Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια!!!σήμερα έχει ρεβύθια το μενού (ω ρε χαρές που θα κάνει ο σύζυγος :tongue:) !!!

σχετικά με το θηλασμό που άγγιξε ευαίσθητες χορδές, ήταν μαύρο χιούμορ και αν κάποια θίχτηκε συγγνώμη.

Αλλά προσωπικά αμφισβητώ τα 7!!! χρόνια θηλασμού...Αποδέχομαι την επικρατούσα αμερικανική ιατρική άποψη των 2 ετών όμως, αλλά δε θα επικρίνω και τις κοπέλες που δε θέλουν να θηλάσουν καθόλου.

JimDim, Οι φανατικές του θηλασμού, όπως και ο φανατισμός σε οποιοδήποτε θέμα, δεν με αφορά στο ελάχιστο, :cool:

Είμαι ενάντια όμως σε κάθε άποψη περί άσχετων γιατρών/μαιών/ειδικών. Ε, ναι ρε κορίτσια σπουδάσανε και κάτι παραπάνω γνωρίζουν από μας...ας χαλαρώσουμε λίγο με τις υπερβολικές γνώσεις δικές μας/μαμάδων/φιλενάδων για όλα τα θέματα πια!Κακές εμπειρίες από γιατρούς μας έχουν κάνει όλους πιο επιφυλακτικούς αλλά αν δεν εμπιστευτούμε το γιατρό μας απλά αλλάζουμε γιατρό, δεν κατηγορούμε σύσσωμη την ιατρική κοινότητα.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Maria ουτε θα βαλεις άλλο βάρος, οτι πάρεις θα ειναι του παιδιού. Καταλαβες τωρα πως πήρα στη πρώτη εγκυμοσύνη μόνο 2,5 κιλα; κάτι που ειχα χασει το πρωτο τρίμηνο γιατι ημουν στα ορια κατάθλιψης κάτι που μόλις αρχισα να συνέρχομαι με έπιασε ο διαβήτης στιλάκι εγινα.

Σημερα το μενου έχει αγρια χόρτα απο το βουνό και ψαράκι απο το ψαρα του χωριού. Τα καλα της επαρχίας.

Έχω χαρές αύριο έρχεται η μαμά μου για μια βδομάδα.

Ναι ναι τώρα καταλαβαίνω!!!μου έκανε μεγάλη εντύπωση που 1 βδομάδα δεν πήρα γραμμάριο!!Εύχομαι μόνο τα μωράκια να παίρνουν βάρος κανονικά...Αχ χόρτα...έχω 2 χρόνια να φάω!!εδώ δεν έχει πουθενά!!εσύ τελικά άρχισες ινσουλίνη?εγώ Δευτέρα θα ξαναπάω και θα δούμε τι θα μου πει ο διαβητολόγος!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φαίηηηη... ζω στην Αυστραλία! Η Ελλαδα γενικότερα μου πέφτει μόλις 30 κάτι ώρες μακριά με τη συντομότερη πτήση!:P:p:p

Ναι, τέλεια. Έχε υπόψη σου ότι έχουμε και περίππου 4 βδομάδες διαφορά στις κυήσεις και εσύ εχεις δυο! Λίγη υπομονή καλή μου ακόμα!

Αυτό το τουμπανο, το έχω σε μόνιμη βάση. Τρώω, δεν τρώω,ότι και να τρώω. Απο το μεσημέρι και μεχρι το βράδυ βιώνω σε φουσκωμα τους υπόλοιπους μήνες μέχρι το Μάρτη!

Αφου θηλάζουν στον παιδικό όταν πάνε να τα πάρουν, γιατι οχι και στο διάλειμμα του σχολείου; Γιατι όχι μέχρι τα 12; Αφου είναι για το καλό τους;

Θα σου απαντήσω σε προσωπικό μήνυμα επι αυτής της άποψης... γιατι η JimDin έχει απολυτο δίκιο

Εγω ήδη κρύβομαι απο "φίλη-φίδι" που έχει το θράσσος να μου λεει για το πόσο καιρό θα θηλάσω και ότι αυτή και το συνάφι της τα ξέρουν όλα, ενω οι μαίες και οι γιατροί τίποτα.

Εγω βρίσκω λάθος το φανατισμό, την αμορφωσιά, την διαδήλωση για το αυτονόητο και το φυσικό λες και μας στέρησε κανείς το δικαίωμα του θηλασμου όπως και το να βρίζουν/κοροιδεύουν όσες γυναίκες αποφασίζουν να κάνουν το αντίθετο απο αυτό που κάνουν αυτές. Σε γκρουπ λοιπον στο fb με λάβαρο το μητρικό θηλασμό συμβαίνει ακριβώς αυτό. Συμπεριφέρονται λες και μόνο ο θηλασμός αποδεικνύει την αγάπη για το παιδί. Όλες οι άλλες είναι άκαρδες/άχρηστες μάνες. Επειδή είμαι μέλος και διαβάζω τα ποστ για να γελάω, ένα έχω να σας πω...την ψυχολογο της εκπομπής την έχουν θάψει με άπειρα φτυάρια κάτω απο 7 τόνους υβρεολογίας.

Περι ψυγείου ο λόγος τώρα...

Εμείς πριν 1.5 χρόνο πήραμε αυτό το Samsung,

και είμαι πολυ ευχαριστημένη.

Κατάψυξη ήθελα μεγαλύτερη, αλλα τα οικονομικά μέχρι εκεί μας επέτρεπαν. Πάραυτα το ότι δεν έχει συρτάρια με έχει βολέψει. Γιατί σε σύγκριση με καταψύκτη με συρτάρια, και μεγαλύτερο, σε όγκο, το δικό μας χωράει περισσότερα μου φαίνεται.

Σε μια γρήγορη, όταν είναι γεμάτη χωράει περι τα 2-3 κιλά κατεψυγμένα λαχανικά (αρακα, καλαμπόκι κτλ) 3 σακουλίτσες μυρωδικά, 2 κιλά φιλέτα ψαριου, 4κιλο παγωτο και 1 σακουλα πατάτες προτηγανισμένες που αρέσουν στο μπαμπα μας, καμια 8αρια φιλέτα κοτόπουλο για εκτακτη πείνα/καλεσμένους, μια μεγάλη σακούλα σέλινο και διαφορα άλλα ψιλολογια, τουτέστιν, φύλλα σφολιάτας, ελληνικές πίτες, πίτσες, ψωμί έκτακτης ανάγκης, τελευταία προστέθηκε και ενα βάζο σπιτική μερέντα. :?:???::? (Και μετά αναρρωτιέμαι γιατι είμαι παχουλοκομψη!)

και φυσικά τη θάψανε την ψυχολόγο...τι ξέρει αυτή;;; :tongue: Mα ποιό είναι αυτό το site να γελάσουμε κι εμείς;;;; (σου απάντησα στο pm :D ,thanks)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

λαλιστατα κοιλακια δεν σας προλαβαινω....ποσα γραψατε;;;ουαου...

ιου ιου ιου....απορια...

εμενα αφου με κλωτσησε χθες...και δυνατα μαλιστα...σημερα το παιζει κυρια και το γυρισε στα φτερουγισματα και στις απλες κινησουλες...ε; τι παιδι ειναι αυτο;με κλωτσησες κυρια μου...συνεχισε το...αφου βλεπεις οτι...μου αρεσει...:tongue::tongue:

η οδοντιατρος μου πηρε 5 κιλα σε ολη την εγκυμοσυνη...χωρις διατροφη...ετσι .... μα 5 κιλα; κι ομως το μωρο γεννηθηκε 3+ και ηταν υγιεστατο...εγω παντως για τα κιλα δεν αγχωνομαι καθολου...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

λαλιστατα κοιλακια δεν σας προλαβαινω....ποσα γραψατε;;;ουαου...

ιου ιου ιου....απορια...

εμενα αφου με κλωτσησε χθες...και δυνατα μαλιστα...σημερα το παιζει κυρια και το γυρισε στα φτερουγισματα και στις απλες κινησουλες...ε; τι παιδι ειναι αυτο;με κλωτσησες κυρια μου...συνεχισε το...αφου βλεπεις οτι...μου αρεσει...:tongue::tongue:

η οδοντιατρος μου πηρε 5 κιλα σε ολη την εγκυμοσυνη...χωρις διατροφη...ετσι .... μα 5 κιλα; κι ομως το μωρο γεννηθηκε 3+ και ηταν υγιεστατο...εγω παντως για τα κιλα δεν αγχωνομαι καθολου...

fysalida υπάρχουν και χειρότερα....εμένα πολύ με αγνοεί....πόσο θ' αντέξω η μάνα;;;;Eγώ έχω πάρει ήδη 5, αλλά η κολλητή μου στον 7ο έχει πάρει μόλις 4!!! Ναι αλλά της έδιναν της οδοντογιατρού σου θέση στο λεωφορείο;;;;δε νομίζω;)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ναι τώρα καταλαβαίνω!!!μου έκανε μεγάλη εντύπωση που 1 βδομάδα δεν πήρα γραμμάριο!!Εύχομαι μόνο τα μωράκια να παίρνουν βάρος κανονικά...Αχ χόρτα...έχω 2 χρόνια να φάω!!εδώ δεν έχει πουθενά!!εσύ τελικά άρχισες ινσουλίνη?εγώ Δευτέρα θα ξαναπάω και θα δούμε τι θα μου πει ο διαβητολόγος!
την αλλη εβδομαδα θα παω με τη καμπυλη, τις μετρήσεις και τον υπέρηχο και θα δουμε. Πάντως έχω μεγάλη απόκλιση στο ζάχαρο νηστείας με το μηχανάκι και με το εργαστήριο. Φυσιολογικό βέβαια αλλά με το μηχανάκι πρεπει να παρω ινσουλίνη ενώ με το εργαστήριο όχι. Θα δουμε....

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι...καλα...γιατι δινουν σε εμενα βρε φαιη...;ορθια επιστρεφω καθε μερα....το καρπουζι στη θεση του αλλα...μαλλον περιμενουν για να μου δωσουν θεση...να μπω στο λεωφορειο με ολο το μποστανι με τα καρπουζια στην κοιλια...εε τοτε μπορει να μου δωσουν...:D:D:D:D:D:D:D:D:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

την αλλη εβδομαδα θα παω με τη καμπυλη, τις μετρήσεις και τον υπέρηχο και θα δουμε. Πάντως έχω μεγάλη απόκλιση στο ζάχαρο νηστείας με το μηχανάκι και με το εργαστήριο. Φυσιολογικό βέβαια αλλά με το μηχανάκι πρεπει να παρω ινσουλίνη ενώ με το εργαστήριο όχι. Θα δουμε....

έκανες και καμπύλη?εμένα μου είπε πως δεν θα την κάνω θα το παρακολουθούμε μόνο με το εργαστήριο και με το μηχανάκι.τι τιμές έχεις συνήθως?τον υπέρηχο τι τον θέλουν?είναι μεγαλύτερο το μωρό απο την βδομάδα του?εμένα με την διατροφή έχει φτιάξει κάπως αλλά χτυπάω και κάτι 160 με το ίδιο φαγητό,αυτό δεν μπορώ να καταλάβω!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

λαλιστατα κοιλακια δεν σας προλαβαινω....ποσα γραψατε;;;ουαου...

ιου ιου ιου....απορια...

εμενα αφου με κλωτσησε χθες...και δυνατα μαλιστα...σημερα το παιζει κυρια και το γυρισε στα φτερουγισματα και στις απλες κινησουλες...ε; τι παιδι ειναι αυτο;με κλωτσησες κυρια μου...συνεχισε το...αφου βλεπεις οτι...μου αρεσει...:tongue::tongue:

η οδοντιατρος μου πηρε 5 κιλα σε ολη την εγκυμοσυνη...χωρις διατροφη...ετσι .... μα 5 κιλα; κι ομως το μωρο γεννηθηκε 3+ και ηταν υγιεστατο...εγω παντως για τα κιλα δεν αγχωνομαι καθολου...

μία απο τα ίδια και εμείς fysalida...μετά την μία και μοναδική κλωτσιά γυρίσαμε πάλι στα φτερουγίσματα...μας κάνουν καψόνια μάλλον!!:tongue::tongue:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι...καλα...γιατι δινουν σε εμενα βρε φαιη...;ορθια επιστρεφω καθε μερα....το καρπουζι στη θεση του αλλα...μαλλον περιμενουν για να μου δωσουν θεση...να μπω στο λεωφορειο με ολο το μποστανι με τα καρπουζια στην κοιλια...εε τοτε μπορει να μου δωσουν...:D:D:D:D:D:D:D:D:D

και μένα δε σηκώνονται πάντα, ίσως γτ δεν είναι σίγουροι και φοβούνται να μην κάνουν πατάτα ;), άλλοι κάνουν την πάπια αλλάπιστέυω σε κανένα μήνα θα σηκώνονται...Προχθές στο αστικό έγινε ένα ευτράπελο..Μόλις μπήκα μία νέα κοπέλα που ήταν όρθια φώναξε δυνατά ''σηκωθείτε να καθήσει η κοπέλα, δε βλέπετε που εγκυμονεί; '' , πετάγεται τότε μια γιαγιά και λέει ''μα είναι νέα'' και της απαντάει η μικρή ''έχεις δει γριά εγκυμονούσα; ''.Μετά από όλο αυτό σηκώθηκε μία κυρία νέα σχετικά... :D:D:D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κούκλες!!! Χθες βράδυ κόντεψα να σκάσω απο το πολύ φαί!!! Ενώ είχα ρεβύθια από το μεσημέρι αποφάσισα στις 11 το βράδυ να φτιάξω πατατούλες στο φούρνο και έφαγα δυο πιάτα!!!! Μετά βέβαια ένιωθα την κοιλιά μου ένα βήμα πριν το μπάμ!!! Δεν μπορούσα με τίποτα να ξαπλώσω και ξαγρύπνησα... Αλλά ήταν τόσο ωραίες που δεν μπορούσα να σταματήσω!!!

Χθες πήγα στο φούρνο της γειτονιάς και η πωλήτρια με ρώτησε αν είμαι έγκυος και μου είπε ότι είναι και εκείνη. Πόσο είσαι? Την ρωτάω. Μπαίνω στον 8ο μου λέει!!! Την βλέπω κάθε μέρα και δεν κατάλαβα τίποτα. Δεν φαινόταν καμία διαφορά. Η δική μου κοιλιά πάλι βγάζει μάτι!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι...καλα...γιατι δινουν σε εμενα βρε φαιη...;ορθια επιστρεφω καθε μερα....το καρπουζι στη θεση του αλλα...μαλλον περιμενουν για να μου δωσουν θεση...να μπω στο λεωφορειο με ολο το μποστανι με τα καρπουζια στην κοιλια...εε τοτε μπορει να μου δωσουν...:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Δεν έχει τύχει να μπω σε λεωφορείο αυτό το διάστημα αλλά χθες στο σούπερ μάρκετ ένας κύριος μου έδωσε τη σειρά του. Και μάλιστα είχα πιο πολλά πράγματα απο εκείνον. Στην εποχή που ζούμε βέβαια αυτά είναι σπάνια...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κούκλες!!! Χθες βράδυ κόντεψα να σκάσω απο το πολύ φαί!!! Ενώ είχα ρεβύθια από το μεσημέρι αποφάσισα στις 11 το βράδυ να φτιάξω πατατούλες στο φούρνο και έφαγα δυο πιάτα!!!! Μετά βέβαια ένιωθα την κοιλιά μου ένα βήμα πριν το μπάμ!!! Δεν μπορούσα με τίποτα να ξαπλώσω και ξαγρύπνησα... Αλλά ήταν τόσο ωραίες που δεν μπορούσα να σταματήσω!!!

Χθες πήγα στο φούρνο της γειτονιάς και η πωλήτρια με ρώτησε αν είμαι έγκυος και μου είπε ότι είναι και εκείνη. Πόσο είσαι? Την ρωτάω. Μπαίνω στον 8ο μου λέει!!! Την βλέπω κάθε μέρα και δεν κατάλαβα τίποτα. Δεν φαινόταν καμία διαφορά. Η δική μου κοιλιά πάλι βγάζει μάτι!!!

και δουλεύει όρθια μέχρι τώρα!μπράβο της κοπέλας!!!


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρια....τα ιδια μας συμβαινουν...το χεις παρει χαμπαρι;κοινες ζωες...χαχαχαχ

φαιη πολυ γελασα με το ευτραπελο...χαχαχαχα..εννοειται πως κανουν την παπια...σου λεω εγω ειμαι αδυνατη γενικα και πεταει το καρπουζι...ε μα...δουλευομαστε τωρα....;:rolleyes:


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

μαρια....τα ιδια μας συμβαινουν...το χεις παρει χαμπαρι;κοινες ζωες...χαχαχαχ

φαιη πολυ γελασα με το ευτραπελο...χαχαχαχα..εννοειται πως κανουν την παπια...σου λεω εγω ειμαι αδυνατη γενικα και πεταει το καρπουζι...ε μα...δουλευομαστε τωρα....;:rolleyes:

όντως...λες να έχουμε κοινές ζωές???:tongue::tongue:

περπατάμε παράλληλα...χαχαχα


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...