Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

που ειστε μικρες εως μεγαλες κοιλιτσες;

βασικα ειμαστε πια στη φαση κοιλιας που περναμε για αρκετα εγκυουλες εως πολυ...αναλογα τον σωματοτυπο.....αυριο θα παω κα εγω στο h&m για προμηθειες...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω τη Δευτερα παω στον ενδοκρινολόγο γιατι αυτη τη φορα ξεκινησε να ειναι ψιλο το ζαχαρο νηστειας, μεταγευματικα ειμαι καλα. Τελος παντων θα εχω ενα δευτερο γλυκο παιδακι. Προσπερνώ το ξενέρωτο της διαδικασιας και δεν αφήνω τιποτα να μου χαλασει τη χαρα μου.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!Τι κάνετε?

Εγώ πριν λίγο γύρισα απο τον διαβητολόγο...έχω εμφανίσει τελικά διαβήτη κύησης όπως όλα δείχνουν!!Μου έδωσε ειδική διατροφή και μου ζήτησε να μετράω το ζάχαρο μου 6 φορές την ημέρα!Οι φυσιολογικές τιμές και οι χρόνοι είναι αυτά που σας έχω ήδη ξαναγράψει!Μου έδωσε επίσης τεστάκια ούρων που μετράει τις κετόνες και αυτό δείχνει αν έχω λάβει την κατάλληλη ποσότητα υδατανθράκων μέσα στην ημέρα που είναι απαραίτητα για τα μωράκια μου!Ραντεβού έχω ξανά σε 10 μέρες και αν οι τιμές μετά απο αυτή την διατροφή παραμένουν υψηλές θα ξεκινήσουμε ινσουλίνη!

Μου είπε επίσης ότι είμαι τυχερή που το ανακάλυψα τόσο νωρίς μιας και το υψηλό ζάχαρο αρχίζει και επηρεάζει τα παιδιά μετά απο την 20η εβδομάδα!

Αυτά λοιπόν τα νέα μου,όπως λέει και η DimRous θα κάνω και γω 2 γλυκά παιδάκια...χιχιχι


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Πολυ με εχετε αγχωσει με τ ζαχαρο γαμωτο. Λοιπον εγω πηγα σημερα γιατρο. Τ μωρο ειναι 170 γρ. Είναι μια χαρα ειναι σε θεση ετοιμη να βγει κ δυστυχως κανω ακόμα συσπασεις κ θα μεγαλωσουμε τ μαγνησιο. Επίσης πηρα 3 κιλα σε 2 βδομαδες αλλα ακομα δεν εφτασα τ κιλα π ημουν στη ατχη. Α επισης τ ρωτησα αν μπορω να θηλασω κ μ πε οτι η εγχείρηση π εχω κανει δε επηρεαζει τ γαλακτοφορους αδενες.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου! Πριν λίγο γύρισα απο τη γιατρό μου και έχω πολλά νέα να σςς πω! Λοιπον είδαμς το μωράκι μας που επιβεβαιώθηκε οτι είναι αγοράκι. Ήταν τέλειος και σε κάποια φάση άρχισε να περπατάει ανάποδα μέσα στον σάκο!!! Πεθάναμε όλοι ετα γέλια! Είναι 20 εκ. 200γραμμάρια. Πλακούντας και τράχηλος πολύ καλός και κλείσαμε β επιπέδου 13/11.

Εμενα μ κλεισε 21 νοεμβρίου κ μ ειπε στο τηλ οτι ειναι κ κολπικος κ κοιλιακος ο υπερηχος. Δε τ ξερα κ επαθα ενα σοκ


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μ κλεισε 21 νοεμβρίου κ μ ειπε στο τηλ οτι ειναι κ κολπικος κ κοιλιακος ο υπερηχος. Δε τ ξερα κ επαθα ενα σοκ

Εμένα δεν μου είπε για κολπικό τίποτα. Για να μας πουν και οι κοπέλες που έχουν ξανακάνει β επιπέδου!!! Μην αγχώνεσαι για τον διαβήτη. Και να πάθουμε δεν είναι κάτι που δεν αντιμετωπίζεται. Όταν λές ότι εθναι έτοιμο να βγει τι εννοείς? Εγώ μαγνήσιο δεν παίρνω. Τις συσπάσεις που λες πως τις μετρας?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Πριν λίγο γύρισα απο τη γιατρό μου και έχω πολλά νέα να σςς πω! Λοιπον είδαμς το μωράκι μας που επιβεβαιώθηκε οτι είναι αγοράκι. Ήταν τέλειος και σε κάποια φάση άρχισε να περπατάει ανάποδα μέσα στον σάκο!!! Πεθάναμε όλοι ετα γέλια! Είναι 20 εκ. 200γραμμάρια. Πλακούντας και τράχηλος πολύ καλός και κλείσαμε β επιπέδου 13/11.

μπράβο μπράβο, τέτοια ν'ακούμε!!! :D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!Τι κάνετε?

Εγώ πριν λίγο γύρισα απο τον διαβητολόγο...έχω εμφανίσει τελικά διαβήτη κύησης όπως όλα δείχνουν!!Μου έδωσε ειδική διατροφή και μου ζήτησε να μετράω το ζάχαρο μου 6 φορές την ημέρα!Οι φυσιολογικές τιμές και οι χρόνοι είναι αυτά που σας έχω ήδη ξαναγράψει!Μου έδωσε επίσης τεστάκια ούρων που μετράει τις κετόνες και αυτό δείχνει αν έχω λάβει την κατάλληλη ποσότητα υδατανθράκων μέσα στην ημέρα που είναι απαραίτητα για τα μωράκια μου!Ραντεβού έχω ξανά σε 10 μέρες και αν οι τιμές μετά απο αυτή την διατροφή παραμένουν υψηλές θα ξεκινήσουμε ινσουλίνη!

Μου είπε επίσης ότι είμαι τυχερή που το ανακάλυψα τόσο νωρίς μιας και το υψηλό ζάχαρο αρχίζει και επηρεάζει τα παιδιά μετά απο την 20η εβδομάδα!

Αυτά λοιπόν τα νέα μου,όπως λέει και η DimRous θα κάνω και γω 2 γλυκά παιδάκια...χιχιχι

σου ειναι ευκολο να μου στειλεις σε πμ τη διατροφη που σου εδωσε; εδω ρε γαμώτο δεν υπαρχουν εξειδικευμένοι γιατροι στο διαβητη κυησης. Ενας ενδοκρινολογος και οτι γίνει.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ και εμένα χτύπησε την πόρτα η δυσκοιλιότητα!!! Είχα 2 μέρες και ούτε με υπόθςτο γλυκερίνης πήγα... Τελικά η γιατρός μου είπε να πάρω το nugiol oil και να πίνω μια κουταλιά πρωι βραδυ μέχρι να το ρυθμίσω πάλι. Θα το πάρω να δούμε...

ρούνα, εγώ τη δυσκοιλιότητα όπως έχω ξαναγράψει την αντιμετώπισα αποτελεσματικά με ακτινίδια!πολλά ακτινίδια...η γιατρός μου πε 8 εγώ έχω φτάσει μέχρι τα 5-6! τα βάζω στο blender μ'ένα πορτοκάλι και τα πίνω σαν smoothie!!!Επίσης για κάτι πιο δραστικό είναι η σκόνη tanilas με γεύση γκρέιπφρουτ που μου σύστησε κι επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη/θηλασμό!

Ευτυχώς έτσι σώθηκα γιατί ήμουν που ήμουν δυσκοίλια, μετά το σίδηρο πήρα μετάλιο..:tongue:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοιλιτσες!!!

τι κανετε;

ρουνα πολυ ωραια νεα με τον μπεμπαρο σου!!!!θελω και εγω να παω στον γιατρο αλλα εχω ραντεβου στις 20...10 μερες ακομη...πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...σημερα μου τη βιδωσε και ηθελα να παω να δω το μπεμπακι στο αλξανδρα ...ετσι...απλα να το εβλεπα ενα λεπτο και να το ακουγα......αλλα δν πηγα...

και εγω το χω στο νου μου για την κυριακη...και την ημεριδα...κυριως γιατι η κοπελα που το διοργανωνει ειναι πολυ φιλη μου...νομιζω οτι ειναι μια εξαιρετικη ευκαιρια κυριως για τις πρωτο μανουλες αλλα και για τις ηδη μανουλες...μην το χασετε οσες μπορειτε...

daip moon walking....τι γελιο εκανα...:D:D:D:D:D

χθες ξανα μετρηθηκα μετα απο γευμα για το ζαχαρο...εφαγα κοφτο μακαρονακι με μπιφτεκια,τυρακι και μια φετα ψωμι και μια ωρα μετα ειχα ζαχαρο 95..πολυ καλο...

fysalida...μην μας λές τα νούμερα του ζαχάρου σου μην πέσουμε από το μπαλκόνι...:tongue: Κι εγώ την άλλη πέμπτη έχω ραντεβού και δεν κρατιέμαι...Η κοιλίτσα είναι ευδιάκριτη πλέον και όλο και κάποιος καλός άνθρωπος θα σηκωθεί στο λεωφορείο...(αλλά γενικά κάνουν την πάπια :cry:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

σου ειναι ευκολο να μου στειλεις σε πμ τη διατροφη που σου εδωσε; εδω ρε γαμώτο δεν υπαρχουν εξειδικευμένοι γιατροι στο διαβητη κυησης. Ενας ενδοκρινολογος και οτι γίνει.

ευχαριστώ για τη συνταγή της μπεσαμέλ :D!!! Πάντως ο κατάλληλος για διαβήτη κύησης είναι μόνο ο ενδοκρινολόγος, κάνε μία επίσκεψη αν μπορείς. Η διατροφή θα επαναπροσαρμόζεται με βάση τα νούμερα των εξετάσεων.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

ρούνα, εγώ τη δυσκοιλιότητα όπως έχω ξαναγράψει την αντιμετώπισα αποτελεσματικά με ακτινίδια!πολλά ακτινίδια...η γιατρός μου πε 8 εγώ έχω φτάσει μέχρι τα 5-6! τα βάζω στο blender μ'ένα πορτοκάλι και τα πίνω σαν smoothie!!!Επίσης για κάτι πιο δραστικό είναι η σκόνη tanilas με γεύση γκρέιπφρουτ που μου σύστησε κι επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη/θηλασμό!

Ευτυχώς έτσι σώθηκα γιατί ήμουν που ήμουν δυσκοίλια, μετά το σίδηρο πήρα μετάλιο..:tongue:

Εγώ με το σίδηρο είχα στρώσει. Τώρα ξαναχάλασα μάλλον απο τα πολλά ζυμαρικά!!! Θυμάμαι που είχες πει για τα ακτινίδια αλλά εγώ δεβ τα τρώω. Δεν μου αρέσουν καθόλου, όπως και τα περισσότετα φρούτα... Για αυτό και ήμουν πάντα δυσκοίλια... Να φανταστείς είμαι 30 χρονών γαιδούρα και τώρα για πρώτη φορά τρώω λίγες μπανάνες ή αχλάδια και αυτά με το ζόρι και όχι κάθε μέρα...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τη συνταγή της μπεσαμέλ :D!!! Πάντως ο κατάλληλος για διαβήτη κύησης είναι μόνο ο ενδοκρινολόγος, κάνε μία επίσκεψη αν μπορείς. Η διατροφή θα επαναπροσαρμόζεται με βάση τα νούμερα των εξετάσεων.

Το θεμα ειναι οτι ο συγκεκριμένος σου δίνει τις οδηγίες που του εχει δώσει μια εταιρία και ειναι γενικά για διαβητη και οχι κύησης. Μου το είχε πει οτι δεν γνωρίζει ειδική διατροφη για εγκυμοσύνη. Θα μιλήσω με το γυναικολόγο στην Αθηνα μπας και έχει κανένα να μου συστήσει αλλά χλωμό το βρίσκω να δεχτεί ενδοκρινολόγος να με παρακολουθει εξ αποστάσεως. Το κακο της επαρχίας.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το σίδηρο είχα στρώσει. Τώρα ξαναχάλασα μάλλον απο τα πολλά ζυμαρικά!!! Θυμάμαι που είχες πει για τα ακτινίδια αλλά εγώ δεβ τα τρώω. Δεν μου αρέσουν καθόλου, όπως και τα περισσότετα φρούτα... Για αυτό και ήμουν πάντα δυσκοίλια... Να φανταστείς είμαι 30 χρονών γαιδούρα και τώρα για πρώτη φορά τρώω λίγες μπανάνες ή αχλάδια και αυτά με το ζόρι και όχι κάθε μέρα...
η μπανανα και το μήλο δε νομίζω να βοηθουν, το αντίθετο νομίζω.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...