Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

daip η μπλουζα οντως απαιχτη...

και εμενα σημερα στο φουρνο μια εκανε κου πε πε...πανω απο την κοιλια μου...και μια αλλη προχθες μου ειπε...αστειυομενη βεβαιως...πως και επεζησα μετα την καταποση καρπουζιου...ολοκληρου...χαχαχαχαχχαχαχα

μαρακι...να κανεις μονο θετικες σκεψεις για τα διδυμακια σου και ολα καλα θα ειναι ετσι...;τωρα σχετικα με τους χρονους που ρωτας μια γνωμη...εμενα μου φαινεται λιγο νωρις απο τωρα να ετοιμαζα δωματιο...δεν το εκανα ποτε ουτε στα αλλα μου παιδακια...ολα τα εκανα οταν επαιρνα αδεια απο τη δουλεια τον τελευταιο μηνα...αλλα οι σκεψεις και τα ονειρα για το πως θα τοποθετηθουν τα πραγματα στο δωματιο ειναι απαραιτητες...ισως και καποιες προετοιμασιες ...οπως το νιωθεις μαρακι μου....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κ εγω όσο θελω να ετοιμάσω τωρα τ δωματιο θεωρω οτι ειναι νωρις. Μπορεις ομως να ψαχνεις τ θα παρεις να τ αγοράζεις σιγα σιγα κ μετα να τ τοποθετησει καποιος αλλος αντι για σενα αν έχεις βαρυνει πολυ


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι την κουνια την ειχα παραγγειλει 2 μηνες πριν τη γεννα γιατι ειχε μεγαλους χρονους παραδοσης...λογω καποιων αλλαγων που καναμε...αισθητικων...μας ηρθε σε 1 μηνα και κατι μερες απο τοτε που την ειχαμε παραγγειλει...αυτη ηταν η νωριτερη παραγγελια που ειχα κανει...ολα τα αλλα ηρθαν στο μηνα μεσα...της γεννας εννοω....

καντε μια πολυ καλη ερευνα αγορας τωρα που εχετε χρονο και ορεξη και που δεν εχετε βαρυνει...μπορει να σας παρει αρκετο καιρο να καταληξετε κι μετα θα τα εχετε ολα ετοιμα και τακτοποιημενα στο μυαλουδακι...το μονο που θα μενει θα ειναι τα τελικα τηλεφωνηατα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια ωραία θα ήταν να είχα κάποιον να τα βάλει για μένα και να μην ανησυχώ για το αν θα βαρύνω αλλά δυστυχώς μένω μόνιμα Γερμανία με τον άντρα μου εδώ και 3 χρόνια και είμαστε εντελώς ολομόναχοι...άρα όπως καταλαβαίνετε θα πρέπει να τα κάνω όλα μόνα μόνη μου...ο αντρούλης μου βέβαια βοηθάει και θα βοηθήσει αλλά δουλεύει πολύ ο καημένος και τον λυπάμαι!!άρα θα του αναθέσω το βάψιμο και τις ταπετσαρίες και το στήσιμο των επίπλων εκείνου και τα ρούχα πλύσιμο σιδέρωμα εγώ!!αφήστε που έχω και το κακό ελάττωμα που αμα δεν βάλω εγώ το χεράκι μου δεν μπορω...λέω να ξεκινήσω δειλά δειλά με την ταπετσαρία και τα άλλα σιγά σιγά!!!αυτό το άγχος νομίζω θα με συνοδεύει πάντα!!!!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Και τα πονακια συνεχιζονται ! Στρουμφ ! Και εγω αυτο εννοουσα , οτι δεν εχω χαρει κ ενθουσιαστει οσο θα ηθελα λογω αγχους μην τυχον και συμβει κατι στο μωρο και σε μενα... !

Για την κοιλια και τις ομιλιες στην κοιλια μου τα κανουν ηδη και δεν με χαλαει ιδιατερα εκτος οταν ειμαι στο δρομο και με κοιτανε οι υπολοιποι καλα καλα !

( ναι σκυβει η γειτονισα - μια πορτα με τα παιδια της- και μιλαει στην κοιλια μου μεεεεσα στον δρομο) !

Να ας πουμε τωρα εχω κολησει για 2 πραγματα !

1ον δεν μου χει ζητησει επαναληπτικο τοξοπλοσμα που δεν εχω αντισωματα και

2ον δεν θελει να κανω α τεστ μαλλον γιατι βγηκε καλη η αυχενικη....

Εσεις τα ξανακανατε ?

Α τεστ δεν ξαναέκανα αφου η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή. Αλλά για τοξόπλασμα και κυταρομεγαλοιο έχω κάνει 2 φορές και μετά τη β επιπέδου θα ξανακάνω πάλι.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα τσούπρες....Τι κάνετε σήμερα??κίνηση βλέπω σήμερα...

Daip η μπλούζα είναι υπέροχη ,αν την παραγγείλουμε όλες μας λές να μας κάνουν καλύτερη τιμή??χαχαχα

Κορίτσια και γω έχω πολύ άγχος για την εγκυμοσύνη και το αν θα πάνε όλα καλά!!προσπαθώ πάρα πολύ για να το αποβάλλω αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα!!είναι στιγμές που λέω όλα θα πάνε καλα και άλλες που με νικούν οι αρνητικές σκέψεις και τα αν!!!θέλω πάρα πολύ να αρχίσω σιγά σιγά να αρχίσω να φτιάχνω το παιδικό δωμάτιο,ο άντρας μου έχει λυσσάξει,γιατί και με τα δίδυμα φοβάμαι μήπως πιο μετά βαρύνω πολύ και δεν θα μπορώ να τα κάνω όπως θέλω,αλλά απο την άλλη μήπως είναι νωρίς,και αν γίνει κάτι και αν και αν...ποιά είναι η γνώμη σας?

Και εγώ νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα. Προσωπικά δεν αγοράζω τίποτα αν δεν κάνω και τη β επιπέδου. Για το παιδικό δωμάτιο και εμείς λέμε να το φτιάξουμε μετά τις καλοκαιρινές διακοπές. Μέχρι τότε το μωρό θα το έχουμε στο δικό μας δωμάτιο και νομίζω πως δεν θα το αποχωριστώ εύκολα!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πολυ όμορφοι λίκνοι. Πολυ τυχερη που ειναι ετσι τα μελη τ οικογενειας σου. Η δικη μ οικογενεια δε ειναι κατά πιεστικη οποτε δε θα χω θεμα. Αλλα απο τ αλλη πλευρα αστα. Ελπίζω να καταφέρουμε να βαλουμε αυτα τ ορια που λες. Πφ. Ειμαι σιγουρη οτι θα ερθουν στο μαιευτηριο να τ ταισουν σοκολατες κ αναψυκτικα :P

Αυτό πρέπει να τους το κόψετε τώρα πριν γεννηθεί το παιδί. Βασικά ο άντρας σου πρέπει να τους το κόψει. Και μένα η πεθερά μου θεωρούσε αυτονόητο πως θα της δώσω τριών μηνών μωρό να το πάρει καλοκαίρι στο χωριό... γιατί αυτό κάνει με τα παιδιά της κόρης της. Φυσικά την επαναφέραμε στην πραγματικότητα.

Έχω πολύ καλή σχέση με τα πεθερικά μου αλλά σίγουρα θα έχουμε θέμα με το γεγονός ότι η πεθερά μου παίρνει τα άλλα της εγγόνια κάθε παρασκευοσαββατοκύριακο και θα θέλει να πάρει και το δικό μας.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως κ η δικια μου παίρνει τ αλλού γιου οχι μονο παρασκευη σαββατο κυριακο αλλα αν μπορούσα ν θα τ έπαιρναν μαζί τους. Αν κ γενικα εχει μεγαλωσει πολυ λαθος αυτο τ παιδι οι γονείς δουλεύουν κ τ εχουν αφήσει απλα στους παππούδες. Δράμα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Και τα πονακια συνεχιζονται ! Στρουμφ ! Και εγω αυτο εννοουσα , οτι δεν εχω χαρει κ ενθουσιαστει οσο θα ηθελα λογω αγχους μην τυχον και συμβει κατι στο μωρο και σε μενα... !

Για την κοιλια και τις ομιλιες στην κοιλια μου τα κανουν ηδη και δεν με χαλαει ιδιατερα εκτος οταν ειμαι στο δρομο και με κοιτανε οι υπολοιποι καλα καλα !

( ναι σκυβει η γειτονισα - μια πορτα με τα παιδια της- και μιλαει στην κοιλια μου μεεεεσα στον δρομο) !

Να ας πουμε τωρα εχω κολησει για 2 πραγματα !

1ον δεν μου χει ζητησει επαναληπτικό τοξοπλοσμα που δεν εχω αντισωματα και

2ον δεν θελει να κανω α τεστ μαλλον γιατι βγηκε καλη η αυχενικη....

Εσεις τα ξανακανατε ?

καλησπέρα κορίτσια!!!Neo Geo, ούτε εμένα μου χει ζητήσει επαναληπτική εξέταση για τοξοπλάσμωση και την πέμπτη που θα πάω θα της το ρωτήσω. Το test-a δεν χρειάζεται να το κάνεις, τώρα πλέον έχει αντικατασταθεί με το papp-a.Συνήθως σε αυτήν την εξέταση υποβάλλονται γυναίκες που είναι κλινήρεις κατά τις εβδομάδες που πρέπει να γίνει η αυχενική επομένως κάνουν μόνο την αιματολογική αυτή. Οπότε μην ανησυχείς τσάμπα...:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξετρελαθεί με αυτό το λίκνο http://www.letoshop.gr/default.aspx?id=22&cId=22&pId=16040 έχει και ροδάκια και πάει σε όλο το σπίτι!

αχ, κουκλίστικο...μέχρι πόσο μηνών μπορούμε να το έχουμε εδώ μέσα το μωρό;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραα. Εγω τοξοπλασμα κανω καθε μηνα . Κ α τεστ εκανα 2 φορες μια με τ αυχενική κ μια επαναληπτική προχθες

έκανες το άλφα τεστ ή το papp-a; με την αυχενική συνδιάζεται το δεύτερο για τα τελικά αποτελέσματα.Επαναληπτική δεν γίνεται στο papp-a γτ πρέπει να σου πάρουν αίμα από μέσα σε 24 ώρες από την αυχενική(αλλιώς δε θεωρείται αξιόπιστο το αποτέλεσμα).Μήπως τη δεύτερη φορά έκανες το α-τεστ;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

έκανες το άλφα τεστ ή το papp-a; με την αυχενική συνδιάζεται το δεύτερο για τα τελικά αποτελέσματα.Επαναληπτική δεν γίνεται στο papp-a γτ πρέπει να σου πάρουν αίμα από μέσα σε 24 ώρες από την αυχενική(αλλιώς δε θεωρείται αξιόπιστο το αποτέλεσμα).Μήπως τη δεύτερη φορά έκανες το α-τεστ;

Σωστα τ πρωτη φορα εκανα παππ-α κ μ ειπε τωρα οτι θα κανουμε τ επαναληπτικο. Κ στο μικροβιολογικο τ ιρωτη φορα που είπαν οτι οπως κ βα ναι τ αποτέλεσμα θα τ επαναλάβω. Σασ μπερδεψα εχω μπερδευτει κ εγω


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

daip η μπλουζα οντως απαιχτη...

και εμενα σημερα στο φουρνο μια εκανε κου πε πε...πανω απο την κοιλια μου...και μια αλλη προχθες μου ειπε...αστειυομενη βεβαιως...πως και επεζησα μετα την καταποση καρπουζιου...ολοκληρου...χαχαχαχαχχαχαχα

μαρακι...να κανεις μονο θετικες σκεψεις για τα διδυμακια σου και ολα καλα θα ειναι ετσι...;τωρα σχετικα με τους χρονους που ρωτας μια γνωμη...εμενα μου φαινεται λιγο νωρις απο τωρα να ετοιμαζα δωματιο...δεν το εκανα ποτε ουτε στα αλλα μου παιδακια...ολα τα εκανα οταν επαιρνα αδεια απο τη δουλεια τον τελευταιο μηνα...αλλα οι σκεψεις και τα ονειρα για το πως θα τοποθετηθουν τα πραγματα στο δωματιο ειναι απαραιτητες...ισως και καποιες προετοιμασιες ...οπως το νιωθεις μαρακι μου....

Κι εγω τρελάθηκα με την μπλούζα...εγώ ευτυχώς δεν έχω θέματα-ακόμη- με τους τρίτους, αλλά πιστεύω αν κάποιος με αγγίξει θα φάει κλωτσιά (ασυναίσθητα :tongue:). Κι εγώ fysalida δεν έχω ξεκινήσει ακόμη προετοιμασίες, ούτε έχω αγοράσει το παραμικρό αν και κάτι στενες μου φίλες μου χουν πάρει κτ ψιλοπράγματα έτσι για το καλό.Κατά τα χριστούγεννα και μετά θα γίνω πιο ενεργή...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να τους το κόψετε τώρα πριν γεννηθεί το παιδί. Βασικά ο άντρας σου πρέπει να τους το κόψει. Και μένα η πεθερά μου θεωρούσε αυτονόητο πως θα της δώσω τριών μηνών μωρό να το πάρει καλοκαίρι στο χωριό... γιατί αυτό κάνει με τα παιδιά της κόρης της. Φυσικά την επαναφέραμε στην πραγματικότητα.

Έχω πολύ καλή σχέση με τα πεθερικά μου αλλά σίγουρα θα έχουμε θέμα με το γεγονός ότι η πεθερά μου παίρνει τα άλλα της εγγόνια κάθε παρασκευοσαββατοκύριακο και θα θέλει να πάρει και το δικό μας.

εγώ ρούνα τα χω κόψει όλα αυτά προ γάμου...:D!!!μακριά κι αγαπημένοι...Και φυσικά σιγά μην αφήσω τριών μηνων παιδί σε άλλα χέρια...εγώ τώρα βλέπω κάτι χαλαρές μανάδες στις παιδικές χαρές και μου ρχετε να τρέξω να τις πώ ''που αφήνεις κυρά μου μικρό παιδί ανεξέλεγκτο με τόσους ανώμαλους;;'' πω, πω λέτε να γίνω καμιά υστερική; :tongue:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σωστα τ πρωτη φορα εκανα παππ-α κ μ ειπε τωρα οτι θα κανουμε τ επαναληπτικο. Κ στο μικροβιολογικο τ ιρωτη φορα που είπαν οτι οπως κ βα ναι τ αποτέλεσμα θα τ επαναλάβω. Σασ μπερδεψα εχω μπερδευτει κ εγω

προφανώς τώρα έκανες το alpha test, κατά τη γνώμη μου πολύ κακώς, γτ δεν έχει ιατρική ένδειξη εφόσων προηγήθηκε η αυχενική και το papp-a που είναι πολύ πιο σύγχρονο. Ρώτησε τον γιατρό σου αν θέλεις είμαι περίεργη τι θα σου πει...;). α, και καλα αποτελέσματα :) (το μικροβιολογικό σωστά σου το είπε γτ έχει οικονομικό όφελος....)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...