Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Ναι ναι τώρα καταλαβαίνω!!!μου έκανε μεγάλη εντύπωση που 1 βδομάδα δεν πήρα γραμμάριο!!Εύχομαι μόνο τα μωράκια να παίρνουν βάρος κανονικά...Αχ χόρτα...έχω 2 χρόνια να φάω!!εδώ δεν έχει πουθενά!!εσύ τελικά άρχισες ινσουλίνη?εγώ Δευτέρα θα ξαναπάω και θα δούμε τι θα μου πει ο διαβητολόγος!
έκανες και καμπύλη?εμένα μου είπε πως δεν θα την κάνω θα το παρακολουθούμε μόνο με το εργαστήριο και με το μηχανάκι.τι τιμές έχεις συνήθως?τον υπέρηχο τι τον θέλουν?είναι μεγαλύτερο το μωρό απο την βδομάδα του?εμένα με την διατροφή έχει φτιάξει κάπως αλλά χτυπάω και κάτι 160 με το ίδιο φαγητό,αυτό δεν μπορώ να καταλάβω!!!

Ναι την εκανα γιατι και οι δυο γιατροι λενε δε μπορεις να παρεις ινσουλινη χωρις καμπυλη, έπεσε μια τσακομαρια και καταφερα τουλαχιστον να κανω με 75 γρ γλυκοζης. Στον υπέρηχο απο εδω και περα θα μετρα συγκεκριμενα πραγματα και θα μου βαζει τις μετρησεις σε διάγραμμα για να βλεπει ο ενδοκρινολογος πως κυμαίνονται οι τιμές σε σχέση με τις καμπυλες ανάπτυξης των εμβρύων.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μαρια να σου θυμισω οτι εχεις και 2 κορες στην κοιλια...και 2 κορες εχω και εγω...οχι στην κοιλια..αλλα εξω...:D:D:D:D:D:D..σου την εσκασα ομως με μια ακομη κορη στην κοιλια...αρα οταν με το καλο γεννησεις τις διδυμουλες σου...να περιμενεις να κανεις αλλη μια κορη...αχχαχαχαχαχχα..τοτε θα μιλαμε για απολυτη ταυτιση οκ;


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

μαρια να σου θυμισω οτι εχεις και 2 κορες στην κοιλια...και 2 κορες εχω και εγω...οχι στην κοιλια..αλλα εξω...:D:D:D:D:D:D..σου την εσκασα ομως με μια ακομη κορη στην κοιλια...αρα οταν με το καλο γεννησεις τις διδυμουλες σου...να περιμενεις να κανεις αλλη μια κορη...αχχαχαχαχαχχα..τοτε θα μιλαμε για απολυτη ταυτιση οκ;

χαχααχαχ!!!!ναι δεν το ξεχνώ!και σε αυτό μοιάζουμε,αν και δεν ξερω για το αν θα πάω για 3 παιδάκι...μεγάλα λόγια δεν λέω,αλλά θα δείξει!!ανάλογα με το πόσο εύκολα ή δύσκολα θα ναι με τα δίδυμα...θα σε ρωτήσω κιόλας όταν με το καλό γεννήσεις πως είναι η ζωή με 3 παιδάκια!!θα πάρω γνώμες!!:D

εσείς λέτε και για 4ο με το καλό??


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι την εκανα γιατι και οι δυο γιατροι λενε δε μπορεις να παρεις ινσουλινη χωρις καμπυλη, έπεσε μια τσακομαρια και καταφερα τουλαχιστον να κανω με 75 γρ γλυκοζης. Στον υπέρηχο απο εδω και περα θα μετρα συγκεκριμενα πραγματα και θα μου βαζει τις μετρησεις σε διάγραμμα για να βλεπει ο ενδοκρινολογος πως κυμαίνονται οι τιμές σε σχέση με τις καμπυλες ανάπτυξης των εμβρύων.

αυτό το διάγραμμα που λες το έδωσε και μένα ο διαβητολόγος στον γυναικολόγο μου!τι τιμές σου δείχνει το μηχανάκι σου μετά απο σωστή διατροφή?


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτό το διάγραμμα που λες το έδωσε και μένα ο διαβητολόγος στον γυναικολόγο μου!τι τιμές σου δείχνει το μηχανάκι σου μετά απο σωστή διατροφή?

Το νηστειας ειναι οριακο απο 100 - 110, μεταγευματικο ακομα δεν εχω θεμα μεχρι 130 εχει παει. Αλλα αυτο που λες με το ίδιο φαγητό άλλες μετρήσεις, ισχυει. Εγώ πχ πρωινο εχω στανταρ αυγο μελάτο με μια φετα ψωμι και 20γρ εμμενταλ, προχθες μεταγευματικο πήγε 95 (λιγοτερο απο το νηστείας) και σήμερα 122. Ειναι απο τις ορμόνες μου είπε ο δικός μου.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το νηστειας ειναι οριακο απο 100 - 110, μεταγευματικο ακομα δεν εχω θεμα μεχρι 130 εχει παει. Αλλα αυτο που λες με το ίδιο φαγητό άλλες μετρήσεις, ισχυει. Εγώ πχ πρωινο εχω στανταρ αυγο μελάτο με μια φετα ψωμι και 20γρ εμμενταλ, προχθες μεταγευματικο πήγε 95 (λιγοτερο απο το νηστείας) και σήμερα 122. Ειναι απο τις ορμόνες μου είπε ο δικός μου.

εμένα το νηστείας είναι καλό και το μεταγευματικό το μεσημέρι και το βράδυ,αλλά το μεταγευματικό μετά το πρωινό με στάνταρ διατροφή κάθε μέρα είναι απο 126-160!!!δεν το ήξερα αυτό για τις ορμόνες!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 6 ΜΕΡΕς ( ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΕ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ )Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ Μ ΕΙΠΕ .ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ Μ ΛΕΕΙ ΝΑΙ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΑΘΗ ΚΡΑΤΩ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ.ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ????

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

JimDin - 1/3

vasiliki27 - 1/3

want_s_baby - 3/3

daip - 3/3

mariaeleni1984 - 3/3

xeimwnas - 13/3

fey81 - 15/3

elenaki028 - 15/3

sad_sam - 17/3

ρούνα - 19/3

ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΑΡΑΚΙΑ

stroumf1989 - 22/3

maria2610 - 26/3

fysalida - 26/3

ANNAAAA - 29/3

DimRous - 29/3


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 6 ΜΕΡΕς ( ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΕ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ )Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ Μ ΕΙΠΕ .ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ Μ ΛΕΕΙ ΝΑΙ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΑΘΗ ΚΡΑΤΩ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ.ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ????

γειά σου Βασιλική και με το καλό το μπεμπάκι σου!!! Αν ήταν σίγουρος τότε οκ, εμένα στην αυχενική δε φαινόταν ακόμη αλλά στην 15η μου πε ότι μάλλον είναι αγόρι-με επιφύλαξη!αύριο που χω ραντεβού λογικά θα επιβεβαιωθεί αν και λόγω ενστίκτου ξέρω ότι είναι αγόρι!Πάντως της ξαδέρφης μου φάνηκε στον β' υπέρηχο παρακαλώ ότι είναι αγόρι γτ ποτέ δεν είχε καλή θέση μέχρι τότε.Γερό να ναι πάνω απ' όλα αλλά είναι λίγο σπάσιμο όταν δεν είναι κτ σίγουρο. Εσένα αφού είναι σίγουρος γιατί ανησυχείς;;;Όρμα στα ροζζζ :D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλως ηρθες βασιλικη. Εγω τωρα 3 μερες εομαι με διαρροια μονο μια με 2 φορες τ ημερα βεβαια αλλα ειναι σπαστικο. Σκεφτομαο οτι μπορει αν με πειραξε τ μαγνησιο τ αναβραζον. Θα περιμένω μεχρι τ παρασκευη κ θα παρω τηλ να ρωτησω. Εχω κ ανακατωμαρες. Μαλλον αλλαζω μηνα. Τ παρασκευη αισίως στον 5ο


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα καλως ηρθες βασιλικη. Εγω τωρα 3 μερες εομαι με διαρροια μονο μια με 2 φορες τ ημερα βεβαια αλλα ειναι σπαστικο. Σκεφτομαο οτι μπορει αν με πειραξε τ μαγνησιο τ αναβραζον. Θα περιμένω μεχρι τ παρασκευη κ θα παρω τηλ να ρωτησω. Εχω κ ανακατωμαρες. Μαλλον αλλαζω μηνα. Τ παρασκευη αισίως στον 5ο

Περαστικά σου!!! Γιατί λες ότι την Παρασκευή στον 5ο? Είσαι σίγουρη??? Στις 18 εβδομάδες δηλαδή? Με μπερδευει αυτό με τους μήνες. Και εγώ σήμερα έχω θέμα με το στομάχι. Έκανα και εμετό.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 6 ΜΕΡΕς ( ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΕ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ )Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ Μ ΕΙΠΕ .ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ Μ ΛΕΕΙ ΝΑΙ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΑΘΗ ΚΡΑΤΩ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ.ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ????

Γεια σου Βασιλική! Εμένα απο την αυχενική μου είπαν σίγουρα οτι είναι αγόρι. Την προηγούμενη εβδομάδα ζήτησα απο τη γιατρό μου να το ξανατσεκάρει μην είχε γίνει λάθος όμως ήταν και εκείνη σίγουρη και μάλιστα μου έδωσε και μια φωτογραφία με τα... προσόντα του. Έχω ακούσει για πολλά κοριτσάκια που στη β επιπέδου έγιναν αγοράκια... Όμως για να στο είπε με σιγουριά...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

JimDin - 1/3

vasiliki27 - 1/3

want_s_baby - 3/3

daip - 3/3

mariaeleni1984 - 3/3

xeimwnas - 13/3

fey81 - 15/3

elenaki028 - 15/3

sad_sam - 17/3

ρούνα - 19/3

ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΑΡΑΚΙΑ

stroumf1989 - 22/3

maria2610 - 26/3

fysalida - 26/3

ANNAAAA - 29/3

DimRous - 29/3

Μπράβο που το επανέφερες. Κάποια στιγμή θα κάτσω να βάλω και το φύλο και το νοσοκομείο που θα γεννήσουμε. Οπότε κορίτσια περιμένω να μου τα πείτε να τα βάλω.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν σας προλαβαινω !!!!

Λοιπον JimDin για το samsung το διπορτο λεω και εγω ο κωτσοβολος σε ολα και σε αυτο το μοντελο ειναι 200 ευρω πανω !

Το bio oil θελει 2 φορες την ημερα !

Κοριτσια ... για διαφωτιστε με!!

κρατατε με το μηχανακι τις μετρησεις σας ποσες φορες την ημερα ?!

και τι ακριβως σας εδωσε ο ενδοκρινολογος για τον γυναικολογο ?!?

Εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για ενημερωστε με παρακαλω !!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν σας προλαβαινω !!!!

Λοιπον JimDin για το samsung το διπορτο λεω και εγω ο κωτσοβολος σε ολα και σε αυτο το μοντελο ειναι 200 ευρω πανω !

Το bio oil θελει 2 φορες την ημερα !

Κοριτσια ... για διαφωτιστε με!!

κρατατε με το μηχανακι τις μετρησεις σας ποσες φορες την ημερα ?!

και τι ακριβως σας εδωσε ο ενδοκρινολογος για τον γυναικολογο ?!?

Εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για ενημερωστε με παρακαλω !!

Κραταει και το μηχανακι αλλά τις γραφω σε κατι χαρτια που μου εδωσε. Εμενα δε μου δίνει κατι ο ενδοκρινολογος αλλά ο γυναικολογος. Περνάει τις μετρησεις του μωρου σε κατι διαγράμματα


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...