Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Μαρια και fysalida το κακο ειναι πως ειμαι καλή ζαχαροπλάστισσα και σε θεμα φαγητού φτιάχνω πολλά πραγματα μονη μου (πελτε, ψωμι, ζαμπον,κετσαπ, τουρσια, ζωμους για το φαγητο κτλ) εχω και το λαχανόκηπο οπότε και τα απλά λαδερα φασολάκια βγαίνουν αλλο πραγμα με καλα υλικά.

Αχ κατάλαβα...ε ναι έτσι τα παίρνω άνετα τα 5 κιλά +:D:D

Μπράβο το μωράκι σου...σάφησε με την περιέργεια όμως για το φύλο!!δεν πειράζει,αφού το ένστικτο της μάνας λέει κορίτσι τότε έτσι θα ναι!!:D:D


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπέρα μίνι μπαλίτσες!! :D

Φουσκώνετε,φουσκώνετε; Εγώ πήγα εχθές στο ραντεβού κι όλα καλά...Βέβαια, ο κύριος ήταν σε εμβρυική στάση και τα ποδαράκια κλειστά και πάλι δεν το είδαμε να σιγουρευτούμε (πολύ ντροπαλός, ρε παιδί μου :rolleyes:)

Λέτε να γίνει στο β' υπέρηχο η ανατροπή,να τρέχουμε και να μη φτάνουμε....;

Eμένα ο αιματοκρίτης στα ύψη 39.8, σπανιότατο μου πε η γιατρός αφού σε αυτή τη φάση και 35 να έχεις είναι φυσιολογικό. Πάντως από εξετάσεις μου δωσε μόνο το σάκχαρο και τη γλυκοζιομένη να κοιτάξω και τπτ άλλο.

Τη ρώτησα αν θα ξανακάνω τοξόπλασμα και μου πε στο τελευταίο τρίμηνο γτ τώρα είναι περιττό και να μην ανησυχώ αν πλένω καλά τα λαχανικά που τρώω. Είναι τόσο σπάνιο μου πε να προσβληθεί το μωρό που μόνο το τελευταίο τρίμηνο πρέπει να το ξαναδούμε γτ τότε μπορούμε να πάρουμε με ασφάλεια την φαρμ.αγωγή.

dimrous, κάτι για τουρσιά άκουσα και άνοιξε η όρεξή μου ;)

Πάντως εμένα η όρεξη μου είναι φυσιολογική, ευτυχώς!!!


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μίνι μπαλίτσες!! :D

Φουσκώνετε,φουσκώνετε; Εγώ πήγα εχθές στο ραντεβού κι όλα καλά...Βέβαια, ο κύριος ήταν σε εμβρυική στάση και τα ποδαράκια κλειστά και πάλι δεν το είδαμε να σιγουρευτούμε (πολύ ντροπαλός, ρε παιδί μου :rolleyes:)

Λέτε να γίνει στο β' υπέρηχο η ανατροπή,να τρέχουμε και να μη φτάνουμε....;

Eμένα ο αιματοκρίτης στα ύψη 39.8, σπανιότατο μου πε η γιατρός αφού σε αυτή τη φάση και 35 να έχεις είναι φυσιολογικό. Πάντως από εξετάσεις μου δωσε μόνο το σάκχαρο και τη γλυκοζιομένη να κοιτάξω και τπτ άλλο.

Τη ρώτησα αν θα ξανακάνω τοξόπλασμα και μου πε στο τελευταίο τρίμηνο γτ τώρα είναι περιττό και να μην ανησυχώ αν πλένω καλά τα λαχανικά που τρώω. Είναι τόσο σπάνιο μου πε να προσβληθεί το μωρό που μόνο το τελευταίο τρίμηνο πρέπει να το ξαναδούμε γτ τότε μπορούμε να πάρουμε με ασφάλεια την φαρμ.αγωγή.

dimrous, κάτι για τουρσιά άκουσα και άνοιξε η όρεξή μου ;)

Πάντως εμένα η όρεξη μου είναι φυσιολογική, ευτυχώς!!!

Μπράβο Φαίη!!! Βάρος και μήκος σου είπε? Ε και να στο αλλάξει στη β επιπέδου δεν έγινε τίποτα... Αν και τα αγοράκια δύσκολα αλλάζουν. Εμένα ο δικός μου μάλλον επιδειξίας θα βγει... Συνέχεια ανοιχτά πόδια έχει!!!

Και εμένα η όρεξη μου είναι νορμάλ μέχρι τις 10 το βράδυ. Μετά αρχίζω και πεινάω τρελά!!!

Α δεν σας είπα, έφαγα κι άλλη κλωτσιά πριν λίγο!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη λέτε για κλωτσιές ρε κορίτσια...ζηλεύωωω :(:(:(

Ρούνα μου, όχι δ μου είπε για βάρος ύψος, τα γράφει αυτά ο υπέρηχος; θα τον ψάξω και θα σου πω. Επιδειξίας;;:D:D:D

Χαχαχα! Η καπαρτίνα του λείπει!!! Εμένα βάρος και ύψος μου τα είπε και προφορικά αλλά ναι τα γράφει και ο υπέρηχος. Απο περιέργεια ρωτάω μωρέ όχι οτι παίζει κανένα ρόλο... Εμένα ας πούμε μου είπε οτι το βάρος του (200γρ) είναι λίγο πάνω από το μέσο όρο αλλά το ύψος είναι πάνω από το μέσο όρο αρκετά.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

JimDin - 1/3 - Έλενα Βενιζέλου

vasiliki27 - 1/3

want_s_baby - 3/3 - Γενική Κλινική

daip - 3/3

mariaeleni1984 - 3/3 - Πανεπιστημιακό Ρίο

xeimwnas - 13/3 (twins)

fey81 - 15/3 - Γενική Κλινική

elenaki028 - 15/3 - Μητέρα

sad_sam - 17/3 - Ολύμπιο Πάτρα

ρούνα - 19/3 - Γαία

ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΑΡΑΚΙΑ

stroumf1989 - 22/3

maria2610 - 26/3 (twins) - Γερμανία

fysalida - 26/3 - Αλεξάνδρα

mandalein - 28/3

Neo Geo - 28/3 - Ρέα

ANNAAAA - 29/3 (twins)

DimRous - 29/3 - Νοσοκομείο Ζακύνθου ή Γαία

:P:p:p


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλες & γλυκειές Σαββατιάτικες καλημέρες σε όλες της Μαρτιάτικες Μανούλες ! Επιτέλους έκανα και εγώ join στο club σας, αν και λιγο αργοπορημένη..:) Σας διαβάζω απο αρχές Αυγούστου σχεδόν καθημερινά και μοιράζομαι τις χαρές αλλά και τις αγωνίες σας.. Εγώ έχω ΠΗΤ 26/03/2015 και θα γεννησω στο ΙΑΣΩ. Το φύλο στην αυχενική μας είπαν 75 % κοριτσάκι...αλλα να μην το δένουμε και πολύ! Τι να μην το δένουμε..ειδικα ο μπαμπας μας θέλει τοσο πολύ κορη που ήδη απευθύνεται στην κοιλιά μου σε .. θηλυκό προσωπο ! Το ίδιο και οι γονεις μου..και η ειδικα η μάνα μου που έχει ξετρελαθεί απο τη χαρα της περισσοτερο και απο εμας - που λέει ο λόγος !! Εμενα ομως δεν με νοιαζει καθολου, ειναι το 1ο μου παιδακι και το μονο που έυχομαι και ελπιζω ειναι να ειναι γερό και υγιέστατο το πεταλουδάκι μου!!:P:p Αχ χαιρομαι τοοοοσοοοο πολύ που μπαινω επιτέλους στο ομορφο παρεάκι σας ! Καλά ξυπνητούρια σε όλες τις φουσκωμένες κοιλίτσες και ευχομαι να έχετε ένα ΤΕΛΕΙΟ & ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ Σ/Κ !

TOXEp3.png

FZQzp3.png


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!

Εχθές ήταν η μέρα για τα ψώνια της εβδομάδας και για τις δουλειές του σπιτιού και έμπλεξα!!!

Μπράβο στις κοιλιτσες για τα όμορφα νέα!!!Με το καλό κορίτσια τα μωράκια σας!

Εμένα παρόλο το τρεξιμο το χθεσινο με αποζημείωσε η κόρη μου για το κρυφτό που μου παίζει.Όλη μέρα με κλώτσαγε το μανάρι μου και ω! ναι την κατάλαβα και όρθια!!!

Την ώρα εκείνη έφτιαχνα σπιτικά χαμπουργκερ και έφαγα μια κλωτσια!!!Ή είναι τις λιχουδιάς σαν την μαμά και χαιρόταν ή fit σαν το μπαμπά και με έκραζε!!!!χαχαχαχα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Dim σε ακολουθώ για να μην πώ οτι σε πέρασα!!!Απέφευγα όλες αυτές τις μέρες να ανέβω στην ζυγαριά και σήμερα το πρωί το πήρα και ανέβηκα στα 5,5 κιλα πάνω είμαι απο τότε που άρχισα την εγκυμοσύνη!Και δεν είμαι φαν της μαγειρικής...μάλλον της λιχουδιάς...απο σήμερα αποφάσισα να προσέχω πιο πολύ γιατί με όλα αυτά που τρώω...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλες & γλυκειές Σαββατιάτικες καλημέρες σε όλες της Μαρτιάτικες Μανούλες ! Επιτέλους έκανα και εγώ join στο club σας, αν και λιγο αργοπορημένη..:) Σας διαβάζω απο αρχές Αυγούστου σχεδόν καθημερινά και μοιράζομαι τις χαρές αλλά και τις αγωνίες σας.. Εγώ έχω ΠΗΤ 26/03/2015 και θα γεννησω στο ΙΑΣΩ. Το φύλο στην αυχενική μας είπαν 75 % κοριτσάκι...αλλα να μην το δένουμε και πολύ! Τι να μην το δένουμε..ειδικα ο μπαμπας μας θέλει τοσο πολύ κορη που ήδη απευθύνεται στην κοιλιά μου σε .. θηλυκό προσωπο ! Το ίδιο και οι γονεις μου..και η ειδικα η μάνα μου που έχει ξετρελαθεί απο τη χαρα της περισσοτερο και απο εμας - που λέει ο λόγος !! Εμενα ομως δεν με νοιαζει καθολου, ειναι το 1ο μου παιδακι και το μονο που έυχομαι και ελπιζω ειναι να ειναι γερό και υγιέστατο το πεταλουδάκι μου!!:P:p Αχ χαιρομαι τοοοοσοοοο πολύ που μπαινω επιτέλους στο ομορφο παρεάκι σας ! Καλά ξυπνητούρια σε όλες τις φουσκωμένες κοιλίτσες και ευχομαι να έχετε ένα ΤΕΛΕΙΟ & ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ Σ/Κ !

TOXEp3.png

FZQzp3.png

Καλώς ήρθες κοριτσάκι και με το καλό το μωράκι σου!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλιτσες να εχετε ενα ομορφο Σ/Κ !!!σημερα ξυπνησα πρωι πρωι και ηθελα να φαω απεγνωσμενα κρουασαν!!!!νομιζω οτι ειμαι σε πολυ καλη φαση δεν εχω υπνηλιες ουτε πονακια ουτε καποια ενοχληση που να μου χαλαει την διαθεση και ειμαι souper αφου καποιες φορες αισθανομαι οτι δεν ειμαι εγκυος ευτηχως που το μικρο μου μου το θυμιζει που και που!! η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να κανω τωρα οσα πιο πολλα μπορω γιατι οταν γεννησω θα ξεχασω την ξεγνοιασια!!! α! επιτελους εκλεισα και την β' επιπεδου στις 10 νοεμβρη θα ειμαι 22 εβδομαδων ανυπομονωωωωωωωωω!!!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλες & γλυκειές Σαββατιάτικες καλημέρες σε όλες της Μαρτιάτικες Μανούλες ! Επιτέλους έκανα και εγώ join στο club σας, αν και λιγο αργοπορημένη..:) Σας διαβάζω απο αρχές Αυγούστου σχεδόν καθημερινά και μοιράζομαι τις χαρές αλλά και τις αγωνίες σας.. Εγώ έχω ΠΗΤ 26/03/2015 και θα γεννησω στο ΙΑΣΩ. Το φύλο στην αυχενική μας είπαν 75 % κοριτσάκι...αλλα να μην το δένουμε και πολύ! Τι να μην το δένουμε..ειδικα ο μπαμπας μας θέλει τοσο πολύ κορη που ήδη απευθύνεται στην κοιλιά μου σε .. θηλυκό προσωπο ! Το ίδιο και οι γονεις μου..και η ειδικα η μάνα μου που έχει ξετρελαθεί απο τη χαρα της περισσοτερο και απο εμας - που λέει ο λόγος !! Εμενα ομως δεν με νοιαζει καθολου, ειναι το 1ο μου παιδακι και το μονο που έυχομαι και ελπιζω ειναι να ειναι γερό και υγιέστατο το πεταλουδάκι μου!!:P:p Αχ χαιρομαι τοοοοσοοοο πολύ που μπαινω επιτέλους στο ομορφο παρεάκι σας ! Καλά ξυπνητούρια σε όλες τις φουσκωμένες κοιλίτσες και ευχομαι να έχετε ένα ΤΕΛΕΙΟ & ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ Σ/Κ !

TOXEp3.png

FZQzp3.png

καλως ηρθες mandalein να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...