Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

η μπανανα και το μήλο δε νομίζω να βοηθουν, το αντίθετο νομίζω.

Ναι δεν τα τρώω για τη δυσκοιλιότητα. Τα τρώω για να παίρνω καμιά βιταμίνη για το μωρό. Αλλά δεν τα μπορώ καθόλου. Με τα χίλια ζόρια τα τρώω.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

σου ειναι ευκολο να μου στειλεις σε πμ τη διατροφη που σου εδωσε; εδω ρε γαμώτο δεν υπαρχουν εξειδικευμένοι γιατροι στο διαβητη κυησης. Ενας ενδοκρινολογος και οτι γίνει.

Εννοείται κοριτσάκι μου να στο στείλω ευχαρίστως....μόλις βρω λίγο χρόνο σήμερα θα στο στείλω σε πμ.


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

DimRous, τα ακτινίδια συνήθως που βρίσκω είναι λίγο σκληρά αλλά αν τα αφήσεις 4-5 μέρες και αν έχεις κανένα μήλο να βάλεις ανάμεσα τους μαλάκώνουν γρήγορα. Να αποφεύγεις τα πολύ μικρά. Αυτή την εποχή βρίσκεις καλά ακτινίδια πάντως, είναι στον καιρό τους (τουλάχιστον από 'κει που τα φέρνουν).

Τώρα για ενδοκρινολόγο, σίγουρα θα πρέπει να πάς την πρώτη φορά από κει αλλά μετά θα μιλάτε μέσω τηλεφώνου για τα αποτελέσματα των εξετάσεων, μη σε προβληματίζει.Είναι ειδικότητα που δουλεύει με νούμερα. Επίσης ρώτησε στην περιοχή σου μήπως κάποιος παθολόγος ειδικεύεται στον διαβήτη τύπου 1&2 , κι αυτός θα μπορούσε να σε βοηθήσει.

Πάντως κορίτσια γενικά στον διαβήτη παίζουν το ρόλο τους και τα τριγλυκερίδια...Γι αυτό όχι πολλά λίπη. Θέλει μόνο άπαχα κρέατα δυστυχώς( εγώ λατρεύω το μοσχάρι αλλά καλύτερο είναι το άπαχο χοιρινό).


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το σίδηρο είχα στρώσει. Τώρα ξαναχάλασα μάλλον απο τα πολλά ζυμαρικά!!! Θυμάμαι που είχες πει για τα ακτινίδια αλλά εγώ δεβ τα τρώω. Δεν μου αρέσουν καθόλου, όπως και τα περισσότετα φρούτα... Για αυτό και ήμουν πάντα δυσκοίλια... Να φανταστείς είμαι 30 χρονών γαιδούρα και τώρα για πρώτη φορά τρώω λίγες μπανάνες ή αχλάδια και αυτά με το ζόρι και όχι κάθε μέρα...

ούτε τα σταφύλια, που είναι τώρα στην εποχή τους και είναι πάρα πολύ καλά; .Ειδικά τα μαύρα..μιαμ μιαμ:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα δεν μου είπε για κολπικό τίποτα. Για να μας πουν και οι κοπέλες που έχουν ξανακάνει β επιπέδου!!! Μην αγχώνεσαι για τον διαβήτη. Και να πάθουμε δεν είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται. Όταν λές ότι εθναι έτοιμο να βγει τι εννοείς? Εγώ μαγνήσιο δεν παίρνω. Τις συσπάσεις που λες πως τις μετρας?

Ποθ λεει ο λογος ετοιμο να βγει χαχα. Ειναι απλα με τ κεφαλι κατω. Δε καταλαβαινω συσπασεις. Αυτη μονο καταλαβαινει. Ολα επειδη ειμαι αδυνατη λεει


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποθ λεει ο λογος ετοιμο να βγει χαχα. Ειναι απλα με τ κεφαλι κατω. Δε καταλαβαινω συσπασεις. Αυτη μονο καταλαβαινει. Ολα επειδη ειμαι αδυνατη λεει

Αααααα που λέει ο λόγος. Με τρομαξες καλά! Εγώ συσπάσεις δεν έχω ούτε παίρνω μαγνήσιο. Εμένα μου είπε επειδή είμαι αδύνατη οτι καταλαβαίνω τις κινήσεις του μπέμπη όταν είμαι ξαπλωμένη ανάσκελα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ούτε τα σταφύλια, που είναι τώρα στην εποχή τους και είναι πάρα πολύ καλά; .Ειδικά τα μαύρα..μιαμ μιαμ:)

Ούτε αυτά. Άντε να φάω λίγο απο αυτό που δεβ έχει κουκούτσια αλλά δεν μου αρέσει. Απο μικρή μίζερη ήμουν και την παίδεψα τη μανούλα μου. Ελπίζω ο μικρούλης μου να μοιάσει στο μπαμπά του σε αυτό (και όχι μόνο) και να μη με παιδέψει πολύ. Αν πάρει τα χούγια μου την πάτησα!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααα που λέει ο λόγος. Με τρομαξες καλά! Εγώ συσπάσεις δεν έχω ούτε παίρνω μαγνήσιο. Εμένα μου είπε επειδή είμαι αδύνατη οτι καταλαβαίνω τις κινήσεις του μπέμπη όταν είμαι ξαπλωμένη ανάσκελα.

Εεγω ακομα τπτ. Αλλα εσενα ειναι κ πιο μεγαλο μπορει κ αυτο να παίζει σημασια. Εμενα μ πε οτι μεγαλώνει η μητρα κ δυσκολευεται να τ στηριξει τ σωμα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εεγω ακομα τπτ. Αλλα εσενα ειναι κ πιο μεγαλο μπορει κ αυτο να παίζει σημασια. Εμενα μ πε οτι μεγαλώνει η μητρα κ δυσκολευεται να τ στηριξει τ σωμα

Θα τη στηρίξει όμως δεν είναι στο χέρι του! Χαχαχα. Δεν ξέρω πως και γιατί το νιώθω απο τόσο νωρίς. Συνήθως λένε πως στην πρώτη εγκυμοσύνη το νιώθεις μετά την 20η εβδομάδα.

Δεν ξέρω πως θα αντέξω να περιμένω τώρα 1 μήνα για να ξαναδώ το μικρό..


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια καλησπερα!!! Ουτε εγω τρωω φρουτα. Απο τον 2ο μηνα κ μετα ουτε χορτα αλλα ουτε κ φρουτα μπορω να βαλω στο στομα. Τα ζουζουνια δεν τα νοιωθω καθημερινα :( .. κ τα χω πεθυμησει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!!! Ουτε εγω τρωω φρουτα. Απο τον 2ο μηνα κ μετα ουτε χορτα αλλα ουτε κ φρουτα μπορω να βαλω στο στομα. Τα ζουζουνια δεν τα νοιωθω καθημερινα :( .. κ τα χω πεθυμησει.

Γεια σου χειμώνα! Εγώ τον νιώθω όταν είμαι χαλαρή ανάσκελα και χωρίς άγχος!!! Βοηθάει να φας και κάτι γλυκό. Εχθες που έκανα υπέρηχο έφαγα καραμέλα λίγο πριν και έκανε τούμπες.

Εγώ φρούτα και σαλάτες δεν τρώω αλλά δεν έτρωγα και πριν. Τρώω βραστά λαχανικά μόνο. Αυτό που έτρωγα πολύ πριν μείνω έγκυος και τώρα δεν το αντέχω να το φάω είναι το ψάρι. Παράξενο...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη πρωτη εγκυμοσύνη όλα μου βρωμάγανε και πιο πολυ η σοκολατα. Σε αυτην λιγουρεύομαι τα ΠΑΝΤΑ μεχρι και τα κολοκύθια τα βραστά που πριν ουτε να τα δω. Αλλα δε παει να τρωω καθε μερα λαχανικά η δυσκοιλιότητα εκεί και δεν παίρνω και σιδερο.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω στη πρωτη εγκυμοσύνη όλα μου βρωμάγανε και πιο πολυ η σοκολατα. Σε αυτην λιγουρεύομαι τα ΠΑΝΤΑ μεχρι και τα κολοκύθια τα βραστά που πριν ουτε να τα δω. Αλλα δε παει να τρωω καθε μερα λαχανικά η δυσκοιλιότητα εκεί και δεν παίρνω και σιδερο.

Ε ναι μόνο λαχανικά δεν γίνεται. Μοσχαράκι δεν τρώς?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι σε 2 βδομαδες μ κλεισε ραντεβού ειναι λεει τ στανταρ της. Κ εγω ελεγα να τ ρωτησω γτ δεν τ νιωθω αλλα τ ξεχασα. Εγω τρωω σαλατες κ πολλα φρούτα μ εχει πει με τ φιλλικο οξυ να τρωω κ ενα φρουτο μαζι να απορροφάται καλυτερα. Οποτε φρουτο καθημερινα. Εγω στη αρχη δεν ηθελα πολλα φαγητα τωρα τρωω οτι ετρωγα απλα παραπάνω σιγα σιγα.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...