Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ακριβως sroumf ετσι φαινεται στον υπερηχο και κρατανε και αρκετη ωρα ακομα και οταν νομιζουμε οτι χαλαρωσε. Δεν ειναι σαν τις συσπασεις κοντα στη γεννα που γινονται γιατην εξάλειψη του τραχήλου. Αλλα για να το παθαίνουμε ολες φυσιολογικό θα ειναι, εγω ανησυχισα οταν ειχε παραγινει το κακο, τις μερες που εμεινα στο κρεβατι ειχα ολη τη μερα συσπαση, αλλα ηταν το άγχος των αποτελεσματων της αυχενικης. Αυτες οι συσπασεις νομιζω επηρεάζονται πολυ απο η κουραση και το αγχος.

Jimdim για εμενα η πρωτη εγκυμοσυνη ηταννακριβως το αντιθετο, δεν ένοιωθα αυτο το μαγικο που λες, το αντιθετο. Ασε που ειχα και τύψεις γιατι δεν ημουν σε αυτη τη μαγεια. Τωρα το ευχαριστιέμαι.

Κ εγω τ νιωθω αυτο γαμωτο. Ενω χαιρομαι για τ μωρο κ τ θελαμε κ προσπαθουσαμε καιρο νιωθω οτι επρεπε να αμαι πιο χαρούμενη κ πιο ενθουσσιασμενη. Ειμαι κ περιεργη γενικως σαν ανθρωπος κ τωρα ενα παραπανο. Δεν θελω να ασχολουνται ολοι μαζι μ κ να μ λενε μη αυτο μη τ αλλο κ να λενε τρωγε τρωγε τρωγε κ επισης να μου χαιδευουν συνεχεια τ κοιλια μ ολοι.

Ελπιζω οταν αρχισω να τ νιωθω να ενθουσιαστο περισσοτερο.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες καλησπερα !! Εγω σημερα ειμαι χαλια !! Ολη την μερα νιωθω βαρος στην κοιλια, το μεσημερι ειχα σουβλιες στην καισαρικη που ειχα απο χειρουργιο και στην δεξια ωοθηκη που εχω κυστη....

Πιεζω την κοιλια πανω απ τον αφαλο και νιωθω λιγα πονακια κ σφιξιμο !!!δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι απο το εντερο, ειναι ντεμι περιοδου κ εντερου πονοι !

Επισης εχω και συσπασεις αλλα τις νιωθω στον τραχηλο, δεν μπορω να καταλαβω αν πετρωνει η κοιλια γιατι εχει και ογκο προ εγκυμοσυνης !!

Γενικως σκατουλες .... Στρουμφ σαν κ σενα νιωθω ημουν περιεργη παραγινα ασε που δεν το ευχαριστιεμαι απ τις φοβιες και πανω που ηρεμω ταουπ κατι γινεται !!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Όλη μέρα έξω σήμερα απο το πρωί με κάτι φίλους μας που ήρθαν απο επαρχία και το μεσημεράκι το μικρό στο allou fan park.Η μπέμπα άρχισε να διαμαρτύρεται ,οι συσπάσεις έντονες ακόμα και τώρα...ουφ δεν είμαι για πολλά πολλά τέλος!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι αντίθετα ενθουσιασμένη με αυτό το μωρό όπως και με το πρώτο αλλά πολλές φορές απο το τρέξιμο της ημέρας ξεχνάω πως είμαι έγκυος...πολλές φορές ξεχνάω ακόμα και να χαιδέψω την κοιλιά μου...υπόσχομαι όμως πως μόλις γεννηθει θα το αποζημιώσω με πολλές αγκαλίες το κοριτσάκι μου!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες καλησπερα !! Εγω σημερα ειμαι χαλια !! Ολη την μερα νιωθω βαρος στην κοιλια, το μεσημερι ειχα σουβλιες στην καισαρικη που ειχα απο χειρουργιο και στην δεξια ωοθηκη που εχω κυστη....

Πιεζω την κοιλια πανω απ τον αφαλο και νιωθω λιγα πονακια κ σφιξιμο !!!δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι απο το εντερο, ειναι ντεμι περιοδου κ εντερου πονοι !

Επισης εχω και συσπασεις αλλα τις νιωθω στον τραχηλο, δεν μπορω να καταλαβω αν πετρωνει η κοιλια γιατι εχει και ογκο προ εγκυμοσυνης !!

Γενικως σκατουλες .... Στρουμφ σαν κ σενα νιωθω ημουν περιεργη παραγινα ασε που δεν το ευχαριστιεμαι απ τις φοβιες και πανω που ηρεμω ταουπ κατι γινεται !!

Χαιρομαι πιυ νιωθεις κ εσυ έτσι! ! Γτ νομιζα οτι εγω εχω χειροτέρεψει μονο. Ειδικα απο τ μερια τ αντρα μ που μονο που δε μιλάνε στη κοιλια μου φαίνονται υπερβολές ολα αυτα (οσο κακο κ αν ακουγεται) ασε που σκεφτομαι πως θα τ κανω καλα οταν με τ καλο γεννηθεί που δε θα θελουν να φεύγουν απο τ σπιτι μ.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ πάλι νιώθω το αντίθετο. Δεν με ενοχλεί καθόλου που ασχολούνται όλοι μαζί μου, που μου χαιδεύουν την κοιλιά κτλ. Το απολαμβάνω μάλιστα! Χαίρομαι πολύ με όλα αυτά και νιώθω ευχάριστα με όλο αυτό που μου συμβαίνει. Απλά έχω άγχος μηπως κάτι στραβώσει και δεν πάει καλά. Και όλοι μου λένε πως δεν υπάρχει λόγος να κάνω τέτοιες σκέψεις αφού μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, αλλά δυστυχώς το μυαλό δεν μπορείς να το ελέγξεις.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Και τα πονακια συνεχιζονται ! Στρουμφ ! Και εγω αυτο εννοουσα , οτι δεν εχω χαρει κ ενθουσιαστει οσο θα ηθελα λογω αγχους μην τυχον και συμβει κατι στο μωρο και σε μενα... !

Για την κοιλια και τις ομιλιες στην κοιλια μου τα κανουν ηδη και δεν με χαλαει ιδιατερα εκτος οταν ειμαι στο δρομο και με κοιτανε οι υπολοιποι καλα καλα !

( ναι σκυβει η γειτονισα - μια πορτα με τα παιδια της- και μιλαει στην κοιλια μου μεεεεσα στον δρομο) !

Να ας πουμε τωρα εχω κολησει για 2 πραγματα !

1ον δεν μου χει ζητησει επαναληπτικο τοξοπλοσμα που δεν εχω αντισωματα και

2ον δεν θελει να κανω α τεστ μαλλον γιατι βγηκε καλη η αυχενικη....

Εσεις τα ξανακανατε ?


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες μας!!!

Εντάξει άγχος να πάνε όλα καλά,να έχω καλές εξετάσεις και να γεννηθεί καλα η μπέμπα υπάρχει αλλά γενικά επειδή είμαι αισιοδοξο άτομο απο την φύση μου προσπαθώ να το παλεύω.Γενικά πιστεύω πολύ στην θετική ενέργεια και στην θετική σκέψη και προσπαθώ όσο μπορώ να το έχω στο μυαλό μου...δεν τα καταφέρνω πάντα αλλά δεν είμαι και μέσα στην μαυρίλα συνέχεια και με ένα αχ!!!

Ελπίζω και εύχομαι όλα καλά ,κάνω το σταυρό μου και προχωράω μπροστά!

Για τους γύρω μου τους δικούς μας ανθρώπους επειδή είμαστε πολύ δεμένοι και με τις 2 οικογένειες (την δικιά μου και του άντρα μου)δεν έχουμε γκρίνιες ,μούτρα κτλ.Όλοι είναι πολύ χαρούμενοι ,με προσέχουν τόσο όσο πρέπει και η μεγαλύτερη έννοια μας είναι να γεννηθεί ένα γερό μωρό και να μην αισθανθεί άσχημα ο γιός μου και οτι τον βάζουμε στην άκρη.Οι παππουδογιαγιαδες είναι ενεργά μέλη μέσα στην οικογενειά μας (αυτό το έμαθα απο τους δικούς μου γονείς και λάτρευα τους παππούδες μου)θέλω να έχουν ωραίες οικογενειακές αναμνήσεις τα παιδάκια μου στην ψυχή τους και για συτό γινεται καλή προσπάθεια και απο τις δύο πλευρές.Βέβαια έχω σταθεί τυχερή γιατί τσ πεθερικά μου είναι υπέροχοι άνθρωποι ,οι γονείς το ίδιο οπότε δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησεις όταν κάτι με ενοχλεί είναι τέτοια η σχέση μας που μπορώ να το πώ χωρίς να έχω μουτρά και λόγια.Βέβαια δεν θα έλεγα οτι είμαι περίεργος χαρακτήρας οπότε δεν έχω ιδιαίτερες παραξένιες...όσο αφορά το μεγάλωμα και ότι έχει σχέση με τα παιδία μας το πρώτο και τον τελευταίο λόγο τον έχουμε εμείς σαν γονείς και αυτό το ξεκαθαρίσαμε απο την πρώτη στιγμή με έναν απόλυτο αλλά όμορφο τρόπο που δεν άφηνει και πολλά περιθώρια.Βέβαια οκ δεν μιλάνε στην κοιλιά μου αυτό το κάνει μόνο ο γιόκας μου!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς κορίτσια ήδη έχουμε αρχίσει να λέμε σε φίλους πως στο σπίτι δεν θέλουμε επισκέψεις τους 2 πρώτους μήνες που θα γεννηθεί η μπέμπα για το φόβο τον ιώσεων.Στο γιό μου δεν είχα θέμα που ήταν κσλοκσίρι αλλά τώρα φοβάμαι και δεν θέλω καθόλου...όποιος είναι φίλος θα καταλάβει και θα σεβαστεί όποιος παρεξηγηθεί οκ δικό του το πρόβλημα.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Και τα πονακια συνεχιζονται ! Στρουμφ ! Και εγω αυτο εννοουσα , οτι δεν εχω χαρει κ ενθουσιαστει οσο θα ηθελα λογω αγχους μην τυχον και συμβει κατι στο μωρο και σε μενα... !

Για την κοιλια και τις ομιλιες στην κοιλια μου τα κανουν ηδη και δεν με χαλαει ιδιατερα εκτος οταν ειμαι στο δρομο και με κοιτανε οι υπολοιποι καλα καλα !

( ναι σκυβει η γειτονισα - μια πορτα με τα παιδια της- και μιλαει στην κοιλια μου μεεεεσα στον δρομο) !

Να ας πουμε τωρα εχω κολησει για 2 πραγματα !

1ον δεν μου χει ζητησει επαναληπτικο τοξοπλοσμα που δεν εχω αντισωματα και

2ον δεν θελει να κανω α τεστ μαλλον γιατι βγηκε καλη η αυχενικη....

Εσεις τα ξανακανατε ?

Καλημεραα. Εγω τοξοπλασμα κανω καθε μηνα . Κ α τεστ εκανα 2 φορες μια με τ αυχενική κ μια επαναληπτική προχθες


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πολυ όμορφοι λίκνοι. Πολυ τυχερη που ειναι ετσι τα μελη τ οικογενειας σου. Η δικη μ οικογενεια δε ειναι κατά πιεστικη οποτε δε θα χω θεμα. Αλλα απο τ αλλη πλευρα αστα. Ελπίζω να καταφέρουμε να βαλουμε αυτα τ ορια που λες. Πφ. Ειμαι σιγουρη οτι θα ερθουν στο μαιευτηριο να τ ταισουν σοκολατες κ αναψυκτικα :P


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...