Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοπελιες ! Μολις πηρα αποτελεσματα εξετασεων κ ψιλοξενερωσα .....

Αιματοκριτης 33,8 αιμοσφαιρινη 11,1 ,ειδικο βαρος ουρων 1010 και λευκα αιμοσφαιρια 11,99 κοντα 12 χιλιαρικα ! Οπως καταλαβαινετε μεχρι την δευτερα που εχω γιατρο θα τρωγομαι με τα ρουχα μου .... :?:shock:


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνεις σιδηρο μεχρι τωρα;

εγω παιρνω δυο fysiofol την μερα...ενα πρωι,ενα βραδυ...

εμενα οι εξετασεις που μου εγραψε ηταν γενικες...μονο...ουτε καν σιδηρο και ζαχαρο δεν ειχαν μεσα....μονο αιματοκριτη λευκα αιμοσφαιρινη και μια γενικη ουρων, αυτα μονο, γιατι;:confused:

μια χαρα εισαι...μην απογοητευεσαι...σκεψου οτι εχεις διδυμακια και ειναι και η πρωτη σου φορα, ο οργανισμος σου εχει παθει ενα κοκομπλοκο...ολα θα επανελθουν σε νορμαλ επιπεδα μετα τη γεννα...

εδώ στην γερμανία έχουν εντελώς διαφορετικό σύστημα απο αυτό που έχουμε στην Ελλάδα.φαντάσου εμένα με παρακολουθεί κάθε 2 βδομάδες και κάθε φορά που πάω μου κάνουν εξετάσεις ούρων.σίδηρο και tsh κάνουν ανα 6-8 βδομάδες άμα είναι ρυθμισμένα.την τελευταία φορά που έκανα για σίδηρο ήταν οκ,όχι πολύ υψηλό αλλά οκ γιαυτό δεν μου είχε δώσει ακόμα να παίρνω σίδηρο απο το στόμα!πόσα θα παίρνω πια κάθε μέρα,παίρνω ήδη θυροξίνη,βιταμίνες για έγκυες και μαγνήσιο,τώρα θα προσθέσουμε και το σίδηρο!!!!:o:o:o:o:o


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

καιε δω ησυχια απο το μπεμπακι...και ενα μικρουλικο λακτακι που εφαγα δεν την συγκινησε την κυρια...να φαω κι αλλο;;):rolleyes:

είπαμε διαλογισμό!!!όχι μάσα!χαχαχαχα!!!!δεν βλέπω να την συγκινεί!!εγώ ούτε αυτό δεν μπορώ να δοκιμάσω λόγω ζαχάρου!!!!:(:(


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοπελιες ! Μολις πηρα αποτελεσματα εξετασεων κ ψιλοξενερωσα .....

Αιματοκριτης 33,8 αιμοσφαιρινη 11,1 ,ειδικο βαρος ουρων 1010 και λευκα αιμοσφαιρια 11,99 κοντα 12 χιλιαρικα ! Οπως καταλαβαινετε μεχρι την δευτερα που εχω γιατρο θα τρωγομαι με τα ρουχα μου .... :?:shock:

Neo geo η αλήθεια είναι ότι δεν καταλαβαίνω καθόλου απο τιμές απο τις εξετάσεις που έγραψες.μόνο τον αιματοκρίτη σου διακρίνω πως είναι αρκετά χαμηλός.στο μικροβιολογικό τι σου είπαν?


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιποτα δεν μου ειπαν ... Απο το ρεα τα πηρα κ δεν λενε τιποτα εκει, μπορει να παρω τον γιατρο αργοτερα θα δω ... Παντως αγχωθηκα,οχι οτι μου ειναι δυσκολο ! :|

Παντως το δικο μου το παιδι ουτε με γλυκα ουτε με αλμυρα πτοειτε να χωσει κλωτσια , τωρα που αγχωθηκα ομως εκανε μια κωλοκοτουμπα που λεει κ η ανηψια μου !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοπελιες ! Μολις πηρα αποτελεσματα εξετασεων κ ψιλοξενερωσα .....

Αιματοκριτης 33,8 αιμοσφαιρινη 11,1 ,ειδικο βαρος ουρων 1010 και λευκα αιμοσφαιρια 11,99 κοντα 12 χιλιαρικα ! Οπως καταλαβαινετε μεχρι την δευτερα που εχω γιατρο θα τρωγομαι με τα ρουχα μου .... :?:shock:

Μην αγχώνεσαι βρε! Ειναι φυσιολογικό ο αιματοκρίτης να πέφτει στην εγκυμοσύνη. Όπως και το να ανεβαίνουν τα λευκά. Και εγω 12000 και κάτι είχα. Ο σίδηρος και η φεριτίνη είναι εντάξει? Παίρνεις σίδηρο?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καιε δω ησυχια απο το μπεμπακι...και ενα μικρουλικο λακτακι που εφαγα δεν την συγκινησε την κυρια...να φαω κι αλλο;;):rolleyes:

Εμένα τον δικό μου τον συγκινούν τα πουράκια πάντως!!! Για δοκίμασε...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσαρες; υπογλυκαιμιες βλεπω καποιες, για λακτακια και πουρακια. Το δικο μου θα βγει fit μου φαίνεται, ολο λαχανικα λιγουρευομαι και ειναι απιστευτο την ωρα που παθαινω σελορια μπροστα σε χορτα, κολοκυθακια κτλ (πριν ουτε να τα δω) ρειχνει κατι κλοτσιες, μου αλλαζει τα φωτα.

Μαρια και fysalida και εγω παντα ετρωγα οτι ηθελα και οσο ηθελα και σπιτικα, αλλα κατέληξα παχουλοκομψη. Ελατε μια βδομαδα απο το σπιτι μου να φυγετε με 5 κιλα + παντα με σπιτικα εδεσματα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα γυναικολογο, ολα καλα με το κωλοτουμπακι, συμμετρικο και ζωηρό ζωηρο. Τις εξετασεις τις βρηκε σουπερ, βιταμινη D θα παρω γιατι ειναι οριακα προς τα κατω, και τον αλλο μηνα δε θα κανω εξετασεις μιας και ειναι τοσο καλες. Εκλεισα και β επιπεδου στις 21 Νοεμβρη (παλι τελευταια θα κανω την εξεταση) αυτη τη φορα Αθηνα. Αχ σημερα καθισα πολλες ωρες σε καρεκλα για να τελειωσω εναν πινακα για το δωματιο της ανιψιας και ειχα παλι συσπασεις.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χθες πηγα γυναικολογο, ολα καλα με το κωλοτουμπακι, συμμετρικο και ζωηρό ζωηρο. Τις εξετασεις τις βρηκε σουπερ, βιταμινη D θα παρω γιατι ειναι οριακα προς τα κατω, και τον αλλο μηνα δε θα κανω εξετασεις μιας και ειναι τοσο καλες. Εκλεισα και β επιπεδου στις 21 Νοεμβρη (παλι τελευταια θα κανω την εξεταση) αυτη τη φορα Αθηνα. Αχ σημερα καθισα πολλες ωρες σε καρεκλα για να τελειωσω εναν πινακα για το δωματιο της ανιψιας και ειχα παλι συσπασεις.

Μπράβο DimRous πολύ ωραία τα νέα σας!!!πόσα εκ.ήταν το μωράκι σου?για το ζάχαρο σου είπε τίποτα τελικά?

αχ τυχερή είσαι που το νιώθεις συνέχεια...για να λες να ρθουμε σπίτι σου και να φύγουμε 5κιλά + τότε πρέπει να είσαι άπαιχτη μαγείρισσα!!!!!:D:D


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα γυναικολογο, ολα καλα με το κωλοτουμπακι, συμμετρικο και ζωηρό ζωηρο. Τις εξετασεις τις βρηκε σουπερ, βιταμινη D θα παρω γιατι ειναι οριακα προς τα κατω, και τον αλλο μηνα δε θα κανω εξετασεις μιας και ειναι τοσο καλες. Εκλεισα και β επιπεδου στις 21 Νοεμβρη (παλι τελευταια θα κανω την εξεταση) αυτη τη φορα Αθηνα. Αχ σημερα καθισα πολλες ωρες σε καρεκλα για να τελειωσω εναν πινακα για το δωματιο της ανιψιας και ειχα παλι συσπασεις.

Μπράβο dimrous!!! Να ξεκουράζεσαι και να μην ζορίζεσαι!!! Για πες λεπτομέρειες βάρος ύψος... Φύλο έμαθες?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

μαρια τι ωρα να περασω να σε παρω να παμε στο σπιτι της dimrous;αντε γιατι μου ανοιξε παλι η ορεξη.....:tongue::tongue::tongue:

μπραβο κοριτσακι μου για τα ωραια νεα σου!!!!και οι εξετασουλες οκ και το μπεμπακι σου!!!1παντα τετοια να ακους!!!!

neo geo και εγω ξερω οτι τα λευκα ειναι ανεβασμενα στην εγκυμοσυνη...ο αιματοκριτης σου οντως χαμηλος...μιλα στο γιατρο να δουμε τι θα σου πει....

και ναι...σε λιγο φευγω για το σπιτακιιιιιιι!!!!καλο σκ κοριτσια!!!!θα μπω να σας δω και το σκ εννοειται!!!!φιλια!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Υψος - βαρος κτλ έπεσαν θύμα της τεχνολογίας, την ωρα που μου λεει τελειώσαμε να εκτυπώσω για τον ενδοκρινολόγο το μηχάνημα κόλλησε και χάθηκαν οι μετρήσεις. Μετά δε καθόμουν να εκτεθεί το μωρό και άλλο στον υπέρηχο. Μου ειπε πως το μωρο είναι πλήρως συμμετρικό και σταθερό στην ανάπτυξή του. Για το διαβητη τις εξετασεις τις βρήκε πολυ καλές. Φύλο δε μάθαμε, τα ποδια τα είχε κλειστά αλλά εγώ το έχω σιγουράκι για κοριτσι. Στη β επιπεδου θα μάθουμε.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρια και fysalida το κακο ειναι πως ειμαι καλή ζαχαροπλάστισσα και σε θεμα φαγητού φτιάχνω πολλά πραγματα μονη μου (πελτε, ψωμι, ζαμπον,κετσαπ, τουρσια, ζωμους για το φαγητο κτλ) εχω και το λαχανόκηπο οπότε και τα απλά λαδερα φασολάκια βγαίνουν αλλο πραγμα με καλα υλικά.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...