Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

κοριτσια...το θεμα το θηλασμου ειναι προσωπικο θεμα της καθεμιας απο εμας..των αντιληψεων της,των γνωσεων της...της αποψης της γενικοτερα..

οποιος κρινει ή σχολιαζει εστω αποφασεις αλλου ανθρωπου με ισχυρογνωμια και αδιαλλακτη σταση χωρις να ειναι δικαστης και να πρεπει να το κανει λογω επαγγελματος ειναι για εμενα αδιαφορος...αρα δεν ασχολουμαι...

οσες λοιπον πρωτο μανουλες...εχετε αγωνιες, αποριες αγχη με τον θηλασμο...προσπαθηστε να σκεφτεστε θετικα και οταν ερθει η ωρα θα καταλαβατε τι ταιριαζει σε εσας και στο μωρακι σας...οσοι "καλοθελητες" προσπαθουν να σας πεισουν για αλλα ...εσεις εχετε αναπτυγμενη την κριση σας...

τεταρτη σημερα....μεχρι την δευτερα που εχω ραντεβου ....ενας αιωνας...αχ θεε μου...και δε μου φτανε αυτο αλλαξα και το ραντεβου των 5μιση που ειχα και το κανα 8μιση γιατι εχουμε ραντεβου στο νηπιο της κορης μου τη δευτερα στις 6....αιωνας σας λεω....:tongue:


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα Μέλουσες μανούλες!!!!!τι κάνετε?

Εγώ πήγα χθες στο γυναικολόγο μου,κάναμε υπέρηχο,οι ζουζούνες μου είναι μια χαρά,μεγαλώνουν!κάναμε εξετάσεις για σίδηρο και tsh και επίσης μου έδωσε μαγνήσιο γιατί μου είπε πως αυτό το πέτρωμα στην κοιλιά που νιώθω είναι όντως συσπάσεις!!κλείσαμε ραντεβού για β' επιπέδου 12/11.

πάντως κορίτσια με την διατροφή που μου έδωσε ο διαβητολόγος ούτε γραμμάριο δεν έχω πάρει εδώ και 1 βδομάδα!

Απο συμπτώματα εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως εδώ και 10 μέρες,μάλλον στέκει αυτό που λένε για το 2ο τρίμηνο ότι είναι το καλύτερο σε όλη την κύηση και πιο εύκολο απο το 1ο και το 3ο!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια...το θεμα το θηλασμου ειναι προσωπικο θεμα της καθεμιας απο εμας..των αντιληψεων της,των γνωσεων της...της αποψης της γενικοτερα..

οποιος κρινει ή σχολιαζει εστω αποφασεις αλλου ανθρωπου με ισχυρογνωμια και αδιαλλακτη σταση χωρις να ειναι δικαστης και να πρεπει να το κανει λογω επαγγελματος ειναι για εμενα αδιαφορος...αρα δεν ασχολουμαι...

οσες λοιπον πρωτο μανουλες...εχετε αγωνιες, αποριες αγχη με τον θηλασμο...προσπαθηστε να σκεφτεστε θετικα και οταν ερθει η ωρα θα καταλαβατε τι ταιριαζει σε εσας και στο μωρακι σας...οσοι "καλοθελητες" προσπαθουν να σας πεισουν για αλλα ...εσεις εχετε αναπτυγμενη την κριση σας...

τεταρτη σημερα....μεχρι την δευτερα που εχω ραντεβου ....ενας αιωνας...αχ θεε μου...και δε μου φτανε αυτο αλλαξα και το ραντεβου των 5μιση που ειχα και το κανα 8μιση γιατι εχουμε ραντεβου στο νηπιο της κορης μου τη δευτερα στις 6....αιωνας σας λεω....:tongue:

Πες τα χρυσόστομη!

Και κάνε υπομονή... έχω μια βδομάδα παραπάνω να περιμένω! Δώσε κουράγιο στο λαό!:P


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια...το θεμα το θηλασμου ειναι προσωπικο θεμα της καθεμιας απο εμας..των αντιληψεων της,των γνωσεων της...της αποψης της γενικοτερα..

οποιος κρινει ή σχολιαζει εστω αποφασεις αλλου ανθρωπου με ισχυρογνωμια και αδιαλλακτη σταση χωρις να ειναι δικαστης και να πρεπει να το κανει λογω επαγγελματος ειναι για εμενα αδιαφορος...αρα δεν ασχολουμαι...

ακριβώς αυτο. δεν με ενδιαφερει αν μια γυναικα θήλασε, για πόσο θήλασε και γιατι το εκανε. Ετσι όπως δε θα πω ή στραβοκοιτάξω ουτε τη φίλη μου ούτε καμία που θα βγάλει το μπουκάλι να ταισει το παιδεί της(ο καθε ενας κανει οτι θελει), ετσι ακριβώς δε θα δεχτώ τιποτα οταν θα θηλασω το παιδι μου ακομα και αν ειναι 3 χρονων. Αλλα να ξερατε τι ακούει μια θηλαζουσα απο τους πάντες και κυρίως οταν θηλαζει καιρο.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Daip εδώ δε μπορω εγω να τα διαβαζω αυτα τα σχόλια που υποτίθεται εχουμε κοινή κουλτουρα θηλασμου. Για αυτο μου αρεσει η LLL γιατι στις συναντήσεις της ολες οι μαμαδες φέρουν τον ίδιο σεβασμό είτε θηλάζουν νήπια είτε βγάζουν το μπουκάλι και ταιζουν το παιδί τους. Ξεχνάνε κάποιες τι σημαίνει σεβασμος και ο φανατισμος είναι κακο πραγμα. Τωρα για το τι ξερουν επι του θεματος παιδιατροι και μαιες απο προσωπικη εμπειρια το αμφισβητώ.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτο. δεν με ενδιαφερει αν μια γυναικα θήλασε, για πόσο θήλασε και γιατι το εκανε. Ετσι όπως δε θα πω ή στραβοκοιτάξω ουτε τη φίλη μου ούτε καμία που θα βγάλει το μπουκάλι να ταισει το παιδεί της(ο καθε ενας κανει οτι θελει), ετσι ακριβώς δε θα δεχτώ τιποτα οταν θα θηλασω το παιδι μου ακομα και αν ειναι 3 χρονων. Αλλα να ξερατε τι ακούει μια θηλαζουσα απο τους πάντες και κυρίως οταν θηλαζει καιρο.

Ακριβώς!!!Πάντα λέω πως δεν μου αρέσει να κρίνουν γονείς για ό,τι και να κάνουν στα παιδιά τους!(εκτός απο ακρέες καταστάσεις)

Είμαι φανατικά υπέρ του θηλασμού για το δικό μου παιδί!!!Να μην περάσουμε και απέναντι και κατηγορούμε τον θηλασμό και όλα αυτά τα υπέροχα πράγματα που προσφέρουμε σε ένα παιδί ...αλλά και εκείνες που βρίζουν ,κρίνουν και προκαλουν τις μανούλες που δεν τα κατάφεραν για οποιοδήποτε λόγους τις θεωρώ το λιγότερο ηλίθιες.

Είναι δικαιωμα της κάθε μάνας να κάνει αυτό που θεωρεί σωστό για το παιδί της.Η φοβερή κλασική ατάκα σε μιά μαμά που θηλάζει (και συνήθως απο το περιβάλον της )"α το μωρό πεινάει δώστου συμπλήρωμα!!!Το λιγότερο για γέλια!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας φουσκιτσες!

JimDin καλημερα ! Το bio oil το βαζεις στο χερι ή πανω στη κοιλια κατευθειαν και αρχιζεις να την μπαλαμουτιαζεις ... Τριβεις τριβεις τριβεις μεχρι να απορροφησει την περισσοτερη ποσοτητα !

Εμεις ψυγειο δεν πηραμε στο γαμο γι αυτο θελω να βγαλω τo αποθημενο μου τωρα! Pitsos , bosch , siemens ειναι ιδιο εργοστασιο νομιζω οποτε ειναι καλα ...

Το σκεφτομαι με τα συρταρια τωρα που ειδα θεμα με τις περισσοτερες αλλα τωρα που δεν μπορω να σκυβω ειναι καλυτερα συντηρηση πανω ! Κανα μπουκαλι νερο καταψυξη λιγο κρεας αντε κ καμια πιτσα που κ που ! Δεν ξερω ... Ειδωμεν !

Χαχαχχα για φαντασου χουνερι ε..? να νομιζεις οτι καποιος μπηκε ! Με το πλαστη πισω απ την πορτα θα ημουν !

Ειδες το bosch με την διπλη πορτα αλλα χωρις βρυση 900 ? αυτα ειναι.... Παντως το ιδιο ψυγειο o κωτσοβολος 200 ευρω πιο πανω το χει απο media markt!

Όχι βρέ το samsung που έβαλα εχθές το φαρδύ!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Μέλουσες μανούλες!!!!!τι κάνετε?

Εγώ πήγα χθες στο γυναικολόγο μου,κάναμε υπέρηχο,οι ζουζούνες μου είναι μια χαρά,μεγαλώνουν!κάναμε εξετάσεις για σίδηρο και tsh και επίσης μου έδωσε μαγνήσιο γιατί μου είπε πως αυτό το πέτρωμα στην κοιλιά που νιώθω είναι όντως συσπάσεις!!κλείσαμε ραντεβού για β' επιπέδου 12/11.

πάντως κορίτσια με την διατροφή που μου έδωσε ο διαβητολόγος ούτε γραμμάριο δεν έχω πάρει εδώ και 1 βδομάδα!

Απο συμπτώματα εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως εδώ και 10 μέρες,μάλλον στέκει αυτό που λένε για το 2ο τρίμηνο ότι είναι το καλύτερο σε όλη την κύηση και πιο εύκολο απο το 1ο και το 3ο!!

Μπράβο στις κουκλίτσες!!!Καμάρι η μαμά ε?

Τέλεια με τα συπτώματα...εγώ βλέπω να γεννάω και να λέω αχ έχω φούσκωμα ...αχ ανακατεύομαι...αχχχχ


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στις κουκλίτσες!!!Καμάρι η μαμά ε?

Τέλεια με τα συπτώματα...εγώ βλέπω να γεννάω και να λέω αχ έχω φούσκωμα ...αχ ανακατεύομαι...αχχχχ

Κι εγώ στην αρχή που την άκουσα, τις πρώτες μέρες την καταλάβαινα μόνο τα βράδια που ξάπλωνα και ήμουν ήρεμη, όσο μεγαλώνει νομίζω οτι την νιώθεις και μέσα στο υπόλοιπο διάστημα της μέρας, τώρα εγώ στη δουλειά όταν είμαι καθιστή δεν παλεύεται η κατάσταση, μάλλον δεν της αρέσει και σκουντάει με χέρια και με πόδια :D


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στις κουκλίτσες!!!Καμάρι η μαμά ε?

Τέλεια με τα συπτώματα...εγώ βλέπω να γεννάω και να λέω αχ έχω φούσκωμα ...αχ ανακατεύομαι...αχχχχ

Καμάρι λέει??και λίγα λες!!:D

θα περάσουν πιστεύω τα φουσκώματα και οι ανακατωσούρες που νιώθεις κοριτσάκι μου...λίγο ακόμα και δεν θα νιώθεις τίποτα!!μετά βέβαια θα έρθουν άλλα συμπτώματα το 3ο τρίμηνο αλλά δεν πειράζει!!!όλα για τα μωράκια μας!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την μπέμπα την νιώθω πιο πολύ το βραδυ που ηρεμώ και όχι τόσο μέσα στην μέρα...να μην ανησυχώ ε?

Εγώ πάλι ακριβώς το αντίθετο,την μέρα τις νιώθω πιο πολύ παρά το βράδυ!!!εμένα κοιμούνται τα βράδια...χιχιι:tongue::tongue:

Να μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Maria ουτε θα βαλεις άλλο βάρος, οτι πάρεις θα ειναι του παιδιού. Καταλαβες τωρα πως πήρα στη πρώτη εγκυμοσύνη μόνο 2,5 κιλα; κάτι που ειχα χασει το πρωτο τρίμηνο γιατι ημουν στα ορια κατάθλιψης κάτι που μόλις αρχισα να συνέρχομαι με έπιασε ο διαβήτης στιλάκι εγινα.

Σημερα το μενου έχει αγρια χόρτα απο το βουνό και ψαράκι απο το ψαρα του χωριού. Τα καλα της επαρχίας.

Έχω χαρές αύριο έρχεται η μαμά μου για μια βδομάδα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...