Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πως τα τελευταία χρόνια έχει φτιάξει η κατασταση. Τώρα πια δεν κάνει τέτοια. Βέβαια για να έρθει αυτή η αλλαγή χρειάστηκε να μην της μιλάει κανείς μας για κάνα δυο μήνες...

Απλά τώρα με το μωρό σκέφτομαι οτι θα κάνει υπερβολές όπως κάνει με τα άλλα εγγόνια. Και πραγματικά δεν θέλω να μετατραπεί το παιδί μου σε ένα κακομαθημένο. Γιατί πχ εκείνη θεωρεί φυσιολογικό να μην αφήνει 15 χρονών κορίτσι να κάνει μπάνιο μόνο του και πάει και την πλένει!!!

καλά και ολόκληρη κοπέλα επιτρέπει στη γιαγιά της να την πλένει!!!αυτό είναι εξωφρενικό!!!Ρούνα θέσε τα όρια με το μπεμπάκι σου από νωρίς για να μην τραβάς τα μαλλιά σου...:evil:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σε λιγο κλεινω τον 4ο και η διατροφη μου και το στομαχι μου ειναι χαλια!!!Αναγουλες σχεδον συνεχεια και αν δε φαω 3-4 ωρες νιωθω πονο και πρεπει να φαω οπωςδηποτε!Και δεν εχω και τι να φαω γιατι με αηδιαζουν ολα!!!Τα φρουτα και τα υγρα με πειραζουν,τα γιαουρτια με πειραζουν μονο με τοστ ειμαι καλα...ολη μερα τοστ τρωω αλλα δε μπορω να παρω τις βιταμινες που πρεπει... :(.

Πωωωωω... τι μου θυμισες! Την αφεντομουτσούνα μου μέχρι πριν ένα μήνα. Μέχρι τα μέσα του 4ου ετσι ακριβώς ήμουν. Καθε 3 ώρες, ούτε μωρό να ήμουν, πεινούσα και πονούσα (το στομάχι μου!) Δεν είχα ιδιαίτερα αναγούλες, πιο πολύ πείνα θα το χαρακτήριζα. Και ναι, έτρωγα μόνο τοστ. Τόστ με τυρί, τοστ μόνο με ψωμί, ψωμί με βούτυρο, γενικά ένα μεγάλο ψωμί του τοστ το είχα άνετα μεσα στη μέρα. Ενοείται πως και με το φαγητό έτρωγα ψωμί του τοστ.:P:p:p

Τη νύχτα ξυπνούσα... να φάω τόστ.:shock:

Ευτυχώς η "τοστίαση" σταμάτησε εκεί στους 3.5 μήνες. Εκεί σταμάτησε και η ανεξέλεγκτη πρόσληψη βάρους που είχα. Αλλα τι να έκαναη γυναίκα;;;;;;


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια. Κ εγω σημερα νιωθω τ μωρο μαλλον. Σαν ν εχω λοξυγγα καπως τ νιωθω. Προχθες τ τ ενιωσα δεξια κ τωρα αριστερα. Αλλα δεν μπορω ν καταλαβω αν ειναι αυτο σίγουρα. Πως τ νιωθετε εσεις;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπον!!!!εχουμε ετοιμη την πρωτη μικρη ομαδα ποδοσφαιριστριων και ποδοσφαιριστων των μαρτιατικων μπεμπακιων ...εμεις κοριτσια με τη ρουνα και το μαρακι καθησαμε ηδη στις κερκιδες για να απολαυσουμε (ευχομαστε) πολλες κλωτσιες και γκολ...

υπολοιπες μαρτιατικες μανουλες σας περιμενουμε ε;:D:D:D:D:D:D

fysalida helpppp, τι θα πεί κλωτσιά; είναι δυνατή; υπάρχει περίπτωση να χτύπησε και να μην το κατάλαβα; έκλεισα την 18η σήμερα...:?


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωτάρα, αν και είμαι κατα 99% σίγουρη ότι είναι το μωρό, (το είπα και στο γιατρό χθες που με ρώτησε αν το ενιωσα και γελασε συμφωνώντας μαζί μου)

ξεκίνησε στα τέλη της 17ης βδομαδας, σαν πετάρισμα βλεφαρου στην κοιλιά, αριστερά, κάνα 5άρι εκατοστά κάτω απο τον αφαλό.

Μετα για μια βδομάδα τίποτα. Εκεί που άρχισα να αμφιβάλλω, πριν 12 μέρες, μετα το φαγητό είχα αράξει στον καναπε, με το λαπτοπ στα ποδια μου και την κοιλιά να ξεπροβάλει απο ένα μπλουζάκι που είναι πια κοντό. Εκεί που διάβαζα το άρθρο μου, ξανα ο λόγυγκας, πιο δυνατός, και αυτή τη φορά, στο ίδιο σημείο είδα και την κοιλιά μου να πετάγεται, σα να σκάνε φουσκάλες απο μέσα. Ποπ, ποπ... εκει βεβαιώθηκα.

Εκτοτε, δεν την έχω ξαναδεί, μόνο το νιώθω. Μετά το φαγητό, όταν είμαι καθιστή και φοράω τζιν και κάπως μάλλον πιέζεται και προχθες που κρατούσα το μωρό μιας φίλης μου αγκαλιά και ο μικρός είχε σφιχτεί πανω μου, και το δικό μου δυσανασχετούσε και έκανε ζήλειες απο μέσα, λες και προσπαθούσε να τον διώξει. Επίσης όταν πήγα στο γιατρό και μετρησε και ψηλάφησε τη μήτρα και μάλλον το τσάντισε... άρχισε να αντιδρά.

Θα το περίγραφα ακόμα σαν μπουρμπουλήθρες. Συνήθως αριστερα. (Είμαστε αριστεροι εμείς)

Κανα δυο τρεις φορες, εχω νιώσει ένα περιεργο πράγμα, λες και μια μπουνιά είναι μέσα μου και στρίβει. Δεν πονάει, αλλα δεν είναι βολικό και κρατάει λίγα κανα 10άρι δευτερόλεπτα. Ενα πράγμα σα να να τεντώνεται, να φέρνει βόλτες;

Μια μερα μετα απο καλό φαγοποτι ήταν πολυ δραστήριο. Έβαλα το χέρι του άντρα μου στο σημείο που το ένιωθα. Απο τις 7-8 φορες που το ένιωσα να κλωτσάει, την μία κάτι καταλαβε και αυτός.

Υπομονή του λέω... να μεγαλώσει λιγο ακόμα να το καταλαβαίνεις και εσυ, γιατι νιώθει παραπονεμένος...


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stroymfaki ελα και εσυ στην κερκιδα...αν και δεν ειναι κλωτσια το δικο σου...σε θελουμε παρεουλα!!!

φαιη χαχαχαχχαχα..κλωτσια...λοιπον...

ενα σχεδον μεταφυσικο και απροσμενο γκντουπ μεσα στην κοιλια...εκει που δεν το περιμενεις...και που δεν μπορεις να το αποδωσεις πουθενα αλλου παρα μονο στη ζωουλα που μεγαλωνει μεσα σου...ελπιζω λιγοοοοοοοοοοο να σε βοηθησα...

αυτα τα γκντουπ θα γινουν πολλα μεγαλωνοντας η κυηση...και ευδιακριτα και στην κοιλια μερικες φορες...δινοντας της αλλο σχημα....χεχεχεεχ...για τους γυρω σου το λεω αυτο....

:tongue:


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

και γω το ίδιο στην αρχή σοκαρίστηκα αλλά μετά ενθουσιάστηκα!!:D:D

Σε έχει ξανακλωτσήσει απο τότε ξανά??Εμένα όχι,καμία απο τις δύο!!:confused:

Οχι δεν το ξαναένιωσα. Προχθες μόνο. Αλλά μου έριξε δυο κλωτσιές σε διάστημα μισής ώρας.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια. Κ εγω σημερα νιωθω τ μωρο μαλλον. Σαν ν εχω λοξυγγα καπως τ νιωθω. Προχθες τ τ ενιωσα δεξια κ τωρα αριστερα. Αλλα δεν μπορω ν καταλαβω αν ειναι αυτο σίγουρα. Πως τ νιωθετε εσεις;

Το μωρό νιώθεις σίγουρα. Έτσι το ένιωσα και εγώ αρχικά. Στην αρχή το ένιωθα σαν να έσκαγαν φουσκάλες αναψυκτικού μέσα στη κοιλιά μου. Τώρα το νιώθω συνέχεια. Πολλές φορές τη μέρα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

fysalida helpppp, τι θα πεί κλωτσιά; είναι δυνατή; υπάρχει περίπτωση να χτύπησε και να μην το κατάλαβα; έκλεισα την 18η σήμερα...:?

Φαίη είναι σαν κάτι να σε σπρώχνει απο μέσα με φόρα. Δεν μπορώ να βρω άλλη περιγραφή. Όταν το νιώσεις θα το καταλάβεις δεν υπάρχει περίπτωση.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι κ εγω τοτε χχαχα. Ε δε πειραζει που δεν ειναι κλωτσιά φτανει που μεγαλωσε κ τ νιωθω . Ειναι περιεργο χαχα.

Κοριτσια ασχετο ποσο βδομαδων θα σται στη β επιπεδοθ;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ερχομαι κ εγω τοτε χχαχα. Ε δε πειραζει που δεν ειναι κλωτσιά φτανει που μεγαλωσε κ τ νιωθω . Ειναι περιεργο χαχα.

Κοριτσια ασχετο ποσο βδομαδων θα σται στη β επιπεδοθ;

21εβδομαδών και κάτι ημερών. Άργησα να κλείσω ραντεβού.:rolleyes:

o δικός μου ο τεμπελάκος μάλλον δεν πάει για ποδοσφαιριστής...επιστήμονα τον βλέπω κι αυτόν..να πεινάει :tongue:

ή μετανάστη... :P:p:p:p Join the club πες του αμα το ρίξει στα γράμματα.

Κορίτσια, κανα ρουχο εγκυμοσύνης, έλεγα να πάρω online. Είμαι επαρχία και μόνο ένα τζιν με λάστιχο βρήκα και δυο μπλουζάκια σε καταστήματα τύπου k-mart. Βρήκα ένα site, το asos.com , με καλές τιμές, γιατι μέσα στο σπίτι φοραω κάτι φανελάκια που είχα και μου φτάνουν μέχρι τον αφαλό σιγά σιγά και ο αντρας μου με κοροιδεύει.

Εχετε παραγγείλει ποτέ απο εκεί;


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι κ εγω τοτε χχαχα. Ε δε πειραζει που δεν ειναι κλωτσιά φτανει που μεγαλωσε κ τ νιωθω . Ειναι περιεργο χαχα.

Κοριτσια ασχετο ποσο βδομαδων θα σται στη β επιπεδοθ;

Εγώ θα είμαι 22 εβδομάδων ακριβώς. Η εξέταση γίνεται απο 20η μέχρι 24η εβδομάδα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

o δικός μου ο τεμπελάκος μάλλον δεν πάει για ποδοσφαιριστής...επιστήμονα τον βλέπω κι αυτόν..να πεινάει :tongue:

Λένε οτι στην πρώτη εγκυμοσύνη συνήθως το νιώθεις περίπου στην 20η εβδομάδα. Εμένα η γιατρός μου είπε πως το ένιωσα τόσο νωρίς (περίπου στη 16η) επειδή ήμουν αδύνατη. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει απόλυτα αυτό.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λένε οτι στην πρώτη εγκυμοσύνη συνήθως το νιώθεις περίπου στην 20η εβδομάδα. Εμένα η γιατρός μου είπε πως το ένιωσα τόσο νωρίς (περίπου στη 16η) επειδή ήμουν αδύνατη. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει απόλυτα αυτό.

Να σου πω... εμενα με λες ότι ανήκω στις παχουλοκομψές, και ελαβα το πρώτο "μηνυμα" στις 17 εβδομάδες

Νομίζω έχει να κάνει με το πάχος της μήτρας, όχι το λίπος. Γι'αυτο και οι δευτερομαμάδες, που τεντωνεται η μήτρα πιο εύκολα, το καταλαβαίνουν πιο νωρίς.

Τώρα ναι, το αν θα το δεις έχει να κάνει και με το κοιλιακό λίπος. Αν είναι μπόλικο, αποροφά τους κραδασμους υποθέτω. αχαχαχαχα


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...