Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Χαιρετώ όλες τις φουσκωτούλες του φόρουμ μας!!!Τι κάνετε??

Lizakart ευχαριστώ πολύ για τις ευχές,αλλά εγώ έχω 2 κοριτσάκια μέσα στην κοιλίτσα όχι μόνο ένα!!!χιχιχι

εγώ πάντως κορίτσια όταν με ρωτάνε λέω ότι έχω μπει στον 5ο...γιατί με τις βδομάδες δεν καταλαβαίνεις κανείς!!

όσο για την μουσική που λέτε,εγώ χθες τους έβαλα ένα τσιφτετέλι στην διαπασών στο αυτοκίνητο και κάνανε τούμπες!!!μάλλον τον κουνάγανε οι ζουζούνες μου εκεί μέσα...χαχαχαχα

κορίτσια με πονάει η κοιλιά μου ψηλά στο ύψος του στομαχιού,φανταστείτε σήμερα ξύπνησα 5 το πρωί με πολύ πόνο και μόνο μια θερμοφόρα με ηρέμησε!!τι λέτε να είναι?αλλά δεν ήταν και σαν πόνος στομαχιού γιατί ξέρω καλά πως είναι!!λέτε να αλλάζουν θέση τα σωθηκά μου λόγω μήτρας???το χει καμία αυτό ή όλα τα παράξενα μόνο εγώ τελικά?????


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι Μαρία μου! Το πρώτο!! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Και γω πρόσεξα πολλα κοριτσάκια θα γεννηθούν τον Μάρτιο!!! Επίσης σου εύχομαι η εγκυμοσύνη σου να είναι τέλεια και το μωράκι σου να γεννηθεί καλα!

Ευχαριστώ Ρούνα! Ωραία η ανεργία ε...;;; Επίσης σου εύχομαι όλα καλά! Θα γεννήσω στο Ρεα! Πότε έχεις την Β Επιπέδου;

Mandalein ευχαριστώ και σε σένα το μωράκι σου να'ναι γερό!!! Όσο για την δουλειά θα σου πω αυτό που λέω και στην κουμπάρα μου. Δεν μπορούν να σε απολύσουν. Επομένως πάρτο χαλαρά και ότι μπορείς κάνε. Δεν θα χαλάσεις την υγεία ούτε την δικιά σου ούτε του μωρού σου για κανέναν. :)

Όσο για πονοκεφάλους άστο.... Κάτι ημικρανίες που με πιάνουν άστα να πάνε!

JimDin ευχαριστώ! Και σένα με το καλό το κοριτσάκι σου και να χαίρεσαι τον γιόκα σου!

Ελενάκι σ'ευχαριστώ, επίσης!!! Την καλύτερη δουλειά κάνεις! Εύχομαι να σου πάνε καλά οι δουλειές!

__________________________________________________________________________________________________

Όσο για το θέμα πότε μπαίνει ο 5ος, εγώ πάω με τις βδομάδες και θεωρώ οτι 4 εβδομάδες που έχει ο μήνας επι 4 μήνες είναι 16, επομένως μπαίνει στον πέμπτο απο την 17η εβδομάδα. Το πρόβλημα είναι οτι αμα πας με βδομάδες η εγκυμοσύνη βγαίνει 10μηνη. Επομένως στον έξω κόσμο λέω οτι είμαι 4,5 μηνών, μιας και είμαι 20 εβδομάδων - ακριβώς στην μέση της εγκυμοσύνης. ΟΥΦ! Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα γιατι τώρα που το διάβασα μπερδεύτηκα και γω λίγο! Χεχεχεχεχε.

Εγώ έχω β επιπέδου στις 13/11... Αργώ ακόμα... Δεν ξέρω πως θα αντέξω μέχρι τότε... Η ανεργία πολύ ωραία είναι

.. Να σου πω την αλήθεια αν και τα βγάζουμε δύσκολα πέρα και δεν έχουμε οικονομική βοήθεια από πουθενά, τώρα που είμαι έγκυος προτιμώ που δεν δουλεύω. Και δεν έχω σκοπό να βρω δουλειά μετά τη γέννα μιας και έχουμε αποφασίσει να μείνω σπίτι να μεγαλώσω τον μικρό όταν θα έρθει με το καλό!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα τι πλακα !! Δεν ξερω τι ακους γενικα ! Εγω ακουω ξενα ποπ και ειπα να του βαλω mozart για αλλαγη ... αν ακους ελληνικα βαλτου ξενα εμπορικα να κωλοκουνηθει !! Μπορει να του αρεσει ! Η κουμπαρα μου ολο παντελιδη του βαζε , της ελεγα βαλε κανα ξενο ποπ του παιδιου οοοχιιι παντελιδη αυτη και τωρα το παιδι ακουει thrift shop!! :twisted::cool:;)

Λοιπόν αυτό με το mozart το είχα δοκιμάσει και εγώ χωρις αποτέλεσμα όμως... Εμείς βάζουμε στο μωρό heavy metal και νομίζω πως του αρέσει... Μακάρι να του αρέσει και μετά γιατί διαφορετικά ο μπαμπάς μας δεν θα έχει που να αφήσει κληρονομιά τους δίσκους και τα cd του!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλες τις φουσκωτούλες του φόρουμ μας!!!Τι κάνετε??

Lizakart ευχαριστώ πολύ για τις ευχές,αλλά εγώ έχω 2 κοριτσάκια μέσα στην κοιλίτσα όχι μόνο ένα!!!χιχιχι

εγώ πάντως κορίτσια όταν με ρωτάνε λέω ότι έχω μπει στον 5ο...γιατί με τις βδομάδες δεν καταλαβαίνεις κανείς!!

όσο για την μουσική που λέτε,εγώ χθες τους έβαλα ένα τσιφτετέλι στην διαπασών στο αυτοκίνητο και κάνανε τούμπες!!!μάλλον τον κουνάγανε οι ζουζούνες μου εκεί μέσα...χαχαχαχα

κορίτσια με πονάει η κοιλιά μου ψηλά στο ύψος του στομαχιού,φανταστείτε σήμερα ξύπνησα 5 το πρωί με πολύ πόνο και μόνο μια θερμοφόρα με ηρέμησε!!τι λέτε να είναι?αλλά δεν ήταν και σαν πόνος στομαχιού γιατί ξέρω καλά πως είναι!!λέτε να αλλάζουν θέση τα σωθηκά μου λόγω μήτρας???το χει καμία αυτό ή όλα τα παράξενα μόνο εγώ τελικά?????

Μαράκι μπορεί να είναι αυτό που λες. Τα όργανα μετακινούνται πόσο μάλλον σε εσένα που έχεις δυο μωράκια στην κοιλίτσα...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Maria καλημερα ! Εγω το ειχα οταν μπηκα 16η εβδομαδα κ για ολη την εβδομαδα,πονος σαν περιοδου ή σαν να θελω τουαλετα αλλα στο υψος του αφαλου , διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο κ ηρεμησα ,κρατησε περιπου 4-5 ημερες!

Ρε fey τωρα ειδα για το τραπεζι που εχεις ... Να ρθω κ εγω να καλοπερασουμε ??? δεν θελω πολλα ..μια μοσχαρι σε σφολιατα αλλα τεσσερις μεριδες μους !!!!!

Lizakat κ εσυ στο ρεα ?? οι τιμες ολο αλλαζουν , ο γιατρος ή το ρεα θα σου τις πει ??


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α Μαράκι 2 κοριτσάκια!!! Πως είναι να είσαι έγκυος σε διδυμάκια;;;; Όσο για το στομάχι και μένα με πιάνει μερικές φορές. Ίσως επειδή σιγά σιγά όλα αρχίζουν να πιέζονται προς τα πάνω; Ποιος ξέρει;

Ρούνα μου, θα περάσει ο καιρός και δεν θα το καταλάβεις! Έτσι και εγώ ανυπομονούσα μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα αλλα ξαφνικά μου ήρθε οτι πέρασαν οι μήνες γρήγορα και προσπαθώ να εκτιμώ κάθε βδομάδα της εγκυμοσύνης. Η ανεργία καλή είναι γιατι όντως κάθεσαι αλλα με τον σύζυγο να μην βγάζει και πολλά είμαστε στενά οικονομικά.Όμως σκεφτόμαστε την μικρούλα που θα έρθει και γλυκαίνει αυτό το άγχος!

Neo Geo, πονάκια θα έχουμε όσο μεγαλώνει και η μήτρα. Υπομονή θέλει. Και ναι Ρεα μου σύστησε ο γιατρός μου παρόλο που είναι και στο μητέρα. Αλλα είπε οτι το Ρεα είναι οικονομικότερο, πιο καινούργιο και με καλύτερο προσωπικο. Επομένως πήγαμε για την οικονομική λυση. Τώρα ακριβώς πόσα θα είναι θα δούμε, αν και μου είπε γύρω στα 2000.

Πάντως απο μουσικούλες, εγω της βάζω χαλαρωτικά που βρίσκω στο youtube αλλα φυσικά, ακούει και ότι ακούω εγώ στο ράδιο.

Πάντως δεν με έχει κλωτσήσει κανονικά ακόμα. Πιο πολύ νιώθω μικρά σκουντηματάκια. Αν και μου είπαν να μην ανυπομονώ να με κλωτσήσει γιατι μετά θα παρακαλάω να σταματήσει! Χαχαχαα!

Link to comment
Share on other sites

Maria καλημερα ! Εγω το ειχα οταν μπηκα 16η εβδομαδα κ για ολη την εβδομαδα,πονος σαν περιοδου ή σαν να θελω τουαλετα αλλα στο υψος του αφαλου , διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο κ ηρεμησα ,κρατησε περιπου 4-5 ημερες!

Ρε fey τωρα ειδα για το τραπεζι που εχεις ... Να ρθω κ εγω να καλοπερασουμε ??? δεν θελω πολλα ..μια μοσχαρι σε σφολιατα αλλα τεσσερις μεριδες μους !!!!!

Lizakat κ εσυ στο ρεα ?? οι τιμες ολο αλλαζουν , ο γιατρος ή το ρεα θα σου τις πει ??

Neo Geo εμένα δεν είναι στο αφαλό ο πόνος ξεκινάει ακριβώς απο εκεί που τελειώνουν τα πλευρά,ακριβώς κάτω απο το θώρακα δηλαδή!!και με πονάει όπως όταν κρυώνουμε και πονάει η κοιλιά μας!!

και σταματήστε να μιλάτε για φαγητάααααα!!!!λυπηθείτε και μας που είμαστε στη στέρηση....:tongue::tongue::tongue:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α Μαράκι 2 κοριτσάκια!!! Πως είναι να είσαι έγκυος σε διδυμάκια;;;; Όσο για το στομάχι και μένα με πιάνει μερικές φορές. Ίσως επειδή σιγά σιγά όλα αρχίζουν να πιέζονται προς τα πάνω; Ποιος ξέρει;

Ρούνα μου, θα περάσει ο καιρός και δεν θα το καταλάβεις! Έτσι και εγώ ανυπομονούσα μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα αλλα ξαφνικά μου ήρθε οτι πέρασαν οι μήνες γρήγορα και προσπαθώ να εκτιμώ κάθε βδομάδα της εγκυμοσύνης. Η ανεργία καλή είναι γιατι όντως κάθεσαι αλλα με τον σύζυγο να μην βγάζει και πολλά είμαστε στενά οικονομικά.Όμως σκεφτόμαστε την μικρούλα που θα έρθει και γλυκαίνει αυτό το άγχος!

Neo Geo, πονάκια θα έχουμε όσο μεγαλώνει και η μήτρα. Υπομονή θέλει. Και ναι Ρεα μου σύστησε ο γιατρός μου παρόλο που είναι και στο μητέρα. Αλλα είπε οτι το Ρεα είναι οικονομικότερο, πιο καινούργιο και με καλύτερο προσωπικο. Επομένως πήγαμε για την οικονομική λυση. Τώρα ακριβώς πόσα θα είναι θα δούμε, αν και μου είπε γύρω στα 2000.

Πάντως απο μουσικούλες, εγω της βάζω χαλαρωτικά που βρίσκω στο youtube αλλα φυσικά, ακούει και ότι ακούω εγώ στο ράδιο.

Πάντως δεν με έχει κλωτσήσει κανονικά ακόμα. Πιο πολύ νιώθω μικρά σκουντηματάκια. Αν και μου είπαν να μην ανυπομονώ να με κλωτσήσει γιατι μετά θα παρακαλάω να σταματήσει! Χαχαχαα!

ναι ναι 2!!!επειδή είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη,δεν ξέρω πως είναι να κυοφορείς μόνο ένα...αλλά να σου πω την αλήθεια είχα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη μέχρι τώρα!ούτε εμετούς ούτε αναγούλες ούτε ζαλάδες τίποτα!!γενικά δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα απο την αρχή.το μόνο νομίζω που πρέπει να είναι λίγο διαφορετικό είναι το μέγεθος της κοιλιάς...φούσκωσα πολύ γρήγορα και φάνηκε απο πολύ νωρίς η εγκυμοσύνη μου!!!!καταλαβαίνεις,ο κόσμος το χε τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι!!:tongue::tongue:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, ναί πρέπει να έχεις ήδη ωραία κοιλίτσα! Καλό πάντως που δεν είχες καθόλου αναγούλες και ναυτίες. Ούτε εγώ είχα ευτυχώς! Το μόνο που με ταλαιπωρεί αυτήν την στιγμή είναι πονοκέφαλοι και... εμ... δυσκοιλιότητες.... Αναθεμα το σίδηρο που παίρνω!! :P

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, ναί πρέπει να έχεις ήδη ωραία κοιλίτσα! Καλό πάντως που δεν είχες καθόλου αναγούλες και ναυτίες. Ούτε εγώ είχα ευτυχώς! Το μόνο που με ταλαιπωρεί αυτήν την στιγμή είναι πονοκέφαλοι και... εμ... δυσκοιλιότητες.... Αναθεμα το σίδηρο που παίρνω!! :P

καλέ πρώτα πάει κοιλιά και μετά εγώ!!είμαι μια αδύνατη κοπέλα με μια κοιλιά!!!χαχαχαχα!!τελικά μάλλον τον πονοκέφαλο τον έχουμε εμείς που δεν έχουμε τα υπόλοιπα συμπτώματα...και μένα με έχει πεθάνει απο την αρχή!!υπήρχαν φορές που έκανε και 3 μέρες συνεχόμενα να σταματήσει!τώρα όσο για την δυσκοιλιότητα μέχρι τώρα δεν είχα θέμα αλλά να δούμε πως θα είμαι απο αύριο που ξεκινάω και γω το σίδηρο!!:rolleyes::rolleyes:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δέν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα προκαλεί ένα θεματάκι. Απλώς προσπάθησε να τρώς αρκετές φορές φασολάκια, φακές και πράσινα λαχανικά. Α! Και μουσλι και τέτοια για πρωινό. Μόνο έτσι αντιμετωπίζεται!

Πάντως που ρώτησα τον γιατρό, επείδη δεν "βλέπω φως" αν δεν περάσουν 2-3 μέρες, μου είπε οτι εάν δεν με ενοχλεί και δεν προκαλεί προβλήματα απλως θα πρεπει να το υπομείνω.

Ελπίζω πάντως να μη σε πιάσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι και εμένα η κοιλιά τούμπανο είναι. Σαν 7 μηνών και παραπάνω!!! Και εγώ αδύντατη είμαι με μια κοιλάρα να! Και έχω μόνο ένα μέσα...

Λίζα εμένα η γιατρός μου είναι σε Ρεα Γαια και Μητέρα. Αλλά το νοσοκομείο σαν τιμή δεν έχει μεγάλη διαφορά. Εγώ μάλλον θα πάω στο Γαια γιατί είναι το πιο καινούργιο από τα τρια και στην τιμή δωματίου είναι για 4 και όχι για 3 μέρες όπως τα άλλα. Εμένα μου είπε πως όλα μαζί (νοσοκομείο, αμοιβή γιατρού και αμοιβή μαίας) θα πάνε κάτι λιγότερο από 3000.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δέν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα προκαλεί ένα θεματάκι. Απλώς προσπάθησε να τρώς αρκετές φορές φασολάκια, φακές και πράσινα λαχανικά. Α! Και μουσλι και τέτοια για πρωινό. Μόνο έτσι αντιμετωπίζεται!

Πάντως που ρώτησα τον γιατρό, επείδη δεν "βλέπω φως" αν δεν περάσουν 2-3 μέρες, μου είπε οτι εάν δεν με ενοχλεί και δεν προκαλεί προβλήματα απλως θα πρεπει να το υπομείνω.

Ελπίζω πάντως να μη σε πιάσει!!!

Εγώ σίδηρο παίρνω dextrifer μασώμενο. Δεν μου δημιούργησε δυσκοιλιότητα αν και είχα πρόβλημα προ εγκυμοσύνης. Αντίθετα στην αρχή με βοήθησε κιόλας. Τώρα αν δεν πάω μια μέρα τουαλέτα πίνω μια κουταλιά της σούπας από ένα λάδι που μου έδωσε η γυναικολόγος το nujol oil και με βοηθάει τρελά. Είναι ακίνδυνο και επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη! Αν έχετε θέμα ρωτήστε τον γιατρό σας.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δέν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα προκαλεί ένα θεματάκι. Απλώς προσπάθησε να τρώς αρκετές φορές φασολάκια, φακές και πράσινα λαχανικά. Α! Και μουσλι και τέτοια για πρωινό. Μόνο έτσι αντιμετωπίζεται!

Πάντως που ρώτησα τον γιατρό, επείδη δεν "βλέπω φως" αν δεν περάσουν 2-3 μέρες, μου είπε οτι εάν δεν με ενοχλεί και δεν προκαλεί προβλήματα απλως θα πρεπει να το υπομείνω.

Ελπίζω πάντως να μη σε πιάσει!!!

ωχ μην μου λες τέτοια!!!θα υποφέρω δηλαδή!!δεν έχω ακούσει κανέναν να παίρνει σίδηρο και να μην έχει δυσκοιλιότητα!!φακές δεν τρώω αλλά όλα τα άλλα μαρέσουν!εσύ για τους πονοκεφάλους παίρνεις τίποτα ή τους αφήνεις να περνάνε μόνοι τους?


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρούνα μια χαρά μου ακούγεται για 4 μέρες 3000. Στο τέλος τέλος όπου αισθάνεσαι καλύτερα θα πας! Εγώ έγω δει το Ρεα και απο μια φίλη μου που γέννησε πέρυσι εκεί, και μου φάνηκε μια χαρα! Επίσης μένω νότια προάστια, επομένως το να το έχω κοντα είναι και ένα συν. Αν και δεν έχω ιδέα που πέφτει το Γαια! :D

Δεν έχω ακούσει αυτό το λάδι!!! Αμα είναι θα ρωτήσω σίγουρα αν βοηθάει!!!\

Μαρία ο γιατρός μου είπε οτι μπορώ να παίρνω μέχρι 3 depon maximum την ημέρα. Όχι οτι παίρνω. Αλλα με βοηθάνε πάρα πολύ όταν πονάω πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...