Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

daip, το βαλιτσακι καθε εγκυου ειναι και προσωπικη υποθεση...για καθε γυναικα ...αναλογα με τις προσωπικες της αναγκες...αλλαζει και το περιεχομενο της βαλιτσας...ας πουμε για μενα ειναι απραιτητες 3 αλλαξιες ...το πολυ βασικο...αυτο που θα επιλεξεις για νυχτικο ή πυτζαμα ειναι να εχει κουμπια στην περιοχη του στηθους που θα επιτρεπουν στο στηθος γρηγορα και χωρις κοπο να βγει για να θηλασει το μωρο...

επισης τα σουτιεν σου να ειναι σουτιεν ειδικα για θηλασμο...

μετα επιθεματα στηθους...

παντοφλες

νεσεσερ με ειδη περιποιησης(οδοντοκρεμα, ενυδατικη κρεμα,σαμπουαν,αφρολουτρο)

υγρα μαντηλακια...

αντισηπτικο χεριων

πετσετες

εσωρουχα

σερβιετες...

αυτα θεωρω εγω απαραιτητα...οι αναγκες ομως διαφερουν...απο γυναικα σε γυναικα

για το μωρο σιγουρα αλλαξιες...εγω θα χρειαστω σιγουρα αρκετα ζιπουνακια...μιας και γενναω σε δημοσιο νοσοκομειο και δεν θα μου τα παρεχουν, πανες,καλτσακια,πετσετουλα ...αυτα νομιζω...βεβαια θα ρωτησω οταν ερθει η ωρα...γιατι οπως προειπα η γεννα σε δημοσιο νοσοκομειο πρεπει να διαφερει πολυ σ εσχεση με το ιδιωτικο...κυριως σε οτι εχει να κανει με την περιποιηση του μωρου...

τζαμιν...σε ευχαριστω που το μοιραστκες μαζι μας...οντως ο γιατρος σου ειναι για πολλες φαπες...

και εγω τα 2 μου παιδια με προκληση τα γεννησα αλλα φυσιολογικα..τη δευτερη με την ιδια αιτιολογια με εσενα...οτι φαινεται μεγαλη στον υπερηχο και δεν θα μπορεσω να την γεννησω φυσιολογικα λογω αδυνατου σωματοτυπου και στενης λεκανης..αλλα...το παλεψαμε μεχρι τελους...παρολο που ο γιατρος μου πεταγε σποντες τυπου...αντε ακομη...;ξημερωσαμε...εχω ραντεβου...δευτεροτοκη εισαι και κατι τετοια κουλα...αλλα εγω βραχος...ηθελα φυσιολογικη γεννα...βοηθησε βεβαια και το γεγονος οτι το μωρο δεν εχανε παλμους...εκανα 13 ωρες να γεννησω και γεννησα φυσιολογικα ενα οντως μεγαλο μωρο για τα κυβικα μου...3700 ηταν...αρα σε αυτο το κομματι ειχε δικιο...

καλη επιτυχια με την γεννα σου!!!!σου ευχομαι ολα να πανε περιφημα και οπως τα περιμενεις...

περαστικα στον μικρουλη σου jim din!!!νηπιο κανονικο δεν πηγαινει;αν ναι,νομιζω οτι ειναι δυσκολο να τον σταματησεις μεγαλο διαστημα γιατι ειναι υποχρεωτικη η εκπαιδευση του νηπιαγωγειου αρα κανονικα δεν επιτρεπεται...τωρα αν εχεις συννενοηθει με την δασκαλα του..εχει καλως...εμενα ας πουμε που ειναι προνηπιακι μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα...να την σταματησω.οπως μου ειπαν χαρακτηριστικα...προνηπιο ειναι αν ηταν νηπιο θα ηταν δυσκολο...γιαυτο ρωτα...;)

συμφωνω απολυτα με την αποψη της jimdin για τα δημοσια με τα ιδιωτικα μαιευτηρια...ακριβως αυτος ειναι ο λογος που επελεξα και εγω δημοσιο ενω κουτσα στραβα θα μπορουσα να υποστηριξω ενα ιδιωτικο...τα λεφτα στην τσεπη μου για εμενα και την οικογενεια μου και οχι σε νοσοκομειοα ξενοδοχεια και γιατρους που δεν βλεπουν κριση πουθενα...εχοντας αυξημενες τιμες....ντροπη...

ωχ αμαν ,τι σεντοναρα εγραψα....σορι κοριτσια...φαφλατιαση εγκυμοσυνης...:tongue:


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα φουσκωτούλες!!!καλά πόσα γράψατε καλέ απο χθές το βράδυ??

Λοιπόν να σχολιάσω,δεν θυμάμαι ποια απο σας είπε ότι θα γεννήσει στο Ελενας με μονόκλινο δωμάτιο λουξ,η κουμπάρα μου γέννησε 2 παιδιά εκεί και έμεινε σε τέτοια δωμάτιο,ένα έχω να πω,δεν έχει τίποτα να ζηλέψει απο τα μονόκλινα των ιδιωτικών κορίτσια!!είχα πάθει πλάκα,πολύ καθαρά και όλα καινούργια!!!και όντως η τιμή του είναι αστεία!!αν ήμουν ακόμα Αθήνα εκεί θα γεννούσα σίγουρα!!

Fysalida άντε τυχερή θα δεις την ζουζουνίτσα σου σήμερα!!!περιμένουμε κατευθείαν νέα μετά!!!

επίσης για το θέμα πιτζάμα ή νυχτικό σκεφτείτε ότι αν κάνετε καισαρική έχετε και τον καθετήρα τουλάχιστον την πρώτη μέρα,άρα η πιτζάμα δεν βολεύει...

Εγώ μόλις γύρισα απο τον διαβητολόγο,έμεινε πολϋ ευχαριστημένος με τις τιμές του ζαχάρου μου και προς το παρόν δεν μου δίνει ακόμα ενέσεις όσο το ελέγχουμε με διατροφή!!!γιούπι!!!!τώρα θα με δει σε 3 βδομάδες πάλι!!

καλή βδομάδα δεν σας είπα....


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματεας του γιατρου δενμου γραψε σιδηρο κ φεριτινη μονο αιματοκριτη κ αιμοσφαιρινη !! Ξεκινησα με 40,2 μετα στις 12 εβδομαδες ειχα 37,8 κ χθες 33,8! Αυριο εχω γιατρο να δω τι θα μου πει κ τι αλλες εξετασεις θα κανω! Ισως το δικαιολογει κ το στιγμα που εχω δεν ξερω ! Ενα gynotardyferon την ημερα προς το παρον νηστικη το πρωι !

Ρε κριτσια το ειδικο βαρος στην εξεταση ουρων τι νουμερακι εχει ? ειχα 1010 και μου το χε με μαυρα γραμματα ..ολα τα υπολοιπα φυσιολογικοτατα ! Ισως φταιει που πινω και 5 μπουκαλια νερο την μερα...

Κοίτα κανονικά νομίζω πως έπρεπε να κάνεις εξέταση και για σίδηρο και φερριτίνη μιας και αυτά συνυπολογίζονται για να δεις τι χρειάζεται να πάρεις. Πες το στο γιατρό σου.

Όσο για το ειδικό βάρος στα ούρα η τιμή σου είναι με μαύρα γράμματα γιατί είναι κάτω από το όριο όχι πάνω. Δεν παίζει όμως κάποιο σημαντικό ρόλο. 1012 είναι το κατώτατο όριο. Δεν έχεις κάποια τρελή απόκλιση!!! Εγώ πίνω τουλάχιστον 7 μπουκάλια νερό τη μέρα και έχω 1015. Δεν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Μην αγχώνεσαι με τέτοια πράγματα!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!!

καλη εβδομαδα!!!

ημερα γιατρου σημερα!!!!!!αργα βεβαια, αλλα σημερα σημερα σημερα!!!!

εχω τρελη αγωνια!!!!!!

και εγω τα αλλα μου 2 παιδια τα γεννησα σε ιδιωτικα μαιευτηρια...λητω και γαια...αλλα τωρα ειπαμε να παμε σε δημοσιο...μια ο γιατρος που δεν μου εκανε κλικ λογω διαφορων γεγονοτων...μια τα λεφτα που μας ζητουσε(2500 και για τη μαια του)...ε... ειπαμε να παμε σε δημοσιο...και ευτυχως νομιζω βρηκα καλο γιατρο...θα δειξει...

neo geo...γιαυτο που περιγραφεις με τα βρωμικα σεντονια...κανω οτι δεν το ακουω....δεν θα θελα να μου συμβει γιατι ειμαι ικανη να φερω δικα μου απο το σπιτι...και εγω σε μονοκλινο θα παω ή το πολυ δικλινο αν δεν βρεθει μονοκλινο...και εννοειται πως θα ναι μεγαλη η χαρα μου να εχω το μωρακι μου διπλα μου συνεχεια.....

για τις επισκεψεις στο σπιτι....δεν το συζηταω...κανενας που δεν μπορει να ελεγχθει για το τι μπορει να κουβαλαει δεν θα μπει στο σπιτι μεχρι το μωρο να σαραντισει τουλαχιστον...εγω εχω και τα κοριτσακια μου που πανε σχολειο...καλα την μκρη θα την σταματησω εκεινο τον μηνα σιγουρα,προνηπιακι ειναι.....η μεγαλη παει δημοτικο αρα δεν το συζηταμε....να σταματησει το παιδι...αλλα εκεινη πια δεν αρρωσταινει οπως παλια....μεγαλωσε το μαναρακι...εχει αντισωματα πια....θελει μεγαλη προσοχη παντως, εχουμε απολυτη ευθυνη να προστατεψουμε τους παρθενους οργανισμους των μωρων...ακομη και αν καποιοι μας παρεξηγησουν οτι δεν τους δεχομαστε σπιτι...κριμα...

dimrousκαταλαβαινω απολυτα πως λειτουργουν τα τα μυαλα...σε μικρες κλειστες κοινωνιες...και στις μεγαλες πολεις...αν και το φαινομενο ειναι πολυ λιγοτερο,υπαρχει...στην ελλαδα ζουμε...αλλα βαλε ορια...

doctor day today!!!!!!!σας το πα ε;;;εεεεε δνε πειραζει ...με καταλαβαινετε ειμαι σιγουρη....ενας μηνας αποχης ειναι αυτος....στερησηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Τι κάλά που έχεις γιατρό!!! Άντε περιμένουμε τα νέα σου!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περιμένω τους γονείς μου σήμερα και πετάω...την Πέμπτη φεύγει η αδερφή μου (daip έρχεται στα μέρη σου) και πιθανότατα να μην είναι εδώ στη γέννα αν και η ίδια λέει πως θα έρθει να δεί την ανηψιά της!!!

Καλό της ταξίδι και καλώς να μας έρθει.

Αχ...είναι μεγάλο το ταξίδι. Εμείς ήδη σκεφτόμαστε πόσοι μας περιμενουν με το μωρό του χρόνου και τι ταλαιπωρία έχουμε να περάσουμε αν αποφασίσουμε να το κάνουμε. Αλλιως να ταξιδεύουν 3 και αλλιώς 103!

daip, το βαλιτσακι καθε εγκυου ειναι και προσωπικη υποθεση...για καθε γυναικα ...αναλογα με τις προσωπικες της αναγκες...αλλαζει και το περιεχομενο της βαλιτσας...ας πουμε για μενα ειναι απραιτητες 3 αλλαξιες ...το πολυ βασικο...αυτο που θα επιλεξεις για νυχτικο ή πυτζαμα ειναι να εχει κουμπια στην περιοχη του στηθους που θα επιτρεπουν στο στηθος γρηγορα και χωρις κοπο να βγει για να θηλασει το μωρο...

επισης τα σουτιεν σου να ειναι σουτιεν ειδικα για θηλασμο...

μετα επιθεματα στηθους...

παντοφλες

νεσεσερ με ειδη περιποιησης(οδοντοκρεμα, ενυδατικη κρεμα,σαμπουαν,αφρολουτρο)

υγρα μαντηλακια...

αντισηπτικο χεριων

πετσετες

εσωρουχα

σερβιετες...

αυτα θεωρω εγω απαραιτητα...οι αναγκες ομως διαφερουν...απο γυναικα σε γυναικα

για το μωρο σιγουρα αλλαξιες...εγω θα χρειαστω σιγουρα αρκετα ζιπουνακια...μιας και γενναω σε δημοσιο νοσοκομειο και δεν θα μου τα παρεχουν, πανες,καλτσακια,πετσετουλα ...αυτα νομιζω...βεβαια θα ρωτησω οταν ερθει η ωρα...γιατι οπως προειπα η γεννα σε δημοσιο νοσοκομειο πρεπει να διαφερει πολυ σ εσχεση με το ιδιωτικο...κυριως σε οτι εχει να κανει με την περιποιηση του μωρου...

Αυτά εννοώ,όχι τα προσωπικά. Ψιλο-πελάγωσα με τα πυτζαμοειδή. Δε δουλεύει και το μυαλό μου στις στροφές που είχε συνηθίσει πια. Γι'αυτό ήθελα τη συμβουλη των έμπειρων.

Αυτό με τα κουμπιά για παράδειγμα δε το είχα σκεφτεί. Είδα σε κάποιο site (αντε να το ξαναβρω!!) νυχτικά σε στυλ πουκαμίσας. Με κουμπιά δηλαδη. Πολύ πιο βολικό απο κάθε άλλο είδος τώρα που το σκέφτομαι. Τσουπ, ξεκουμπώνεις, ταίζεις. :D

Όσο για τα του μωρού, θα ρωτήσω κανα δυο γνωστές που γέννησαν στο ίδιο νοσομείο που θα γεννήσω και εγω. Είναι κάπως οργανωμένα εδω. Παίρνεις το μωρό με την προίκα μαζί. Η πεθερά μου, κάπου είχε στην Ελλαδα την κουβερτούλα με την οποια είχε πάρει τον άντρα μου σπιτι... 35 χρόνια μετα, έχουν το ίδιο χρώμα. Ριγε, ροζ-λευκο-γαλάζιο.:D:D:D:D

Και δε σας είπα και την τύχη μου... κονόμησα ριλάξ, κουνια/ριλαξ και high-chair και carrier σχεδόν ολοκαίνουρια και τζάμπα. :cool::cool: Από ξαδέρφες και φίλες που τα είχαν έτοιμα για ανακύκλωση. :shock:


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Φουσκες καλησπερα σας ! Μολις γυρισα απ τον γιατρο ! Ειδαμε το παιδακι μας το οποιο μας ειπαν ξανα οτι ΜΑΛΛΟΝ ειναι κοριτσι 240 γραμμαρια! Ολα καλα ειπε ο γιατρος ! Για τον αιματοκριτη μου ειπε οτι ειναι μια χαρα για εγκυος και να μην ανυσηχω , εξετασεις παλι χωρις σιδηρο κ φεριτινη κ χωρις crp δεν ειναι αναγκη μου ειπε ... Πιεση 14,3 αλλα δεν προλαβα να χαλαρωσω κατευθειαν με εβαλεκ την μετρησε ! Γενικα ειναι ευχαριστημενος κ μου ειπε οτι δεν χρειαζετε να αγχωνομαι βλεπει πολλες εγκυμονουσες καθε μερα κ αν υπηρχε προβλημα θα μου το λεγε !

Τι να πω ρε κοριτσια ... Το πολυ πολυ να παω στον παθολογο να μου γραψει αυτες τις εξετασεις να ησυχασω !

Β επιπεδου μου ειπε απο 20 εως 26 νοεμβριου οποτε υπομονη κ εγω ενα μηνακι ακομα !!!!

JimDin με το καλο να τους δεχτεις τους δικους σου!

Fysalida περιμενουμε νεααα !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φουσκες καλησπερα σας ! Μολις γυρισα απ τον γιατρο ! Ειδαμε το παιδακι μας το οποιο μας ειπαν ξανα οτι ΜΑΛΛΟΝ ειναι κοριτσι 240 γραμμαρια! Ολα καλα ειπε ο γιατρος ! Για τον αιματοκριτη μου ειπε οτι ειναι μια χαρα για εγκυος και να μην ανυσηχω , εξετασεις παλι χωρις σιδηρο κ φεριτινη κ χωρις crp δεν ειναι αναγκη μου ειπε ... Πιεση 14,3 αλλα δεν προλαβα να χαλαρωσω κατευθειαν με εβαλεκ την μετρησε ! Γενικα ειναι ευχαριστημενος κ μου ειπε οτι δεν χρειαζετε να αγχωνομαι βλεπει πολλες εγκυμονουσες καθε μερα κ αν υπηρχε προβλημα θα μου το λεγε !

Τι να πω ρε κοριτσια ... Το πολυ πολυ να παω στον παθολογο να μου γραψει αυτες τις εξετασεις να ησυχασω !

Β επιπεδου μου ειπε απο 20 εως 26 νοεμβριου οποτε υπομονη κ εγω ενα μηνακι ακομα !!!!

JimDin με το καλο να τους δεχτεις τους δικους σου!

Fysalida περιμενουμε νεααα !

Ωραία τα νέα σου! Μια χαρά βάρος έχει το μωράκι σου! Όσο για τις εξετάσεις αφού σου είπε οτι δεν χρειάζονται μην τις κάνεις. Για να ησυχάσεις τον επόμενο μήνα ζήτα του εσύ να τις κάνεις. Δεν μπορεί, θα τις γράψει...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια! !! ! Καλη εβδομάδα και καλώς ήρθαν οι καινούργιες μανούλες :)

Όλες γιατρό είχαμε σήμερα βλέπω! !! ! Εγώ πήγα το μεσημέρι , , όλα καλά αλλά δεν έχω κανένα ιδιαίτερο νέο. .., για το φύλο τπτ ακόμα κανένα από τα δύο , , εξετάσεις αίματος θα κάνω την επόμενη φορά σρ 3 εβδομάδες και ως τότε μόνο τον σίδηρο θα παιρνω! Μόνο εγώ έχω μείνει χωρίς καμία ιδέα για το φύλο μου φαίνεται .... :( .

Σε 2 εβδομάδες έχω β επιπέδου οπότε εκεί φαντάζομαι θα το μάθουμε σίγουρα! !! Εμένα από 190 γραμμάρια το καθένα είναι είπε , , ύψος μου είπε ότι δε μετράμε πλέον εσείς μετράτε? ??

Αυτά προς το παρόν , οι αναγουλες συνεχίζονται αλλά σε μικρότερο βαθμό και ευτυχώς ακόμη κοιμάμαι μπρούμυτα !!! Υπάρχει καμία που δεν μπορεί πλέον?

Φιλάκια σε ολες!!! :)


71Hap3.png

SaHqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια! !! ! Καλη εβδομάδα και καλώς ήρθαν οι καινούργιες μανούλες :)

Όλες γιατρό είχαμε σήμερα βλέπω! !! ! Εγώ πήγα το μεσημέρι , , όλα καλά αλλά δεν έχω κανένα ιδιαίτερο νέο. .., για το φύλο τπτ ακόμα κανένα από τα δύο , , εξετάσεις αίματος θα κάνω την επόμενη φορά σρ 3 εβδομάδες και ως τότε μόνο τον σίδηρο θα παιρνω! Μόνο εγώ έχω μείνει χωρίς καμία ιδέα για το φύλο μου φαίνεται .... :( .

Σε 2 εβδομάδες έχω β επιπέδου οπότε εκεί φαντάζομαι θα το μάθουμε σίγουρα! !! Εμένα από 190 γραμμάρια το καθένα είναι είπε , , ύψος μου είπε ότι δε μετράμε πλέον εσείς μετράτε? ??

Αυτά προς το παρόν , οι αναγουλες συνεχίζονται αλλά σε μικρότερο βαθμό και ευτυχώς ακόμη κοιμάμαι μπρούμυτα !!! Υπάρχει καμία που δεν μπορεί πλέον?

Φιλάκια σε ολες!!! :)

Γεια σου κορίτσι. Υπέροχα και τα δικά σου νέα! Εμάς την τελευταία φορά μας είπε και βάρος και ύψος. Η διαφορά με πριν ήταν οτι μέτρήσαμε από κεφάλι μέχρι πατούσα και όχι από κεφάλι μέχρι ποπο που μετρούσαμε παλαιότερα. Όσο για τον ύπνο που λες και εγώ δεν έχω κάποιο θέμα με τη στάση. Αλλά κοιμάμαι στο πλάι κυρίως.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια. Εγω ασυνηδειτα νομοζω απο τοτε π τ εμαθα μονο πλαι κοιμαμαι. Κ πριν με βόλευε πολύ τ πλαι οποτε οκ.

α σημερα που πηγα για εξετασεις με ρωτησε η μικροβιολογος πόσο μηνων ειμαι κ μολις τ ειπα μ λεει π ειναι η κοιλια σ;;; οεο χαχα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

stroumf καλη επιτυχια με τις εξετασεις, ρουνα καπως ετσι θα το κανω αν κ που του ζητησα για τοξοπλασμα τον ειδα στραβωσε ... τελος παντων θα δειξει !!

ΑΝΝΑΑΑΑ κ εγω ευτυχως ακομα μπορω κ κοιμαμαι μπρουμυτα και επισης ουτε εμενα μετραει υψος μονο γραμμαρια !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ηρθαν οι δικοί μου και πήγαμε για φαγητό και βρήκα κενό να πάω στα h&m στην Ερμού!Πήρα τζινάκι ,κολαν και δυο μπλουζες βαμβακερές σε λευκό και μαύρο.Ήθελα άλλο ένα τζιν μαύρο αλλά δεν είχε το νουμερο μου.Τέλεια μου έκατσαν και όπως μου είπε η μαμά μου μιά κοιλιά είμαι όλη!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια! !! ! Καλη εβδομάδα και καλώς ήρθαν οι καινούργιες μανούλες :)

Όλες γιατρό είχαμε σήμερα βλέπω! !! ! Εγώ πήγα το μεσημέρι , , όλα καλά αλλά δεν έχω κανένα ιδιαίτερο νέο. .., για το φύλο τπτ ακόμα κανένα από τα δύο , , εξετάσεις αίματος θα κάνω την επόμενη φορά σρ 3 εβδομάδες και ως τότε μόνο τον σίδηρο θα παιρνω! Μόνο εγώ έχω μείνει χωρίς καμία ιδέα για το φύλο μου φαίνεται .... :( .

Σε 2 εβδομάδες έχω β επιπέδου οπότε εκεί φαντάζομαι θα το μάθουμε σίγουρα! !! Εμένα από 190 γραμμάρια το καθένα είναι είπε , , ύψος μου είπε ότι δε μετράμε πλέον εσείς μετράτε? ??

Αυτά προς το παρόν , οι αναγουλες συνεχίζονται αλλά σε μικρότερο βαθμό και ευτυχώς ακόμη κοιμάμαι μπρούμυτα !!! Υπάρχει καμία που δεν μπορεί πλέον?

Φιλάκια σε ολες!!! :)

Πολύ ωραία τα νέα απο τα διδυμάκια Αννα μου!Με το καλό!

Εγώ μπρούμιτα με τίποτα και μου λείπει!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Φουσκες καλησπερα σας ! Μολις γυρισα απ τον γιατρο ! Ειδαμε το παιδακι μας το οποιο μας ειπαν ξανα οτι ΜΑΛΛΟΝ ειναι κοριτσι 240 γραμμαρια! Ολα καλα ειπε ο γιατρος ! Για τον αιματοκριτη μου ειπε οτι ειναι μια χαρα για εγκυος και να μην ανυσηχω , εξετασεις παλι χωρις σιδηρο κ φεριτινη κ χωρις crp δεν ειναι αναγκη μου ειπε ... Πιεση 14,3 αλλα δεν προλαβα να χαλαρωσω κατευθειαν με εβαλεκ την μετρησε ! Γενικα ειναι ευχαριστημενος κ μου ειπε οτι δεν χρειαζετε να αγχωνομαι βλεπει πολλες εγκυμονουσες καθε μερα κ αν υπηρχε προβλημα θα μου το λεγε !

Τι να πω ρε κοριτσια ... Το πολυ πολυ να παω στον παθολογο να μου γραψει αυτες τις εξετασεις να ησυχασω !

Β επιπεδου μου ειπε απο 20 εως 26 νοεμβριου οποτε υπομονη κ εγω ενα μηνακι ακομα !!!!

JimDin με το καλο να τους δεχτεις τους δικους σου!

Fysalida περιμενουμε νεααα !

Τι ωραία νέα κοριτσάκι!!!!Μπέμπα και εσύ ε?Μπράβο με το καλό!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...