Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Και εγω stroumf δε τα μπορω να υγρα φαρμακα με τιποτα. Ομως το μαγνησιο προτίμησα να το παρω σε υγρο ειναι μπλιαχ αλλα θα το υπομείνω. Εγω απο συσπάσεις ειμαι καλύτερα και μείωσα εδω και μια βδομάδα σε ενα την ημέρα. Τωρα πολύ πολύ να αρχισει να φωναζει.

Πως τ καταλαβαινεις τ συσπασεις; εγω δε καταλαβαίνω τπτ. Μακαρι κ εμενα να μ τ μειωσει αργοτερα. Θελω να παω κ ενα ταξιδι κ θελω να ξερω οτι ειμαι καλυτερα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα σας κορίτσια. Ουφ κουράστικα πολύ σήμερα... Το μεσημέρι πήγαμε για καφεδάκι με τους κουμπάρους μας και αμέσως μετά για φαγητό στην πεθερά μου όπου ήταν εκεί και οι 4 κόρες της αδελφής του άντρα μου! Τα κορίτσια είναι ξετρελαμένα με την εγκυμοσύνη μου και δεν με αφήνουν σε ησυχία!!! Όλο το απόγευμα είχα 4 αφτιά πάνω στην κοιλιά μου να ακούν κάθε ήχο... Έφαγα μπρόκολο με τηγανιτές πατατούλες... μιαμ μιαμ.

Κορίτσια εγώ μόνο φυλικό, ασβέστιο και σίδηρο παίρνω. Υο ασβέστιο και το σίδηρο είναι μασώμενα αλλά το σίδηρο που παίρνω έχει γεύση σοκολάτα και δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως τ καταλαβαινεις τ συσπασεις; εγω δε καταλαβαίνω τπτ. Μακαρι κ εμενα να μ τ μειωσει αργοτερα. Θελω να παω κ ενα ταξιδι κ θελω να ξερω οτι ειμαι καλυτερα

Για πες που θα πάς ταξιδάκι??? Εγώ μόνο τον Αύγουστο έφυγα απο την Αθήνα. Θα ήθελα να ξαναπάω και τώρα κάποια στιγμή στη μανούλα μου αλλά φοβάμαι ρε γαμώτο να μπω πάλι στο πλοίο.... Μάλλον την βλέπω να έρχεται εκείνη εδώ.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν είδα αυτό το καρότσι και ξετρελάθηκα :http://www.pramworld.co.uk/chicco-london-stroller-hoop#.VDlsaYGgFAh

Γενικά αυτό το σάιτ νομίζω έχει φοβερες τιμές το βρήκα απο τα κορίτσια του φόρουν που ασχολούνται με τις online αγορές. Ρίξτε μια ματια.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε; κ αυτο θα τ εχουμε μεχρι τέλους; ; εγω μονο πολυ εντονο τεντώμα στη κοιλια αλλα κυριως βραδυ μετα π φαω κ λεω μπορει να μην ειναο απο αυτο
δε ξερω μεχρι ποτε μπορεις να τα εχεις, μηπως είσαι αγχωμένη με κάτι; γιατι αυτες οι συσπάσεις επιρεαζονται πολύ και απο ψυχολογικούς λόγους.
Λοιπόν είδα αυτό το καρότσι και ξετρελάθηκα :http://www.pramworld.co.uk/chicco-london-stroller-hoop#.VDlsaYGgFAh

Γενικά αυτό το σάιτ νομίζω έχει φοβερες τιμές το βρήκα απο τα κορίτσια του φόρουν που ασχολούνται με τις online αγορές. Ρίξτε μια ματια.

Ειναι παρόμοιο με αυτό

http://www.letoshop.gr/default.aspx?id=22&cId=56&pId=15087 μονο που εχει 2 ρόδες μπροστα. Αυτό το καρότσι που εβαλες είναι το καλοκαιρινό μας. Πολυ βολικό καρότσι, πραγματικα ανοιγει με το ενα χέρι, ευκολο στα πανω κατω στα πεζοδρομια και χοραει πολλα απο κατω. Στην Αθηνα (το εχουν παρει και οι δικοι μου) ακομα τη βαζω για να παω σουπερμαρκετ που ειναι μακρια. Το μονο αρνητικό του ειναι πως το βρίσκω άβολο για μωρό μωρό. Εγω αυτο το ειχα αντιμετωπίσει βάζοντας το εξτρα στρωματακι του πορτ μπεμπε απο κατω.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για πες που θα πάς ταξιδάκι??? Εγώ μόνο τον Αύγουστο έφυγα απο την Αθήνα. Θα ήθελα να ξαναπάω και τώρα κάποια στιγμή στη μανούλα μου αλλά φοβάμαι ρε γαμώτο να μπω πάλι στο πλοίο.... Μάλλον την βλέπω να έρχεται εκείνη εδώ.

Πελοπόννησο στη κουμπαρα. Μ πε μπορω να ταξιδεψω αλλα κατα προτιμηση με αεροπλάνο.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω μεχρι ποτε μπορεις να τα εχεις, μηπως είσαι αγχωμένη με κάτι; γιατι αυτες οι συσπάσεις επιρεαζονται πολύ και .

Ειμαι πιεσμενη αρκετα αυτο τ καιρο με τ δουλεια κ με το σπίτι που το εχω παρατημένο. Κ γενικα αγχος για τ μέλλον υπάρχει οπως κ να το κάνεις.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δε ξερω μεχρι ποτε μπορεις να τα εχεις, μηπως είσαι αγχωμένη με κάτι; γιατι αυτες οι συσπάσεις επιρεαζονται πολύ και .

Ειμαι πιεσμενη αρκετα αυτο τ καιρο με τ δουλεια κ με το σπίτι που το εχω παρατημένο. Κ γενικα αγχος για τ μέλλον υπάρχει οπως κ να το κάνεις.

Μην αγχώνεσαι!!! Και εγώ το ίδιο κάνω βέβαια αλλά δεν κάνουμε καλό στα μωράκια μας. Εγώ σκέφτομαι συνέχεια αρνητικά αλλά προσπαθώ να το αλλάξω αυτό. Με μάλωσε και η γιατρός μου... :oops:


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω μεχρι ποτε μπορεις να τα εχεις, μηπως είσαι αγχωμένη με κάτι; γιατι αυτες οι συσπάσεις επιρεαζονται πολύ και απο ψυχολογικούς λόγους.

Ειναι παρόμοιο με αυτό

http://www.letoshop.gr/default.aspx?id=22&cId=56&pId=15087 μονο που εχει 2 ρόδες μπροστα. Αυτό το καρότσι που εβαλες είναι το καλοκαιρινό μας. Πολυ βολικό καρότσι, πραγματικα ανοιγει με το ενα χέρι, ευκολο στα πανω κατω στα πεζοδρομια και χοραει πολλα απο κατω. Στην Αθηνα (το εχουν παρει και οι δικοι μου) ακομα τη βαζω για να παω σουπερμαρκετ που ειναι μακρια. Το μονο αρνητικό του ειναι πως το βρίσκω άβολο για μωρό μωρό. Εγω αυτο το ειχα αντιμετωπίσει βάζοντας το εξτρα στρωματακι του πορτ μπεμπε απο κατω.

Χαίρομαι που έχεις κάτι παρόμοιο και μπορείς να μου πεις πως το βρήκες. Αυτό με το έξτρα στρωματάκι το έχω στο νου μου... εγώ θα πάρω και το στρώμα mionido όπως έψω ξαναπεί και ίσως με βολέψει και στο καρότσι.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλή Κυριακή εγκυούλες!

Πάλι πρωίνη πρωινή σηκώθηκα και κοιμήθηκα και γύρω στις 12 παρα αλλά 7 και το μάτι γαρίδα!!!Που είναι εκείνες οι όμορφες μέρες που δεν ήθελα να σηκωθώ απο το κρεβάτι!!!χαχα!!!

Εχθές πήγαμε μια βόλτα σε κάτι φίλους καθήσαμε λίγο και μετά γυρίσαμε...σήμερα προβλέπεται καφεδάκι με κάτι φίλους μας που έχουν έρθει απο επαρχία...γενικά έχουμε περιορίσει πολύ τις βραδυνές εξόδους μην σας πώ τις έχουμε κόψει τελείως δεν μπορώ πουθενά...με ενοχλούν όλα...χαχα οπότε παρεούλα στο σπιτάκι μας μέχρι να γεννήσω!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω μεχρι ποτε μπορεις να τα εχεις, μηπως είσαι αγχωμένη με κάτι; γιατι αυτες οι συσπάσεις επιρεαζονται πολύ και .

Ειμαι πιεσμενη αρκετα αυτο τ καιρο με τ δουλεια κ με το σπίτι που το εχω παρατημένο. Κ γενικα αγχος για τ μέλλον υπάρχει οπως κ να το κάνεις.

Όλοι λίγο πολύ αισθανόμαστε αυτή την πίεση αλλά πιστεψέ με δεν αξίζει μπροστά σε αυτό που ζούμε.Ειδικά για εσάς τις πρωτομανούλες αυτή η πρώτη εγκυμοσύνη και γέννα θα είναι μια μαγική και μοναδική εμπειρία που θα σας συγκλονήσει.Και οι επόμενες εγκυμοσύνες σας θα είναι ξεχωριστές αλλά έχοντας ήδη παιδάκια δεν έχετε όλο το χρόνο στη διαθεσή αποκλειστικά και μόνο για το μωράκι που έρχετε.Πιστεψέ με πως με ένα μαγικό τρόπο όλα θα γίνουν όπως ακριβώς πρέπει!!!Όσο για το σπίτι άσο όπως είναι δεν θα γίνει και κάτι αν το αφήσει λίγο πίσω...βάλε και όποιον έχεις πιο κοντά σου να βοηθήσει και όλα οκ!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι!!! Και εγώ το ίδιο κάνω βέβαια αλλά δεν κάνουμε καλό στα μωράκια μας. Εγώ σκέφτομαι συνέχεια αρνητικά αλλά προσπαθώ να το αλλάξω αυτό. Με μάλωσε και η γιατρός μου... :oops:

Και καλά έκανε ο γιατρός σου!Μόνο θετικά να σκέφτεσαι κοριτσάκι για σένα και το μωράκι σου...να φαντάζεσαι όμορφα πραγματάκια!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...