Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Αυτο ακριβως κ η δικια μου παίρνει τ αλλού γιου οχι μονο παρασκευη σαββατο κυριακο αλλα αν μπορούσα ν θα τ έπαιρναν μαζί τους. Αν κ γενικα εχει μεγαλωσει πολυ λαθος αυτο τ παιδι οι γονείς δουλεύουν κ τ εχουν αφήσει απλα στους παππούδες. Δράμα

Φυσικό είναι να μεγαλώσει λάθος ένα παιδί που το μεγαλώνουν παππούδες αφού σίγουρα θα το κακομάθουν. Για μένα είναι αυτονόητο πως εφόσον δεν δουλεύω δεν υπάρχει λόγος να ''παρκάρω'' το παιδί μου δεξιά και αριστερά. Όπως επίσης είναι αυτονόητο πως τα καλοκαίρια θα παίρνω το παιδί και θα πηγαίνουμε στη μαμά μου στο νησί να καθόμαστε ένα 2μηνο τουλάχιστον και όταν ο άντρας μου παίρνει άδεια θα έρχεται και εκείνος. Αυτά δεν τα διαπραγματεύομαι. Εμείς δεν μένουμε πολύ κοντά με την πεθερά αλλά ούτε και μακριά. Όμως δεν νομίζω πως θα της δωθεί η ευκαιρία να ανακατευτεί πολύ.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εγώ ρούνα τα χω κόψει όλα αυτά προ γάμου...:D!!!μακριά κι αγαπημένοι...Και φυσικά σιγά μην αφήσω τριών μηνων παιδί σε άλλα χέρια...εγώ τώρα βλέπω κάτι χαλαρές μανάδες στις παιδικές χαρές και μου ρχετε να τρέξω να τις πώ ''που αφήνεις κυρά μου μικρό παιδί ανεξέλεγκτο με τόσους ανώμαλους;;'' πω, πω λέτε να γίνω καμιά υστερική; :tongue:

Εγώ προ γάμου δεν έκοψα τέτοια πράγματα γιατί όταν παντρευτήκαμε δεν είχαμε το θέμα παιδί στο μυαλό μας... Άσε που είμαστε 10 χρόνια μαζί με τον άντρα μου, ζούμε μαζί τα τελευταία 8 και είμαστε παντρεμένοι τα τελευταία 4 και γνώρισα την πεθερά στο 2μηνο της σχέσης. Άρα καταλαβαίνεις πως η σχέση μου μαζί της δεν είχε σχέση με μωρά. Απλά ευτυχώς ο άντρας μου ξέρει να βάζει στη θέση του όποιον με ενοχλεί χωρίς να ανακατευτώ εγώ. Και σου λέω δεν είμαστε μακριά και αγαπημένοι, αντίθετα πάμε συχνά για φαγητό και μας φροντίζει ιδιαίτερα. Δεν θέλω όμως να ανακατευτεί στο μεγάλωμα του παιδιού μας γιατί όλα αυτά τα χρόνια βλέπω όλα τα λάθη που κάνει με τα άλλα της εγγόνια.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προ γάμου δεν έκοψα τέτοια πράγματα γιατί όταν παντρευτήκαμε δεν είχαμε το θέμα παιδί στο μυαλό μας... Άσε που είμαστε 10 χρόνια μαζί με τον άντρα μου, ζούμε μαζί τα τελευταία 8 και είμαστε παντρεμένοι τα τελευταία 4 και γνώρισα την πεθερά στο 2μηνο της σχέσης. Άρα καταλαβαίνεις πως η σχέση μου μαζί της δεν είχε σχέση με μωρά. Απλά ευτυχώς ο άντρας μου ξέρει να βάζει στη θέση του όποιον με ενοχλεί χωρίς να ανακατευτώ εγώ. Και σου λέω δεν είμαστε μακριά και αγαπημένοι, αντίθετα πάμε συχνά για φαγητό και μας φροντίζει ιδιαίτερα. Δεν θέλω όμως να ανακατευτεί στο μεγάλωμα του παιδιού μας γιατί όλα αυτά τα χρόνια βλέπω όλα τα λάθη που κάνει με τα άλλα της εγγόνια.

α, με παρεξήγησες...δεν έκοψα τα του παιδιού έκοψα γενικά τις υπερβολικές συμπεριφορές παντός τύπου...:). Παλαιότερα έιχαν τις καριέρες τους και δεν μας ενοχλούσαν αλλά καθώς βγήκαν στην σύνταξη έδειξαν μία τάση ''συχνής επαφής'' την οποία δεν αποδέχτηκα εξ'αρχής με τη δικαιολογία της έλλειψης χρόνου οπότε...έχουμε περιοριστεί στο μία φορά την εβδομάδα maximum...(αυτό ισχύει και για τις 2 οικογένειες, να μη παρεξηγηθώ)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω γτ με εβαλε να θα κανω αλλα εχεις δικιο θα ρωτησω. Θα δω κ στο βιβλιαριο ποιο εχω κανει ακριβώς οταν παω σπιτι.

Εγω δυστυχω1 η ευτυχως δε ξερω ακομα μενω σε αποσταση 5 λεπτων απο τ καθενα αλλα η πεθερα οδηγει οπότε οπου κ να εμενα τ ιδιο θα μ εκανε.. μακαρι να μπορω να γινω "κακια"κ να τ βαζω στην θέση τους


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

α, με παρεξήγησες...δεν έκοψα τα του παιδιού έκοψα γενικά τις υπερβολικές συμπεριφορές παντός τύπου...:). Παλαιότερα έιχαν τις καριέρες τους και δεν μας ενοχλούσαν αλλά καθώς βγήκαν στην σύνταξη έδειξαν μία τάση ''συχνής επαφής'' την οποία δεν αποδέχτηκα εξ'αρχής με τη δικαιολογία της έλλειψης χρόνου οπότε...έχουμε περιοριστεί στο μία φορά την εβδομάδα maximum...(αυτό ισχύει και για τις 2 οικογένειες, να μη παρεξηγηθώ)

Α κατάλαβα τώρα. Εμείς πηγαίνουμε 1-2 φορές την εβδομάδα. Αλλά ευτυχώς εκείνοι δεν έρχονται καθόλου. Μόνο αν τους καλέσω που δεν συμβαίνει συχνά.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε ξερω γτ με εβαλε να θα κανω αλλα εχεις δικιο θα ρωτησω. Θα δω κ στο βιβλιαριο ποιο εχω κανει ακριβώς οταν παω σπιτι.

Εγω δυστυχω1 η ευτυχως δε ξερω ακομα μενω σε αποσταση 5 λεπτων απο τ καθενα αλλα η πεθερα οδηγει οπότε οπου κ να εμενα τ ιδιο θα μ εκανε.. μακαρι να μπορω να γινω "κακια"κ να τ βαζω στην θέση τους

Καλό θα είναι να μη γίνεις εσύ η ''κακιά''. Βάλε τον άντρα σου να γίνει ο ''κακός''. Άλλο είναι να τα πει ο γιος και αλλο η νύφη.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Απλα όπως ξανα πα εγω θα μαι συνεχεια σπιτι μονη με τ μωρο δυστυχως οποτε όταν έρχονται που θα έρχονται γτ δεν θα θελει να τ πει κ να μην ερχονται εγω θα πρεπει να τ βαζω στη θεση τους. Αν ειμαστε μαζι κ εκαναν οτι τους καπνίσει θα τ φωναζε είμαι σίγουρη


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απλα όπως ξανα πα εγω θα μαι συνεχεια σπιτι μονη με τ μωρο δυστυχως οποτε όταν έρχονται που θα έρχονται γτ δεν θα θελει να τ πει κ να μην ερχονται εγω θα πρεπει να τ βαζω στη θεση τους. Αν ειμαστε μαζι κ εκαναν οτι τους καπνίσει θα τ φωναζε είμαι σίγουρη

Ναι το καταλαβαίνω αλλά δεν χρειάζεται να γίνει κάτι μπροστά του για να μιλήσει. Μπορεί απο τώρα νσ τους ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Π.χ όταν εγώ και ο άντρας μου αποφασίσαμε για ζήσουμε μαζί και πιάσαμε σπίτι ήρθαν επίσκεψη τα πεθερικά μου. Σηκώνεται που λες η πεθερα να δει και καλά το σπίτι και πήγε και άνοιγε τις ντουλάπες και τα συρτάρια μου!!! Την βλέπω και παθαίνω σοκ αλλά δεν μίλησα. Ο άντρας μου δεν είδε τι έκανε αλλά μόλις έφυγαν του το είπα. Την επόμενη φορά που ήρθαν πήγε και έκανε ξανά τι ίδιο!!! Αυτή τη φορά όμως ο γιος της την παρακολουθούσε. Της λέει κλείσε τώρα την ντουλάπα και αν θες να ξαναέρθεις εδώ θα έρχεσαι επίσκεψη, θα κάθεσαι στον καναπέ και θα πίνεις τον καφέ σου χωρίς να κόβεις βόλτες. Σε πληροφορώ πως δεν το ξανάκανε ποτέ.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαίνω αλλά δεν χρειάζεται να γίνει κάτι μπροστά του για να μιλήσει. Μπορεί απο τώρα νσ τους ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Π.χ όταν εγώ και ο άντρας μου αποφασίσαμε για ζήσουμε μαζί και πιάσαμε σπίτι ήρθαν επίσκεψη τα πεθερικά μου. Σηκώνεται που λες η πεθερα να δει και καλά το σπίτι και πήγε και άνοιγε τις ντουλάπες και τα συρτάρια μου!!! Την βλέπω και παθαίνω σοκ αλλά δεν μίλησα. Ο άντρας μου δεν είδε τι έκανε αλλά μόλις έφυγαν του το είπα. Την επόμενη φορά που ήρθαν πήγε και έκανε ξανά τι ίδιο!!! Αυτή τη φορά όμως ο γιος της την παρακολουθούσε. Της λέει κλείσε τώρα την ντουλάπα και αν θες να ξαναέρθεις εδώ θα έρχεσαι επίσκεψη, θα κάθεσαι στον καναπέ και θα πίνεις τον καφέ σου χωρίς να κόβεις βόλτες. Σε πληροφορώ πως δεν το ξανάκανε ποτέ.

απίστευτο!!!πρώτη φορά το ακούω...αλλά γιατί το έκανε αυτό,κατάλαβες ποτέ;:confused: Δεν έχω συναντήσει πιο αδιάκριτη σκηνή από αυτήν, πρέπει να έπαθες σοκκκκ :evil:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


απίστευτο!!!πρώτη φορά το ακούω...αλλά γιατί το έκανε αυτό,κατάλαβες ποτέ;:confused: Δεν έχω συναντήσει πιο αδιάκριτη σκηνή από αυτήν, πρέπει να έπαθες σοκκκκ :evil:

Κάτι παραπάνω απο σοκ έπαθα!!! Όταν λέω σνοιξε τα πάντα το εννοώ. Ακόμα και το συρτάρι με τα εσώρουχα. Πραγματικά δεν υπερβάλω. Η δικαιολογία που είπε στο γιο της ήταν ότι το έκανε απο περιέργεια να δει τι πραγματα έχουμε... Εξωφρενικό έτσι? Ευτυχώς ξέρω να συγκρατώ τον εαυτό μου...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παραπάνω απο σοκ έπαθα!!! Όταν λέω σνοιξε τα πάντα το εννοώ. Ακόμα και το συρτάρι με τα εσώρουχα. Πραγματικά δεν υπερβάλω. Η δικαιολογία που είπε στο γιο της ήταν ότι το έκανε απο περιέργεια να δει τι πραγματα έχουμε... Εξωφρενικό έτσι? Ευτυχώς ξέρω να συγκρατώ τον εαυτό μου...

πέρασε και την Τασώ Καβαδία!!! :D Να τα ακούμε εμείς που θα κάνουμε γιούς να προσέχουμε σαν γίνουμε πεθερές...:rolleyes:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσαρες; εγω σημερα ειχα μια δυσκολη μερα γιατι η μικρη μου εκανε κρας τεστ στα νευρα. Μου εχει γινει πολυ αυθάδης απο το σχολειο και ειναι κατι που με βγαζει εξω απο τα ρουχα μου. Μα να εχεις κανει τοσο κόπο να εχει γίνει ενα παιδι ευγενικό όχι γιατι του το επέβαλες αλλά γιατι αυτό βιώνει μέσα στο σπίτι του και να το στέλνεις σχολείο και να μαθαίνει να βρίζει γιατί καποιοι θεωρουν μαγκιά να μαθουν τα παιδιά τους να βρίζουν. Θα το επαναφέρω η μάνα αλλά τα νεύρα χαλια.

απο θεμα εξετάσεων εμένα μου βάζει καθε μήνα για τοξόπλασμα. Σημερα πήρα και τις εξετάσεις του μήνα και τελικά η σπιρουλίνα τι κάνει τη δουλειά της ακόμα 40 ο αιματοκριτης


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω μενω πανω απο τα πεθερικα. Στην αρχη έζησα καταστάσεις απείρου κάλους. Να περιμένει στη σκάλα το πρωι με τη πορτοκαλάδα (αθάνατη ελληνίδα μάνα) τα πρώτα χριστούγεννα μπήκε στο σπίτι και μου άλλαζε διακόσμηση γιατι δεν της άρεσαν, να γυρνάω απο το σουπερμαρκετ και να κοιτάει τι ψώνισα και άλλα ωραία, αλλά έστρωσε με τους κατάλληλους χειρισμούς και πλεον έχει γίνει πεθερά παράδειγμα, προσέχει και πως θα μου μιλήσει. Όσο για το παιδι με εξαίρεση το θηλασμό που με είχε πρήξει να σταματήσω (της χαλαγα τα ονειρα να κοιμάται το παιδί κάτω ή να πηγαίνω εκδρομες και να το αφήνω πίσω) αλλά εκεί έφαγε τρελή προσβολή, δε μου εχει δημιουργήσει θέμα. Θεωρώ βέβαια πως πρέπει να αφήνουμε τους παππούδες να δημιουργούν τη δική τους σχέση με τα εγγόνια. Τωρα πχ που θέλω να πάρει το μήνυμα η μικρη πως δεν ειναι αποδεκτό να μιλά άσχημα κανόνισα τη δουλειά και θα είμαι συνέχεια με το παιδί γιατι κατανοώ την αδυναμία τους να θέσουν όρια. Τωρα αν όταν τη κρατάει κάθετε βραδιάτικα να φτιάξει παστίτσιο γιατί η Αγγελική αυτό θέλει να φάει, πρόβλημά της, αυτή κουράζετε.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...