Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοιλακια!!!

τι κανετε;

αννα με τα διδυμακια σου εκπληξη καλως ηρθες ξανα!!!

εχεις μηχανημα που ακους καρδουλα απο το σπιτι;ουαου...για πες...

χθες πηρα ταινιες για μετρηση ζαχαρου...

εφγα κατα τις 8 μια πιπερια γεμιστη με μια φετα ψωμι και λιγη φετα και μια ωρα μετα μετρηθηκα και ειχα 100..νομιζω δεν ειναι προβληματικο ε;θα μετριεμαι κανα 2 μερες τωρα μετα τα γευματα μου για να σιγουρεψω οτι δεν υπαρχει θεμα....

jim din περαστικα στον μικρουλη σου....καλο θα ειναι να μην ιδρωσει με την προπονηση..ισως θα ηταν καλυτερο να τον κρατουσες σπιτι σημερα γιατι δεν θελει εντονη δραστηριοτητα οταν ειναι ετσι...

bio oil δεν ξερω...εγω βαζω ενα biolane...και ειμαι ευχαριστημενη...αν και 3η εγκυμοσυνη δεν εχω κανει ραγαδες πουθενα...μακαρι...να μην κανω ουτε τωρα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Gεια σας και απο εμενα κοριτσια!!!Χαθηκα για πολυ καιρο αλλα τωρα θα μπαινω συχνα για να τα λεμε!Ειμαι η Ανναααα κι εγω μανουλα μαρτιου ελπιζω με πητ 29/3 !!!Την τελευταια φορα που εγραψα νομιζα οτι ειχα ενα μωρακι αλλα τελικα εχω 2 οποτε η πητ μου απο οτι ειπε ο γιατρος θα ειναι καπου αρχες Μαρτιου!!!Διδυμακια κι εγω με εξωσωματικη,μονο που δεν ξερουμε το φυλο ακομα...ισως 1+1 αλλα καθολου σιγουρα!:)

Εγω ημουνα χαλια απο αναγουλες και στομαχοπονο για 1,5 μηνα δε σηκωνομουνα απο το κρεβατι μονο για να παω δουλεια με το ζορι,μετα που εκλεισα το τριμηνο ενιωσα καπως καλυτερα αλλα αρχισαν μερικοι εμετοι και επισης δε σταματησαν οι αναγουλες...Τα εχω σιχαθει ολα!!!Μακαρι να μου γυρισει η ορεξη και ας κρατιεμαι να μη φαω μετα :rolleyes:!Τρωω βεβαια συχνα για να μην με ενοχλει το στομαχι αλλα οτι βρω και με το ζορι....Απο κιλα εχασα κανα 2 στην αρχη και τωρα τα πηρα οποτε ειμαι οσα ξεκινησα!

Καλη εγκυμοσυνη ευχομαι σε ολες μας και θα τα λεμε συχνοτερα :D

Απο ψωνια δεν εχω κανει τπτ ακομη ουτε εχω ψαξει γιατι μεχρι πριν 2 βδομαδες ημουνα τεζα :P.Αλλα εχουμε καιρο δεν αγχωνομαι!

Α!επισης πηρα και ενα σπιτικο ντοπλερ και ακουω τα ζουζουνια μου και ηρεμω γιατι δε μπορουσα να περιμενω 2-3 εβδομαδες για τον υπερηχο χιχι!!!

ΑΧ Τι όμορφη έκπληξη ήταν αυτή??Με το καλό τα μωράκια σου!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!

τι κανετε;

αννα με τα διδυμακια σου εκπληξη καλως ηρθες ξανα!!!

εχεις μηχανημα που ακους καρδουλα απο το σπιτι;ουαου...για πες...

χθες πηρα ταινιες για μετρηση ζαχαρου...

εφγα κατα τις 8 μια πιπερια γεμιστη με μια φετα ψωμι και λιγη φετα και μια ωρα μετα μετρηθηκα και ειχα 100..νομιζω δεν ειναι προβληματικο ε;θα μετριεμαι κανα 2 μερες τωρα μετα τα γευματα μου για να σιγουρεψω οτι δεν υπαρχει θεμα....

jim din περαστικα στον μικρουλη σου....καλο θα ειναι να μην ιδρωσει με την προπονηση..ισως θα ηταν καλυτερο να τον κρατουσες σπιτι σημερα γιατι δεν θελει εντονη δραστηριοτητα οταν ειναι ετσι...

bio oil δεν ξερω...εγω βαζω ενα biolane...και ειμαι ευχαριστημενη...αν και 3η εγκυμοσυνη δεν εχω κανει ραγαδες πουθενα...μακαρι...να μην κανω ουτε τωρα...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση κοριτσάκι.

Δεν ήθελα ούτε εγώ να πάει αλλά δεν καθόταν με τίποτα ξύπνησε μόνος του απο τις 6,30!!!Ελπίζω να μην έχουμε άλλα!

Θα το κοιτάξω για το λαδάκι...για το bio oil διαβασα πολύ καλές κριτικές και πήρα τηλ τώρα σε ένα φαρμακείο και μου είπαν το έχουν και στοιχίζει 12 ευρώ.Κάνει και για στήθος και για κοιλιά.

Ούτε έγω έχω ραγαδες και ανοίγατα ευτυχώς παρόλο τα 17 κιλάκια που πήρα...τότε έβαζα την mama της fissan μία για την κοιλια και μία για το στήθος.

Κορίτσια δεν μου κάνει τίποτα απο τα ρούχα μου...έβγαλα το τζην εγκυμοσύνης που είχα πάρει στο μικρό και με 2 φόρμες την βγάζω..τα κολάν που είχα προ εγκυμοσύνης με στενεύουν πολύ στην κοιλια...πρέπει να αγοράσω κολάν άμεσα...πήγα στα h&m και δεν με ενθουσιασαν,πολύ λεπτά...όμως δεν θέλω να δώσω και ένα σκασμό λεφτά ευρώ τσάμπα λεφτα)για κάτι που θα φορέσω 4,5 μήνες μόνο (το τζην στο γιό μου το είχα πάρει απο γνωστό πολυκατάστημα 70 ευρώ ,κρίμα τα λεφτά αφου δεν ξαναφoρέθηκε ποτέ μετα την γέννα)...θα ξαναπάω h&mνα τα δώ και ελπίζω να έφερε και τιποτα άλλο και να δώ και τα τζην σωλήνες που έχει και μου αρέσουν.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια jim din...σημερα φορεσα στη δουλεια ενα κολαν που με στενευει στην κοιλια....δυστυχως...

πρεπει να παρω ρουχα...και εγω δεν σκεφτομαι να δωσω τρελα λεφτα...δεν τα χω κιολας...ειχα παρει ενα τζην απο μαδερκεαρ παλια αλλα δεν το βρισκω...πιθανοτατα το χω δωσει σε καμια φιλη μου...δεν αξιζει παντως να δωσουμε τοσα λεφτα για ενα ρουχο ενω μπορουμε να παρουμε αρκετα με λιγοτερα χρηματα...τα κολαν βολευουν με φορεματακια ή μπλουζοφορεματα...εγω τα ειχα βολευτει ...εξορμηση το σκ λοιπον στα μαγαζια....

τα τζιν σωληνες και εμενα μου αρεσουν πολυ και τα φοραω αλλα δεν θα μας στενευουν τωρα...;


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα τσούπρες....Τι κάνετε??

Λοιπόν μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου και μου είπε ότι οι φυσιολογικές τιμές ζαχάρου στην εγκυμοσύνη μετά απο μέτρηση στο σπίτι είναι το πρωί νηστικές μάξιμουμ 95 και 1 ώρα μετά την έναρξη του κάθε γεύματος μάξιμουμ 140!!!!άρα εγώ δυστυχώς με αυτές τις τιμές που εμφανίζω έχω θέμα...με στέλνει σε ειδικό διαβητολόγο που είναι πιο κοντά μου σε απόσταση γιατί η αλήθεια είναι ότι εκείνη είναι λίγο μακριά και δεν βολεύει!πάντως μου είπε πως είμαι τυχερή που το εντόπισα νωρίς και θα το ρυθμίσουμε άμεσα!

Αχ για τα ρούχα που είπατε,πονεμένη ιστορία και αυτή...με 2 φόρμες την βγάζω και ενα κολάν που το έχω κόψει στην μέση δεξιά αριστερά μιας και δεν μου κάνει τίποτα!!!Εγώ κανα 2 πράγματα θα αγοράσω κορίτσια μιας και είναι πεταμένα λεφτά τα ρούχα εγκυμοσύνης...

fysalida πολύ καλό το νούμερο σου μετά που γεύμα...δες το κανα 2 μέρες τακτικά!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια jim din...σημερα φορεσα στη δουλεια ενα κολαν που με στενευει στην κοιλια....δυστυχως...

πρεπει να παρω ρουχα...και εγω δεν σκεφτομαι να δωσω τρελα λεφτα...δεν τα χω κιολας...ειχα παρει ενα τζην απο μαδερκεαρ παλια αλλα δεν το βρισκω...πιθανοτατα το χω δωσει σε καμια φιλη μου...δεν αξιζει παντως να δωσουμε τοσα λεφτα για ενα ρουχο ενω μπορουμε να παρουμε αρκετα με λιγοτερα χρηματα...τα κολαν βολευουν με φορεματακια ή μπλουζοφορεματα...εγω τα ειχα βολευτει ...εξορμηση το σκ λοιπον στα μαγαζια....

τα τζιν σωληνες και εμενα μου αρεσουν πολυ και τα φοραω αλλα δεν θα μας στενευουν τωρα...;

Είναι εγκυμοσύνης με μπάσκα στο πάνω μέρος και είναι βολικά πολύ καπου στα 20 ευρώ.Έχει στα h&m αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει να δώ τι φόρμα έχουν.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και στο nextdirect για ρουχα εγκυμοσύνης ενα τζιν που πήρα μου επεσε καλα και ειναι και οικονομικα

Θέλω να ψωνίσω και στο γιό μου κάποια πράγματα απο εκεί αφου εδώ τα πληρώνω πιο ακριβά αλλά μου είπαν στην τράπεζα πως για να βγάλω προπληρωμένη θέλει κάποια διαδικασία και ψιλοβαριέμαι...αλλά πρέπει να το κάνω!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

μαρακι μου ωραια!!!!θα ακολουθησεις οδηγιες και ολα θα ναι σουπερ!!!

σε ευχαριστω που μας εδωσες τις τιμουλες που σου ειπε ο γιατρος..!!θα με ελεγχω σιγουρα για κανα 2 μερες...και μετα αν ολα οκ...δειγματοληπτικα...

jimdin θα δω και στο σαιτ που προτεινεις...για τα ρουχα...

ξανακαλοκαιριασε........


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και απο μένα κορίτσια! Και εμένα δεν μου κάνει τίποτα απο τα ρούχα μου... Πήγα στα h&m και πήρα ένα τζιν σωλήνα 20 ευρώ και ένα κολάν μαύρο 10 ευρω. Μια χαρά βολικά είναι απλά δεν ξέρω αν θα με χωράνε ως το τέλος της εγκυμοσύνης!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!

τι κανετε;

αννα με τα διδυμακια σου εκπληξη καλως ηρθες ξανα!!!

εχεις μηχανημα που ακους καρδουλα απο το σπιτι;ουαου...για πες...

Καλημερα!!

http://www.fetaldoppler.net/sonoline-b-pink.html

αυτο πηρα,εκανε βεβαια 3 βδομαδες να ερθει και παραλιγο να ειχαν αρχισει να κλωτσανε τα μωρα αλλα ευτυχως ηρθε!:).καλο ειναι εχω βρει τη θεση που ειναι στην κοιλια και καθομαι και τα ακουω ανα διαστηματα...

Για ρουχα εγκυμοσυνης εγω δεν εχω κοιταξει ακομη γιατι δεν μεγαλωσε πολυ η κοιλιτσα και ειμαι σιγουρη οτι πρωτα δε θα εχω τι να φορεσω και μετα θα παω να ψαξω :-P!!!ειμαι λιγο αναβλητικη!


71Hap3.png

SaHqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κοριτσια !!

Αννα συγχαρητηρια για τα παιδακια σου !! Μεγαλη εκπληξη πραγματικα !!!

ωραιο το doppler σκεφτομουν να παρω και εγω αλλα αμα κανει οπως λες 3 εβδομαδες θα εχω αρχισει να το ακουω πιθανον το μωρο !!

DimRous πως ξερεις το νουμερο σου σε αυτα που θελεις να παρεις ... ?!

Φαινεται να εχει και για μενα μεγεθη αλλα δεχονται επιστροφες σε περιπτωση λαθος μεγεθους?

JimDin περιμενουμε κριτικες για τα πραγματακια και την σελιδα αν ειναι καλα !!

Οσο για το bio oil ψαξτο με τις τιμες ... ενα φαρμακειο μου ειπε 12,50 και το αλλο απο οπου το πηρα μου ειπε 9,20

κανει και για στηθος και για κοιλια και για προσωπο αλλα απ οτι γραφει θελει 2 φορες την ημερα για 3 μηνες ! Ορεξη να χεις να τριβεσαι !! ;)

μαρια περιμενω να περασει η ωρα για να μετρηθω απο περιεργεια .. !!! Το πρωι ημουν 82 οποτε μια χαρα

Κοριτσια !!

Πηρα απ τα ΛΗΤΩ κολαν εγκυμοσυνης το xl γιατι λεω θα γινει ΝΑΑ η κοιλια καποια στιγμη αλλα μου ειναι λιγο μεγαλο στα ποδια ... ειχε ολα τα νουμερα και εκανε 10 ευρω

Οσες εχετε κορμι φιδισιο μπορειτε ανετα να ψωνισετε απο h&m αλιμονο σε με την παχουλοκομψη που ουτε τα εγκυμοσυνης δεν μου κανουν ....

Το τζιν xl στο ΛΗΤΩ μου ηταν ισα ισα για τωρα !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια....

όλο καινούρια θέματα είστε δεν χορταίνω να σας διαβάζω!

ΑΝΝΑΑΑΑ, καλωσήρθες!!!

Αυτό το bio oil διαφημίζεται πολύ τελευταία αλλά στο Internet βρίσκετε τις καλύτερες τιμές πάντα.Εγώ παίρνω της frezyderm την prevenstria για στήθος/κοιλιά στα 17ευρώ ενώ το φαρμακείο μου την έχει 28!!!

Όσο για ρούχα να ναι καλά τα h&m, έχουν πολύ ωραία τζιν εγκυμοσύνης, σωλήνες,καμπάνες ό,τι θέλετε και βγαίνουν μέχρι νούμερο 44.Πήρα καλσόν (συσκευασία των 2) με 10 ευρώ!!!

Καλή τύχη στις πιο γλυκούλες, ελπίζω να μου βγει καλή η καμπύλη...:?. Αν έχετε κάποια αμφιβολία για το ζάχαρό σας μπορείτε να ζητήσετε να σας γίνει η εξέταση ''αντίσταση στην ινσουλίνη''(ρωτήστε το γιατρό σας) που δείχνει την προδιάθεση. Για να μη τρυπιέστε όλη την ώρα...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...