Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Κραταει και το μηχανακι αλλά τις γραφω σε κατι χαρτια που μου εδωσε. Εμενα δε μου δίνει κατι ο ενδοκρινολογος αλλά ο γυναικολογος. Περνάει τις μετρησεις του μωρου σε κατι διαγράμματα

μαλιστα... εμενα ο γυναικολογος με εχει στειλει σε ενδοκρινολογο ... οτι σου πει αυτος μου λεει ...

ποσες φορες την ημερα κανεις την μετρηση και ποτε ??


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια δεν σας προλαβαινω !!!!

Λοιπον JimDin για το samsung το διπορτο λεω και εγω ο κωτσοβολος σε ολα και σε αυτο το μοντελο ειναι 200 ευρω πανω !

Το bio oil θελει 2 φορες την ημερα !

Κοριτσια ... για διαφωτιστε με!!

κρατατε με το μηχανακι τις μετρησεις σας ποσες φορες την ημερα ?!

και τι ακριβως σας εδωσε ο ενδοκρινολογος για τον γυναικολογο ?!?

Εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για ενημερωστε με παρακαλω !!

Neo Geo καλησπέρα,εμένα ο διαβητολόγος με έχει βάλει να το μετράω 6 φορές την ημέρα,οταν ξυπνάω νηστική,πριν απο τα γεύματα πρωινό μεσημεριανό βραδινό και 1 ώρα μετά αφού τελειώσω το κάθε γεύμα.οι φυσιολογικές τιμές μου είπε είναι κάτω απο 95 το πρωί νηστική,κάτω απο 100 πριν απο τα γεύματα και κάτω απο 140 1 ώρα μετά απο τα γεύματα!

Εγώ τα καταγράφω όλα σε μπλοκάκι για να τα δει.


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... εμενα ο γυναικολογος με εχει στειλει σε ενδοκρινολογο ... οτι σου πει αυτος μου λεει ...

ποσες φορες την ημερα κανεις την μετρηση και ποτε ??

Ο ενδοκρινολος κανονιζει αν θα παρεις ινσουλινη και τα σχετικα ο γυναικολογος στελνει τις μετρησεις του μωρου για να δει ο ενδοκρινολογος αν το εμβρυο εχει επηρεαστεί ή οχι και να πραξη αναλώγος . Μετρήσεις κάνω 4 την ημέρα πρωί νηστική και τρεις μετρήσεις μεταγευματικές.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ... Οποτε θα παω τις μετρησεις του μωρου στον ενδοκρινολογο ! Φανταζομαι οτι οι μετρησεις ειναι μηρος , κεφαλι , στομαχι ! Θα ενημερωσω και γυναικολογο και ενδοκρινολογο ..... Δεν ξερω κατα ποσο μοιαζει ο διαβητης κυησης με τον τυπου 2 παντως εγω επερνα και περνω glucophage ! Και παλι βλεπω οατι ψιλοτσιμπημενες τιμες αναλογως φαγητου κιολας .... Π.χ στα μακαρονια δινει ρεσιταλ !

Αντε σας ζαλισα , ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και καλο σας ξημερωμα !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.galsnguys.gr/2014/01/πόσο-έγκυος-είμαι/

. Απο σαιτ τ ειδα κ εγω. Λεει πτι στη 18 βδομαδα μπαινεις στο 5ο. Τωρα τ να σ πω χαχα αλλα καπου μπαινω αφου πητ εχω 22 μαρτιου .


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

JimDin - 1/3 - Έλενα Βενιζέλου

vasiliki27 - 1/3

want_s_baby - 3/3 - Γενική Κλινική

daip - 3/3

mariaeleni1984 - 3/3 - Πανεπιστημιακό Ρίο

xeimwnas - 13/3 (twins)

fey81 - 15/3 - Γενική Κλινική

elenaki028 - 15/3 - Μητέρα

sad_sam - 17/3 - Ολύμπιο Πάτρα

ρούνα - 19/3 - Γαία

ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΑΡΑΚΙΑ

stroumf1989 - 22/3

maria2610 - 26/3 (twins) - Γερμανία

fysalida - 26/3 - Αλεξάνδρα

Neo Geo - 28/3 - Ρέα

ANNAAAA - 29/3 (twins)

DimRous - 29/3 - Νοσοκομείο Ζακύνθου ή Γαία


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.galsnguys.gr/2014/01/πόσο-έγκυος-είμαι/

. Απο σαιτ τ ειδα κ εγω. Λεει πτι στη 18 βδομαδα μπαινεις στο 5ο. Τωρα τ να σ πω χαχα αλλα καπου μπαινω αφου πητ εχω 22 μαρτιου .

Χαχαχαχ!!! Τι να σου πω και εγώ??? Έχω μπερδευτεί με τους μήνες και τις εβδομάδες...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σήμερα έχει γενέθλια ο μπαμπάς μας!!!Πρέπει να πάω να πάρω το δώρο του και το απόγευμα θα πάω με τον γιό μου να πάρουμε τουρτίτσα!!!!Πολύχρονο να είναι το αγόρι μου γερό και δυνατό!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κούκλες!!! Χθες βράδυ κόντεψα να σκάσω απο το πολύ φαί!!! Ενώ είχα ρεβύθια από το μεσημέρι αποφάσισα στις 11 το βράδυ να φτιάξω πατατούλες στο φούρνο και έφαγα δυο πιάτα!!!! Μετά βέβαια ένιωθα την κοιλιά μου ένα βήμα πριν το μπάμ!!! Δεν μπορούσα με τίποτα να ξαπλώσω και ξαγρύπνησα... Αλλά ήταν τόσο ωραίες που δεν μπορούσα να σταματήσω!!!

Χθες πήγα στο φούρνο της γειτονιάς και η πωλήτρια με ρώτησε αν είμαι έγκυος και μου είπε ότι είναι και εκείνη. Πόσο είσαι? Την ρωτάω. Μπαίνω στον 8ο μου λέει!!! Την βλέπω κάθε μέρα και δεν κατάλαβα τίποτα. Δεν φαινόταν καμία διαφορά. Η δική μου κοιλιά πάλι βγάζει μάτι!!!

Πόσο σε καταλαβαίνω με τα φουσκώματα πόσο!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

JimDin να τον χαιρεσαι τον αντρα σου, γερος και δυνατος κνα χετε παντα μια ευτιχισμενη οικογενεια !!

Ρε κοριτσια αμα γεννησουμε 25η μαρτιου ? χεεχεχεχ οταν το πα στον παλιο γιατρο μου , μου λεει γεννα μονη σου εγω θα μαι διακοπες! Ο καφρος ! Τελος παντων ... Ρουνα στο ρεα πρωτα ο Θεος εγω !

Οντως εγινε ωραιο το πινακακι μας ! Χρωματιζεται σιγα σιγα !

Και καλη σας ημερα !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααααααααααααααα κοιλιτσες!!!!

ολα καλα;

καλως ηρθες Βασιλικη!!!!!

Μαρακι...ειμαστε σιγουροι οτι αφου πραγματοποιησαμε το ονειρο μας για 3 παιδακια....θα μεινουμε εκει...εξαλλου δουλευω πολλες ωρες και ηδη λειπω πολυ...τραγικα πολυ απο τα αστερακια μου....ειναι ο μεγαλος μου καημος αυτος...

στρουμφακι μου απο το τικερακι σου φαινεται οτι συμπληρωνεις την 18 εβδομαδα αρα και την πρωτη εβδομαδα του 5ου μηνα...αρα κοριτσακι ,μπαινεις στη δευτερη εβδομαδα του 5ου....απο αυριο....με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!

ρουνα τι ωραιο το πινακακι σου!!!!

εγω γενναω στο Αλεξανδρα ....με το καλοοοοοοοοοοοοοο

κοριτσακια που κανετε μετρησεις για ζαχαρο ...ευχομαι να σας ειναι ολα ελεγχομενα...που θα ειναι βεβαια...γιατι αυτος ειναι ο σκοπος της διατροφης....ολα καλα θα πανε..

αντε να τελειωσει η εβδομαδα...να κατσω σπιτακι μου με τις κορουλες μου...και να μην κανω τιποτα απολυτως...αρκει να ειμαι μαζι τους....ολη μερα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...