Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

μαρια σημερα μετα απο τοτε..ενιωσα κανα 2 κλωτσιδακια...φλουφλικα...:tongue: οχι σαν εκεινο το βαρβατο....τεμπελιασαν μωρε;καλα και γω τα υπολοιπα γνωστα τα νιωθω...

βασικα απο χθες νιωθω οτι πειναω συνεχεια...

σηκωθηκα χθες 23:30 και πηγα στο ταψι που ειχα μαγειρεψει με σκοπο να τσιμπησω μια πατατα και μια μπουκια κοτοπουλο και κοντεψα να γεμισω πιατο...ο ι μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....

και τωρα πριν μια ωρα εφαγα...και παλι πειναω....ουφ...ευτυχως εχω μαζι μου μηλο και ροδι...θα τα φαω και αυτα....

Μάλλον το κάνουν για να μην κακομαθαίνουμε!!μας δίνουν μια χαρά και μετά μας αφηνούν με την γλύκα...:tongue::tongue:

Άσε μην μιλάς για πείνα!!!το ότι θα στερούμουν στην εγκυμοσύνη δεν το φανταζόμουν ποτέ!!λόγω της διατροφής για το ζαχάρο ούτε τρώω ότι θέλω όυτε όσο θέλω!!έχω μια μόνιμη πείνα!!ακόμη και τα φρούτα με μέτρο!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι μαρια μου καταλαβαινω....αλλα υπομονη 2 μπεμπακια θα βγαλεις ..πρεπει να εισαι φιτ....:D:D:D:D:D:D:D

εγω εφαγα και φρουτα ..αλλα παλι δε νιωθω πληροτητα...ααααααααααααααααα...πρεπει να δειξω εγκρατεια...θα κανω ασκησεις μυαλου...ολα στο μυαλο ειναι...:cool::cool::cool::cool:χαχαχχαχα


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

ναι μαρια μου καταλαβαινω....αλλα υπομονη 2 μπεμπακια θα βγαλεις ..πρεπει να εισαι φιτ....:D:D:D:D:D:D:D

εγω εφαγα και φρουτα ..αλλα παλι δε νιωθω πληροτητα...ααααααααααααααααα...πρεπει να δειξω εγκρατεια...θα κανω ασκησεις μυαλου...ολα στο μυαλο ειναι...:cool::cool::cool::cool:χαχαχχαχα

Λες να δοκιμάσουμε με διαλογισμό μπας και νιώσουμε χορτάτες??:tongue::tongue:

λέγε λέγε στο τέλος μπορεί και να πείσουμε και τον ίδιο μας τον εαυτό ότι δεν πεινάμε!!!χαχαχαχα:tongue::tongue::tongue::tongue:

δεν χάνουμε τίποτα ας το δοκιμάσουμε!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορες. Εγω σημερα εχω χαρες, βγηκαν καμπυλη ζαχαρου, γλυκοζιομενη και του θυρεοειδή και ειναι καλες. Οκ η καμπυλη για εγκυμοσύνη ειναι πολυ ελαφρα παθολογικη στη 1 ωρα αλλα καμια σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη. Επισης η γλυκοζιομενη επεσε κατα 0,8 . οποτε παμε σουπερ με τη διατροφη, τις κετονες πρεπει να δω μη το παρακανω. Ο θυρεοειδης παει καλα. Σημερα θα παω και στο γυναικολογο.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! JimDin να χαίρεσαι τον άντρα σου. Dim Rous ωραία τα νέα σου μπράβο! Εγώ δεν έχω πολλά να σας πω εκτος απο το οτι ερωτεύτηκα ένα καρότσι και έχει κολλήσει στο μυαλό μου... Είναι αυτόhttp://www.cosatto.com/products/pushchairs/supa-pushchair/cuddle-monster και μετά τη β επιπέδου με βλέπω να το παραγγέλνω... Μόνο αρνητικό είναι πως δεν το βρίσκω κάπου αθήνα να πάω να το δω από κοντά!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας βρε κορες. Εγω σημερα εχω χαρες, βγηκαν καμπυλη ζαχαρου, γλυκοζιομενη και του θυρεοειδή και ειναι καλες. Οκ η καμπυλη για εγκυμοσύνη ειναι πολυ ελαφρα παθολογικη στη 1 ωρα αλλα καμια σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη. Επισης η γλυκοζιομενη επεσε κατα 0,8 . οποτε παμε σουπερ με τη διατροφη, τις κετονες πρεπει να δω μη το παρακανω. Ο θυρεοειδης παει καλα. Σημερα θα παω και στο γυναικολογο.

Μια χαρά DimRous..άρα δεν θα χρειαστείς ινσουλίνη μάλλον ε?αυτό με τις κετόνες να το ελέγχεις!!και γω τις ελέγχω κάθε μέρα!μόνο μια φορά μέχρι τώρα μου βγήκε θετικό.με το καλό να δεις και το μωράκι σου!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια πως μετρατε τις κετονες. ?

υπάρχουν ειδικά τεστάκια ούρων που τα αγοράζεις απο το φαρμακείο.εμένα μου είπε να το κάνω 2 ώρες μετά το μεσημεριανό ο γιατρός.


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

JimDin - 1/3 - Έλενα Βενιζέλου

vasiliki27 - 1/3

want_s_baby - 3/3 - Γεν. Κλινική

daip - 3/3 - Αυστραλία

mariaeleni1984 - 3/3 - Παν. Ρίο

xeimwnas - 13/3 (twins)

fey81 - 15/3 - Γεν. Κλινική

elenaki028 - 15/3 - Μητέρα

sad_sam - 17/3 - Ολύμπιο Πάτρα

ρούνα - 19/3 - Γαία

ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΑΡΑΚΙΑ

stroumf1989 - 22/3 - Νοσ. Χανίων

maria2610 - 26/3 (twins) - Γερμανία

fysalida - 26/3 - Αλεξάνδρα

Neo Geo - 28/3 - Ρέα

ANNAAAA - 29/3 (twins)

DimRous - 29/3 - Νοσ. Ζακύνθου ή Γαία

Έτοιμες οι αλλαγές! Περιμένω και από τα υπόλοιπα κορίτσια...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα μία νέα κοπέλα που ήταν όρθια φώναξε δυνατά ''σηκωθείτε να καθήσει η κοπέλα, δε βλέπετε που εγκυμονεί; '' , πετάγεται τότε μια γιαγιά και λέει ''μα είναι νέα'' και της απαντάει η μικρή ''έχεις δει γριά εγκυμονούσα; ''

Να αγιάσει το στόμα της κοπελιάς! (:twisted:Θα το βγάλω και σήμερα το φαρμάκι μου τελικά). Εχω πετύχει κάτι κυράτσες, όχι απαραίτητα πολύ γιαγιάδες, και μάλιστα καλοστεκούμενες, που έχουν την απαίτηση απο όλους να τους προσφέρουν θέση στο λεωφορείο γιατί είναι χ χρόνια μεγαλύτερες, αλλα οι ίδιες κάνουν την πάπια σε ανάλογη περίπτωση.

καλημέρα φουσκίτσες κι από μένα!!!σήμερα έχω υπέρηχο...επιτέλους μετά από ένα μήνα ολόκληρο!!!:D

Τι μου λες τώρα... έχουμε αλλες 10 μέρες να περιμένουμε, και έχουμε να το δούμε απο 28 Αυγούστου! Θα γίνει κοτζαμ παιδί! :D

Πάλι καλά χθες έδωσε ρεσιταλ κλωτσιδιου. Το poke-αρα και εγω απ'εξω και αυτό απαντούσε με κλωτσια. Πολύ γέλιο κάναμε χθες. Ο αντρας μου παθαίνει σοκ.... "Μην το πειράζεις!!!!!!" μου φωνάζει συνέχεια.

δεν σας ειπα για τις εξετασεις...μια χαρα ειναι ...αλλα ο αιματοκριτης επεσε κι αλλο...πηγε 36.3..απο 38.3 που ηταν πριν 1μιση μηνα...τον ψιλοφοβαμαι τον αιματοκριτη...εσεις ποσο εχετε;

Να μην τον φοβάσαι. Εμείς τον έχουμε.... πιο μικρό.:tongue::tongue:

Στο 34 τον Αυγουστο. Πρόσφατα έκανα σιδηρο/φεριτίνη, ήταν όλα καλα και αυτά έχουν περισσότερη σημασία.

Ο αιματοκρίτης κατεβαίνει φυσιολογικά στην εγκυμοσύνη, γιατι αυξάνεται ο όγκος του αίματος.

Έτοιμες οι αλλαγές! Περιμένω και από τα υπόλοιπα κορίτσια...

φύλο σε 10 μέρες,

νοσοκομείο... βάλε γενικά Αυστραλία.

Μπράβο βρε κοπελιά για τον κόπο σου!;)

Παράγγειλα τελικά 3 t-shirt από το εγχώριο asos.com. $35 (24 euro) όλα μαζί, δωρεάν αποστολή και αν τα επιστρέψω για τον άλφα ή βήτα λόγο, μου επιστρέφουν τα λεφτά. Αν μ'αρέσουν θα πάρω μερικά ακόμα.

Αυτό:

image1xl.jpg

Και αυτό σε αυτό το χρώμα και σε φουξια.

image4xl.jpg


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια,

τελεια ολες ειμαστε μια χαρα.

Εγω ακομα δεν εχω ακουσει το μωρο, αν και στην πρωτη εγκυμοσυνη αργησα.

Ειμαι χοντροπετση ;)

Και να συμπληρωθει το χαριτωμενο πινακακι, περιμενω αγορακι.


C03Cp3.pngeYkOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ζουζουνιτσες!!!με τις κοιλιτσες!!!!

ολα καλα;

εδω εργασια και οχι χαρα αλλα λεμε τωρα...σκ...μπροστα μας....αχ παναγια μου...

dimrous μπραβο σου βρε κοπελα μου!!!!τελεια νεα!!!!

εμενα σημερα με ποναει το κεφαλι μου...ειναι και αυτος ο καιρος ο μουντοζεστος...ποτε θα δουμε φθινοπωρο κανονικο οεο;

μαρια λες με διαλογισμο να σωθουμε;;;οκλαδον λοιπον και ομμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ:tongue:


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα!!!τι μου κάνετε σήμερα?φαντάζομαι περιμένετε πως και πως το σ/κ!!

εγώ το βράδυ όποτε γύριζα πλευρό ένιωθα σαν να σκάνε ποπ κορν στην κοιλιά μου κοντά στον αφαλό,πρέπει να τα ενοχλεί τα κορίτσια μου αυτό μου φαίνεται!!μάλλον τους χαλάω τον ύπνο...χαχαχαα

Fysalida ο διαλογισμός είναι το μόνο που μπορεί να μας σώσει!!εγώ ξεκίνησα ήδη!χιχιχιχ

Το πινακάκι μας όσο πάει γίνεται και καλύτερο...πολύ ροζ βλέπω,άρα κοριτσοχρονιά το 2015!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω πιαστηκα απο τη σταση του διαλογισμου μαρια...ξερεις με τα ποδια οκλαδον...και λεω να φαω κατι....:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: λιγο θα ναι...μην αγχωνεσαι...δεν μας το χαλαω...

σημερα ζυγιστηκα και ειμαι 61 κιλα...πραγμα που σημαινει οτι ειμαι 5 κιλα πανω απο τοτε που μαθαμε για το μωρακι μας.....

εδω εχει εναν μουντο καιρο...μου σπαει τα νευρα και την ψυχολογια...βρε παιδι μου...αν εβρεχε και εκανε λιγο κρυακι θα μου αρεσε...αυτο το πραγμα με τη ζεστη και τη γκριζιλα...με ριχνει πολυ...

ομμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ:cool:


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...