Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Ξερω εγω πολλες καισαρικες ακουω τωρα τελευταια. Κ εγω θελω τ μαμα μ αλλα δυστυχως δε ειναι σε θεση να μένει. Τ δωματιο ειναι μονοκλινο κ εχει ενα κρεβαυι κ ενα καναπε κρεβατι πολυ ανετο οποτε θα μα σται οκ. Ειναι λιγο μικρο αλλα εχει 100 με 150 διαφορα με τ δικλινο που είναι μόνο ενα ατομο. Οποτε λεμε αυατ τ λςφτα να τ διαθεσουμε καπου αλλου

Αρα θα είσαι σε μονόκλινο ή δεν κατάλαβα καλα?Στα μονόκλινα είσαι μόνη σου ενώ στα δίκλινα έχει 2 κρεβάτια.

Μιά χαρά θα είναι η βοηθεια του άντρα σου άλλωστε 3 μέρες μόνο!!!Όσο για την καισαρική είναι θέμα γιατρού δυστυχώς...Εμένα ας πουμε ξέρω οτι είναι υπερ του φυσιολογικού και αν όλα πάνε καλά είναι διαθετημένος να περιμένει και κάποιες μέρες μετά την ΠΗΤ.Πάντως πάνω απο όλα έχει σημασία η ασφάλεια του μωρού και της μαμά αλλά αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος γιατί να πάει καποια για καισαρικη.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμείς πληρώνουμε 60 ευρώ την επίσκεψη (είναι παντα απόγευμα) και αυχενική και επιπέδου τις κάνω και εγώ σε ιδιωτικό οποτε είναι έξτρα και δεν ξέρω ποσο θα κανει το μαιευτήριο και ποσά πληρώνουν οι ασφαλειες ,όσο για το γιατρό δεν ζητάει,δίνεις όσα θες και αν θες.Τώρα για το rooming in δεν το συζητώ καν και ειμαι εντελώς κάθετη αν όλα ειναι οκ.δεν διαπραγματευομαι το οτι το παιδι μου δεν θα είναι στην αγκαλιά μου....δεν υπάρχει καν στη σκέψη μου να αφήσω το μωράκι μου μόνο του τη στιγμη που χρειαζεται εμένα και μονο εμένα!!!ηταν το πρωτο που Ρώτησα στο νοσοκομειο της Άρτας που γέννησα το γιο μου και το ίδιο εκανα και εδω στην Πάτρα ...αν μου έλεγαν οτι δεν θα το είχα μαζί μου θα επελεγα ειλικρινά να γεννήσω αλλου!Αφήστε που στο θηλασμό δεν υπαρχει ωράριο....όσο για τους συγγενείς και τις ιωσεις που και εγώ φοβαμαι ,μπαίνοντας στο δωμάτιο θα έχουμε μασκουλες και θα λέμε στους περίεργους οτι είναι εντολή γιατρού!!!!Εν τω μεταξύ σε νοσοκομειο έρχονται...ποσο θα καθονται????

Εμείς εδώ στην Πάτρα δεν έχουμε συγγενείς,μονο πολύ λίγους γνωστούς,αλλά και στο γιο μου που ημασταν στην πόλη μας το πρόβλημα δεν το αντιμετώπισα στην κλινική αλλά στο σπίτι που παρόλο που είχε τονίσει ο γυναικολόγος μπροστά στην πεθερά οτι απαγορεύονται δια ροπάλου οι επισκέψεις τουλαχιστον για σαράντα μέρες στο σπίτι,η κύρια μου κουβάλησε όλο της το σοι και κάποιους με παιδάκια....ηταν απο τα χειρότερα που μου έχει κανει και δεν το συγχωρώ...αλλά και εγώ σαν πρωτάρα δεν έβγαλα άχνα...τωρα ομως αν γίνει καμια βλακεία....αλίμονο της!!!!Και τον πιτσιρικά μου τον γέννησα 28 Δεκέμβρη...εξίσου φουλ στις ιωσεις και το παιδι έκανε ρινίτιδα πριν σαραντησει....ευτυχώς μονο με μυξούλες!!Άιντε, γιατί συγχηστηκα τωρα που τα θυμηθηκα....Τελοσπαντων!!!!Καλό βράδυ!!!!


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω Jimdim δε το συζητώ ειμαι πολυ υπερ του rooming in. Νιώθεις αλλη ασφαλεια με το μωρο μαζι σου. Όσο για το κοσμο πρώτον το μωρο δεν ειναι "θεαμα που ηρθε τωρα και στη πολη σας για λιγες παραστασεις, τρεξτε να το δειτε) εκει θα ειναι και σε 3 και σε 4 μηνες, καποια στιγμη θα το δουν. Εξαλλου εμεις δε παρεξηγουμε. Επισης αυτο που αναρωτιεμαι, ολο αυτο το προσωπικο που ερχετέρχεται σε επαφη με το μωρο μου αν νιωει μια αδιαθεσια ή εχει ελαφρα καταρροή ή ποναει ο λαιμος τους, τι κανουν δε πανε στη δουλεια τους; Ας μην υπολογισω τις συνθηκες που ειδα με τα ματια μου στη ΜΕΝΝ με τα μωρα αντι για πιπιλα να εχουν στο στομα τη θηλή απο το μπιμπερο με μια ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΑ απο πισω για να μπορουν να το πιπιλανε. Το ακουτε χαρτοπετσετα. Και αν αυτα γινονται στη ΜΕΝΝ που υποτιθεται οτι τα μωρα για καποιο λογο χρειαζονται εντατικη παρακολουθηση δε μπορω να φανταστω τι γινεται στους ορόφους.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αρα θα είσαι σε μονόκλινο ή δεν κατάλαβα καλα?Στα μονόκλινα είσαι μόνη σου ενώ στα δίκλινα έχει 2 κρεβάτια.

Μιά χαρά θα είναι η βοηθεια του άντρα σου άλλωστε 3 μέρες μόνο!!!Όσο για την καισαρική είναι θέμα γιατρού δυστυχώς...Εμένα ας πουμε ξέρω οτι είναι υπερ του φυσιολογικού και αν όλα πάνε καλά είναι διαθετημένος να περιμένει και κάποιες μέρες μετά την ΠΗΤ.Πάντως πάνω απο όλα έχει σημασία η ασφάλεια του μωρού και της μαμά αλλά αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος γιατί να πάει καποια για καισαρικη.

Ναι σε μονοκλινο σκεφτόμαστε εχει 50 ευρω διαφορα με τ δικλινο με αλλη κοπελα. Δε αξιζει νομιζω γτ δε θα ξέρεις σε τ κατασταση θα είσαι θα θες κ τ ησθχια σ. Δε ξερω τ ειναι υπερ η γιατρός μ δε έχουμε συζητησει ποτε επι τ θέματος. Συμφωνω αν ειναι για τ ασφαλεια μας εννοειται διαφορετικά κ εγβ δε βρισκω λογο. Ασε π εγω φομαμαο οτιδήποτε ξενο κ θα μ φαινεται οτι ποναω πολυ οτι ωχ εχβ αυτό τ μ συμβαινει ωχ τ αλλο.μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mariaeleni και εμενα μου το εκανε μια φορα, τους ειπα παω να θηλασω και δεν ξαναβγηκα απο το δωματιο. Το μηνυμα το πήρε και δε το ξανα εκανε.

Σωστη!!!!!Εγώ τίποτα...μονο μάσκα διναμε και παλι δεν την φοραγαν !και εμένα σε ενα δυαρακι 45τ. Που σημαίνει οτι δεν είχα την δυνατότητα να αερισω καλά η να ''εξαφανισω''το μωρο!άστα,δράμα!!!μετα,όταν άλλαξαν σπίτι κάποια στιγμη της την είπα γιατί και εκεί συνέχισε να φέρνει τον καθένα χωρίς ενημέρωση να μας δει...κάπως διορθώθηκε απο τοτε!!Βέβαια όπως είπα εδώ είμαστε μακρια απο συγγενείς...σιγά μην ξεκινήσουν απο Άρτα ή Γιάννενα να έρθουν Πάτρα....πάντως για το σπίτι αυτή τη φορά θα είμαι και εγώ bitch...;)


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω Jimdim δε το συζητώ ειμαι πολυ υπερ του rooming in. Νιώθεις αλλη ασφαλεια με το μωρο μαζι σου. Όσο για το κοσμο πρώτον το μωρο δεν ειναι "θεαμα που ηρθε τωρα και στη πολη σας για λιγες παραστασεις, τρεξτε να το δειτε) εκει θα ειναι και σε 3 και σε 4 μηνες, καποια στιγμη θα το δουν. Εξαλλου εμεις δε παρεξηγουμε. Επισης αυτο που αναρωτιεμαι, ολο αυτο το προσωπικο που ερχετέρχεται σε επαφη με το μωρο μου αν νιωει μια αδιαθεσια ή εχει ελαφρα καταρροή ή ποναει ο λαιμος τους, τι κανουν δε πανε στη δουλεια τους; Ας μην υπολογισω τις συνθηκες που ειδα με τα ματια μου στη ΜΕΝΝ με τα μωρα αντι για πιπιλα να εχουν στο στομα τη θηλή απο το μπιμπερο με μια ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΑ απο πισω για να μπορουν να το πιπιλανε. Το ακουτε χαρτοπετσετα. Και αν αυτα γινονται στη ΜΕΝΝ που υποτιθεται οτι τα μωρα για καποιο λογο χρειαζονται εντατικη παρακολουθηση δε μπορω να φανταστω τι γινεται στους ορόφους.

Αυτό με το προσωπικό το έχω και εγώ μεγάλη απορία...Τραγικά αυτά που περιγράφεις για μενν.ασχολίαστα!!!!


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω Jimdim δε το συζητώ ειμαι πολυ υπερ του rooming in. Νιώθεις αλλη ασφαλεια με το μωρο μαζι σου. Όσο για το κοσμο πρώτον το μωρο δεν ειναι "θεαμα που ηρθε τωρα και στη πολη σας για λιγες παραστασεις, τρεξτε να το δειτε) εκει θα ειναι και σε 3 και σε 4 μηνες, καποια στιγμη θα το δουν. Εξαλλου εμεις δε παρεξηγουμε. Επισης αυτο που αναρωτιεμαι, ολο αυτο το προσωπικο που ερχετέρχεται σε επαφη με το μωρο μου αν νιωει μια αδιαθεσια ή εχει ελαφρα καταρροή ή ποναει ο λαιμος τους, τι κανουν δε πανε στη δουλεια τους; Ας μην υπολογισω τις συνθηκες που ειδα με τα ματια μου στη ΜΕΝΝ με τα μωρα αντι για πιπιλα να εχουν στο στομα τη θηλή απο το μπιμπερο με μια ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΑ απο πισω για να μπορουν να το πιπιλανε. Το ακουτε χαρτοπετσετα. Και αν αυτα γινονται στη ΜΕΝΝ που υποτιθεται οτι τα μωρα για καποιο λογο χρειαζονται εντατικη παρακολουθηση δε μπορω να φανταστω τι γινεται στους ορόφους.

Δεν το βλέπω έτσι.Ξέρω ότι όσοι θα έρθουν θα έρθουν απο αγάπη και όχι για να δουν μωρέ...έχουμε ήδη ξεκαθαρίσει οτι στο σπίτι δεν θέλουμε κόσμο...Τώρα είμαστε και μεγάλες οικογένειες και φίλους έχουμε αρκετούς που πάντα ο ένας πήγαίνει στο άλλόν ,και ευτυχώς οι περισσότερες κοπέλες είναι μανούλες και θέλω να πιστεύω πως όπως εγώ και μόνο με την υποψία τις ίωσης δεν θα πήγαινα ποτε σε ένα μωράκι έτσι θα κάνουν και εκείνες...στην τελικη σας είπα η καλύτερη λύση είναι ο σύζηγος..με την μία βουρ στην καφετέρια για τα κεράσματα και τα συγχαρίκια!!!!Χαχαχα!!!

Καλά χαρτοπετσέτα σε νεογέννητο και μάλιστα ΜΕΝΝ??????Για να μην πώ για την πιπίλα!Καλέ σίγουρα και αυτές τα περνάνε τα κρυωματα τους και πάνε για δουλειά...τι δηλαδή στο πρώτο σινάχι πέρνουν άδεια????


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστη!!!!!Εγώ τίποτα...μονο μάσκα διναμε και παλι δεν την φοραγαν !και εμένα σε ενα δυαρακι 45τ. Που σημαίνει οτι δεν είχα την δυνατότητα να αερισω καλά η να ''εξαφανισω''το μωρο!άστα,δράμα!!!μετα,όταν άλλαξαν σπίτι κάποια στιγμη της την είπα γιατί και εκεί συνέχισε να φέρνει τον καθένα χωρίς ενημέρωση να μας δει...κάπως διορθώθηκε απο τοτε!!Βέβαια όπως είπα εδώ είμαστε μακρια απο συγγενείς...σιγά μην ξεκινήσουν απο Άρτα ή Γιάννενα να έρθουν Πάτρα....πάντως για το σπίτι αυτή τη φορά θα είμαι και εγώ bitch...;)

Χαχαχαχα!!!Γέλασα με το bitch!!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μονοκλινο σκεφτόμαστε εχει 50 ευρω διαφορα με τ δικλινο με αλλη κοπελα. Δε αξιζει νομιζω γτ δε θα ξέρεις σε τ κατασταση θα είσαι θα θες κ τ ησθχια σ. Δε ξερω τ ειναι υπερ η γιατρός μ δε έχουμε συζητησει ποτε επι τ θέματος. Συμφωνω αν ειναι για τ ασφαλεια μας εννοειται διαφορετικά κ εγβ δε βρισκω λογο. Ασε π εγω φομαμαο οτιδήποτε ξενο κ θα μ φαινεται οτι ποναω πολυ οτι ωχ εχβ αυτό τ μ συμβαινει ωχ τ αλλο.μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας

Συμφωνώ μαζί σου!και εγώ θα ρωτησω τη διάφορα της τιμής και αν είναι Νορμάλ,ασυζητητί θα κανονισω για μονόκλινο!!!άσε που στο ριο που γεννάω γίνεται χαμός και απο ρομά...και με τις λεχώνες δεν έχω θέμα...έχω θέμα με το σοι τους που δεν παλευονται...έρχονται δέκα μαζί τη φορά,κανουν φασαρία και ψάχνουν αφορμή για κλοπές...δεν θα το αντεχα!!!


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι σε μονοκλινο σκεφτόμαστε εχει 50 ευρω διαφορα με τ δικλινο με αλλη κοπελα. Δε αξιζει νομιζω γτ δε θα ξέρεις σε τ κατασταση θα είσαι θα θες κ τ ησθχια σ. Δε ξερω τ ειναι υπερ η γιατρός μ δε έχουμε συζητησει ποτε επι τ θέματος. Συμφωνω αν ειναι για τ ασφαλεια μας εννοειται διαφορετικά κ εγβ δε βρισκω λογο. Ασε π εγω φομαμαο οτιδήποτε ξενο κ θα μ φαινεται οτι ποναω πολυ οτι ωχ εχβ αυτό τ μ συμβαινει ωχ τ αλλο.μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας

Οπότε μια χαρά θα είστε!!!!Να μην αγχόνεσαι και να μην ανησυχεις.Μια χαρά θα τα καταφέρετε και θα είναι τόση η λαχτάρα σου να κρατάς αγκαλια και να χαζεύεις το μωράκι σου που δεν θα σκέφτεσαι ούτε θα φοβάσαι τίποτα!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

.

Συμφωνώ μαζί σου!και εγώ θα ρωτησω τη διάφορα της τιμής και αν είναι Νορμάλ,ασυζητητί θα κανονισω για μονόκλινο!!!άσε που στο ριο που γεννάω γίνεται χαμός και απο ρομά...και με τις λεχώνες δεν έχω θέμα...έχω θέμα με το σοι τους που δεν παλευονται...έρχονται δέκα μαζί τη φορά,κανουν φασαρία και ψάχνουν αφορμή για κλοπές...δεν θα το αντεχα!!!

Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω εγώ, πρώτα ο θεός,είναι 125 ευρώ την μέρα το μονόκλινο λουξ ,75 την μέρα το απλό μονόκλινο και 35 την μέρα το δίκλινο.Οπότε δεν αξίζει να μην πάς σε μονόκλινο!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Jimdim το λες αυτο γιατι εχεις στο μυαλο σου την Αθηνα και οχι το χωριό, που καθε γείτονας κάθε συγγενείς δε ξέρω και εγώ τι βαθμου θελουν να ερθουν για να "ξεμπερεύουν" από την υποχρέωση προς τα πεθερικά μου βέβαια. Ήμουν και η πρώτη νύφη και εδώ εγινε παρέλαση. Να σας πω και πως παίρνεις ενα σκασμό κιλα, κάθε ενας που ερχόταν έφερνε και ενα κουτι γλυκά κάποια στιγμή στη κυριολεξία το ψυγείο δεν είχε τίποτα αλλο από γλυκα και δεν χώραγε τίποτα. Οι κοντινοί συγγενείς και αυτοί που πραγματικά θελαν να μας δουν απο αγαπη ήταν πολυ διακριτικοί και δεν χρειάστηκε καν να τους το πουμε.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...