Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

τι να πω κ εγω π εχω στις 21 νοεμβριου;; αν και δεν εχω παραπονο καθως παω στανταρ καθε 2 βδομαδες στη γιατρο μου για απλο υπερυχο.

Ε τοτε ενταξει, μια χαρα εσυ, καθε 2 βδομαδες ειναι super ! εμενα με βαζει 1 φορα το μηνα μεχρι στιγμης..οποτε μου λειπει το μωρακι λιγο περισσοτερο! αλλα απο την αλλη να σου πω απο οικονομικης πλευρας καλυτερα, γιατι πληρωνω κανονικοτατα την καθε επισκεψη....:evil::evil:

ελπιζω να ειναι απο αυτους που τα αφαιρουν στο τέλος απο το συνολικο κοστος τοκετου..καθε φορα λεω οτι θα το ρωτησω αυτο και μπλεκουμε σε αλλες συζητησεις και τελικα δε ρωταω τιποτα.

την επομενη φορα θα το ρωτησω ομως, γιατι μιλαμε για πολλλαααα λεφτα οπως και να χει..


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια!!

Μολις βρήκα αυτό το thread και είπα να σας συστηθώ κι εγώ μιας και περιμένω την κορούλα μου γύρω στις 4 Μαρτίου.

Με λένε Λίζα, είμαι 30 ετών και δυστυχώς-ευτυχώς άνεργη. Δυστυχώς για το προφανές οικονομικό θέμα, ευτυχώς διοτι εάν δούλευα θα ήταν πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα. Εχω και την κουμπάρα μου έγκυο μόλις 1,5 μπροστά απο έμενα και εκείνη δουλεύει και βλέπω πόσο κουράζεται! Τέλος πάντων!

Είμαι 20 εβδομάδων και 4 ημερών. Μολις χθές διαπίστωσα οτι έχει περάσει το μισό της εγκυμοσύνης ήδη! Ποτε πέρασε ρε παιδια; Ψωνια για την μικρή δεν έχουμε κάνει ακόμα αν και κοιτάμε τα μαγαζια. Την επόμενη εβδομάδα έχω την Β Επιπέδου και ανυπομονώ να ξαναδώ την μικρούλα μας! Χμ.... δεν ξέρω τι άλλο να πω προς το παρόν.

Χαίρομαι που βρήκα κι άλλες μελλουσες μανούλες στον ίδιο μήνα περίπου!

Καλός ηρθες Λιζα, να εχεις μια καλη και τελειωμηνη εγκυμοσυνη. Εγω ειμαι 32 και περιμενω το δευτερο παιδακι μου. Εγω κανω ιδιαιτερα μαθηματα (μαθηματικος) και λογο της κορης μου εχω μειωσει τη δουλεια πολυ 2-3 ωρες την ημερα. Στη πρωτη ομως εγκυμοσυμη ειχα απιστευτα τρελα ωραρια και πραγματικα υπηρχαν μερες που ερχοταν να με παρει ο σύζυγος γιατι ειχα ζαλαδες απο τη κουραση.

Λοιπόν αυτό με το mozart το είχα δοκιμάσει και εγώ χωρις αποτέλεσμα όμως... Εμείς βάζουμε στο μωρό heavy metal και νομίζω πως του αρέσει... Μακάρι να του αρέσει και μετά γιατί διαφορετικά ο μπαμπάς μας δεν θα έχει που να αφήσει κληρονομιά τους δίσκους και τα cd του!!!
βαλτε youtube lullaby baby ac dc. Στο λητω ειχα βρει και cd με κλασικα ροκ και μεταλ κομματια για μωρα.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,κοριτσια!!!!Τι κάνετε?Τα μωράκι σας πως πάνε?Δεν είναι τέλεια τώρα που τα νιώθετε????Δεν σας γεμίζουν χαμόγελα?Εγω ,όλα καλά,δόξα το Θεο και έχω κλείσει β επιπέδου για 30/10!Ανυπομονω να ερθει η μέρα για να δω αν όλα είναι οκ και να δω το φύλο....μάλλον κορίτσι είναι αλλά ο γιατρός μου ηταν πολύ επιφυλακτικός!Απο ψώνια τα μόνα που εκανα ηταν πυνζαμες για μένα!Τελος Νοεμβρίου σκέφτομαι να αρχίσω να πλένω σεντονακια,ζιπουνακια,κτλ που έχω απο τον γιο μου και να κάνω οποιαδήποτε αγορά χρειαστεί!Πάντως βαλιντζουλα για την κλινική σκέφτομαι να αρχίσω να ετοιμαζω μπαίνοντας στον έβδομο!

Κατα τα αλλα ,έχω σαλταρει με τον πιτσιρικά μου ο οποίος έχω αντιληφθεί οτι ζηλεύει και βγάζει πολλά παράξενα....όπως και αν τον έχω αντιμετωπίσει δεν βγάζω άκρη...πολύ πολύ ζόρι!!!! Στεναχωριεμαι απίστευτα πολύ και πελαγωνω....Με πιάνουν νεύρα,κλάματα μετα τύψεις και παει λεγοντας...

Ήθελα να σας ρωτησω αν έχετε σκεφτεί κάτι για τα βλαστοκυτταρα.Στον γιο μου τα είχα κανει σε ιδιωτική εταιρεία αλλά μαζί με φύλαξη πλακούντα μας είχαν φτασει τα 2000ε.τεραστιο κοστος και δεν ξέρω και αν αληθεύουν όλα αυτά που λένε....τώρα σκέφτομαι τη δημοσια αλλά και παλι το ψάχνω,δεν έχω καταλάβει εαν πλήρων εις κάτι και εκεί.Ξέρει καμια σας κάτι για αυτό?Πολλά φιλάκια σε όλες....


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Madalein καλώς ηρθες και εσυ ολα καλα να πανε και να ευχαριστηθείς την εγκυμοσυνη σου.

Εγω μαλλον παιρνω το βραβειο της πιο δυσκολης μερας. Χθες με επιασε πονολαιμος και αρχισαν τα δεκατα, ξεκινησα τις γαργαρες με αλατονερο και παω καλυτερα, σέρνομαι βεβαια αλλα καλα. Και σημερα το πρωι πηγα τον πεθερο μου στο νοσοκομειο γιατι ανεβασε πιεση, η πεθερα μου λείπει εκτος Ζακυνθου και αντρας μου δουλευε, δε μου πηγαινε η καρδια να τον αφησω μονο του, εμεινε η μαμα μου με τη μικρη και πηγα. Ευτυχως δεν ειναι τιποτα, αλλα γυρισαμε σπιτι στις 5 το απογευμα.

Jimdim ζηλευω για το σινεμα η κορη μου προτιμα να καθομαστε να βλεπουμε ταινια σπιτι και θελει μονο τα δικα μου ποπκορν (παιδι της κρισης)


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε ενταξει, μια χαρα εσυ, καθε 2 βδομαδες ειναι super ! εμενα με βαζει 1 φορα το μηνα μεχρι στιγμης..οποτε μου λειπει το μωρακι λιγο περισσοτερο! αλλα απο την αλλη να σου πω απο οικονομικης πλευρας καλυτερα, γιατι πληρωνω κανονικοτατα την καθε επισκεψη....:evil::evil:

ελπιζω να ειναι απο αυτους που τα αφαιρουν στο τέλος απο το συνολικο κοστος τοκετου..καθε φορα λεω οτι θα το ρωτησω αυτο και μπλεκουμε σε αλλες συζητησεις και τελικα δε ρωταω τιποτα.

την επομενη φορα θα το ρωτησω ομως, γιατι μιλαμε για πολλλαααα λεφτα οπως και να χει..

Εμείς είμαστε απο τους τυχερούς . Μπορει να ειναι λιγο τσιμπημένη (δε ξέρω ποσα παιρνουν οι δικοι σας) αλλα αφαιρει τ επισκέψεις. Το μαθαμε στο τελευταίο ραντεβού οποτε τωρα τ δίνουμε κατι παραπανω για να ξε πληρωσουμε μεχρι τελους κ να μας μεινει μονο η κλινικη.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω βρε κοριτσια τι να σας πω, εγω γενικα ψαχνομαι πολυ ! Δεν μπορω να τις αφησω ετσι τις εξετασεις .... Ειδικα με την περιδεση που εκανα κ να θελω δεν μπορω!

Αχχχ β επιπεδου εγω τελος νοεμβριου θα παω ... Ποσο θα θελα να ταν αυριο να ξεμπερδευα κ με αυτο !

Οοοοοχιιιι δεν ειμαι αγχωδης !

Τωρα για την αμοιβη του γιατρου ... Μου ειπε οτι λογω κρισης παιρνει 20 ευρω στην επισκεψη εκτος αν παω εκτακτως για φαρμακα οποτε ειναι 10 ευρω ! Αυριο θα ρωτησω κ εγω για αμοιβη δικη του κ του μαιευτηριου .. ! Εγω απο μονη μου ξεκινησα 15νθημερο ! Θελουμε να το βλεπουμε πιο συχνατο μικρο να κωλοτουμπιαζει!!! Χεχεχε

Κοριτσια σκεφτεστε για rooming in ???


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια τι να σας πω, εγω γενικα ψαχνομαι πολυ ! Δεν μπορω να τις αφησω ετσι τις εξετασεις .... Ειδικα με την περιδεση που εκανα κ να θελω δεν μπορω!

Αχχχ β επιπεδου εγω τελος νοεμβριου θα παω ... Ποσο θα θελα να ταν αυριο να ξεμπερδευα κ με αυτο !

Οοοοοχιιιι δεν ειμαι αγχωδης !

Τωρα για την αμοιβη του γιατρου ... Μου ειπε οτι λογω κρισης παιρνει 20 ευρω στην επισκεψη εκτος αν παω εκτακτως για φαρμακα οποτε ειναι 10 ευρω ! Αυριο θα ρωτησω κ εγω για αμοιβη δικη του κ του μαιευτηριου .. ! Εγω απο μονη μου ξεκινησα 15νθημερο ! Θελουμε να το βλεπουμε πιο συχνατο μικρο να κωλοτουμπιαζει!!! Χεχεχε

Κοριτσια σκεφτεστε για rooming in ???[/quote

κ εγω θα ηθελα να ηταν αυριο να φυγει κ αυτο. Αν κ οσο τ νιωθω εστω κ λιγο πλέον νιωθω οτι ειναι καλα. Αα τελικα ρωτησα φιλες εδω κ επειδη μονο ενας πιστοποιημενος γιατρος κανει β επιπέδου στα χανια μου ειπανν πως όντως κανει κολπικο υπερυχο γτ ψαχνει πλακουντα κ τραχηλο κ σ λεει σε τι κατασταση βρισκεται .

Εγω επισης με συζητησεις με φιλες που ηταν απο καισαρικη λενε οχι τ μωρο μαζι. Τ επαιρναν εστω για ενα βραδυ κ λογο τ γενικοτερης ταλαιπωριας δε παλευεται. Μου εδωσαν συμβουλή ν απολαύσω οσες μερες μεινω στη κλινικη χαχα. Αφηστε π εμεις εχουμε μεγαλα σόγια κ ειμαστε κ απο χωρια οποτε οοολοι θα ερθουν να μας δουν κ ειδικα κατι γιαγιάδες οπως σας ξααν ελεγα κ παλιοτερα ειναι επικυνδινες πολυ επικυνδυνες. Ειναι και κακως μηνας για ιωσεις κ κρυωματα. Φοβάμαι.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια δεν έχουμε μιλήσει για την αμοιβή του γιατρόυ αλλά απο ότι ξέρω δεν ζητάει κάτι στανταρ, το νοσοκομείο θα μας στοιχίσει γύρω στα 500 ευρώ,την αυχενοκή και την β΄επιπέδου την κάνω σε ιδιωτικό κέντρο και τα πληρώνω κανονικά,επισκέψεις εχω πληρώσει λίγες...αν συγκρίνω με την πρώτη γέννα αυτή θα μας στοιχίσει τουλάχιστον τα μισά μην σας πώ το 1/3...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια τι να σας πω, εγω γενικα ψαχνομαι πολυ ! Δεν μπορω να τις αφησω ετσι τις εξετασεις .... Ειδικα με την περιδεση που εκανα κ να θελω δεν μπορω!

Αχχχ β επιπεδου εγω τελος νοεμβριου θα παω ... Ποσο θα θελα να ταν αυριο να ξεμπερδευα κ με αυτο !

Οοοοοχιιιι δεν ειμαι αγχωδης !

Τωρα για την αμοιβη του γιατρου ... Μου ειπε οτι λογω κρισης παιρνει 20 ευρω στην επισκεψη εκτος αν παω εκτακτως για φαρμακα οποτε ειναι 10 ευρω ! Αυριο θα ρωτησω κ εγω για αμοιβη δικη του κ του μαιευτηριου .. ! Εγω απο μονη μου ξεκινησα 15νθημερο ! Θελουμε να το βλεπουμε πιο συχνατο μικρο να κωλοτουμπιαζει!!! Χεχεχε

Κοριτσια σκεφτεστε για rooming in ???

ήταν ένας απο τους βασικούς λόγους που επέλεξα το Έλενας αυτή τη φορά.Θέλω απαραίτητα ,πρώτα ο θεός ,το μωράκι μου δίπλα μου συνέχεια.

Δεν θέλω να το πηγαινοφέρνουν και επείσης θέλω να είμαι μόνη μου στο δωμάτιο λογω των ιώσεων και της πολυκοσμίας...στην αρχή ήμουν επιφυλακτική αλλά όταν είδα τα μονόκλινα λουξ δεν είχα καμία αμφιβολία!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια τι να σας πω, εγω γενικα ψαχνομαι πολυ ! Δεν μπορω να τις αφησω ετσι τις εξετασεις .... Ειδικα με την περιδεση που εκανα κ να θελω δεν μπορω!

Αχχχ β επιπεδου εγω τελος νοεμβριου θα παω ... Ποσο θα θελα να ταν αυριο να ξεμπερδευα κ με αυτο !

Οοοοοχιιιι δεν ειμαι αγχωδης !

Τωρα για την αμοιβη του γιατρου ... Μου ειπε οτι λογω κρισης παιρνει 20 ευρω στην επισκεψη εκτος αν παω εκτακτως για φαρμακα οποτε ειναι 10 ευρω ! Αυριο θα ρωτησω κ εγω για αμοιβη δικη του κ του μαιευτηριου .. ! Εγω απο μονη μου ξεκινησα 15νθημερο ! Θελουμε να το βλεπουμε πιο συχνατο μικρο να κωλοτουμπιαζει!!! Χεχεχε

Κοριτσια σκεφτεστε για rooming in ???[/quote

κ εγω θα ηθελα να ηταν αυριο να φυγει κ αυτο. Αν κ οσο τ νιωθω εστω κ λιγο πλέον νιωθω οτι ειναι καλα. Αα τελικα ρωτησα φιλες εδω κ επειδη μονο ενας πιστοποιημενος γιατρος κανει β επιπέδου στα χανια μου ειπανν πως όντως κανει κολπικο υπερυχο γτ ψαχνει πλακουντα κ τραχηλο κ σ λεει σε τι κατασταση βρισκεται .

Εγω επισης με συζητησεις με φιλες που ηταν απο καισαρικη λενε οχι τ μωρο μαζι. Τ επαιρναν εστω για ενα βραδυ κ λογο τ γενικοτερης ταλαιπωριας δε παλευεται. Μου εδωσαν συμβουλή ν απολαύσω οσες μερες μεινω στη κλινικη χαχα. Αφηστε π εμεις εχουμε μεγαλα σόγια κ ειμαστε κ απο χωρια οποτε οοολοι θα ερθουν να μας δουν κ ειδικα κατι γιαγιάδες οπως σας ξααν ελεγα κ παλιοτερα ειναι επικυνδινες πολυ επικυνδυνες. Ειναι και κακως μηνας για ιωσεις κ κρυωματα. Φοβάμαι.

Δεν ξέρω για την καισαρική ,αλλά με φυσιολογικό τοκετό εγώ στην 10 με πήγαν στο δωμάτιο στις 10,30 έκανα μπάνιο...κούραση είχα αλλά όπως και να έχει μαμά ή πεθερά θα την έχω τα βράδια δίπλα μου...εγώ εκτός απο το θηλασμό που το έβαζα στο στήθος (τα λεχουδάκια δεν έχουν πρόγραμμα και μου φαίνεται δύσκολο να πεινάνε με προγραμμα) έχω και το κόλλημα να το έχω συνέχεια δίπλα μου.Πιστεψτε μετά την γέννα το μόνο πράγμα που δεν σε απασχολεί είναι η κούραση!Βέβαια αν δεν υπάρχει καμία βοήθεια είναι λίγο δύσκολο.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Madalein καλώς ηρθες και εσυ ολα καλα να πανε και να ευχαριστηθείς την εγκυμοσυνη σου.

Εγω μαλλον παιρνω το βραβειο της πιο δυσκολης μερας. Χθες με επιασε πονολαιμος και αρχισαν τα δεκατα, ξεκινησα τις γαργαρες με αλατονερο και παω καλυτερα, σέρνομαι βεβαια αλλα καλα. Και σημερα το πρωι πηγα τον πεθερο μου στο νοσοκομειο γιατι ανεβασε πιεση, η πεθερα μου λείπει εκτος Ζακυνθου και αντρας μου δουλευε, δε μου πηγαινε η καρδια να τον αφησω μονο του, εμεινε η μαμα μου με τη μικρη και πηγα. Ευτυχως δεν ειναι τιποτα, αλλα γυρισαμε σπιτι στις 5 το απογευμα.

Jimdim ζηλευω για το σινεμα η κορη μου προτιμα να καθομαστε να βλεπουμε ταινια σπιτι και θελει μονο τα δικα μου ποπκορν (παιδι της κρισης)

Βρε είναι μικρούλα ακόμα!Σε αυτή την ηλικία και για λίγους μήνες υπάρχει διαφορά.Εμένα φέτος μου το ζήτησε και προς το τέλος με ρώτησε αν αργεί αλλά γενικά πέρασε πολύ ωραία και διαλέξε ήδη το επόμενο εργό αυτή την φορά καθαρά κινούμενα σχέδια!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την καισαρική ,αλλά με φυσιολογικό τοκετό εγώ στην 10 με πήγαν στο δωμάτιο στις 10,30 έκανα μπάνιο...κούραση είχα αλλά όπως και να έχει μαμά ή πεθερά θα την έχω τα βράδια δίπλα μου...εγώ εκτός απο το θηλασμό που το έβαζα στο στήθος (τα λεχουδάκια δεν έχουν πρόγραμμα και μου φαίνεται δύσκολο να πεινάνε με προγραμμα) έχω και το κόλλημα να το έχω συνέχεια δίπλα μου.Πιστεψτε μετά την γέννα το μόνο πράγμα που δεν σε απασχολεί είναι η κούραση!Βέβαια αν δεν υπάρχει καμία βοήθεια είναι λίγο δύσκολο.

Κοιτα ευελπιστω κ θελω βοηθεια απο τ αντρα μ. Αλλα πιο πολυ ανησυχω για τ κοσμο π θα ειναι συνεχεια εκει.

Τωρα αν παω με καισαρική εγω προσωπικά θα χω θεμα ειδικα αν παει κατι πολυ στραβα κ μ κανουν ολικη. Αλλα ειπαμε αισιοδοξια ε;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ευελπιστω κ θελω βοηθεια απο τ αντρα μ. Αλλα πιο πολυ ανησυχω για τ κοσμο π θα ειναι συνεχεια εκει.

Τωρα αν παω με καισαρική εγω προσωπικά θα χω θεμα ειδικα αν παει κατι πολυ στραβα κ μ κανουν ολικη. Αλλα ειπαμε αισιοδοξια ε;

Γιατί βρε να πάς για καισάρικη?Το λογικό και οι περισσότερες πιθανότητες είναι να γεννήσεις το μωράκι σου με ένα ωραίο φυσιολογικό τοκετό!Ακόμα και για οποιδήποτε λόγο να χρειαστεί καισαρική πια κάνουν επισκληρίδιο και όχι ολική.

Εμάς υπάρχει ένα ακόμα παιδάκι στο σπίτι που χρειάζεται ένα απο τους δυό μας ειδικά στη φάση που θα λείπει η μαμά του για 3 μέρες και θα ξέρει οτι πάει να φέρει την μπέμπα.Αλλά και στο γίο μου ο άντρας μου ερχόταν μετά την δουλειά και καθόταν μέχρι το βράδυ και μετά στο σπίτι για να κοιμηθεί γιατί το πρωί δούλευε...ήθελα απαραίτητα τη μαμά μου δίπλα μου ή την πεθερά μου που όσο νά ναι πίστευα πως ξέρουν κάτι παραπάνω!

Στο γίο μου ήμουν σε δίκλινο και η διπλανή κοπέλα είχε τον άντρα της κάθε βράδυ εκεί...τον λυπόμουν που προσπάθούσε να βολευτεί σε μια καρέκλα το βράδυ και κάποιες φορές σαν πρωτομανούλα ντρεπόμουν που έπρεπε να θηλάσω,να σηκωθω να πάω να κάνω μπάνιο κτλ.Βέβαια εγώ είμαι και ειδική περίπτωση και μαμαδοπαίδι οπότε θέλω να έχω την μαμά μου εκεί και το άντρα μου δίπλα στο μεγάλο μας παιδάκι για να είμαι ήσυχη αυτέ τις μέρες!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε να πάς για καισάρικη?Το λογικό και οι περισσότερες πιθανότητες είναι να γεννήσεις το μωράκι σου με ένα ωραίο φυσιολογικό τοκετό!Ακόμα και για οποιδήποτε λόγο να χρειαστεί καισαρική πια κάνουν επισκληρίδιο και όχι ολική.

Εμάς υπάρχει ένα ακόμα παιδάκι στο σπίτι που χρειάζεται ένα απο τους δυό μας ειδικά στη φάση που θα λείπει η μαμά του για 3 μέρες και θα ξέρει οτι πάει να φέρει την μπέμπα.Αλλά και στο γίο μου ο άντρας μου ερχόταν μετά την δουλειά και καθόταν μέχρι το βράδυ και μετά στο σπίτι για να κοιμηθεί γιατί το πρωί δούλευε...ήθελα απαραίτητα τη μαμά μου δίπλα μου ή την πεθερά μου που όσο νά ναι πίστευα πως ξέρουν κάτι παραπάνω!

Στο γίο μου ήμουν σε δίκλινο και η διπλανή κοπέλα είχε τον άντρα της κάθε βράδυ εκεί...τον λυπόμουν που προσπάθούσε να βολευτεί σε μια καρέκλα το βράδυ και κάποιες φορές σαν πρωτομανούλα ντρεπόμουν που έπρεπε να θηλάσω,να σηκωθω να πάω να κάνω μπάνιο κτλ.Βέβαια εγώ είμαι και ειδική περίπτωση και μαμαδοπαίδι οπότε θέλω να έχω την μαμά μου εκεί και το άντρα μου δίπλα στο μεγάλο μας παιδάκι για να είμαι ήσυχη αυτέ τις μέρες!!!!

Ξερω εγω πολλες καισαρικες ακουω τωρα τελευταια. Κ εγω θελω τ μαμα μ αλλα δυστυχως δε ειναι σε θεση να μένει. Τ δωματιο ειναι μονοκλινο κ εχει ενα κρεβαυι κ ενα καναπε κρεβατι πολυ ανετο οποτε θα μα σται οκ. Ειναι λιγο μικρο αλλα εχει 100 με 150 διαφορα με τ δικλινο που είναι μόνο ενα ατομο. Οποτε λεμε αυατ τ λςφτα να τ διαθεσουμε καπου αλλου


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ευελπιστω κ θελω βοηθεια απο τ αντρα μ. Αλλα πιο πολυ ανησυχω για τ κοσμο π θα ειναι συνεχεια εκει.

Τωρα αν παω με καισαρική εγω προσωπικά θα χω θεμα ειδικα αν παει κατι πολυ στραβα κ μ κανουν ολικη. Αλλα ειπαμε αισιοδοξια ε;

Αυτό μς τον κόσμο το φοβάμαι πολύ και εγώ...μόνο και μόνο για το μήνα που θα γεννήσουμε...στο γίο μας αν και καλοκαίρι επειδή είχαμε αρκετό κόσμο κάθε απόγευμα ο άντρας μου τους έπερνε και τους πήγαινε στην καφετέρια και έτσι δεν έρχοταν το μωρό σε μεγάλη επαφή με κόσμο.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...