Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Λένε οτι στην πρώτη εγκυμοσύνη συνήθως το νιώθεις περίπου στην 20η εβδομάδα. Εμένα η γιατρός μου είπε πως το ένιωσα τόσο νωρίς (περίπου στη 16η) επειδή ήμουν αδύνατη. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει απόλυτα αυτό.

κι εγώ τότε ένιωθα κτ φυσαλίδες αλλά μου πε ότι είναι τα εντερα μου γτ δεν έχει καταγραφεί πριν την 18η κάτι.όμως από την 18η κάποιες καταλαβαίνουν κτ ιδίως οι έμπειρες.Εμένα μου πε 19-20η να περιμένω, απλά διαβάζω εσάς κι αγχώθηκα!!!:?


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια !!

Ετσι λενε ολοι για 20 εβδομαδα.... 13 και 4 εκανα περιδεση ... 13 και 5 ενιωσα 2-3 δαχτυλα κατω απ τον αφαλο λες και ειχα ενα πουλι και κουνησε τα φτερα να πεταξει ... καπως σαν "φφφφρρρρρ" χεχεχε μαλλον λεω ηταν το φουρφουρι ... απο τοτε δεν εχω καταλαβει κατι παρομοιο ... και τα κιλα μου ειναι αρκετα!!

Κατι ασχετο ! Ψαχνω ψυγειο ! Ειδα ενα bosch 2 μετρο αλλα ειναι 60αρι ... τα 70αρια ειναι 1,80 ....

Τι προτεινετε ???


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

daip,τα h&m έχουν όμορφα και οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης.Από επαρχία έχουν σε πάτρα, λάρισα,βόλο,ιωάννινα,ξάνθη και κομοτηνή.Αν είσαι σχετικά κοντά σε κάποια από αυτές τις πόλεις αξίζει να πάς ένα σάββατο να εφοδιαστείς


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !!

Ετσι λενε ολοι για 20 εβδομαδα.... 13 και 4 εκανα περιδεση ... 13 και 5 ενιωσα 2-3 δαχτυλα κατω απ τον αφαλο λες και ειχα ενα πουλι και κουνησε τα φτερα να πεταξει ... καπως σαν "φφφφρρρρρ" χεχεχε μαλλον λεω ηταν το φουρφουρι ... απο τοτε δεν εχω καταλαβει κατι παρομοιο ... και τα κιλα μου ειναι αρκετα!!

Κατι ασχετο ! Ψαχνω ψυγειο ! Ειδα ενα bosch 2 μετρο αλλα ειναι 60αρι ... τα 70αρια ειναι 1,80 ....

Τι προτεινετε ???

Λοιπόν εγώ πολλά από ψυγεία δεν ξέρω αλλά το δικό μου το bosch έχει για κατάψυξη 3 συρτάρια και μου τη δίνει γτ δε χωρά εκεί μέσα ούτε μία πίτα κατεψυγμένη. Οπότε το μόνο που χω να σου πώ είναι η κατάψυξη να ναι ενιαίος χώρος...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τ έκλεισα τ παρασκευη κ μου εκλεισε 23 βδομαδες ακριβως κ μ φανηκε πολυ αργα γιαυτο ρωτησα.

Κ εγω θελω πατελονια γτ δεν μ κανουν γαμωτο τ δικα μ

Και γω απο τα h&m πήρα δυο παντελόνια. Ένα μαύρο κολλάν και ένα τζιν σωλήνα. Βέβαια μετάνιωσα που δεν τα πήρα μεγαλύτερο νούμερο γιατί νομίζω οτι σε κανένα μήνα δεν θα μου κάνουν ούτε αυτά με την ταχύτητα που φουσκώνει η κοιλιά μου. Έχε το στο μυαλό σου αυτό όταν πας για ψώνια.

Όσο για τη β επιπέδου είναι μια χαρά. Μέσα στα όρια.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πολλά από ψυγεία δεν ξέρω αλλά το δικό μου το bosch έχει για κατάψυξη 3 συρτάρια και μου τη δίνει γτ δε χωρά εκεί μέσα ούτε μία πίτα κατεψυγμένη. Οπότε το μόνο που χω να σου πώ είναι η κατάψυξη να ναι ενιαίος χώρος...

Συμφωνώ μαζί σου! Το προηγούμενο ψυγείο μου ήταν με συρτάρια η κατάψυξη και δεν χωρούσε τίποτα. Τώρα έχω ένα κλασικό που η κατάψυξη είναι πάνω ενιαία και με βολεύει περισσότερο. Αλλά και εγώ δεν ξέρω πολλά για ψυγεία.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω... τι μου θυμισες! Την αφεντομουτσούνα μου μέχρι πριν ένα μήνα. Μέχρι τα μέσα του 4ου ετσι ακριβώς ήμουν. Καθε 3 ώρες, ούτε μωρό να ήμουν, πεινούσα και πονούσα (το στομάχι μου!) Δεν είχα ιδιαίτερα αναγούλες, πιο πολύ πείνα θα το χαρακτήριζα. Και ναι, έτρωγα μόνο τοστ. Τόστ με τυρί, τοστ μόνο με ψωμί, ψωμί με βούτυρο, γενικά ένα μεγάλο ψωμί του τοστ το είχα άνετα μεσα στη μέρα. Ενοείται πως και με το φαγητό έτρωγα ψωμί του τοστ.:P:p:p

Τη νύχτα ξυπνούσα... να φάω τόστ.:shock:

Ευτυχώς η "τοστίαση" σταμάτησε εκεί στους 3.5 μήνες. Εκεί σταμάτησε και η ανεξέλεγκτη πρόσληψη βάρους που είχα. Αλλα τι να έκαναη γυναίκα;;;;;;

Τώρα το στομάχι σου είναι τελείως καλά? ?? ? Μακάρι να περάσει και εμένα γιατί νομίζω ότι θα έχω το ίδιο πρόβλημα και μετά τη γέννα! !!

Εγώ κορίτσια κλωτσιές δεν ένιωσα ακόμα αλλά νιώθω κάτι σαν να ανοιγοκλεινουν βλεφαρίδες , , σήμερα το ένιωσα ταυτόχρονα και από τις δύο μεριές στα σημεία που ξέρω σίγουρα ότι είναι τα μωράκια γιατί τα ακούω με το μηχάνημα :) .

Αντε να δούμε πότε θα φαω κι εγώ το ξύλο μου :)

Μόνο εγώ δεν ξέρω το φύλο εδώ μέσα η είναι κι άλλες ???

Εμένα β επιπέδου θα μου κάνει 2 φορές λόγω διδγμων είπε μία στις 3 και μία στις 27 Νοεμβρίου :)


71Hap3.png

SaHqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο τα h&m πήρα δυο παντελόνια. Ένα μαύρο κολλάν και ένα τζιν σωλήνα. Βέβαια μετάνιωσα που δεν τα πήρα μεγαλύτερο νούμερο γιατί νομίζω οτι σε κανένα μήνα δεν θα μου κάνουν ούτε αυτά με την ταχύτητα που φουσκώνει η κοιλιά μου. Έχε το στο μυαλό σου αυτό όταν πας για ψώνια.

Όσο για τη β επιπέδου είναι μια χαρά. Μέσα στα όρια.

Εγω λεω να παρω απο αυτα π εχουν τ λαστιχο στη μεση π εχει περιθωριο να μεγαλωσει η κοιλια


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να παρω απο αυτα π εχουν τ λαστιχο στη μεση π εχει περιθωριο να μεγαλωσει η κοιλια

Εγώ πήρα με μπάσκα. Αυτόhttp://m.hm.com/gr/product/16668?article=16668-A#mediaType=FASHION_FRONT και αυτόhttp://m.hm.com/gr/product/96692?article=96692-A#mediaType=FASHION_FRONT.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Πήρε φωτιά το καφέ και πολύ χαίρομαι για αυτό!Εγώ την επόμενη Τετάρτη έχω την Β επιπέδου και όσο κι αν θέλω να είμαι ήρεμη και ψύχραιμη αγχωνομαι πολύ...Τις κλωτσίες ακόμα τις νιώθω χαμηλα και σπάνια δεξιά και αριστερα σαν να είνσι με τα ποδαράκια κάτω.Να έρθει η Τετάρτη και να είναι όλα καλά και τι στο κόσμο!!!

Σήμερα πήγα για τζιν και τελικά πήρα στο γιό μου!

Ερχονται οι δικοί μου την Δευτέρα και θα μείνουν για μία ολόκληρη εβδομάδα και είμαι πολύ χαρουμενη!Την Τετάρτη είμαι σίγουρη οτι θα θέλουν να έρθουν μαζί να δουν την πρώτη τους εγγόνα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πολλά από ψυγεία δεν ξέρω αλλά το δικό μου το bosch έχει για κατάψυξη 3 συρτάρια και μου τη δίνει γτ δε χωρά εκεί μέσα ούτε μία πίτα κατεψυγμένη. Οπότε το μόνο που χω να σου πώ είναι η κατάψυξη να ναι ενιαίος χώρος...

Πρέπει να έχουμε το ίδιο και μένα bosch είναι με κάτω το καταψύκτη με 3 συρτάρια...πραγματικά καθόλου βολικό...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια τι μου κανετε???

Ρουνα μου τραγικο αυτο με την πεθερα σου αλλα αρκει που εστρωσε!!!:)

Εγω μενω κατωαπο τα πεθερικα και ευτυχως ως τωρα εχουμε τελεια σχεση και ειναι πολυ διακριτικοι και εξυπηρετικοι!!!

Ελπιζω να συνεχιστει αυτο και μετα με τα μωρα!Τωρα για να τα κακομαθουν δε φοβαμαι τοσο νομιζω οτι αυτοι θα ειναι πιο αυστηροι απο εμενα ,για τον εαυτο μου φοβαμαι περισσοτερο μηπως τα κακομαθω...Αλλα θα προσπαθησω να ειμαι οσο αυστηρη πρεπει γιατι τα κακομαθημενα παιδια ειναι δραμα!!!

Βρε κοριτσια εχει καμια απο εσας ακομη αναγουλες???Σε λιγο κλεινω τον 4ο και η διατροφη μου και το στομαχι μου ειναι χαλια!!!Αναγουλες σχεδον συνεχεια και αν δε φαω 3-4 ωρες νιωθω πονο και πρεπει να φαω οπωςδηποτε!Και δεν εχω και τι να φαω γιατι με αηδιαζουν ολα!!!Τα φρουτα και τα υγρα με πειραζουν,τα γιαουρτια με πειραζουν μονο με τοστ ειμαι καλα...ολη μερα τοστ τρωω αλλα δε μπορω να παρω τις βιταμινες που πρεπει... :(.

Etsi θα τους βγαλω τους υπολοιπους μηνες???:cry:

Δεν ξερω αν παιζει ρολο που ειναι δυο αλλα πολυ δυσκολευεται ο οργανισμος μου να προσαρμοστει...

Το εχει καμια αλλη αυτο???

Την αλλη δευτερα εχω ραντεβου στον γιατρο και ελπιζω επιτελους να μαθω το φυλο!Ουτε εγω ψωνισα τπτ ακομα για τα μωρακια νομιζω σε κανα 2μηνες θα το παρω αποφαση!!!Καλη εβδομαδα σε ολες!!!:D

Σε 2 εβδομάδες κλείνω τον 5ο κι όμως (ευτυχώς όχι συνέχεια) οι ανακατωσούρες με θυμόνται...τρώω βέβαια κανονικά αλλά όταν με πιάνουν πραγματικά είμαι χάλια...εγώ έχω και φουσκώματα και έχω κόψει τα όσπρια αλλά σήμερα έφαγα χόρτα,κολοκυθάκια και μπιφτέκια και απο το μεσημέρι είμαι τούμπανο...απελπισία...ούτε το περπάτημα έκανε τίποτα....


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Τις καλησπερες και απο εμενα. Εχω τη μικρη αρρωστη με πυρετο (για αυτο ειχε τετοια αίρεση πανω της) και τρεχω με εξετασεις (εκανα καμπυλη ζαχαρου γιατι μαλλον θα χρειαστω ινσουλινη) και εχω και την εκδηλωση να οργανωσω για το θηλασμο και τα εχω ΠΑΙΞΕΙ.

Πρεπει να κλεισω ραντεβου για β επιπεδου απο οτι βλεπω. Και εμενα βαλτε με στη κερκιδα, μιλαμε ειναι πολυ ζωηρο. Ετσι και πειναω ή λιγουρευτω πολυ τιποτα τη κλωτσιά παει συννεφο και αν και παχουλοκομψη και εγω το νιωθω ακομα και σε φασεις που δεν ειμαι χαλαρη.

Το h&m εχει και ηλεκτρονικο καταστημα, σιγουρα ειναι καλυτερα να το δοκιμασει κανεις, αλλα αν δεν υπαρχει η δυνατοτητα καλο και αυτο. Εγω αυτο που πηρα απο το next μου επεσε καλο και θα μου κανει στανταρ μεχρι τελους.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...