Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Γεια σας κοπελιες ! Με γεια τα ρουχαλακια καλοφορετα! Πηγα κ εγω σημερα prenatal και πηρα ενα τζινακι γιατι το 46 του h&m δεν μου κανε ουτε πριν την εγκυμοσυνη !

Dimrous και εσυ παχουλοκομψη ? βολευεσαι απο h&m σε παντελονια ????

Κοριτσια ! Bosch με συρταρια κατω αλλα no frost , γιατι κ η μαμα μου με συρταρια κατω εχει κ παιδευετε οταν πιανει παγο ! Το ιδιο θεμα εχει κ στα no frost ??

No frost είναι το δικό μου.Απλά τα συρτάρια πιάνουν πολύ χωρό...το πρώτο εγώ το έβγαλα και έμεινε η σχάρα...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

http://www.skroutz.gr/s/1949376/Bosch-KGN49AI22.html

Σαν αυτο ειναι ....για τα samsung δεν ακουσα καλα λογια στο after sale service ... Αλλα εχουν τελεια καταψυξη

http://www.samsung.com/gr/consumer/home-appliances/refrigerators/bottom-freezer/RL4352LBASP/EF

Τι λετε ?


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/1949376/Bosch-KGN49AI22.html

Σαν αυτο ειναι ....για τα samsung δεν ακουσα καλα λογια στο after sale service ... Αλλα εχουν τελεια καταψυξη

http://www.samsung.com/gr/consumer/home-appliances/refrigerators/bottom-freezer/RL4352LBASP/EF

Τι λετε ?

Παρόμοιο με αυτό λίγο το πάνω μέρος αλλάζει αλλά ίδιοι χώροι(παντρευτηκα και το μας το έκανα δώρο γάμου πριν 6 χρόνια οπότε είναι παλιότερο μοντέλο)

Kάτι παρόμοιο με αυτό http://www.samsung.com/gr/consumer/home-appliances/refrigerators/4-door-old/RF24FSEDBSR/ES είχα δεί τότε και το ήθελα πολύ αλλά δεν χώραγε σε αυτά τα κουτιά που φτιαχνουν τώρα στις κουζίνες...ήταν πολύ πλατύ...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι τουμπανο ψυγειο .... 2 ελλατωματα δυστυχως .....

Το ενα ειναι η τιμη του .... Δυο ωραιοτατα χιλιαρικακια ...

Το αλλο η πορτα της συντηρησης αργα ή γρηγορα θα τα παιξει ο μηχανισμος της ... Αυτο που ειχαν στην εκθεση ηδη ηταν προς το τελος του ...κατα τα τ αλλα πολυυυυυ θα το θελα ..... Οσα δεν φτανει η αλεπου ...


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να μη με ματιάσω εδώ και δεκαπέντε μέρες δεν έχω καμία ενόχληση με το στομάχι μου. Ούτε καν καούρες ούτε φουσκώματα, ούτε ανακατωσούρες. Ούτε πεινάω συχνά όπως στις αρχές. Να ρωτήσω κάτι για το θηλασμό? Μέχρι πότε μια μανούλα έχει γάλα??? Γιατί το μεσημέρι είδα στη Στεφανίδου κάποιες μαμάδες που θήλαζαν παιδιά 4 χρονών και έλεγαν πως σκοπεύουν να τα θηλάζουν ως τα 7.
μια μαμα ετσξ και εδραιώσει γαλουχια εχει γαλα οσο θηλαζει, μονο η απότομη εναρξη στερεών τροφων μπορουν να κοψουν το γαλα. Εγω σε ενα πραγμα διαφωνώ ο θηλασμος του νηπίου να γινεται για όσο θελει το παιδι και οχι ο γονεας. Προσωπικά το βρίσκω λάθος.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια μαμα ετσξ και εδραιώσει γαλουχια εχει γαλα οσο θηλαζει, μονο η απότομη εναρξη στερεών τροφων μπορουν να κοψουν το γαλα. Εγω σε ενα πραγμα διαφωνώ ο θηλασμος του νηπίου να γινεται για όσο θελει το παιδι και οχι ο γονεας. Προσωπικά το βρίσκω λάθος.

Η απότομη έναρξη στερεών τροφών στο παιδί? Ε νομίζω παιδιά 4 χρονών τρώνε τα πάντα. Απλά εγώ είμαι άσχετη με το θέμα θηλασμός και μου έκανε εντύπωση να έχει μια μαμά γάλα μετά από τόσο καιρό. Γενικά δεν έχω επαφή με το θέμα μιας και δεν γνωρίζω προσωπικά καμία γυναίκα που να θήλασε πάνω απο 2-3 μήνες. Ούτε καν τη δική μου μαμά.:P


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια πήρα αυτά ...http://www.hm.com/gr/product/46414?article=46414-A , http://www.hm.com/gr/product/31202?article=31202-A, αυτό σε μαύρο δεν είχε το κόκκινο http://www.hm.com/gr/product/49140?article=49140-A, http://www.hm.com/gr/product/99554?article=99554-A, όλα μου στρωσαν μια χαρά αλλά μάλλον έπρεπε τα τζιν να τα πάρω μεγαλύτερα για να με βγάλουν μέχρι τα χριστούγεννα...

Πολύ ωραία είναι!!! Όταν πήγα εγώ δεν τα είχε αυτά. Είχε ακόμα καλοκαιρινά... Θα το ξαναεπισκευτώ σύντομα!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τωρά μπήκα!Μόλις έφυγε ο γιόκας μου πήγα σε ένα μεγάλο φαρμακείο που έχουμε στην περιοχή μας και ψώνισα.Πήρα το bio oil 11 ευρώ τελικά ,αλήθεια πως το βάζεται?

Πήρα ένα φυτικό αφρόλουτρο σαπουάν για τον γιό μου που είναι για μικρά παιδια αλλά θα το βάζω και εγώ απο και πέρα (είχε προσφορά 1+1) και φυτική οδοντοκρεμα για τον μικρο...αχ πολλά άλλα θα ήθελα αλλά ευτυχώς έφυγα με ελαφρά γιατί ξεμυαλίζομαι εύκολα!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι τουμπανο ψυγειο .... 2 ελλατωματα δυστυχως .....

Το ενα ειναι η τιμη του .... Δυο ωραιοτατα χιλιαρικακια ...

Το αλλο η πορτα της συντηρησης αργα ή γρηγορα θα τα παιξει ο μηχανισμος της ... Αυτο που ειχαν στην εκθεση ηδη ηταν προς το τελος του ...κατα τα τ αλλα πολυυυυυ θα το θελα ..... Οσα δεν φτανει η αλεπου ...

Τέλειο αλλά και τα δύο χιλιάρικα ακόμα πιο τέλεια χαχαχα!!!Αν και σε αυτές τις συσκευές οτι πληρώνεις πέρνει μωρέ και φαντάσου είναι για πολλάααα χρόνια αλλά και πολλά τα λεφτά...λοιπόν εγώ όταν παντρεύτηκα πριν 6 χρόνια το ψυγείο μας το έκανε δώρο η θεία του άντρα μου...πήγαμε να διαλέξουμε ότι θέλαμε και καταλήξαμε σε ένα pitsos δουλεύει άριστα τόσα χρόνια αλλά κατα διαστήματα κάνει αυτόματη απόψυξη και κάνει θόρυβο...πάγο δεν έχει τώρα τι ακριβώς αποψυξη κάνει δεν ξέρω!!!!Το 2ο μετά το γάμο που πέσαμε για ύπνο ακούσαμε αυτό το θόρυβο και νομίζαμε πως μπήκα κλέφτες!!!!Χαχαχα πολύ γέλιο μέχρι να καταλάβουμε τι συμβαίνει!!!!Το άλλο το είχα δεί εκεί χωρίς βρύση στην πόρτα το είχε προσφορά 890 ευρώ!!!(πριν 6 χρόνια)


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ είδα ένα κοριτσάκι σήμερα με καλτσονάκι,καρό φουστίτσα και κορδέλα στα μαλλιά μια σκέτη γλύκα!!!!Αχ φαντάζομαι να καλοπίζω την κόρη μου και τρελαινομαι!!!!(και έλεγα πάντα πως δεν το έχω με τα κορίτσια)


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας φουσκιτσες!

JimDin καλημερα ! Το bio oil το βαζεις στο χερι ή πανω στη κοιλια κατευθειαν και αρχιζεις να την μπαλαμουτιαζεις ... Τριβεις τριβεις τριβεις μεχρι να απορροφησει την περισσοτερη ποσοτητα !

Εμεις ψυγειο δεν πηραμε στο γαμο γι αυτο θελω να βγαλω τo αποθημενο μου τωρα! Pitsos , bosch , siemens ειναι ιδιο εργοστασιο νομιζω οποτε ειναι καλα ...

Το σκεφτομαι με τα συρταρια τωρα που ειδα θεμα με τις περισσοτερες αλλα τωρα που δεν μπορω να σκυβω ειναι καλυτερα συντηρηση πανω ! Κανα μπουκαλι νερο καταψυξη λιγο κρεας αντε κ καμια πιτσα που κ που ! Δεν ξερω ... Ειδωμεν !

Χαχαχχα για φαντασου χουνερι ε..? να νομιζεις οτι καποιος μπηκε ! Με το πλαστη πισω απ την πορτα θα ημουν !

Ειδες το bosch με την διπλη πορτα αλλα χωρις βρυση 900 ? αυτα ειναι.... Παντως το ιδιο ψυγειο o κωτσοβολος 200 ευρω πιο πανω το χει απο media markt!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια στα περατα της ελλαδας και του κοσμου!!!!απο παντου ερχομαστε εδω μεσα ετσι;

εκτος ελλαδας εχουμε και αυστραλια και γερμανια σωστα;

σημερα εκανα τις εξετασεις μου!!!και επειδη ειμαι πολυ αφηρημενη..πριν τις κανω, στο δρομο για το διαγνωστικο κεντρο,βγαζω απο την τσαντα μια καραμελιτσα μεντα για δροσερη αναπνοη και την βαζω στο στομα μου...καταλαβαινω την κοτσανα που εχω κανει και την φτυνω αμεσα...στο λεπτο...ελπιζω να μην επηρεαστουν οι εξετασεις...το ζαχαρο εννοω...ρωτησα εκει μια κοπελιτσα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα...

εγω απο ψυγειο κοριτσια εχω καει...μια βλακεια και μιση εχω...μικρο και αβολο...ολο λεμε να παρουμε και ολο το ξεχναμε....

ψωνισα και εγω απο τα h&m...θα τα χρυσωσουμε οι εγκυουλες μου φαινεται....εχουν καλες τιμες....πηρα 2 τζιν σωληνες ενα κολαν και 2 μπλουζες...πολυ ωραια ολα...και κομψα...

το απογευμα βγαινουν τα αποτελεσματα..αντε να δουμε τι θα δουμε...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Η απότομη έναρξη στερεών τροφών στο παιδί? Ε νομίζω παιδιά 4 χρονών τρώνε τα πάντα. Απλά εγώ είμαι άσχετη με το θέμα θηλασμός και μου έκανε εντύπωση να έχει μια μαμά γάλα μετά από τόσο καιρό. Γενικά δεν έχω επαφή με το θέμα μιας και δεν γνωρίζω προσωπικά καμία γυναίκα που να θήλασε πάνω απο 2-3 μήνες. Ούτε καν τη δική μου μαμά.:P
ακριβως μια μαμα εχει γαλα οσο θηλαζει το παιδι της, δεν υπαρχει το μου κοπηκε το γαλα. Εγω τη θηλασα ως τα τρια της (fey και εγω για λοβοτομη λοιπον χαχαχα) οχι γιατι το επελεξα εγω αλλα αυτη, αποθηλασε μονη της, οταν αυτη ηταν ετοιμη να περασει στο επομενο επιπεδο. Μην σας απασχολη τωρα το ποσο θα θηλασετε αλλα να ενημερωθείτε ωστε να θηλασετε.

Dimrous και εσυ παχουλοκομψη ? βολευεσαι απο h&m σε παντελονια ????

δεν εχω παρει απο h&m. Τι να παρω; παντελονι σωλήνα; παχουλοκομψη ειπαμε. Απο τα next ψωνισα, μετρηθηκα και βρηκα το νουμερο.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

daip,τα h&m έχουν όμορφα και οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης.Από επαρχία έχουν σε πάτρα, λάρισα,βόλο,ιωάννινα,ξάνθη και κομοτηνή.Αν είσαι σχετικά κοντά σε κάποια από αυτές τις πόλεις αξίζει να πάς ένα σάββατο να εφοδιαστείς

Φαίηηηη... ζω στην Αυστραλία! Η Ελλαδα γενικότερα μου πέφτει μόλις 30 κάτι ώρες μακριά με τη συντομότερη πτήση!:P:p:p

Τώρα το στομάχι σου είναι τελείως καλά? ?? ?
Ναι, τέλεια. Έχε υπόψη σου ότι έχουμε και περίππου 4 βδομάδες διαφορά στις κυήσεις και εσύ εχεις δυο! Λίγη υπομονή καλή μου ακόμα!
Σε 2 εβδομάδες κλείνω τον 5ο κι όμως (ευτυχώς όχι συνέχεια) οι ανακατωσούρες με θυμόνται...τρώω βέβαια κανονικά αλλά όταν με πιάνουν πραγματικά είμαι χάλια...εγώ έχω και φουσκώματα και έχω κόψει τα όσπρια αλλά σήμερα έφαγα χόρτα,κολοκυθάκια και μπιφτέκια και απο το μεσημέρι είμαι τούμπανο...απελπισία...ούτε το περπάτημα έκανε τίποτα....

Αυτό το τουμπανο, το έχω σε μόνιμη βάση. Τρώω, δεν τρώω,ότι και να τρώω. Απο το μεσημέρι και μεχρι το βράδυ βιώνω σε φουσκωμα τους υπόλοιπους μήνες μέχρι το Μάρτη!

Να ρωτήσω κάτι για το θηλασμό? Μέχρι πότε μια μανούλα έχει γάλα??? Γιατί το μεσημέρι είδα στη Στεφανίδου κάποιες μαμάδες που θήλαζαν παιδιά 4 χρονών και έλεγαν πως σκοπεύουν να τα θηλάζουν ως τα 7.

Αφου θηλάζουν στον παιδικό όταν πάνε να τα πάρουν, γιατι οχι και στο διάλειμμα του σχολείου; Γιατι όχι μέχρι τα 12; Αφου είναι για το καλό τους;

κοίταξε, προσωπικά πιστεύω ότι είναι λοβοτομημένες...:D

Θα σου απαντήσω σε προσωπικό μήνυμα επι αυτής της άποψης... γιατι η JimDin έχει απολυτο δίκιο

Τέτοια να λές κοριτσάκι ,να τα διαβάσουν εδώ οι πολύ φανατικές του θηλασμού να μην ξέρουμε που να κρυφτούμε!!!!

Εγω ήδη κρύβομαι απο "φίλη-φίδι" που έχει το θράσσος να μου λεει για το πόσο καιρό θα θηλάσω και ότι αυτή και το συνάφι της τα ξέρουν όλα, ενω οι μαίες και οι γιατροί τίποτα.

μια μαμα ετσξ και εδραιώσει γαλουχια εχει γαλα οσο θηλαζει, μονο η απότομη εναρξη στερεών τροφων μπορουν να κοψουν το γαλα. Εγω σε ενα πραγμα διαφωνώ ο θηλασμος του νηπίου να γινεται για όσο θελει το παιδι και οχι ο γονεας. Προσωπικά το βρίσκω λάθος.

Εγω βρίσκω λάθος το φανατισμό, την αμορφωσιά, την διαδήλωση για το αυτονόητο και το φυσικό λες και μας στέρησε κανείς το δικαίωμα του θηλασμου όπως και το να βρίζουν/κοροιδεύουν όσες γυναίκες αποφασίζουν να κάνουν το αντίθετο απο αυτό που κάνουν αυτές. Σε γκρουπ λοιπον στο fb με λάβαρο το μητρικό θηλασμό συμβαίνει ακριβώς αυτό. Συμπεριφέρονται λες και μόνο ο θηλασμός αποδεικνύει την αγάπη για το παιδί. Όλες οι άλλες είναι άκαρδες/άχρηστες μάνες. Επειδή είμαι μέλος και διαβάζω τα ποστ για να γελάω, ένα έχω να σας πω...την ψυχολογο της εκπομπής την έχουν θάψει με άπειρα φτυάρια κάτω απο 7 τόνους υβρεολογίας.

Περι ψυγείου ο λόγος τώρα...

...για τα samsung δεν ακουσα καλα λογια στο after sale service ... Αλλα εχουν τελεια καταψυξη. Τι λετε ?

Εμείς πριν 1.5 χρόνο πήραμε αυτό το Samsung,

και είμαι πολυ ευχαριστημένη.

Κατάψυξη ήθελα μεγαλύτερη, αλλα τα οικονομικά μέχρι εκεί μας επέτρεπαν. Πάραυτα το ότι δεν έχει συρτάρια με έχει βολέψει. Γιατί σε σύγκριση με καταψύκτη με συρτάρια, και μεγαλύτερο, σε όγκο, το δικό μας χωράει περισσότερα μου φαίνεται.

Σε μια γρήγορη, όταν είναι γεμάτη χωράει περι τα 2-3 κιλά κατεψυγμένα λαχανικά (αρακα, καλαμπόκι κτλ) 3 σακουλίτσες μυρωδικά, 2 κιλά φιλέτα ψαριου, 4κιλο παγωτο και 1 σακουλα πατάτες προτηγανισμένες που αρέσουν στο μπαμπα μας, καμια 8αρια φιλέτα κοτόπουλο για εκτακτη πείνα/καλεσμένους, μια μεγάλη σακούλα σέλινο και διαφορα άλλα ψιλολογια, τουτέστιν, φύλλα σφολιάτας, ελληνικές πίτες, πίτσες, ψωμί έκτακτης ανάγκης, τελευταία προστέθηκε και ενα βάζο σπιτική μερέντα. :?:???::? (Και μετά αναρρωτιέμαι γιατι είμαι παχουλοκομψη!)


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...