Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Λοιπόν είδα αυτό το καρότσι και ξετρελάθηκα :http://www.pramworld.co.uk/chicco-london-stroller-hoop#.VDlsaYGgFAh

Γενικά αυτό το σάιτ νομίζω έχει φοβερες τιμές το βρήκα απο τα κορίτσια του φόρουν που ασχολούνται με τις online αγορές. Ρίξτε μια ματια.

Πλύ όμορφο καρότσι και τέλειο το σχέδιο το οποίο δεν πρέπει να υπάρχει Ελλάδα!Αν τελικά αποφασίσεις να παραγγείλεις απο το εξωτερικό να ενημερωθείς οποσδήποτε απο τα μεταφορικά και να προσέξεις αν τιμές είναι σε ευρώ (απο Αγγλία συνήθως είναι σε λίρες που είναι πιο ακριβές απο το ευρώ και πρέπει να το μετατρέψεις για να δείς την τιμή)!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πελοπόννησο στη κουμπαρα. Μ πε μπορω να ταξιδεψω αλλα κατα προτιμηση με αεροπλάνο.

Θέλω και εγώ ταξιδάκι!Θέλω και εγώ Πελοπόννησο που είναι οι γονείς μου!Το καλοκαίρι καλά πήγαμε και ήρθαμε...θα μου κακοφανει την Πρωτοχρονιά που πάμε έκει και εγώ φέτος θα είμαι στο 7ο και δεν νομίζω να πάμε:(:(:(.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι!!! Και εγώ το ίδιο κάνω βέβαια αλλά δεν κάνουμε καλό στα μωράκια μας. Εγώ σκέφτομαι συνέχεια αρνητικά αλλά προσπαθώ να το αλλάξω αυτό. Με μάλωσε και η γιατρός μου... :oops:

Εγω κατα ενα περιεργο τροπο ως προς τ μωρο ειμαι αισιοδοξη οτι ια πανε καλα τα πράγματα (παραδοξως) το πως θα ανταπεξελθουμε εμεις με αγχώνει


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λίγο πολύ αισθανόμαστε αυτή την πίεση αλλά πιστεψέ με δεν αξίζει μπροστά σε αυτό που ζούμε.Ειδικά για εσάς τις πρωτομανούλες αυτή η πρώτη εγκυμοσύνη και γέννα θα είναι μια μαγική και μοναδική εμπειρία που θα σας συγκλονήσει.Και οι επόμενες εγκυμοσύνες σας θα είναι ξεχωριστές αλλά έχοντας ήδη παιδάκια δεν έχετε όλο το χρόνο στη διαθεσή αποκλειστικά και μόνο για το μωράκι που έρχετε.Πιστεψέ με πως με ένα μαγικό τρόπο όλα θα γίνουν όπως ακριβώς πρέπει!!!Όσο για το σπίτι άσο όπως είναι δεν θα γίνει και κάτι αν το αφήσει λίγο πίσω...βάλε και όποιον έχεις πιο κοντά σου να βοηθήσει και όλα οκ!!!

Μολις τελειωσει τ μπερδεμα τ δουλειας θα φτιαχτει κ τ σπιτι. Δυστυχως οι ανησυχιες αποριες υπαρχουν κ θα συνεχίσουν να υπαρχουν. Μακαρι να γινουν ολα οπως λες :)


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ ταξιδάκι!Θέλω και εγώ Πελοπόννησο που είναι οι γονείς μου!Το καλοκαίρι καλά πήγαμε και ήρθαμε...θα μου κακοφανει την Πρωτοχρονιά που πάμε έκει και εγώ φέτος θα είμαι στο 7ο και δεν νομίζω να πάμε:(:(:(.

Εγω θα παω σε ενα μηνα ελπιζω να αντεξω τ διαδρομή. Ναι τ χριστουγεννα θα εχουμε βαρυνει αρκετα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!Εύχομαι να έχετε μια όμορφη Κυριακή...

Μιας και λέτε και ταξιδάκια,το πόσο θέλω να κάνω μια εξόρμηση δεν λέγεται!!Αλλά φοβάμαι...αφήστε που κουράζομαι και εύκολα πλέον!Φανταστείτε χθές πήγαμε μέχρι το ΙΚΕΑ και μέχρι να το γυρίσω όλο τα παιξα!!έκανα 2-3 στάσεις εκεί μέσα γιατί πέτρωνε η κοιλιά μου.Συμβαίνει σε κάποια απο σας αυτό?Εγώ άμα περπατάω λίγη ώρα ή στέκομαι όρθια για παράδειγμα περιμένοντας να πληρώσω στο σούπερ μάρκετ νιώθω την κοιλιά μου να σκληραίνει και να με τραβάει...και επειδή με τραβάει δυστυχώς καμπουριάζω και έχει αρχίσει και με πονάει αρκετά η πλάτη μου!!Λέτε να είναι συσπάσεις αυτό το πέτρωμα?θα ρωτήσω και τον γιατρό την Τρίτη που θα πάω για υπέρηχο!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Εύχομαι να έχετε μια όμορφη Κυριακή...

Μιας και λέτε και ταξιδάκια,το πόσο θέλω να κάνω μια εξόρμηση δεν λέγεται!!Αλλά φοβάμαι...αφήστε που κουράζομαι και εύκολα πλέον!Φανταστείτε χθές πήγαμε μέχρι το ΙΚΕΑ και μέχρι να το γυρίσω όλο τα παιξα!!έκανα 2-3 στάσεις εκεί μέσα γιατί πέτρωνε η κοιλιά μου.Συμβαίνει σε κάποια απο σας αυτό?Εγώ άμα περπατάω λίγη ώρα ή στέκομαι όρθια για παράδειγμα περιμένοντας να πληρώσω στο σούπερ μάρκετ νιώθω την κοιλιά μου να σκληραίνει και να με τραβάει...και επειδή με τραβάει δυστυχώς καμπουριάζω και έχει αρχίσει και με πονάει αρκετά η πλάτη μου!!Λέτε να είναι συσπάσεις αυτό το πέτρωμα?θα ρωτήσω και τον γιατρό την Τρίτη που θα πάω για υπέρηχο!

maria,έχεις δίκιο, δυστυχώς αυτό που νιώθεις είναι σύσπαση.Εγώ το ένιωσα πρώτη φορά χθες και είναι άσχημο, θύμωσα με ένα οικογειανειακό θέμα και μετά από λίγη ώρα πέτρα η κοιλιά.Είχα ακούσει άλλες κοπέλες να το περιγράφουν και κατάλαβα ότι είναι αυτό.Πήρα αμέσως μαγνήσιο. Εσύ ξεκίνησες μαγνήσιο; Bοηθάει πολύ στις συσπάσεις. Εμένα με πονάει το ένα μέρος του ποπού μου :rolleyes:, το αριστερό όταν κάθομαι πολύ ώρα, είναι από τη μέση δυστυχώς ελπίζω να μη χειροτερέψει. Λέτε να με προετοιμάζει το μωράκι μου από τώρα, να μ' έχει μονίμως όρθια;;;;:confused:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

maria,έχεις δίκιο, δυστυχώς αυτό που νιώθεις είναι σύσπαση.Εγώ το ένιωσα πρώτη φορά χθες και είναι άσχημο, θύμωσα με ένα οικογειανειακό θέμα και μετά από λίγη ώρα πέτρα η κοιλιά.Είχα ακούσει άλλες κοπέλες να το περιγράφουν και κατάλαβα ότι είναι αυτό.Πήρα αμέσως μαγνήσιο. Εσύ ξεκίνησες μαγνήσιο; Bοηθάει πολύ στις συσπάσεις. Εμένα με πονάει το ένα μέρος του ποπού μου :rolleyes:, το αριστερό όταν κάθομαι πολύ ώρα, είναι από τη μέση δυστυχώς ελπίζω να μη χειροτερέψει. Λέτε να με προετοιμάζει το μωράκι μου από τώρα, να μ' έχει μονίμως όρθια;;;;:confused:

Όχι μέχρι τώρα δεν μου έχει δώσει μαγνήσιο γιατί δεν του παραπονέθηκα κιόλας ότι πετρώνει η κοιλιά μου,αλλά την Τρίτη θα του το πω σίγουρα!Πω πω συσπάσεις απο τώρα ε??Για τον πόνο της μέσης άστο,ήταν το μοναδικό μου σύμπτωμα απο την αρχή της εγκυμοσύνης που φυσικά συνεχίζει μέχρι τώρα και που δεν πιστεύω να με αφήσει μέχρι να γεννήσω!Εγώ γενικά νιώθω βάρος πολύ χαμηλά στην μέση και πιάνει και τον ποπό...μάλλον επειδή ανοίγει η λεκάνη??αλλά τώρα προστέθηκε και ο πόνος στην πλάτη!!καλά είπα εγώ απόσυρση....:tongue::tongue:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τι κάνετε? Λοιπόν με αγχώσατε με το πέτρωμα της κοιλιάς. Καμιά φορά το βράδυ νιώθω και εγώ ένα τράβηγμα που διαρκεί δευτερόλεπτα. Μετά φεύγει. Λέτε να είναι σύσπαση. Μου φαίνεται αύριο θα πάρω τηλέφωνο τη γιατρό μου γιατί όταν πήγα δεν το ανέφερα μιας και δεν του είχα δώσει σημασία.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι μέχρι τώρα δεν μου έχει δώσει μαγνήσιο γιατί δεν του παραπονέθηκα κιόλας ότι πετρώνει η κοιλιά μου,αλλά την Τρίτη θα του το πω σίγουρα!Πω πω συσπάσεις απο τώρα ε??Για τον πόνο της μέσης άστο,ήταν το μοναδικό μου σύμπτωμα απο την αρχή της εγκυμοσύνης που φυσικά συνεχίζει μέχρι τώρα και που δεν πιστεύω να με αφήσει μέχρι να γεννήσω!Εγώ γενικά νιώθω βάρος πολύ χαμηλά στην μέση και πιάνει και τον ποπό...μάλλον επειδή ανοίγει η λεκάνη??αλλά τώρα προστέθηκε και ο πόνος στην πλάτη!!καλά είπα εγώ απόσυρση....:tongue::tongue:

εμένα μου το ξεκίνησε από τον τέταρτο μήνα το μαγνήσιο, λογικά τώρα θα σου το δώσει κι εσένα και θα ελλατωθούν οι συσπάσεις. Αυτό με τη μέση πολύ με προβληματίζει, λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω το Pilates πάλι που βοηθάει πολύ.Θα έπρεπε ήδη να κάνω αλλά λίγο ο φόβος, πολύ η τεμπελιά έχω τρελαθεί στις ξάπλες...:tongue:. Και η πλάτη κάπου κάπου μ ενοχλεί αλλά έχω παρατηρήσει μόνο όταν δεν κάθομαι σωστά στο γραφείο.Πρέπει να βάλω μαξιλάρι και να είμαι εντελώς ευθεία...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εγβ εδω κ 3 βδομαδες ξεκινησα τ μαγνησιο. Εγω αυτο τ τεντωμα τ νιωθω τ βραδυ αλλα μ φαινεται οτι ειναι κ απο τ φαι. Δεν ξερω αν τ εχετε κ εσεις αλλα εμενα η κοιλια μ ειναι πολυ πιο μεγάλη τ βραδυ. Α α επισης τ συσπασεις φαίνονται στο υπερυχο. Δεν είναι πολυ στρογγυλό τ μερος π ειναι τ μωρο.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως sroumf ετσι φαινεται στον υπερηχο και κρατανε και αρκετη ωρα ακομα και οταν νομιζουμε οτι χαλαρωσε. Δεν ειναι σαν τις συσπασεις κοντα στη γεννα που γινονται γιατην εξάλειψη του τραχήλου. Αλλα για να το παθαίνουμε ολες φυσιολογικό θα ειναι, εγω ανησυχισα οταν ειχε παραγινει το κακο, τις μερες που εμεινα στο κρεβατι ειχα ολη τη μερα συσπαση, αλλα ηταν το άγχος των αποτελεσματων της αυχενικης. Αυτες οι συσπασεις νομιζω επηρεάζονται πολυ απο η κουραση και το αγχος.

Jimdim για εμενα η πρωτη εγκυμοσυνη ηταννακριβως το αντιθετο, δεν ένοιωθα αυτο το μαγικο που λες, το αντιθετο. Ασε που ειχα και τύψεις γιατι δεν ημουν σε αυτη τη μαγεια. Τωρα το ευχαριστιέμαι.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Fey εμενα με εχει βοηθησει η γιογκα και ο διαλογισμος (το τελευταιο δε το καταφερνω και καλα ολα με ενοχλουν και δεν ειμαι και τοσο εξοικειωμενη). Ξερω μια καλη βοηθο μητροτητας που κανει γιογκα για εγκυους, τη νυφη μου τη βοηθησε πολυ στην εγκυμοσυνη και τωρα με το μωρο.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Fey εμενα με εχει βοηθησει η γιογκα και ο διαλογισμος (το τελευταιο δε το καταφερνω και καλα ολα με ενοχλουν και δεν ειμαι και τοσο εξοικειωμενη). Ξερω μια καλη βοηθο μητροτητας που κανει γιογκα για εγκυους, τη νυφη μου τη βοηθησε πολυ στην εγκυμοσυνη και τωρα με το μωρο.

ευχαριστώ DimRous αλλά εγώ βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη. Ευτυχώς έχω δασκάλα για pilates-yoga που είναι κατάλληλη για εγκύους, ελπίζω σύντομα να το πάρω απόφαση. Κι εγώ με το διαλογισμό δεν το 'χα καθόλου, θέλει όμως χρόνια εξάσκηση και κάποια στιγμή το πετυχαίνεις. Πολύ πιο βοηθητικό για τους αρχάριους να έχουν τα μάτια ανοιχτά και να κοιτούν ένα συγκεκριμένο σημείο μόνο, αυτό με βοήθησε κάπως. good luck :)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...