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

αληθειαααα?????πολυ χαιρομαι η αληθεια ειναι οτι για να γυρισεις ολη την κεφαλλονια θελεις τουλαχιστον μια εβδομαδα γιατι ειναι μεγαλο νησι!!!μακαρι να σας ξανα δοθη η ευκαιρια να ερθετε εχει πολλες ομορφιες η κεφαλλονια και καταπληκτικες παραλιες!!!

Μακάρι να είμαστε καλά και να το ξανακάνουμε αυτή την φορά για περισσότερες μέρες!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα νεα σου fysalida τελεια η μπεμπουλα.

Neo geo εχω βρει γιατρο για vbac αλλα σε ιδιωτικο. Αν δε μπορεσει να μου εξασφαλίσει οτι το μωρο δε θα μπει προληπτικά στη ΜΕΝΝ θα αλλαξω. Παντως επειδη εχω βιωσει πολυ ασχημες καταστασεις στη πρωτη μου κορη, χωρις λογο και αιτια. Πραγματα που υποτίθεται ηταν για το καλο του μωρου, αλλα οταν πηρα τα χαρτια του μωρου απο το νοσοκομειο πραγματικα το εξέθεσαν σε πολυ μεγαλο κινδυνο (αυτο δε το λεω εγω, εχω πόρισμα κοριφαιου αμερικανου παιδιατρου γιατι εφτασα ενα βημα πριν τη μήνυση) αυτη τη φορα δε θα κατσω σα τη κοτα να κανουν στο παιδι μου οτι θελουν. Ακριβως γιατι δε θελω να μπλεξω σε ολο αυτο, θα δω τα δεδομένα και μαλλον με βλεπω για δημοσιο. Υπαρχει βεβαια και μια τριτη επιλογη αλλα αυτη βλεπεις αν μπορεις να το κανεις τελευταια στιγμη.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα fysalida πολυ ωραια τα νεα σου!!!!!!κοριτσαρος με ολη την σημασια σου ευχομαι να εχεις ενα γερο και δυνατο μωρο!!!!

ναι μενω μονιμα μεγαλωσα στην κεφαλλονια εφυγα σαν φοιτητρια οπου εμεινα στην αθηνα για 8 χρονια γιατι εργαζομουν και τα τελευταια 2 χρονια μενω παλι μονιμα στην κεφαλλονια!!!κριμα που δεν πετηχες τον μυρτο σε καλη μερα ειναι καταπληκτικη παραλια αν και λιγο επικυνδινη οταν εχει καιρο αλλα υπαρχουν και αλλες καταπληκτικες παραλιες με κοκκινη αμμο με λευκη αμμο με βοτσαλο με οτι θελεις ειναι πανεμορφη η κεφαλλονια αν δεν ειχαμε και τους σεισμους θα ηταν υπεροχα αλλα εχουμε μαθει να ζουμε με αυτους....!!!!

Τι καλά να γυρίζεις στο τόπο που κατάγεσαι και να μεγαλώνεις τα παιδάκια σου ήρεμα!Εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα Αθήνα αλλά άνετα θα πήγαινα επαρχία!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Για κυταρρομαγαλοιο εχω αντισωματα για τοξοπλασμα δεν εχω!

Πρωτη κ τελευταια φορα στον προγεννητικο τα εκανα τον αυγουστο απο τοτε δεν τις ξαναγραψε παρα μονο χθες που το ζητησα εγω

Έγώ έχω αντισώματα αλλά επανέλαβα τις εξετάσεις που είχα κάνει στο προγεννητικό πριν περίπου 1 μήνα.Νομίζω και για ερυθρά.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Για κυταρρομαγαλοιο εχω αντισωματα για τοξοπλασμα δεν εχω!

Πρωτη κ τελευταια φορα στον προγεννητικο τα εκανα τον αυγουστο απο τοτε δεν τις ξαναγραψε παρα μονο χθες που το ζητησα εγω

Όπως διαβάζω όλες οι κοπέλες τα κάνουν. Μη το αφήσεις έτσι. Πίεσε τον. Εγώ μόνο ερυθρά δεν κάνω γιατί έχω αντισώματα. Όλα τα άλλα τα κάνω κάθε 1,5 μήνα και μετά τη β επιπέδου θα κάνω και την πρώτη μου καμπύλη ζαχάρου.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στα δύσκολα την μαμά φωνάζουμε αλλά στην περιπτωσή μας ο μπαμπάς μας είναι η λατρεία μας!!!!Αχ μακάρι να είναι σαν και σας και τα δικά μου τα παιδάκια και εγώ είμαι απο μία πολύ δεμένη οικογένεια και πραγματικά είναι ό,τι καλύτερο!!!

πιστευω ειναι πως θα μαθεις το παιδι απο την αρχη εμενα ο αδελφος μου απο μικρος ποτε δεν με ζηλευε ισα ισα που παντα ηταν προστατευτικος και με νοιαζοταν βλεπεις του ειχε περασει η μαμα μου στο μυαλο οτι ειναι ο μεγαλος αδελφος και πρεπει να με προστατευει και ετσι με τα χρονια δεθικαμε βγαιναμε μαζι παντα με καλυπτε αλλα με προσεχε και με συμβουλευε συνχρονος!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...