Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Πωπω jimdin τι καλα κυριακη να σου χουν αλλοι ετοιμα φαγητακια κ λιχουδιες !! Σημερα της πεθερας το μενου ειχε λαχανοντολμαδες αλλα πως θα θελα ενα γιουβεεετσιιιιι !!!!

Αχ μου αρέσουν πολύ οι λαχανοντολμάδες!!!!Στείλε κατα τα δυτικά ένα μπόλ!!!!Καλά σήμερα είχα αυτά που δεν μπορείτε ό,τι και να έβγαζαν πρώτη το δοκίμαζα εγώ επειδή είμαι έγκυος!!!χαχαχαχα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ρουνα ο σιδηρος σου εχει πεσει ?. Αιματοκριτης καλος ??

αντε φυσαλιδααασα πως θα περασει η νυχτα κ η μερα αυριο ?!?! Εγω στις 5 ραντεβου ! Στο Αλεξανδρας γεννησε η κουνιαδα πριν χρονια και η κουμπαρα μου ! Η κουνιαδα ειχε θεια μια μαια εκει , η κουμπαρα κανεναν.... Αν κ οτι συμβει σε στελνουν σε γενικο αυτο ειναι αληθεια και πολυ θετικο δεν εχεις την καθαριοτητα κ την προσοχη του ιδιωτικου δυστυχως .... Την καημενη την κουμπαρα μου την ειχαν 3 μερες με λερωμενα σεντονια επειδη ειχε αιμα κ οταν ζητησε αλλαγη της ειπαν οταν φυγεις !!!

Το ρεα εχει ωραιο περιβαλλον κ οπως ειπε η λιζα συν το οτι ειναι κοντα για μας στα περιξ !!

Λοιπόν στον προγεννητικό είχα: αιματοκρίτη 37,1 σίδηρο 97 και φερριτίνη 33. Ξεκίνησα σίδηρο ένα μασώμενο την ημέρα (με γεύση κακάο) και τώρα έχω: αιματοκρίτη 37,2 σίδηρο 104 και φερριτίνη 35.5. Εσύ πως τα πας? Τι παίρνεις?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στον προγεννητικό είχα: αιματοκρίτη 37,1 σίδηρο 97 και φερριτίνη 33. Ξεκίνησα σίδηρο ένα μασώμενο την ημέρα (με γεύση κακάο) και τώρα έχω: αιματοκρίτη 37,2 σίδηρο 104 και φερριτίνη 35.5. Εσύ πως τα πας? Τι παίρνεις?

Η γραμματεας του γιατρου δενμου γραψε σιδηρο κ φεριτινη μονο αιματοκριτη κ αιμοσφαιρινη !! Ξεκινησα με 40,2 μετα στις 12 εβδομαδες ειχα 37,8 κ χθες 33,8! Αυριο εχω γιατρο να δω τι θα μου πει κ τι αλλες εξετασεις θα κανω! Ισως το δικαιολογει κ το στιγμα που εχω δεν ξερω ! Ενα gynotardyferon την ημερα προς το παρον νηστικη το πρωι !

Ρε κριτσια το ειδικο βαρος στην εξεταση ουρων τι νουμερακι εχει ? ειχα 1010 και μου το χε με μαυρα γραμματα ..ολα τα υπολοιπα φυσιολογικοτατα ! Ισως φταιει που πινω και 5 μπουκαλια νερο την μερα...


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μου αρέσουν πολύ οι λαχανοντολμάδες!!!!Στείλε κατα τα δυτικά ένα μπόλ!!!!Καλά σήμερα είχα αυτά που δεν μπορείτε ό,τι και να έβγαζαν πρώτη το δοκίμαζα εγώ επειδή είμαι έγκυος!!!χαχαχαχα!!!

Jimdin πες οδο να σου στειλω με κουριερ !!εχω κ γεμιστα απο χθες !! Αμα δεν σας κανω παχουλοκομψες εγω ... !! :twisted::cool:


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια και απο μενα παρεάκι ! Μολις μαζευτηκαμε εμεις, απο το πρωι πηγαμε Λουτρακι και το απογευμα καταληξαμε στους κουμπαρους για καφε και παιχνιδι με τα μωρα-διδυμακια της κουμπαρας! Κατευχαριστηθηκα μωρουδιστικα γελακια !:P:p

εεεπ, τι εγινε κοριτσια, κατι για λαχανοντολμαδες διαβαζω, κατι για γεμιστα..αμαν..ζημια μου κανατε και έλεγα να τη βγαλω με γιαουρτακι & φρούτο αποψε..Νομιζω δεν θα μου γλυτωσουν τα κεφτεδακια με πουρε που εχω φτιαξει απο χθες !!

Οσο για το θεμα της δυσκοιλιοτητας που αναφερατε νωριτερα, εμενα με βοηθανε πολυ τα ακτινιδια, εστω και 2-3 την ημερα κανουν "δουλεια" και εχω δει διαφορα.

Neo Geo & fysalida βλεπω βρηκατε τροπους για να κλωτσανε τα μικρουλια :P:p λοιπον εγω θα δοκιμασω τον συνδυασμο μου φαινεται , θα βαλω mozart & θα μασησω και μια τσιχλοφουσκα ταυτοχρονα!! Καλό??! Για να δουμε θα κουνηθει καθολου σημερα επιτελους το πεταλουδακι ??!:tongue:


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

JimDin - 1/3 - Έλενα Βενιζέλου

vasiliki27 - 1/3

want_s_baby - 3/3 - Γενική Κλινική

daip - 3/3 - Αυστραλία

mariaeleni1984 - 3/3 - Παν. Ρίο

lizkat - 4/3 - Ρέα

xeimwnas - 13/3 (twins) - Κύπρος

fey81 - 15/3 - Γενική Κλινική

elenaki028 - 15/3 - Μητέρα

sad_sam - 17/3 - Ολύμπιο Πάτρα

ρούνα - 19/3 - Γαία

ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΑΡΑΚΙΑ

stroumf1989 - 22/3 - Νοσ. Χανίων

maria2610 - 26/3 (twins) - Γερμανία

fysalida - 26/3 - Αλεξάνδρα

mandalein - 28/3 - Ιασώ

Neo Geo - 28/3 - Ρέα

ANNAAAA - 29/3 (twins)

DimRous - 29/3 - Νοσ. Ζακύνθου ή Γαία

Έχουμε και λέμε: 10 κοριτσάκια, 6 αγοράκια και περιμένουμε το φύλο για άλλα 5 μωράκια!!! Σύνολο 21!!!

ω ρε μας φαγανε τα κοριτσακια χαχα.

Ρουνα σε κλινικη θα γεννησω οχι σε νοσοκομειο αν κ δε έχει σημασια. Εμας μας ειπε 1200 η γιατρός κ γυρω στα 1300 κλινικη αν γίνει καισαρικη.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η μορφή του σιδήρου. Νομίζω το πόσιμο όντως προκαλεί δυσκοιλιότητα.

Εγω ποτε θα πιω σιδηρο οεοε;; χαχα τι μετρησεις εχετε κοριτσια κ σας τ εχει ξεκινησει;;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά μη μιλάτε για φαγητά και έχω αρχίσει και πεινάω!!! Χεχεχεχε!

Όντως τα κοριτσάκια είναι σε πολύ μεγαλο αριθμό!

Εγώ παίρνω σίδηρο σε χάπι που νομίζω οτι είναι και το χειρότερο σε δυσκοιλιότητα. Όπως και να'χει κουτσα στραβά το αντιμετωπίζεις.

Mandalein ωραία μέρα η δική σου σήμερα! Μακάρι να περνάς και να περνάμε πάντα έτσι καλά!

Όσο για μετρήσεις δεν έχω ιδεά. Αφού χώνω τις εξετάσεις σε ένα συρτάρι και τις ξεχνάω. Πάντως θυμάμαι τελευταία φορα στις 17 εβδομάδες που πήγα ήταν όλα φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ποτε θα πιω σιδηρο οεοε;; χαχα τι μετρησεις εχετε κοριτσια κ σας τ εχει ξεκινησει;;

γεια σου stroumf ! Ανεξαρτητως μετρησεων εμενα μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο και ασβεστιο με το που εκλεισα το τριμηνο (και συνεχιζω κανονικα και το φυλλικο εννοειται). Νομιζω οτι τις βιταμινες τις χρειαζομαστε οπως και να εχει γιατι τωρα στο 2ο τριμηνο μεγαλωνουν πολυ τα μικρουλια και τραβανε απο εμας πολλες βιταμινες, οποτε θελει και ο δικος μας ο οργανισμος ενισχυση!

Εγω παντα βεβαια ειχα χαμηλο σιδηρο και προ εγκυμοσυνης ανα περιοδους επαιρνα τα γνωστα μασωμενα δισκια σοκολατας. Τωρα μου εδωσε ποσιμο σιδηρο (legofer) και το ασβεστιο σε χαπακι που πιπιλαω σαν καραμελα (calcioral). Εσενα δεν σου εχει πει για καποια βιταμινη ακομα δηλ?


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά μη μιλάτε για φαγητά και έχω αρχίσει και πεινάω!!! Χεχεχεχε!

Όντως τα κοριτσάκια είναι σε πολύ μεγαλο αριθμό!

Εγώ παίρνω σίδηρο σε χάπι που νομίζω οτι είναι και το χειρότερο σε δυσκοιλιότητα. Όπως και να'χει κουτσα στραβά το αντιμετωπίζεις.

Mandalein ωραία μέρα η δική σου σήμερα! Μακάρι να περνάς και να περνάμε πάντα έτσι καλά!

Όσο για μετρήσεις δεν έχω ιδεά. Αφού χώνω τις εξετάσεις σε ένα συρτάρι και τις ξεχνάω. Πάντως θυμάμαι τελευταία φορα στις 17 εβδομάδες που πήγα ήταν όλα φυσιολογικά.

Και γω τα ιδια με τις εξετασεις, ακουω το γιατρο τι μου λεει και αν ολα ειναι οκ , τις καταχωνιαζω στο συρταρι ! Τωρα ομως που το σκεφτομαι, εμενα απο το 1ο τριμηνο δεν με εχει βαλει να κανω άλλες εξετασεις..δεν θα επρεπε ομως? θα τον ρωτησω τελη του μηνα που θα παω..


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έκανα εξετάσεις αίματος μετά την αυχενική το Papp A και μετά πάλι για τσεκ απ. Αλλα δεν είναι αναγκαίο. Μπορεί να σε βάλει και πιο μετά. Πάντα εξαρτάται απο τον γιατρό.

Εγώ πάντα κάνω οτι μου λέει ο γιατρός γιατι αμα ακουγα τι κάνει η καθε μια σε εξετάσεις θα νομιζα οτι δεν κάνω τίποτα. Αρκεί να ξέρω οτι και εγώ και το μωρό είμαστε καλά, το πότε θα κάνω εξετάσεις και τι τιμές έχουν δεν με αφορούν τόσο.

Ανυπομονώ πολύ για την Β Επιπέδου!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δικιο εχεις, γιατι ο καθενας ειναι διαφορετικος οργανισμος και εχει διαφορετικες αναγκες.

Τουλαχιστον εσυ κοντευεις για τη Β' επιπεδου ! Νομιζω αυτη τη βδομαδα την εχεις αν θυμαμαι καλα?

Αντε θα την ευχαριστηθεις την μπεμπα να την βλεπεις και για αρκετη ωριτσα απο οτι μου εχουν πει, σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Μπορεις νομιζω να ζητησεις να σου ετοιμασουν και dvd να το παρεις μετα μαζι. Εγω μεσα Νοεμβριου θα παω για Β' επιπεδου , και μου ειπαν μονο οτι πρεπει 1 μερα πριν να παρω τηλ και να το ζητησω οτι επιθυμω να έχω και dvd του υπερηχου.

Καλα, με φανταζομαι μετα με ολο το σοι παρεα στο σπιτι, με ποπ κορν να χαζευουμε τις κωλοτουμπες της!:D:D:D


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου stroumf ! Ανεξαρτητως μετρησεων εμενα μου ειπε να ξεκινησω σιδηρο και ασβεστιο με το που εκλεισα το τριμηνο (και συνεχιζω κανονικα και το φυλλικο εννοειται). Νομιζω οτι τις βιταμινες τις χρειαζομαστε οπως και να εχει γιατι τωρα στο 2ο τριμηνο μεγαλωνουν πολυ τα μικρουλια και τραβανε απο εμας πολλες βιταμινες, οποτε θελει και ο δικος μας ο οργανισμος ενισχυση!

Εγω παντα βεβαια ειχα χαμηλο σιδηρο και προ εγκυμοσυνης ανα περιοδους επαιρνα τα γνωστα μασωμενα δισκια σοκολατας. Τωρα μου εδωσε ποσιμο σιδηρο (legofer) και το ασβεστιο σε χαπακι που πιπιλαω σαν καραμελα (calcioral). Εσενα δεν σου εχει πει για καποια βιταμινη ακομα δηλ?

Εγω κανω εξετασεις ακριβως ανα μηνα κ τ τελευταια φορα π εμενα μ φαινοταν ο αιματοκριτης χαμηλος μ ειπε οτι ειναι πολυ καλος . Κ ασβεστιο εχω 92 αν θυμαμαι καλα. Αυριο θα παω για επαναληπτικες παλι. Ισως μ δωσει αυτο τ μηνα. Γενικα ομως δεν ειχα θεμα πότε


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι δικιο εχεις, γιατι ο καθενας ειναι διαφορετικος οργανισμος και εχει διαφορετικες αναγκες.

Τουλαχιστον εσυ κοντευεις για τη Β' επιπεδου ! Νομιζω αυτη τη βδομαδα την εχεις αν θυμαμαι καλα?

Αντε θα την ευχαριστηθεις την μπεμπα να την βλεπεις και για αρκετη ωριτσα απο οτι μου εχουν πει, σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Μπορεις νομιζω να ζητησεις να σου ετοιμασουν και dvd να το παρεις μετα μαζι. Εγω μεσα Νοεμβριου θα παω για Β' επιπεδου , και μου ειπαν μονο οτι πρεπει 1 μερα πριν να παρω τηλ και να το ζητησω οτι επιθυμω να έχω και dvd του υπερηχου.

Καλα, με φανταζομαι μετα με ολο το σοι παρεα στο σπιτι, με ποπ κορν να χαζευουμε τις κωλοτουμπες της!:D:D:D

τι να πω κ εγω π εχω στις 21 νοεμβριου;; αν και δεν εχω παραπονο καθως παω στανταρ καθε 2 βδομαδες στη γιατρο μου για απλο υπερυχο.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...